Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro

Ne secam se kad sam bio prebacio na region Nemacke i kad vratih na Srbiju odmah mi je dosao update na 13.
Zasad ne primecujem ama bas nista novo, samo izgubih skoro 2h ponovo namestajuci sve.
 
Za ona koji su na MIUI 13 - pronađite u podešavanjima opciju Senzor blizine. Isključite je, restartujte telefon pa je ponovo uključite. Ja sam to uraduo (pronašao sam neki klip o rešavanju problema sa senzorom blizine) pre dva dana. Od tad mi se ekran telefona nijednom nije upalio prilikom razgovora. Čini mi se da sam tu opciju i ranije testirao ali bez uspeha. Koliko će potrajati fix ne znam. Napominjem još jednom da sam na XEU ROM-u i da koristim Xiaomijev dialer a ne Googleov. Pretpostavljam da bi telefon trebalo da se ponaša isto i sa ostalim dialerima al' me stra' da isprobam 😁😁
 
Stigao update na miui13. Kako bješe najbolje odraditi backup svega, poželjno na PC, da ne idem aplikaciju po aplikaciju?
Mislio sam da idem backup -> update -> factory (hard) reset -> vraćanje backupa
 
Za ona koji su na MIUI 13 - pronađite u podešavanjima opciju Senzor blizine. Isključite je, restartujte telefon pa je ponovo uključite. Ja sam to uraduo (pronašao sam neki klip o rešavanju problema sa senzorom blizine) pre dva dana. Od tad mi se ekran telefona nijednom nije upalio prilikom razgovora. Čini mi se da sam tu opciju i ranije testirao ali bez uspeha. Koliko će potrajati fix ne znam. Napominjem još jednom da sam na XEU ROM-u i da koristim Xiaomijev dialer a ne Googleov. Pretpostavljam da bi telefon trebalo da se ponaša isto i sa ostalim dialerima al' me stra' da isprobam 😁😁
A gde se nalazi ta opcija?
 
Mohguće da nema. U ovom tutorijalu koji sam našao do te opcije se dolazi preko Xiaomievog Dialera. Kasnije sam našao da može i onako kako sam napisao. I dalje radi savršeno! Nijedno paljenje ekrana tokom razgovora! Prosto nisam navikao da nemam problem s tim 😁
 
Kako namestiti nove widgete tj. Da li je ikako moguce ne EU rom. Znam da nisu namenjeni za evropu ali ako neko zna, uzgred sve sam probao i nista.
 
Isplati li se menjati 10t pro za mi 12 običan, znaci ne lite/pro i to, obican mi 12?
Odgovara mi sto je manji i lakši, samo je pitanje trajanja baterije i ostalih razlika.
 
Nas par ovde zamenismo za 12X, ja se nisam niti malo pokajao, a 12 još neke (meni) sekundarne stvari ima bolje od X.
 
Meni jedino stvarno bitno je značajno ergonomski bolji telefon, bitno manji i lakši. Ostalo sve nije toliko bitno, iako je u svemu manji ili veći napredak. @mad_sam

Iskreno, nisam obratio pažnju koliko je nezgrapan i težak 10T kad sam ga naručivao. Sem toga, prezadovoljan sam bio uređajem. Kome su dimenzije ok, nema razloga da menja.
 
Stavio miui 13, eu zvanični. Hard reset i ponovo instalacija svega. Blago rečeno - razočaran. Baterija kao na Samsung exynos. Nema šanse da izgura dan a ranije je mogla komotno skoro dva.
 
Isto. Vidio sam da je neki redmi ili poco imao isto ovo pa da se poboljšalo nekim patchom. Znači da čekamo patch
 
Stigai MIUI 13 na Mi 10t. Global verzija.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-05-12-18-22-50-027_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-05-12-18-22-50-027_com.android.settings.jpg
    54.3 KB · Pregleda: 38
Stigla MiUi 13 i android 12.
Za sad je sve ok.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-05-13-11-42-12-654_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2022-05-13-11-42-12-654_com.android.updater.jpg
    30.6 KB · Pregleda: 26
Nazad
Vrh Dno