Šta je novo?

Periferni uređaji XIAOMI Curved Gaming Monitor 30 vs Asus VG30VQL1A

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

Ljuba93

Poštovan
Učlanjen(a)
04.10.2014
Poruke
31
Poena
55
Je l ima neko iskustva sa ova dva monitora? Ovo su manje vise jedna dva 30 incha ultrawide monitora na trzistu "kod nas", pa me zanima misljenje oko njih. 34incha mi je preveliko a opet hteo bih ultrawide.
I da li je rezolucija 2560x1440 premala za 30 incha, dpi je 92.6. Namena prvenstveno za igre.
Cene na KP;
Xiaomi 250e
Asus 320e
 
Ne veruj cenama na KP oglasima, uvek ih pitaj direktno koja je trenutna cena...ne verujem da su toliko jeftini.

PPI je je otprilike kao 1440p na 32". Po meni je ok s obzirom da su mnogi zadovoljni sa 1440p na 32"...

Što se samih monitora tiče, ne znam...ta rezolucija nije nešto popularna i našao sam samo jedan review za Asus, čak ima i jako malo komentara po netu. Pomenuti Asus test pominje primetan ghosting i slabe mogućnosti podešavanja slike pa bih ga preskočio (ionako je skuplji, Asus tax, lol) i umesto njega pogledao MSI MAG301CR2, mada mislim da ima isti panel kao Asus kao i USB-C preko...
Xiaomi je verovatno jeftini, ima blažu krivu (što je po meni plus na toj veličini) ali nema USB portove.

Ne znam, po meni je bolje ići na 1440p 27" ili 34" (ako imaš mesta za njega i grafička može da gura). Ne volim ove frankenštajn rezolucije...
 
Ne veruj cenama na KP oglasima, uvek ih pitaj direktno koja je trenutna cena...ne verujem da su toliko jeftini.

PPI je je otprilike kao 1440p na 32". Po meni je ok s obzirom da su mnogi zadovoljni sa 1440p na 32"...

Što se samih monitora tiče, ne znam...ta rezolucija nije nešto popularna i našao sam samo jedan review za Asus, čak ima i jako malo komentara po netu. Pomenuti Asus test pominje primetan ghosting i slabe mogućnosti podešavanja slike pa bih ga preskočio (ionako je skuplji, Asus tax, lol) i umesto njega pogledao MSI MAG301CR2, mada mislim da ima isti panel kao Asus kao i USB-C preko...
Xiaomi je verovatno jeftini, ima blažu krivu (što je po meni plus na toj veličini) ali nema USB portove.

Ne znam, po meni je bolje ići na 1440p 27" ili 34" (ako imaš mesta za njega i grafička može da gura). Ne volim ove frankenštajn rezolucije...
Hvala sto si podelio svoje iskustvo. Cudi me da benchmark nije testirao ovaj Xiaomi 30 incha da vidimo kakav je, jer sto kazes nigde valjane recenzije. Ta dijagonala mi bas odgovara, ali izgleda da cu u nedostatku kvalitenih monitora u toj dijagonali morati uzeti neki 27incni zakrivljeni 1440p, mada trenutno imam gtx 1660 super koju cu zameniti u dogledno vreme nekom 5060(kad izadje)/4070/rx7700/800 xt.
Kakva je sitaucija kada se na 1440p monitoru igra na 1080p podesavanjima unutar igre, kako izgleda? Nemam iskustva sa time.
 
Izgleda mutnije, heh. Izbegavaj da smanjuješ rezoluciju ako možeš ili probaj sa FSR ako igra podržava...
Ili još bolje, sačekaj sa kupovinom monitora dok ne uzmeš jaču grafičku?
 
Izgleda mutnije, heh. Izbegavaj da smanjuješ rezoluciju ako možeš ili probaj sa FSR ako igra podržava...
Ili još bolje, sačekaj sa kupovinom monitora dok ne uzmeš jaču grafičku?
Pa da, to sam i mislio, nije to to da igram na 1440p monitoru, a 1080p podesavanja. Sacekacu svakako. Imam neki Phillips 226vLA, kupio 2012/3 i jos radi kao sat a svaki dan ga koristim, ali kapiram da ce u neko skorije vreme da crkne pa razmisljam koji da uzmem da ga dostojno zameni....
 
Da ne otvaram novu temu, i ja se interesujem za Xiaomi zakrivljeni monitor od 30", s tim da bih ga ja koristio prevashodno za rad, ne za gaming.
Monitor će ovog četvrtka biti na finom popustu u mi prodavnici (26k), i čini mi se kao dobra prilika. Ali zbog manjka recenzija bi mi značilo da neko ko je imao priliku da ga istestira, podeli svoje iskustvo.
 
Ako se niko ne javi, i ako imas para, naruci ga online, istestiraj, ako odgovara super, ako ne, vrati i to je to.
 
Da ne otvaram novu temu, i ja se interesujem za Xiaomi zakrivljeni monitor od 30", s tim da bih ga ja koristio prevashodno za rad, ne za gaming.
Monitor će ovog četvrtka biti na finom popustu u mi prodavnici (26k), i čini mi se kao dobra prilika. Ali zbog manjka recenzija bi mi značilo da neko ko je imao priliku da ga istestira, podeli svoje iskustvo.
Gde si video da ce bude na popustu?
 
Za te pare, why not...
Veći model je i dalje preskup. Uopšte, high refresh ultrawide modeli su dosta poskupeli u zadnjih godinu-dve. Nekada si mogao da nađeš high refresh 34" VA za male pare, ovaj veći Xiaomi je bio 350-380€...
Čak je i ovaj 27" gejming model preskup. Običan monitor sa LG Nano IPS panelom, apsolutno ništa specijalno, nema razloga da košta više od 300 i nešto evra.
 
Pa bila je akcija verovatno za fazon dva modela i onda boom, nema vise, klasika koju rade za sve malo skuplje stvari.
 
Nazad
Vrh Dno