Šta je novo?

Xiaomi 13T/Pro

Nop, nigdje... Imam jedino ukljuceno ono u postavakama da dobijem update prije drugih kao, ali to vjv nema veze sa beta testiranjem
 
Nemrem sad poslikad kad se radi update, ali bila je ono kad ides update pa gore postavke, i pri dnu. Sad ne znam jel ovo uopce kao beta, jer vidim da vec neki tjedan dana koriste hyperos, ali oni su tad imali update od 4.9gb i pisalo je kao miui 14 a ne hyperos.
 
Stavio sam region na Grčka i dobio ažuriranje. Nisam siguran da li ima veze jedno sa drugim, ali HyperOS je tu!
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-27-12-11-06-151_com.android.updater.png
    Screenshot_2023-12-27-12-11-06-151_com.android.updater.png
    87.8 KB · Pregleda: 81
Iskreno ne znam nit kaj da gledam, primjetil sam normalno par ocitih stvari ali to je to, mozda kak ide vrijeme budem skuzil jos stvari ali za sad mi sve to lijepo izgleda, kruzic od otiska prsta izgleda drukcije, kao da je vibracija malo jaca (tipa kad zvoni telefon ili kad tipkam). Ali uglavnom, MIUI mi je oduvijek radio glatko bez stekanja a tak sad radi i hyperos, vidjet cu jedino kak je sa baterijom, na miui ga nisam punil po 2-3 dana.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-27-11-56-40-368_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2023-12-27-11-56-40-368_com.miui.home.jpg
    38.9 KB · Pregleda: 65
  • Screenshot_2023-12-27-11-56-07-584_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-12-27-11-56-07-584_com.android.settings.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 50
  • Screenshot_2023-12-27-11-55-57-280_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-12-27-11-55-57-280_com.android.settings.jpg
    42.8 KB · Pregleda: 68
HOS više deluje kao nova tema a ne kao nešto što reklamiraju kao novi OS...
Izgleda da ovo nije konačna verzija. Primetio sam, na primer, da nema Always ON. Može da se pokrene pomoću Hidden MiUi Settings, ali ima iste opcije kao i ranije, dok HyperOS treba da ima mnogo više opcija. Biće valjda nadogradnji...
 
Tu je AOD, tj sad je pod wallpaper... 🙄

Ma klasično kao i sa MIUI, kineska verzija će to nešto da ima, global će biti osakaćena i to je to.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-27-21-35-28-948_com.android.thememanager-edit.jpg
    Screenshot_2023-12-27-21-35-28-948_com.android.thememanager-edit.jpg
    88.3 KB · Pregleda: 60
Nemam ja to..
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-27-22-22-09-712_com.android.thememanager-edit.jpg
    Screenshot_2023-12-27-22-22-09-712_com.android.thememanager-edit.jpg
    123.1 KB · Pregleda: 54
Šaomi, šta drugo reći.

A vidim sada da prikazuje samo jednu ikonicu u status baru. Kada stigne notifikacija za neku drugu app, pokaže samo tačku pored. I naravno, nigde opcije da se ta budalaština isključi.
 
Ne žurite sa updateima.
Opšte poznato da te prve verzije imaju bugova koliko hoćete pa posle peglaju.
 
Moželi neko da potvrdi da li mu na 13T Pro radi Android Auto u kolima?
Da li 13T Pro ima opciju snimanja razgovora?
Radi Android Auto na 13T pro bez problema i bežično (sa nekim jeftinim adapterom sa aliexpressa) i preko kabela.

Nisam video opciju za snimanje razgovora (ali nisam ni previše tražio).
 
Šaomi, šta drugo reći.

A vidim sada da prikazuje samo jednu ikonicu u status baru. Kada stigne notifikacija za neku drugu app, pokaže samo tačku pored. I naravno, nigde opcije da se ta budalaština isključi.
Bez obzira što je Šaomi, ostaje pitanje pravne regulacije, pa zbog toga i ne idu neke stvari u Evropi. Birokratija čini čuda.
 
Uradio sam fabrički reset i dobio AOD i ki zna šta još. 😀
 
Dosta dobar SOT sa svim tim popaljenim, nema sta :) mene mrzi mnogo da cackam, ali probacu malo da ga iznamestam da vidim oce da se poboljsa SOT.

P.s. jel zna neko da li moze i kako da upalim delivery reports za SMS. Za RCS mi je upaljeno, al za regularan SMS ne vidim jel dostavljeno ili nije/nemam nigde opciju u settings da namestim.
probaj kad udjes u poruke na svoju sliku gore desno i kliknes, zatim odes na podesavanje za poruke i u tome nadjes napredna podesavanja. tu imas stavku salji mi izvestajeo isporuci sms-ova. valjda je to to. poz
 
probaj kad udjes u poruke na svoju sliku gore desno i kliknes, zatim odes na podesavanje za poruke i u tome nadjes napredna podesavanja. tu imas stavku salji mi izvestajeo isporuci sms-ova. valjda je to to. poz
Hvala, jeste, cackao sam malo i nasao...a najradije bih iskljucio RCS, al mi onda dosta poruka od ljudi kojima je to setovano ne stize.

Ima izgleda i bag da nece automatski da posalje sms kada je RCS kod primaoca nedostupan (tj nije povezan na net), iako je opcija autonatski salji "sms/mms kad nema RCS"aktivna. Ja u tom slucaju moram rucno --> zadrzim prst na poruci koja nece da ode kao RCS i biram da salje kao SMS
 
Jeste li lepili hidrogel foliju na ekran? Ako jeste jeste li skidali onu fabričku ili lepili preko nje?
 
Ja sam skinuo i fabricku i tako ga koristim. Mrzim folije i futrole :)
 
Pozdrav, hteo sam kupiti xiaomi 13t,pa se razmišljam da li će doći uskoro neki novi telefon?u istom cenovnom rangu?da li da čekam nove telefone?
 
Skinuo hyperOS (promena regiona na Cesku) i prvi utisci su da je MIUI mama.

HyperOS je pokusaj kopiranja apple-a i meni se licno ne svidja vecina tih vizuelnih izmena i sjebavanja prakticnosti koje su uradili da bi hyperOS zbudzili da izgleda kao iOS.

Na A14/HyperOS jos nisu popravili boljku sa A13/MIUI 14 gde fali pola opcija (antiicker mode, memc setting, super resolution, itd). Sve ove opcije se mogu naci preko hidden settings app, ali nekima ne moze da se pristupi

Baterija se trosi ko nenormalna, ionako nisam bio zadovoljan istom, al ovo sad je uzas. (U gradu par sati uz SOT od 30min na mobilnim podacima i otislo mi 30posto baterije 🥲).

Druga stvar, evo sta jos (ne)donosi hyperOS:


Hidden settings i dalje radi.
 
Nisam primetio da je baterija lošija, naprotiv, subjektivno naravno, mi deluje i bolja.
 
Razlika je u otkljucanim funkcijama koje ima Global ROM a koje EU regulativa zabranjuje (tipa snimanje razgovora i dr.).

PITANJE:
- Kako se ponasa Proxy senzor? Brljavi li kao na npr. Xiaomi 12?! Ili su ga sredili konacno?
 
Razlika je u otkljucanim funkcijama koje ima Global ROM a koje EU regulativa zabranjuje (tipa snimanje razgovora i dr.).

PITANJE:
- Kako se ponasa Proxy senzor? Brljavi li kao na npr. Xiaomi 12?! Ili su ga sredili konacno?
Na 13T radi perfekt. Nikakvih problema nemam, istestirao temeljno.
 
Nazad
Vrh Dno