Šta je novo?

Xiaomi Hongmi Red Rice WCDMA

skini originalni ROM i stavi ga u telefon, promeni mu naziv u update.zip i onda iz recoverija ga instaliras
 
Znaci preimenujem u update i stavim na sd karticu. Recovery je power + vol up? Kad to napravim dobijem nekakav recovery ali na kineski.
 
Power+vol up je izgleda neki factory test telefona. Recovery je Power+vol down. Onda dobijes tri opcije. Sa vol- izaberes recovery, a sa vol+ je potvrdis.
 
Skinuo sam zadnji sluzbeni ROM, preimenovao u update.zip, stavio na sd karticu. Upalio recovery, odabrao kako je napisano, onda se pojavio ovaj kao android covjeculjak i na njemu crveni trokut sa uskličnikom, tako je stajalo mozda minut-dva i mobitel se upalio. Koliko vidim nije se nista dogodilo, sve je isto, i u opisu mi i dalje stoji sve kako je i bilo, verzija androida, kernel itd..
Recimo, sto sam zaboravio, ni tipke mi ne svijetle..
Mozda factory reset da napravim, to nisam radio?
 
Taj coveculjak sa usklicnikom znaci da flesovanje nije uspelo.
 
Ima dve opcije ( ovo je za moj xiaomi m2 )
da skines ROM i da ga stavis na sd karticu i onda preko updater .app , koja treba da se nalazi u folder ikoni SYSTEM , pronadjes ROM i instaliras
a) Using Updater App
To use this method
Download the ROM zip file from ROM thread http://miuiandroid.com/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/
Put it on your SDCard (yes Virtual) ( XIAOMI MI2 NEMA SD karticu, zato je virualna )
Open the App named Updater -> press the menu key and select installation pack.
Then select the ROM zip file you want to install.
It will install the ROM and will ask if you want to reboot to new system.

Druga opcija je ta sto sam ranije naveo:

b) Using pre-installed Recovery
For this method
Download the ROM zip file from ROM thread http://miuiandroid.com/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/
Rename the downloaded ROM zip file as “update.zip” and put it on the root of SDCard (virtual)
Reboot to recovery (power off and then use Volume up + power button, release the buttons when you see MI logo),
Select the language ,
Select “install update.zip to system ONE”,
Select Yes to confirm ,
After completion reboot.
Repeat this method to install Gapps.zip but again you have to put gapp zip in the root of SDcard and rename it as “update.zip”
 
Pratio sam postupak na xiaomi forumu za Hongmi i sve mi je islo ok do dijela kad u MobileUncle toolsu dolazi recovery, kliknem na ovaj koji sam skinuo, on ga prihvati, i pita me da napravim reboot u recovery modu, kliknem OK i on se restarta, i ukljuci se, i to je to, nista dalje, ne mogu pratit dalje upute. Jeli netko isao prema ovome postupku?
 
Nije, samo se ugasi i opet upali. U jednom trenutku se kao gore u vrhu ekrana pojavi kao ono par nekih crtica al to je sve, dodje MI logo i normalno se pokrene
 
Probaj ponovo reboot to recovery opciju u mu toolu, ako nece skini sa marketa neku reboot aplikaciju pa probaj iz nje reboot to recovery.
 
probao ponovno u MU, i sad skinuo jednu reboot recovery aplikaciju, ista stvar, kad se ugasi, pojavi se u vrhu neka kao naznaka da se nesto pokusava, ne znam kako da opisem, u vrhu ekrana kao crte ono kad je na televiziji loša slika, traje par sekundi i onda normalno nastavi dalje i upali se mobitel. Jeli moguce mozda da je do recovery.img fajla? ucitao sam taj fajl preko MU, ovaj koji se nudi u ovom tutorialu, i jos sam jedan nasao isto na sluzbenom forumu u jednoj temi. Oba puta ista stvar.
Ovaj prvi dio je uspio sa vroot, dobio sam i superuser aplikaciju, i to me odmah obradovalo, i onda dalje zapelo.. :(
 
Kapiram da je recovery ok čim je sa zvaničnog foruma. Jel imaš negde u podešavanju telefona fastboot ili tako nesto? To sprečava uređaj da se skroz isključi, a samim tim i bootuje u recovery. Možeš da probaš da isključi uređaj i uključiš, a pritom držiš vol+ ili vol-.
 
Ne mogu naci fastboot, ali recimo kad ga ugasim i idem Power i vol- dobijem tri stavke: Recovery mode, fastboot mode i Normal. Na recovery ne napravi nista, fastboot samo stoji i nista se ne dogadja, al ostaje na tome, a normal je normal, upali se uredno.
 
Instaliraj TWRP recovery pa probaj sa njim. Imas link u jednom od prethodnih postova.
 
Ne mogu naci fastboot, ali recimo kad ga ugasim i idem Power i vol- dobijem tri stavke: Recovery mode, fastboot mode i Normal. Na recovery ne napravi nista, fastboot samo stoji i nista se ne dogadja, al ostaje na tome, a normal je normal, upali se uredno.

A power i vol+? Deluje kao da nije flashovan recovery.
 
Nije instaliran recovery. Instaliraj TWRP iz Mu. Onda reboot to recovery.
 
Evo ga uspio mi je TWRP recovery, sad imam izbornik, Install, wipe, backup, restore, mount, settings, advanced, reboot.. E koja je procedura za dalje? Na sd karticu u root sam stavio zip ROM-a zadnjeg navodno sa ovog sluzbenog foruma. Molim Vas jos malo pomoci da ovo privedem kraju :)
 
Sledeće backup svega, zatim wipe data, cache, dalvik I onda install kopiranog roma. Posle install može ponovo wipe data, cache I dalvik mada I ne mora. :)
 
Odlicno ljudi puno vam hvala, uspio sam, proradilo je, sad cemo vidit kako ide, ali sad je na zadnjoj verziji. Prvo sta primjecujem, tipke ispod ekrana mi opet ne svijetle, ima li neka postavka za to?
 
Verovatno postoji negde opcija. Kod mene (HTC One sv) isključe se kad baterija padne ispod 18-20% ako je uključen power save mod. +Imam neku aplikaciju kojom ih isključujem po želji.

Pogledaj malo u podešavanjima.
 
Mislim da te tipke uopšte nemaju mogućnost osvetljenja. Tako sam negde pročitao. Tako je i kod mene.
 
Ahaa, to nisam znao, vidim da uopce ne svijetle, samo ova notification lampica radi kako treba, ona svijetli. Čini se da mi sad sve radi fino :)
 
Toj lampici možeš da podesiš boju u zavnosti od obaveštenja. Ima 7-8 boja.
 
Evo kako sam podesio sinoc sve mi super radi, nema ni onoga kao ghost toucha, prezadovoljan sam s mobitelom, djeluje stvarno kvalitetno i fino u ruci, ekran je odličan, al svakako cu staviti foliju na njega za svaki slucaj. Nadam se da će ovaj dojam ostati i dalje hehe :)) Hvala jos jednom na pomoći oko updatea mobitela.
 
Pozdrav kupio sam red rice WCDMA i sa odusevljenjem iscekivao da stigne, na svim mogucim sajtovima sam vidio da je super telefon i onda kada je stigao moje odusevljenje je splasnulo. Prvo jako je spor, na momente gubi mrezu, dosao je sa vec instaliranim google chrome koji ne radi i nekim superSu. MIUI version je MIUI JHACHAN 1.0 i kada probam sistem update ne uspjeva. Isao sam opciju preko updater-a ali i to ne uspjeva. Ostalo je jos ovo TWRP ali ne znam kako se instalira jer prvi put u zivotu se srecem sa android telefonom.
 
Pozdrav kupio sam red rice WCDMA i sa odusevljenjem iscekivao da stigne, na svim mogucim sajtovima sam vidio da je super telefon i onda kada je stigao moje odusevljenje je splasnulo. Prvo jako je spor, na momente gubi mrezu, dosao je sa vec instaliranim google chrome koji ne radi i nekim superSu. MIUI version je MIUI JHACHAN 1.0 i kada probam sistem update ne uspjeva. Isao sam opciju preko updater-a ali i to ne uspjeva. Ostalo je jos ovo TWRP ali ne znam kako se instalira jer prvi put u zivotu se srecem sa android telefonom. Sta mislite ako ga nadogradim na verziju MIUI JHACHAN 5.0 da li ce biti brzi i bolji?
Hvala
 
Meni je i sa starim softwerom radio odlicno. Jesi li proverio da li je originalan telefon? Probaj da instaliras CPU-Z, pa vidi da li su karakteristike u redu. Sa kog sajta si kupio telefon?
Dok ne proveris da nije fake, ja ne bih preporucio nikakvu nadogradnju softvera.
 
Po svemu sudeci ti si pazario TD-SCDMA verziju a verovatno i pitanje je da li je original xiaomi tj. koji je harware u njemu. Druze ja koliko znam telefon je brz i nema govora da je spor(pricam o original verziji), verovatno si jeftino prosao tebi se ucinilo kao dobra kupovina i jeb.
Kazi gde si kupio i za koliko?
MIUI verzija za WCDM xiaomi je MIUI-JHBCNAH, pozz.
 
Poslednja izmena:
U pravu si, to jeste softver za TD-SCDMA verziju, medjutim telefon bi trebao da bude brz jedino sto mu ne radi 3G.
 
E samo da vam javim da je telefon fake 100%!
Kupljen je preko ebay-a. Saljem vam sve informacije kada stignem kuci.
Hvala na pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno