Šta je novo?

Xiaomi MI 11/MI 11 Pro/Mi 11 Ultra

Global verzija će biti predstavljena oko 15og januara, tako da verujem onda početkom februara najranije.
 
Samo da ne izda baterija i ja sam zadovoljan :)
 
Ista kao moja kada izguram na Samsungu jedan ceo dan sa baterijom :D :D :D
 
Jel baterija kao kod mi10u ili klasika?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ako mislis na bateriju sa grafenom, nije takva. Obicna litijum jonska podeljena u dve celije... Mozda ce Pro verzija imati bateriju sa grafenom kao 10 Ultra, posto se spominje brze punjenje.
 
Izgleda za sad, da jedinu korist koju ce mi 11 donet, je pojeftinjenje mi 10 :). Fizicki mi se vise mi 10 svidja, ovako prema slikama I video-u..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne mozes da kazes da ti se vise svidja ako ga nisi drzao u ruci :) mi 10 je brutalan fon ali je dosta nezgrapan i debeo, nisam se bas navikao u odnosu na mi 9 ni posle dve nedelje i zato sam ga prodao

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ja navikao bogami. Prešao sa Mi 8 koga sam nosio bez maske (na Mi 10 imam masku). Dok sam imao oba i čačkao ih uporedo mislio sam da se neću naviknuti, posle prodaje Mi 8 sam se lagano navikavao i evo sad mi u potpunosti odgovara Mi 10. Jeste da bih voleo nešto veličine i težine Mi 8 (čitaj: S20) ali ništa svetu nije ni predstavljeno niti najavljeno. A ja da punim telefon 2-3x dnevno i da imam osakaćen hardver vala neću.
Izlazak Mi 11 je ekstra stvar, biće jeftiniji Mi 10. :d Ne znam ko bi kupio Mi 11 pored Mi 10 za 150-200e veću cenu, nije kao da nudi nešto revolucionarano i dosta unapređeno u odnosu na Mi 10.
 
Pa nije kao ni da ne nudi, bolji ekran, verovatno bolji zvuk i krštenu makro kameru. O s888 da ne pričamo :)

Jedino je mnogo ružniji od mi10, oni oštro zaobljeni coskovi ekrana i dalje mi nisu jasni, da li je to neuspeli pokušaj kopiranja p40 pro ?
 
Jel si probao zvuk i makro kameru na Mi10? [emoji23]

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Pa nije kao ni da ne nudi, bolji ekran, verovatno bolji zvuk i krštenu makro kameru. O s888 da ne pričamo :)

Jedino je mnogo ružniji od mi10, oni oštro zaobljeni coskovi ekrana i dalje mi nisu jasni, da li je to neuspeli pokušaj kopiranja p40 pro ?
Poredio sam baš Mi 10 sa 10T Pro i primeti se razlika u hz ali nije mi nešto presudno niti potrebno. Veća je razlika između 60 i 90hz. 2k ekran potpuna glupost, ovaj mi je odličan i što se tiče osvetljenja i boja. Mnogo mi je bitniji kvalitet, kalibracija i osvetljenje nego veća rezolucija od 1080p. O onim ivicama da ne govorim, nešto najodvratnije pored pilule.
HK potpis mi ne znači ništa. Zvučnici na Mi 10 su odlični, dovoljno glasni sa malo više basa ali odličan je kvalitet. Komotno može da zameni neki bt zvučnik. Nije kao da je potrebno nešto bolje od ovoga na Mi 10.
Makro kamera totalno nebitna stvar na telefonu, bolja je opcija kod OP gde je ultrawide i macro. Nego kinezi nabijaju milion kamera da deluje telefon skuplje. Ja sam tu kameru jednom koristio čisto probe radi, ne verujem da ću je više ikad koristiti. Bez obzira da li je 2mp ili 50mp meni nema upotrebnu vrednost, kao i velikoj većini ljudi. Bolje da su osetno unapredili ultrawide i ubacili neki bolji zum.
Sd845 i dalje kida kako radi i može da gura još par godina lagano, ne vidim šta to 865 ne može da uradi sad, a ni šta neće moći za godinu-dve. Jedino ti sintetički testovi da se meri čiji je veći...priču o manjoj potrošnji već godinama slušamo, nikad se baš ne obistini u potpunosti. 5g meni apsolutno nepotreban, isto kao i njegova integrisanost. Dokle god ne jede bateriju kao Exynos meni je odličan.
Tako da ne vidim neki veliki napredak u odnosu na Mi 10 i mislim da će Mi 10 biti mnogo bolja kupovina u 2021. Sad je i više nego izražen trend da se upgrade radi na 2-3 godine, a ne već izlaskom nove generacije jer se više ne dobija ništa drastično bolje za 30-50% više para (u nekim slučajevima i 70%).
 
Samo malo šira selfie kamera i isti kai moj Huawei [emoji16]

P40Pro+ & Tapatalk
 
Ako mislis na bateriju sa grafenom, nije takva. Obicna litijum jonska podeljena u dve celije... Mozda ce Pro verzija imati bateriju sa grafenom kao 10 Ultra, posto se spominje brze punjenje.
Da, to sam mislio... Ipak je cuvaju za pro..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ode onda PRO na 1k sa cenom ako bude imao specke kao Ultrica.
 
Sigurno, po meni je ultra brutalan tel, ali dzabe kad ga nema kod nas. Na pro samo da stave 2-3k 120hz i ip68 i da prepisu spec od ultre i dobice odlican tel.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Mislim da će prvi da naprave iskorak sa nečim novim koje če drugi da prate. Preozbiljni su igrači davno postali. Samo glava da ukapira da se dobija mnogo više nego kod drugih ;).
 
Pro će navodno imati i kameru ispod displeja, ali bolje rešenu naravno nego na ZTE.
 
A onda sigurno idu preko 1k možda čak i na 1,2k jer su to inovacije koje za sada konkurencija nema. Još ako nabruše to sve kako treba da radi sa novim MIUI, uh.
 
U Kini ne verujem da ce biti 1k. Kod nas gotovo sigurno. [emoji4]
 
Krajnje je vreme da neko krene sa grafenskim baterijama na trziste, super ako to bude Xiaomi, manja je sansa da ce ostali previse pumpati cene za tu mini revoluciju na polju baterija. Da podsetim: 120W punjac, a nakon 800 ciklusa izgubi samo 10% kapaciteta. Uz recimo 60W punjac verovatno bi to islo i na 1000 ciklusa...
 
Bilo kako bilo ako ovi iz Samsunga nastave sa svojom glupom politikom ne vidim zasto da ne predjemo na xiaomi
 
Ja navijam za Xiaomi pre svega zbog zdrave konkurencije, a bude li Pro stvarno dobar kako se najavljuje, pa uz relativno povoljnu cenu, prelazim sa Samsunga nakon 3 godine... Iako bas i ne simpatisem MIUI, a OneUI bas volim...
 
Mi 11 Pro
120x zoom
5e54695e1ae80b2b6906e8a8e0fcda13.jpg


Sent from my TA-1020 using Tapatalk
 
Izašle maske na aliju za mi 11 pro.
5528a3d9aa08b470e893d111995a3590.jpg


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno