Šta je novo?

Xiaomi based usisivači Mi Mop Pro/Essential, Roborock...

@PJ
Koristi, ali samo jedan. Razlika između S7 (koji imam, MaxV Ultra) i S8 je u:
  • dva rolera u odnosu na S7 koji ima jedan (trebalo bi da znači kod prikupljanja dlaka od ljubimaca, kao i lepše polovine; poboljšanje kako pri prikupljanju tako i pri petljanju dlaka oko rolera)
  • većoj usisnoj moći (6.000 vs 5.100 Pa)
  • nešto manjoj posudi za usisavanje (350ml vs 400ml)
  • sušilici krpe (S7 ima mogućnost dodavanje, čitaj "doplate" za istu)
  • (zanemarljivo) većoj buci (68,5db vs 67db u Balanced modu)
  • automatsko dizanje četke (ne znam čemu bi služilo, ali to nema S7; dizanje krpe imaju oba)
  • dostupnosti u crnoj i beloj boji (S7 ima samo u crnoj boji)
Nisam gledao testove, ali ako je baterija ista, a usisna moć veća, a baterija ista (kako i stoji na sajtu), ne znam kako je trajanje baterije navedeno kao isto (u Quiet mode-u je navedeno). Osim ako ta usisna moć ne znači puno...
Navodno je unapređena i vibracija moping krpe, kao i podizanje iste pri prelasku preko tepiha.
 
Znam da je tema o Xiaomi i Roborock usisivacima ali obzirom da je tema o Roomba usisivacima prilicno mrtva da pitam ovde. Verujem da je masa od vas pre kupovine ove dve pomenute marke razmatrala i Roomba usisivace, pa ste zakljucili da je Xiaomi/Roborock bolja kupovina. Ja sam pre svega pogledao model Roomba i3+ (i3558) i deluje mi skroz ok, zelimo opciju sa automatskim praznjenjem da ne moramo nakon svakog usisavanja (ili par) da praznimo posudu. Nije nam potrebna opcija mop-a. U Srbiji je sada cena te Roombe oko 65K din. Ako neko ima sveza iskustva znaclio bi mi pri odluci.
Video sam da novim firmware-om sada i i3 ima mogucnost smart mapping-e i definisanja prostorija koje se zele cistiti. Nisam samo skontao da li ima opciju no-go zona.
 
Imam utisak da mi roomba 880 umire, i molim vas za preporuku, šta da gledam od ne-irobot usisivača, bukvalno bi mi xiaomi "odnos cene i kvaliteta" odgovarao sad.
Zanima me novo, u radnji, sa garancijom.
 
Vidim da je skroz slaba ponuda na mi-srbija, nema više ni mop 2 pro, ni mop 2 pro plus, samo dva modela imaju u ponudi ukupno koliko vidim.. od kojih je jedan 105k😂
 
Bio u Mi store, imaju neke s10, x10 modele, cena za najjači bez baze je 55k. Kažu da su mop2pro prevazidjeni itd.
Ogroman minus za mene je to što nema modela koji nemaju mop funkciju - tako da je spremnik za prašinu mali jer postoji jedan i za vodu.
 
Uzeo sam mop 2 ultru novu kad je izazla za nekih 450€ koliko se sjecam. Ovaj s10 je u nekim segmentima losiji, a u nekima bolji od Ultre. X10+ je 850+ eura… djeluje kao da je ovo visa klasa cistaca koja parira roborocku? Dobra im je prica ovo za mop 2 pro, cudi me nisu dodali da je stara tehnologija, itd 😎

Kod nas u BIH, Banja Luka je prije 2-3 mjeseca zatvorena jedina Mi store radnja. Online shop i dalje radi. Nisam uspio saznati razlog. Vlasnik je uglavnom drzao tu radnju i slicnu radnju pored , IQ Mobile gdje je sve bilo skuplje za 50-100 KM.😂
 
Poslednja izmena:
tako da je spremnik za prašinu mali jer postoji jedan i za vodu.
Имају ли варијанту са станицом за пражњење? Нама се показала као врло практична.
 
