Šta je novo?

Xiaomi Mi 10T / Mi 10T Pro


5 sided dice

Ajd da vidimo jos ovo pa custom 🙃

Neke preporuke?? Lineage?? I molim Vas ako neko koristi GCam, probao neku stariju verziju ali nece da udje u galeriju??
 

5 sided dice

Ajd da vidimo jos ovo pa custom 🙃

Neke preporuke?? Lineage?? I molim Vas ako neko koristi GCam, probao neku stariju verziju ali nece da udje u galeriju??
Gcam samo za prednju kameru, za zadnju je bolja default aplikacija.

MGC BSG 8.1.101 radi normalno, skinuto sa Telegrama

 
Gcam samo za prednju kameru, za zadnju je bolja default aplikacija.

MGC BSG 8.1.101 radi normalno, skinuto sa Telegrama

Hvala puno drug!! Onda ostaje default kamera!!

Neverovatno ali zadnji update mi je preporodio telefon - baterija preko dan drzi i sve je primetno brze
 
Ja za skoro 2mj koristenja nisam imao niti jedan jedini bug cak ni to da mi se gasi ton tokom poziva nisam dozivio, radi sve perfektno, nadam se da mi taj apdejt nece napraviti probleme :D
 
I kod mene 12.5 već par dana.
Ništa bitno ne propušta, ono što većini zanima - i dalje isti bag sa paljenjem ekrana.

Ma to je HW problem u srži, nema sta drugo biti... Problem je verovatno u nekonzistentnosti rada same slusalice i/ili mikrofona koji sluze da emituju odnosno registruju te ultrasonicne talase koji sluze da registruju blizinu objekta, lica konkretno.

Prosto eto nekome radi kako bi trebalo, nekome sporadicno radi lose a trecima vise ne radi nego sto radi. I kad imas 2 ista telefona na 2 ista firmware-a sa 2 razlicita rezultata u radu, logicno je prosto da je posredi razlika u hardveru, a softverski to verovatno samo moze da se ublazi eventualno.

Moja pretpostavka brem.
 
Ajde probajte jedan mali test.

Svaki dan ujutru restartuje telefon i posmatrajte kako se ponasa senzor tokom dana.

Sto vise ljudi proba, da vidimo rezultat posle recimo par dana, 4-5.
 
Ajde probajte jedan mali test.

Svaki dan ujutru restartuje telefon i posmatrajte kako se ponasa senzor tokom dana.

Sto vise ljudi proba, da vidimo rezultat posle recimo par dana, 4-5.
Kakva su tvoja iskustva? Radi bolje kad se svaki dan restartuje?!

Upravo restartovah 😉
 
Ja imam svoju teoriju, neki svoj zakljucak... Testirajte pa cemo sumirati utiske :)
 
Molim za malu pomoc verovatno sam nesto ispritiskao slucajno a nemam pojima sta je 10T pro je u pitanju pored baterije sada imam precrtanu ikonu kacim fotku ikone
Zna li neko sta je ovo
 

Prilozi

  • IMG_20210622_103220.jpg
    IMG_20210622_103220.jpg
    1.7 KB · Pregleda: 23
To je Work Mode off ikonica. Koristiš dual apps i kada ugasiš Work Mode, ne radi dual apps, a ta ikonica se pojavi. Nema mi neke logike, ali to se pojavilo u poslednjem ažuriranju za Global. Spusti notifikacioni bar do kraja i tu ćeš imati istu takvu ikonicu "Work mode", uključi tu opciju i nestaće ta ikona iz status bara.
 
