Šta je novo?

Xiaomi 13T/Pro

Ovi ključari mi nikada neće biti jasni, ali nikada 🙁
 
Ja uvek telefon odvojeno. Na prste jedne ruke mogu da nabrojim oštećenja koja sam imao na istima... Evo i sad 13T nosim bez maske. Sviđa mi se ova lažna koža pod rukom, drugačije od onoga na šta sam navikao na telefonima.
 
Pa i ja ih odvojim kad imam 3 sata za spremanje, kao frajla. Ali često ne razmišljam šta mi je u kom džepu, pogotovo kad sa kesama izlazim iz auta. Stavim gde mi je najzgodnije, a najčešće telefon i ključeve od auta zajedno. Neretko budu tu i ključevi od stana, neki sitniš... Leti nosim pederušu, pa mi je razdvojeno, kad nosim jaknu ne mogu baš da vodim računa...
 
Pa i ja ih odvojim kad imam 3 sata za spremanje, kao frajla. Ali često ne razmišljam šta mi je u kom džepu, pogotovo kad sa kesama izlazim iz auta. Stavim gde mi je najzgodnije, a najčešće telefon i ključeve od auta zajedno. Neretko budu tu i ključevi od stana, neki sitniš... Leti nosim pederušu, pa mi je razdvojeno, kad nosim jaknu ne mogu baš da vodim računa...
Kupis Reno i onda imas karticu umesto kljuceva i resen problem :D
 
Supruga mi se zali da joj slike nekako nisu lepo izostrene (ne sve) i da su boje skroz cudne, neprirodne, koji god od 2 profila da izabere... Jel ima neko taj problem? Ili zna o cemu se radi?
 
Pa i ja ih odvojim kad imam 3 sata za spremanje, kao frajla. Ali često ne razmišljam šta mi je u kom džepu, pogotovo kad sa kesama izlazim iz auta. Stavim gde mi je najzgodnije, a najčešće telefon i ključeve od auta zajedno. Neretko budu tu i ključevi od stana, neki sitniš... Leti nosim pederušu, pa mi je razdvojeno, kad nosim jaknu ne mogu baš da vodim računa...
sta-ti-decko-radis.gif
 
Supruga mi se zali da joj slike nekako nisu lepo izostrene (ne sve) i da su boje skroz cudne, neprirodne, koji god od 2 profila da izabere... Jel ima neko taj problem? Ili zna o cemu se radi?
niko?
 
Koji je telefon, 13T ili 13T PRO? Je li dobio HyperOS? Pitam jer posle nadogradnje na HyperOS obavezno treba uraditi fabrički reset. Kod mene na 13T slike su odlične. U Leica Authentic režimu bi trebalo da su prirodne boje, a u Vibrant malo zasićenije.
 
13T, nema hyperos
Proba u sutra da slikam unoba rezuma i sa mate20 pro pa da okacim ovde
 
Bolje i pauza, nego nedovršen softver koji baguje.
Po nekada daje mekane fotografije, npr. pod veštačkim svetlom. Zbog Leica filtera, fotografije imaju taj neki šmek. Nekada ispadnu odlične, a nekada i ne baš.
 
Ja sam sa iP prešao na 13T pa mi je trebalo vremena da se naviknem na fotografije. Pusti je da se navikne :)
 
Imaš li neko PRO model, pa malo utisci, pa malo ovo-ono. 'ajte narode, živnite malo ;)
 
Da li 13T ima problem sa magljenjem sočiva kamere?
 
@Markosmi
Ma ne treba ti poredjenje. Samo tvoji i tvoji utisci o radu telefona. Softver, hardver, magljenje stakla kamere, baterija, sve ukupno zadovoljstvo. . . Tako nekako, od svega po malo ali da je tvoje ;)
 
Moj 13t nema problema sa magljenjem sočiva kamere na oko -11 stepeni na snegu. Bar ja nisam video ni kad sam ušao unutra u toplo. Slikao sam normalno napolju.

Meni je utisak pomešan. Baterija je odlična po meni, ekran takodje, ali kamera nekad je dobra nekad je onako. Pogotovo na snegu pojača toliko belu boju da ubija, al uspem sa fokusom to rešiti nekako. Prednja kamera je po meni osrednja, pogotovo što sam prešao sa s21 Fe.

Da li je neko probao Google cameru i gde može da se skine za ovaj model?
 
Mislim da radi svaka Google Camera, ali Nisam naišao na neke entuzijaste koje prave dobre xonfig datoteke. Potražiću ponovo, nisam odavno...
 
Koristim Pro verziju već par nedelja i prezadovoljan sam. Prvo sam se dvoumio između obične i pro ali mi je drago što sam uzeo ovaj, mislim da vredi 100 evra više. Baterija meni traje odlično, uvek dobijem nekih 10 sati SOT šta god radio, kamera mi deluje super doduše sam prošli telefon koristio 6 godina tako da bi svaki telefon danas bio upgrade. Skinuo sam google kameru, ne vidim neku razliku... možda su slike malo svetlije u noći i ima više opcija... videćimo još. Jedini problem je što mi zadnjih par dana telefon više ne prepoznaje dongle dac, kada ga prikačim izbaci mi neku comtrue firmware update grešku i zvuk izlazi iz zvučnika. Na računaru i drugom telefonu mi radi normalno. Čekam hyperos pa da lupim hard reset valjda će se popraviti.
 
Kad god sam koristio GCam nikada nisam bio previše zadovoljan. Dok skinem kameru apk pa modove pa dok namestim pa onda moram da joj titram testise da bi valjano radila, nije to to po meni. Ovako, stok kamera, fokusiram i slikam i to je to pa kako bude.
 
@Markosmi
Ma ne treba ti poredjenje. Samo tvoji i tvoji utisci o radu telefona. Softver, hardver, magljenje stakla kamere, baterija, sve ukupno zadovoljstvo. . . Tako nekako, od svega po malo ali da je tvoje ;)
Telefon kao telefon :)
Mnogo je lakši od Mi 10T Pro, ono je ozbiljna cigla bila, iako je 18g razlike
Ekran mi je lepši, boje su bogatije, isti profil koristim
Baterija mi je definitivno tanja, iako su na papiru obe 5.000mAh
HyperOS je izgleda zadržao neke bagove MIUIja, sada mi non stop briše web prečicu za Google Weather sa Home Screena (video sam da su se po netu za to žalili i na MIUI)
Kamera mi deluje pristojno bolja, pogotovo noćne slike
Nisam primetio tu pojavu o magljenju, što ne znači ništa, možda samo nisam ubo situaciju.
Proximity senzor radi kako treba :D
 
Dobra opcija, nadam se da ćemo je dobiti nekom nadogradnjom. Malo je jedna ikonica...
IMG_20240117_112048_882.jpg
 
Za Xiaomi 13t , globalna verzija, region Malezija kažu da je stigao HyperOS.
 
A stgla i nova nadogradnja za EU verziju... 😜
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-01-19-22-44-22-369_com.android.updater.png
    Screenshot_2024-01-19-22-44-22-369_com.android.updater.png
    38.5 KB · Pregleda: 39
  • Screenshot_2024-01-19-22-44-11-756_com.android.updater.png
    Screenshot_2024-01-19-22-44-11-756_com.android.updater.png
    244.8 KB · Pregleda: 36
A gde je sad sakriveno ono "check for updates" 🤔

Na hyperOS ne vidim to nigde
 
Nazad
Vrh Dno