Šta je novo?

Xiaomi 13T/Pro

Miui je uvek bio fenomenalan:) i kad ti dojadi tu je neki aosp rom pa preflesujes.
 
Ja se recimo nikada na MIUI nisam žalio zbog bagova (lično nisam koristio nikada Šaomi telefone), već zbog toga što mi jednostavno ne leži. Ali razumem i kontra stav.
 
Da li 13T podrzava eSim? Ozbiljno se razmisljam da predjem na xiaomi, do sada sam samo sony koristio.
 
Da odgovorim, podrzava esim. Za oko 400e koliko kosta, bolje trenutno nema.
 
Xiaomi 13T 400€?
12T je oko 400€.
13T nece da tako skoro da padne sa cenom, tek je izašao.
 
Kako ste došli do 400e cene? 61.000 je grubo 540e
 
Trenutna cena je 61000 sto mu dodje oko 520e. Dobije se prociscivac vazduha koji je oko 100e, dobije se punjac 25e, maska 5e. 4 velika azuriranja. Izrada je mogla biti bolja deluje mi jeftino bar crna verzija, plavu nisam video. Miui na tabletu mi pad 5 pro radi dobro nisam primetio neke probleme mada ja ga nesto preterano i ne koristim vise deca.
 
Opet, 13T je 550-600€. Nije 400€. 😁
12T je 400€ i mislim da je prava stvar tj vreme da se uzme 12T krajem ove ili početkom sledeće godine.
 
Uračunaj i kutiju telefona 5e, celofan 1e... Može tu jos nesto da se nađe pa da spustimo na 350e.
Svasta.
 
Ne kutija i celofan se dobije i kod samsunga. Cerki kupio samsung morao sam i punjac da kupujem.
 
Opet neki hype, preorderi i pokloni kao i prosle godine za 12T(Pro). Mislim za kvalitetnu robu ti ne trebaju reklame valjda. Tesko im ide optimizacija i za Qualcomm, a ne Mediatek.

Sve u svemu, za mene nista posebno...
 
Ima li neko da je uzeo 13t ili 13t pro? Ili se uglavnom kudi ili hvali konj koga niko nije jahao? :)
 
Opet neki hype, preorderi i pokloni kao i prosle godine za 12T(Pro). Mislim za kvalitetnu robu ti ne trebaju reklame valjda. Tesko im ide optimizacija i za Qualcomm, a ne Mediatek.

Sve u svemu, za mene nista posebno...
Pa i Samsung ima poklone i popuste.
 
Neki su negativno spominjali ekran od 13t, meni deluje sasvim ok, nisam primetio da mu nesto fali. Kvalitet prikaza naravno nije kao kod modela od 1000+e, ali uopste nije los. Ako ste uporedjivali sa Samsungom, da li vam je podesavanje bilo na vivid umesto na natural? 13t mi na prvi pogled deluje sasvim ok, u klasi od ~500e tesko da ima boljeg telefona, bar po pitanju hardvera. Kakav je MIUI detaljno, to ne znam, vec duze vreme niko u porodici nema Xiaomi, pa ne znam koliko su napredovali.
 
@Migrant od samsunga u vivid režimu, oči krvare 🤣, šta god da se stavi pored njega biće isprano. Ali to je daleko daleko od realnog prikaza.
 
Evo utisaka sto se tice miui na 13T... ja sam bas bio hejter miuia (od verzije koja je bila na redmi 5-6 pa do verzije koja je bila na redmi 9, note 9)... smetalo mi je bukvalno sve.... od bagova koji su se desavali do izgleda, neintuitivnoati nekih stvari, gomile reklama koje su iskakale u samom sistemu itd..
Ovo sad je iskreno perfekcija u odnosu na to ranije... prijatno sam iznenađen...
 
Svratio sam danas da ih pogledam uživo, pošto razmišljam da zamenim svoj 10t pro. Iskreno, malo me je razočarala izrada, onaj plastični okvir mi nekako deluje predebelo i štrči; mada ići će odmah u masku, tako da to možda i ne bude neki problem. 10t pro mi deluje da je kvalitetniji što se toga tiče. Ona varijanta sa "veganskom kožom" mi je isto tako skroz bez veze. Podržavam ideju da se vegani iskoriste da se od njih napravi nešto korisno, ali mi krajnji rezultat deluje loše i kao da će se brzo izguliti. A i boja mu je kao da su za inspiraciju koristili Kim Il Sungova odela.
Čekam recenziju na GSM Areni, da vidim šta će da kažu. Moj 10t pro i dalje radi odlično, tako da nije neophodno da ga menjam, više mi je ovo sad sa popustima delovalo kao dobra kupovina.
 