Ima, x10+. Inače jesu rekli "stara tehnologija" 🙂
 
Uzeo sam mop 2 ultru novu kad je izazla za nekih 450€ koliko se sjecam. Ovaj s10 je u nekim segmentima losiji, a u nekima bolji od Ultre. X10+ je 850+ eura… djeluje kao da je ovo visa klasa cistaca koja parira roborocku? Dobra im je prica ovo za mop 2 pro, cudi me nisu dodali da je stara tehnologija, itd 😎

Kod nas u BIH, Banja Luka je prije 2-3 mjeseca zatvorena jedina Mi store radnja. Online shop i dalje radi. Nisam uspio saznati razlog. Vlasnik je uglavnom drzao tu radnju i slicnu radnju pored , IQ Mobile gdje je sve bilo skuplje za 50-100 KM.😂
Ja sam uzimao prošle godine u 3Dbox-u u BL mop 2 pro plus, oko 800KM bio tad. Ne znam da li sad išta imaju.
 
Nemam do sada iskustva sa robot usisivacima, planiram kupiti Xiaomi robota, lomim se izmedju Mop X10 i Mop S10+ verzije. X10 dolazi sa stanicom za praznjenje, sto gledam kao veliki +, obzirom da cemo ga paliti verovatno na svaka 2 dana. Sa druge strane S10+ ima dva rotiruajuca mopa u odnosu na X10 koji ima jedan valjak. Takodje, X10 ima samo LDS laser za navigaciju dok S10+ ima i 3D kameru za izbegavanje predmeta. Robot ce se verovatno korisiti najvise za donji sprat, u pitanju je nekih 70m2 prostora bey tepiha, samo laminat. Da li ove dve vrste mopova uopste ista rade posao, koliko je u prednosti ovaj S10+ i zbog 3D kamere ili X10 ipak vredi zbog te stanice za praznjenje sto bi trebalo da olaksa obavezu oko praznjenja posude nakon svakog usisavanja (koje ce biti cesto)?
 
Zanimljivo, ovaj mop je sigurno bolje resenje od standardnog koji samo vuce krpu po podu.
Vidim i ovaj feature:
*Identifikacija ivica tepiha: Robot može da identifikuje tepihe debljine veće od 5mm. Ako u zoni za čišćenje ima tepiha debljine manje od 5mm, preporučujemo da to područje očistite samo nakon uklanjanja podloge za brisanje ili označite područje kao zabranjeno. Ako postoje posebni podni materijali (kao što je kamen) u području čišćenja, robot ih može pogrešno identifikovati kao tepih i izbeći prepreke. Preporučujemo da takve oblasti čistite samo nakon što onemogućite funkciju identifikacije tepiha u aplikaciji Xiaomi/Mi Home.
Ovo je isto super. Mislim ovo je cist softver, pricao sam i pre da je steta sto mop 2 pro nema ovaj feature, ali eto dodali su na novim uredjajima.

Sto se tice stanice za praznjenje, ja moj praznim rucno posle svakog ciscenja. Osim toga sto ispraznim posudu, rucno skinem dlake sa cetke, jer se stvarno mnogo dlaka upetlja(isecem makazama i skinem). To npr ne moze automatski nikako :D

Sto se tice kamera vs LDS - moj mop 2 pro+ nema LDS, samo kameru. Nikakve mane ja ne vidim tu, prilicno dobro se snalazi u prostoru. Moze da se zaglupi ako je mrak skroz jedino, tu je LDS u prednosti.
 
Poslednja izmena:
A inace za mop (i ta krpa sto je vuce), da li je neophodno njihovo skidanje, pranje i susenje nakon svakog usisavanja+mopiranja kako se ne bi usmrdelo? Ako jeste, onda kontam ako bi se svakako cimao oko toga, onda i praznjenje ne bi bio toliki problem. S druge strane, sa onom stanicom za praznjenje bi smanjio cimanje oko ciscenja robota, ne znam ni sam na koju stranu da idem.
 
Neki roboti imaju mogucnost da im automatska stanica i to odradi(iscedi vodu). Koliko vidim ovaj nema, tako da - da, morao bi rucno da skines i operes krpu.
 
