Šta je novo?

Xiaomi Mi 10 / Mi 10 Pro

Dokazi neki?
"Prevarant" sa 1.5 miliona pretplatnika :)

Da je tako dokaza bi bilo na kilo po internetu, a ja do sada ne videh nijedan.
 
Poslednja izmena:
Dokazi neki?
"Prevarant" sa 1.5 miliona pretplatnika :)

Da je tako dokaza bi bilo na kilo po internetu, a ja do sada ne videh nijedan.
Kao sto ti je napisao @hsv.stoned uhvacen je vec par puta u prevari i samo odgledaj par klipova i bice ti jasno ko ga placa
Imas Flosija, onog Nemca pa i Ruse kojinsu 3 puta objektivniji i nepristrasni
A inace i mrwhosetheboss ima 3 miliona pretplatnika pa je nevidjeni prevarant i lazov
 
Poslednja izmena:
Saf nije prevarant hahahaha
Smešan lik, radi ko mu više plati. Za izbegavanje u širokom luku. Njegovi snimci ne mogu ni kao parodija da posluže.
 
Za Xiaomi testove samo Španjolac techtablets je najpouzdaniji. Detaljan i kad ima mana naglasit će to. I po pravilu skoro uvijek među prvima ih testira
 
Znam, evo daj mi 1500-2000e da kupim s20 i mi10pro pa cu ih detaljno uporediti.

Kao da ljudima padaju pare sa grane,pa da mogu da kupuju uredjaje samo da bi ih testirali.


Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
[emoji2357][emoji2357] pa kako da ga sami testiraju kad ne mogu da ga nabave, a i ko zna tek za koliko ce biti dostupan kod nas. Uostalom njih verovatno neki normalni testovi i zanimaju da bi odlucili da li da ga nabavljaju uopšte..

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Oni zarađuju dobre pare od YT pregleda, a vrlo često imaju telefone u svom posedu i pre nego što su predstavljeni jer ih dobijaju od proizvođača.
 
To smo znali, nego je lik pitao sto ljudi ovde gledaju te testove uopšte, sto ih lepo ne bi sami testirali, i onda izbrisao kom koliko vidim

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Od poznatijih samo mkbhd, kontam da sa +10m pretplatnika nema potrebe da se srozava na par hiljada dolara i ruši kredibilitet. Mislim da je i Flossy spustio malo loptu, vrv uzima i on sa strane. Techtablets i Rusi su najpouzdaniji za Xiaomi i ostale Kineze.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Samo Rusi.
Mkbhd je previše neozbiljan , više je da se odgleda uz kafu u starbaksu nego da ga neko ozbiljno shvati.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja MKBHDa jako gotivim, ali za razonodu i zajebanciju, njega više gledajte kao news kanal nego za tehničku stranu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Michael Fisher je najozbiljniji, pritom testira telefone respektabilnih brendova.
 
Samo Rusi.
Mkbhd je previše neozbiljan , više je da se odgleda uz kafu u starbaksu nego da ga neko ozbiljno shvati.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Amen to that! Mada lično preferiram i Damira Franza pored Rusa.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Meni je mkbhd neprikosnoven što se tiče kvaliteta videa, edita i kadrova. Mada treba ga uzeti sa rezervom za neke stvari, često nije toliko realan i ume da bude vrlo subjektivan.
Unboxing therapy je za izbegavanje, američka verzija tech baka praseta.
Super Saf smeće ukratko. Smešan lik totalno, glas mu je još smešniji. Gledao ga par puta, video da nema pojma i da radi kako ga ko plaća.
Mr mobile / Fisher je po meni sasvim solidno potkovan, ima dosta realnije testove i ok kadrove.
Flossy mi je čak najviše realan, ali sve preko 5 min gledanja mi je atak na mozak.
Joshua Vergara mi je ok lik za gledanje, mislim da je dosta realan i da dobro testira uređaje kad ima vremena.
Jerome Ortega ok za kamera testove, mada ne prolazi mu kroz ruke veliki broj telefona kao kod gore navedenih.
 
Ja ne pratim nikoga. Jednostavno pogledam par testova i sam zakljucim, izvucem zlatnu sredinu i to je to.
 
Pa daj link za review :)

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Samsung sa sarenom crno/sivom bojom :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa znaci moze i Samsung nekad da napravi gresku. [emoji4]
To je vise do kontrole kvaliteta nego do samog proizvodjaca. Tolike kompanije sigurno mogu da naprave vrhunski ekran, ali to naravno zavisi od mnogo faktora. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Mislim da je tu ključna stvar cena , koliko para toliko i muzike :)
Videćemo kada mi10 bude dolazio polako u ruke Rusa na 4pda forumu :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Naravno, cena je glavni faktor. [emoji4]
 
Koliko mogu da zaključim iz ovih krš slika:
- glavna kamera daje izvanredne dnevne slike, dok su večernje sasvim pristojne za jedan ne-Gcam softver (uz veliki potencijal, ako neko prilagodi Gcam za ovej senzor)
- OIS radi odlično (vidi se i na slici sa exp. 1/13, i na videu)
- video zapis je naizgled odličan sa glavnom kamerom (bar gledajući to na mom Mi 9, ali stvarni kvalitet bih mogao videti tek kada pogledam na velikom monitoru/TV-u)
- ultra-wide camera je F2.4, u odnosu na F2.2 na Mi 9, ali sasvim uporediva ... jedino što meni lično to automatski čini neinteresantnim Mi 10 (išao bih isključivo na Mi 10 Pro i novu 20 MPix ultra-wide kameru).
 
Čak i da mi ne smetaju veličina i težina ( a smetaju previše), ima zakrivljen ekran i nesimetrično postavljenu prednju kameru. To je to od onoga što se može primjetiti na prvi pogled.

Ako ne izađe neki Mi 10 SE ili Mi 10 Lite, manje i lakše verzije ovih flagshipova, okrenuo bih se Mi9 Lite, Mi9 ili nečemu iz ponude samsunga, A51 ili slično.

Inače ne znam zašto neki revieweri znaju reći da je zoom skoro nebitan, jer to kao nećemo nikada u praksi koristiti ? Kad si na otvorenom prostoru, sa nečime u daljini što te zanima jako dobro dođe, ne samo za slikanje nego i umjesto dalekozora

EDIT:

Za kamera reviewe mi je najbolji: https://www.youtube.com/user/chinamobilemag/videos
Nerazvikan, vrlo detaljan i pregledan, njemački pouzdan, neumišljen i ne djeluje ''profesionalno'' plaćen da reklamira telefone.
Živac mi zna skočitio kad vidim da netko daje kamera review, i za vrijeme dok snima video kamerom spaljeni mozak stavi istovremeno muziku u videu ili stavi zvuk na mute. Tim postupkom odmah pokazuje osobnu iskaznicu inteligencije.
 
Poslednja izmena:
Koji je zakljucak na kraju, vredi li taj 10pro para koliko kosta ili jok? :)
 
Pa to zavisi od cene u EU :)

Zna li se za kada su pomerili predstavljanje za eu ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vrh Dno