Mi 10T Pro je apsolutna legenda od telefona.
Nemoj ga menjati. Nema potrebe a verujem da lagano "cepa" minimum 6h SoT.
Legendarni fon.
 
Evo utisaka sto se tice miui na 13T... ja sam bas bio hejter miuia (od verzije koja je bila na redmi 5-6 pa do verzije koja je bila na redmi 9, note 9)... smetalo mi je bukvalno sve.... od bagova koji su se desavali do izgleda, neintuitivnoati nekih stvari, gomile reklama koje su iskakale u samom sistemu itd..
Ovo sad je iskreno perfekcija u odnosu na to ranije... prijatno sam iznenađen...
A kakvi su utisci sto se tice brzine, baterije i ekrana?


Koliko SOT-a izvlacis i kakva je zivost boja/jacina osvetljenja u praksi?
 
Da napisem utisak sa testiranja oba telefona.

Vrlo blago zagrevanje tokom koriscenja. Nema problema sa tezinom i balansom koji se ovde pominjao. Brzina otvaranja bilo cega je trenutna i iskustvo rada sa aplikacijama je odlicno. Boje su dobre, osvetljenje nije preterano, ali je dovoljno za koriscnjenje u manuelnom rezimu bez problema. Na auto moze jos malo bursta da pruzi, ali ne verujem da je potrebno za normalno koriscenje.

Kamere sa leica socivima su blago receno cudne, dosta mutne slike na auto rezimu. Moguce je da na manuelnom moze da se dobije bolja fotografija ili su uslovi u kojima sam probao bili losi. Video je sasvim dobar, iako sam iz reklame ocekivao neko cudo i za foto i za video. Marketing ume da zavara.

Akcija koju Xiaomi nudi kod nas ukljucuje preciscac, koji se narucuje tek posto kupite telefon i isporuka preciscaca je od dve nedelje do dva meseca. Ako im bude odgovaralo, mogu da kazu i da je potrosena zaliha. Ima smisla zasto ovo rade, da bi prodali sto vise uredjaja u ogranicenom periodu, jer dolaze novi. Xiaomi 14 i mozda jos neki modeli. Burst u prodaji osigurava balans izmedju modela koje zele da prodaju. Nije bas fer jer nije poznato da li ima skrivenih mana, cak nema ni proverenih detaljnih recenzija.

Podrska za OS u trajaju od cetiri godine je za pohvalu. Mediatek procesor, znaci i manje mogucnosti zamene roma, za potrosnju cemo videti kad prodje malo vremena. Rano je sada o tome govoriti. OS Miui je sasvim solidan za prosecne korisnike. Ima zanimljive opcije, prilagodjen je uredjaju. Najveci broj korisnika ce koristiti osnovne aplikacije, igre, surf, kameru na auto rezimu. Tako da nece morati da brinu o nadogradnji duzi period.

Cena je verovatno najbolja za danasnju ponudu. Ima donekle smisla sto korisnici oduzimaju 100e od cene za preciscac vazduha. Mada on ni u prodavnici ne kosta 100e, tesko ce se prodati za toliko na crno. Racunanje posto je punjac, posto je silikonska maska zvuci kao neka uteha. Sve to kosta mnogo manje nego sto mi mozemo da zamislimo.
 
Poslednja izmena:
@donadoni
Da li na tom auto režimu fotografisanja možda postoji neki softverski Leica filter, koji može da se isključi?
 
Kakva je situacija sa Gcam i Mediatek 8200 Ultra, znam da ranije, sem SD, slabo šta je bilo podržano?

Meni lično bi to bilo bitno, znajući Xiaomi i njihov "uljani portret" post-processing.
 
Imaju dva filtera koja pominju i ljudi na dosadasnjim YT recenzijama - authentic i vibrant. Nisam trazio da li mogu da se iskljuce, vrlo moguce da mogu.
Fotografije su bile sa blagim bokeh efektom, ali i fokus mi se nije svideo. Osvetljenje je bilo vestacko i velika je verovatnoca da je to uzrok. Na YT recenzijama su nahvaljene kamere, tako da moj utisak nije ni blizu merodavnog. Moraju biti dobre kamere na prirodnom svetlu.
 
@donadoni
Da li na tom auto režimu fotografisanja možda postoji neki softverski Leica filter, koji može da se isključi?
Nisam ga licno koristio, ali jos jedan clan foruma je koristio Xiaomi 13 koji isto ima Leica rezime slikanja i naleteo je na slican problem - nekad mutne slike, nekad zuta tinta u pozadini slika, itd, i to je hardwerski, izgleda da ne moze da se iskljuci.