A inace za mop (i ta krpa sto je vuce), da li je neophodno njihovo skidanje, pranje i susenje nakon svakog usisavanja+mopiranja kako se ne bi usmrdelo? Ako jeste, onda kontam ako bi se svakako cimao oko toga, onda i praznjenje ne bi bio toliki problem. S druge strane, sa onom stanicom za praznjenje bi smanjio cimanje oko ciscenja robota, ne znam ni sam na koju stranu da idem.
verujem da je potrebno da se posle svakog koriscenja skine, opere i osusi.
Javi za koji si se midel odlucio i kako te sluzi 😁
Ja navijam za S10+
 
A inace za mop (i ta krpa sto je vuce), da li je neophodno njihovo skidanje, pranje i susenje nakon svakog usisavanja+mopiranja kako se ne bi usmrdelo? Ako jeste, onda kontam ako bi se svakako cimao oko toga, onda i praznjenje ne bi bio toliki problem. S druge strane, sa onom stanicom za praznjenje bi smanjio cimanje oko ciscenja robota, ne znam ni sam na koju stranu da idem.
Iz licnog iskustva, stanica za praznjenje je super stvar praznim je jednom u mjesec dana i tada obicno ocistim i cetku detaljno od dlaka, koncica i slicnih gluposti koje se umotaju. Sto se tice krpe ne moras da je peres odmah po zavrsetku, meni tank sa vodom izdrzi dva ciscenja prostorija. I ako je ostavis nece se usmrdjeti vec se sama osusi, zato je ja prilikom drugog ciscenja samo malo navlazim rukom prije pocetka ciscenja.
 
Drugu put to nije čišćenje
 
Pa onda drugi put mopira sa prljavom krpom.
Ja kad puštam mop iscedim krpu 1-2x dok odradi 40ak kvadrata.
 
Upravo sam se šokirao kada sam uvideo koliko su cene otišle u nebesa.
Roborock S5 max kupljen krajem 2020. sam platio 350€ sada je 500!

Šta bi po vama bio logičan "mlađi brat" kojim bih zamenio S5 max?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230619-115258.png
    Screenshot_20230619-115258.png
    117.4 KB · Pregleda: 23
Roborock S5 max vs. Roborock 8
Ukratko, prezadovoljan sam. Mislio sam da napišem utiske kada odradi koji mopping ali nema svrhe jer na S5 maxu nisam ni koristio mop funkciju koja je skoro pa neupotrebljiva.
S8 primetno bolje usisava. Primetno se manje lupa o nameštaj i razne mobilne prepreke. Uzeo sam model bez onog mega giga kućišta za reinkarnaciju. Sam detektuje tepihe, odnosno površinu na kojoj je pa verujem da će mopping imati smisla. Bolje mapira prostor i treba mu nekoliko rundi za fine tuning mape.
Aplikaciju koristim istu kao i za prethodni, stim što novi ima više opcija u aplikaciji.
Sve u svemu, smislen naslednik.
 
Javi zadovoljstvo kada pustiš (samo) moping, a on prelazi preko cele površine svih tepiha kao da kada ih usisava. To što je podignuta krpa mi ništa ne znači, jer em troši bespotrebno bateriju i vreme, em krpa nije podignuta toliko da uopšte ne dodiruje tepih. A kad staviš "no mop" zonu tu gde su tepisi, on je računa bukvalno kao "no go" zonu.

Bez ikakve logike...

P.S. Kada lepo iskenira mapu i podesiš je, obavezno je bekapuj. Ume da se zaglupi, pa da izbegneš novo skeniranje i nekoliko puta i podešavanja.
 
Samo da javim da sam pre 2-3 nedelje uzeo Xiaomi S10+, skroz sam zadovoljan kako radi posao, palimo ga svaki treci dan, usisavanje + moping odradi, obzirom da nemamo tepihe, nisam ni kontao koliko moze biti korisna sprava.
 
Ako ga pustiš dva puta za redom, oba puta će imati šta da očisti. Treći put, vrlo malo, skoro ništa.

Ako puštaš svaki dan, jedan prolaz ili čak duplo, svaki dan će da očisti. Nemam pojma odakle više skuplja.

Mi na poslu puštamo svaki dan 70-100m2, tako ispadne da svaki deo prostora bude očišćen na 2 ili 3 dana.
Sve pločice, nije velika frekvencija ljudi, ali mi dosta šetamo tamo-vamo, pa verovatno unesemo i raznesemo na obući.
 
Zanima me kako su se pokazala ova dva modela. Konkretno mi treba najvise zbog dlaka ljubimaca, ali bih i probao MOP funkciju. Da li skuplji model S10 ima mapiranje prostorija?
Hvala
1689603865783.png
 
Ima mapiranje. Radice ti posao za dlake, msm svi oni u sustini rade na istom principu, sa uglavnom istom usisnom snagom
 
Nazad
Vrh Dno