Šta je novo?

Xiaomi 13T/Pro

urke1978

12T je bio upgrade u odnosu na 12, 13T nije u odnosu na 13:


Kamera, baterija, punjac, velicina ekrana, sve je bilo bolje kod 12T. I ok priznajem, i 12 je imala snapdragon u odnosu na 12T ali sam mozda ja pogresno ocekivao da ce sada snapdragon biti svima po defaultu.

12T ima 120W punjac, 13T ima 67W, 13 67W. 12T ima 108 MP sjajnu kameru, 13T 50MP, 13 50MP + 3.2x opticki zoom. Znam da nije sve u megapikselima ali 13T ima forsirane leica filtere. 12T nema i 12T ima puno bolji HDR od 13 serije (nosao sam dugo 13 i 12T u djepu sa dva razlicita broja pa sam imao situacije da ih uporedim direktno. Dok prosle sedmice nisam poklonio 12T.

Trebalo je ici 13, 13 PRO, 13T, 13T PRO i tu nekako ugurati ultra. Sad bog ne zna ranking.
Procesor, izrada, fotografije i video glavnom kamerom, Harman zvucnici i kvalitet displeja, bezicno punjenje na strani 12-tice.
12t samo malo brze punjenje,velicina ekrana je relativna stvar, u svakom slucaju ne odredjuje kvalitet, nekom odgovaraju manji ekrani.
Uvek je T serija losija od obicne, nekada je razlika mala, ali postoji.
 
Jesil ti ikad drzao 12 i 12T u ruci pa poredio? Izrada kvalitete je ista samo 12 ima zakrivljeni ekran.

12T ima poprilicno bolji ekran. Ne znam odakle ti to da je bolji na 12. Cak je i PPI veci ali kvalitet slike je na strani 12T u odnosu i na 12 i na 13.

Kako je punjenje malo brze kada 12T ima 120W punjenje a 12 67W? Gotovo pa duplo brze. Ne spominjes da 12T ima poprilicno vecu bateriju, 5000mAh a 12 4500mAh bateriju.

Odakle ti to da je izrada fotograija bolja na 12? Da ti nisi izmixao sta je T a sta obicna?


Meni nebitno ali video prednjom kamerom na 13T je u 1080p 30FPS, na 12T je 1080p 60FPS.

12T ima dual LED flash, 13T single led.

Koristio sam oba i onda kupio 12T i reci da je T serija slabija od 12 je suludo. Serija T jeste sada slabija.
 
Dodje i meni da ga kupim, najvise zbog ekrana sa dobrim PWM. Dajte malo iskustava iz prve ruke, dok je na popustu. 🙂 Ekran, baterija, kamere, softver... Ovo cudo ili iP14 sa 60Hz ekranom... Ili cekati sta ce biti sa S24 serijom, nisam pametan...
 
cekati sta ce biti sa S24 serijom
Siguran sam da će biti ista priča kao i svake godine, pogotovo po pitanju pwm-a. Priča se da će s24+ dobiti qhd rezoluciju. Uglavnom uzladno je čekati da samsung tu nešto promeni. Isto važi i za pixel, i za tensor/exynos.

Dobra stvar je što kinezi ipak nešto rade po pitanju pwm-a, ali daleko je to od savršenog. Npr honor obećava 3800hz pwm za honor 90, a na redditu pišu da to zapravo funkcioniše samo do 30% osvetljenja, što je zapravo isuviše nizak nivo za svakodnevnu upotrebu.

Videćemo kakva će biti merenja za 13T seriju.
Evo poređenja kamera
 
Dodje i meni da ga kupim, najvise zbog ekrana sa dobrim PWM. Dajte malo iskustava iz prve ruke, dok je na popustu. 🙂 Ekran, baterija, kamere, softver... Ovo cudo ili iP14 sa 60Hz ekranom... Ili cekati sta ce biti sa S24 serijom, nisam pametan...

Pa gde nađe vezu između ova tri modela 😃

Telefon sam kupio gospođi, jer miui i ja nismo u dobrim odnosima bili nikada.
Pošto telefon moram prvo da sredim i prebacim sve sa starog, pisaću neke impresije.
Na prvu se vidi da je telefon iz srednje klase, solidne izrade (ništa specijalno). Da neko ne pomisli da se radi o nekom premijum telefonu... ni blizu. Preko crnog telefona mora zaštita na leđa jer se otisci vide iz aviona.
Balans telefona mi se ne sviđa jer sam navikao na malo teži donji deo, pa mi ovaj po malo beži (ovo je subjektivno jer zavisi od hvata telefona).
 