Inace, ovo na Xiaomi 13, 13T i 13T pro nisu Leica sociva, nego Leica rezimi slikanja - pogledaj po netu, nigde ne kaze Leica sensor i Leica lense, nego Leica style (imagery) itd; Leica color profiles - izgleda da na official romovima ne mogu da se iskljuce, mozda moze na custom, ne znam dal je neko probao.
 
"Both Xiaomi 13T Pro and Xiaomi 13T offer a triple camera setup featuring Summicron lenses co-engineered with Leica" na zvaničnom Mi sajtu ovde
E sad, ko je tu koliko učestvovao i šta je pravio, ko će ga znati...
 
Da napisem utisak sa testiranja oba telefona.

Vrlo blago zagrevanje tokom koriscenja. Nema problema sa tezinom i balansom koji se ovde pominjao. Brzina otvaranja bilo cega je trenutna i iskustvo rada sa aplikacijama je odlicno. Boje su dobre, osvetljenje nije preterano, ali je dovoljno za koriscnjenje u manuelnom rezimu bez problema. Na auto moze jos malo bursta da pruzi, ali ne verujem da je potrebno za normalno koriscenje.

Kamere sa leica socivima su blago receno cudne, dosta mutne slike na auto rezimu. Moguce je da na manuelnom moze da se dobije bolja fotografija ili su uslovi u kojima sam probao bili losi. Video je sasvim dobar, iako sam iz reklame ocekivao neko cudo i za foto i za video. Marketing ume da zavara.

Akcija koju Xiaomi nudi kod nas ukljucuje preciscac, koji se narucuje tek posto kupite telefon i isporuka preciscaca je od dve nedelje do dva meseca. Ako im bude odgovaralo, mogu da kazu i da je potrosena zaliha. Ima smisla zasto ovo rade, da bi prodali sto vise uredjaja u ogranicenom periodu, jer dolaze novi. Xiaomi 14 i mozda jos neki modeli. Burst u prodaji osigurava balans izmedju modela koje zele da prodaju. Nije bas fer jer nije poznato da li ima skrivenih mana, cak nema ni proverenih detaljnih recenzija.

Podrska za OS u trajaju od cetiri godine je za pohvalu. Mediatek procesor, znaci i manje mogucnosti zamene roma, za potrosnju cemo videti kad prodje malo vremena. Rano je sada o tome govoriti. OS Miui je sasvim solidan za prosecne korisnike. Ima zanimljive opcije, prilagodjen je uredjaju. Najveci broj korisnika ce koristiti osnovne aplikacije, igre, surf, kameru na auto rezimu. Tako da nece morati da brinu o nadogradnji duzi period.

Cena je verovatno najbolja za danasnju ponudu. Ima donekle smisla sto korisnici oduzimaju 100e od cene za preciscac vazduha. Mada on ni u prodavnici ne kosta 100e, tesko ce se prodati za toliko na crno. Racunanje posto je punjac, posto je silikonska maska zvuci kao neka uteha. Sve to kosta mnogo manje nego sto mi mozemo da zamislimo.
Ne bih nazvao to problemom sto se tice balnsa, ali je osetno teza gornja strana... probaj da ga balansiras na prstu npr, na sredini telefona... nemoguce... Ali nije ni bitno, i kod drugih je to izrazeno samo mozda u manjoj meri, i svakako je to stvar navike... ali eto i ja i supruga smo to primetili... ona ga koristi vise od mene i prva stvar koju mi je rekla kada sam je pitao kako joj se cini telefon, to mi je spomenula...

Sto se tice slika, da, slazem se da imaju neki zuti tint ali ne znam da li je to zbog ekrana, ili kamere ili cega vec... nisam ih pogledao na kompu npr.

Preciscavac mozda vredi 100e ali nema sanse da se za toliko proda posebno sad kad svi krenu da ga prodaju koji su kupili ove telefone. Ali meni koji sam planirao da kupim preciscavac pre zime, ovo definitivno znaci...

Kao sto sam i ranije napomenuo, ovo nije telefon koji treba da se poredi sa bilo kojim telefonom skupljim od 600e. Cak po ceni od 650e koliko ce se prodavati, nikad ga ne bih kupio... za ovu cenu od 500e + poklon (koji cu valjda dobiti)
 
Mene zanima, pošto kažu da je softversko ograničenje, da li snimanje u 4k može da se poveća na 60fps nekim otključavanjem i sl?
 
Nazad
Vrh Dno