To je Work Mode off ikonica. Koristiš dual apps i kada ugasiš Work Mode, ne radi dual apps, a ta ikonica se pojavi. Nema mi neke logike, ali to se pojavilo u poslednjem ažuriranju za Global. Spusti notifikacioni bar do kraja i tu ćeš imati istu takvu ikonicu "Work mode", uključi tu opciju i nestaće ta ikona iz status bara.
Hvala na odgovoru sada cu pokusati to da iskljucim a ne koristimmduple aplikacije i to samo sam slucajno nesto ispritiskao
 
Slučajno tokom poziva? :unsure:
 
Primetih juče i sad upravo sa je spustio refresh rate na 60 herca, iako u podešavanjima stoji 144, prebacio na 60 i vratio odmah na 144 i radi normalno. Jel se dešavalo nekome? Da nije zbog vrućine i pregrevanj, pošto je topliji oko kamere nego inače, a koristim ga kao i uvek.
 
Trebalo bi da je adaptivno i da kad mu ne treba 144 prebaci na manje iako je i dalje u podesavanjima 144 i cim zatreba povecava.
Tako sam ja shvatio da radi ekran, nije non stop na 144 vec po potrebi smanji i poveca zavisi sta radis.
 
Nije to to, nikad do sad mi se nije to dešavalo zato pitam. Sve je bilo fluidno.
 
Tako radi, ali na global romu je meni znao da ubaguje i da ostane na 30/60Hz ponekad. Na Xeu mi se nije desilo ni jednom od decembra.
 
Meni se duže vreme nije dogodilo da zakuca ispod odabranih 144Hz na Global ROM-u. Ranije sam primećivao povremeno da "secka" u nekim situacijama i onda ugasim ekran, pa uključim ponovo i on podigne refresh rate. Verovatno je jedan od update-ova to rešio u međuvremenu.
 
Ne znam meni na globalu se do sad nije desilo, zadnjih nedelju dana sam sa 144 smanjio na 90(zbog baterije) jer u principu mi ne treba 144 i sa 90 je meni bar ok za moje potrebe a baterija vise traje.
Veci mi je benefit da stavim na 90 pa da dobijem vise SoTa nego na 144.
Nego za XEU hocu da predjem na njega pa me interesuje procedura itd gde sta kako, koliko jel mozes na PM da mi posaljes neki postupak da ne gusim temu jer i nije to tema😉
Hvala
 
Battery saving mode, između ostalog, spušta i osvežavanje ekrana na 60Hz.

Ako on i spušta tokom normalnog rada, to se ne primeti, tj. ja bih rekao da van battery saving moda radi konstantno na 144Hz. Poprilično je očigledna razlika, nema čoveka koji ne bi primetio koliko je brz ekran.
 
Da, radi se o adaptivnom prebacivanju, samo što na MIUI-u to nije odrađeno najidealnije.
Barem kad je u pitanju global, za ostale ne znam.
 
Da znaci shvatio sam dobro kad sam citao rsdi se o adaptivnom prebacivanju na manje osvezavanje ukoliko 144Hz ne treba.
 
Ne znam meni na globalu se do sad nije desilo, zadnjih nedelju dana sam sa 144 smanjio na 90(zbog baterije) jer u principu mi ne treba 144 i sa 90 je meni bar ok za moje potrebe a baterija vise traje.
Veci mi je benefit da stavim na 90 pa da dobijem vise SoTa nego na 144.
Nego za XEU hocu da predjem na njega pa me interesuje procedura itd gde sta kako, koliko jel mozes na PM da mi posaljes neki postupak da ne gusim temu jer i nije to tema😉
Hvala
Pa ti onda spusti na 60hz, ako ti je 90hz ok posle 144hz. I na 60 ces brzo da se naviknes. 😁

Nikad za malo vise sota ne bih spustio refresh rate. Onda si trebao da uzmes neki drugi telefon, sa 90hz i dobrom baterijom.
 
Pa ti onda spusti na 60hz, ako ti je 90hz ok posle 144hz. I na 60 ces brzo da se naviknes. 😁

Nikad za malo vise sota ne bih spustio refresh rate. Onda si trebao da uzmes neki drugi telefon, sa 90hz i dobrom baterijom.
Kako ti kazes, samo ne znam sta te briga dal cu da drzim na 60,90 ili 144.
 
Vrh Dno