Kupio si gospodji muski telefom.Pravu ciglu telefon od 200 grama i to jos crnu boju?

Auu.....
 
Neka preporuka za konzumenta video sadržaja i društvenih mreža?

I poređenju sa realme 8 koji je do sad imala, ukupne dimenzije su tu negde, do 2 mm razlike. Druga stvar je što je ekran manji na realme 8 pa se stiče utisak da je sam telefon manji.
 
@Aleksandar 1
Da, i to je potrebno uzeti u obzir, koliki je PWM na razlicitim nivoima osvetljenja, za 13t sam nedavno procitao 2880Hz u rasponu od oko 0 pa do ~65% max osvetljenja, a iznad 65% kao ide dc dimming... Sto se tice Honora 90, on iznas 30% osvetljenja valjda ima preko 2000Hz PWM, sto je svejedno dobro. Samsung je najavio M13 ekrane za S24 seriju, a veliko je pitanje da li ce biti pomaka po ovom pitanju.
@NightCrawler
I to bih izbegao, mislim na Exy ako bude, tesko da ce parirati zmaju...
@maxy
Znam da mi izbor deluje cudno, 😅 iP me u zadnje vreme vuce da ga probam, 14 mi odgovara po ceni i meni bitnoj karakteristici ekrana (PWM), dok me 60Hz bas odbija sa druge strane. S24 sam spomenuo zbog toga sto mi Samsungov softver najvise odgovara, ali ekrani ne bas. Ovaj Xiaomi sa druge strane, na papiru ima sve sto mi je neophodno na telefonu, malo me brine MIUI, ali ljudi govore da je prilicno sazreo...
 
Meni j softver jedna od najbitnijih stavki. Android za mene mora biti klot ili skoro klot.
 
@Migrant ako je ovo tačno što si napisao za 13T pro, onda definitivno ima nade za nas koji imamo osetljive oči. 😀
Uzmi u obzir i to da xioami 14 serija izlazi u novembru (bar u Kini) verovatno će i oni imati slične ekrane, možda i bolje. Jedino što je meni dealbreaker jeste zakrivljen ekran na 14 pro.... zato je 13T pro primamljiva opcija.
 
Meni su ovi telefoni potpuno razocarenje. Isao sam u Usce u nadi da sam napokon odlucio i prelomio sta da uzmem posle Samsung S9+ i uz popust odlicno, ali kada sam uporedio ekran mog telefona od pre 4 godine i svih ovih Xiaomija, bas sam se razocarao. Pojacao sam ekran maksimalno jos prodavac prica o 1800 nita, 2900 nita u piku. Gledam, poredim sa starim, ono ispod onih neonki i sve bledunjavo. Samsung sa 800 nita se bolje vidi. Xiaomi 13 za nijansu lepse i jace boje.

Upalim kameru na 13T i klikne na zum on secne na sekund. Otisao sam razocaran u Samsung i testirao S22 i S23, nebo i zemlja su. Ne znam da li je do tih izlozbenih modela, ma da bi oni trebali da budu reprezentativni. Cekam da padne S23, pa dogodine cu valjda nesto uzeti. :)
 
Meni su ovi telefoni potpuno razocarenje. Isao sam u Usce u nadi da sam napokon odlucio i prelomio sta da uzmem posle Samsung S9+ i uz popust odlicno, ali kada sam uporedio ekran mog telefona od pre 4 godine i svih ovih Xiaomija, bas sam se razocarao. Pojacao sam ekran maksimalno jos prodavac prica o 1800 nita, 2900 nita u piku. Gledam, poredim sa starim, ono ispod onih neonki i sve bledunjavo. Samsung sa 800 nita se bolje vidi. Xiaomi 13 za nijansu lepse i jace boje.

Upalim kameru na 13T i klikne na zum on secne na sekund. Otisao sam razocaran u Samsung i testirao S22 i S23, nebo i zemlja su. Ne znam da li je do tih izlozbenih modela, ma da bi oni trebali da budu reprezentativni. Cekam da padne S23, pa dogodine cu valjda nesto uzeti. :)
Nije do test modela, takvi su. Drzi se samsung-a ako si na to navikao
 
Meni su ovi telefoni potpuno razocarenje. Isao sam u Usce u nadi da sam napokon odlucio i prelomio sta da uzmem posle Samsung S9+ i uz popust odlicno, ali kada sam uporedio ekran mog telefona od pre 4 godine i svih ovih Xiaomija, bas sam se razocarao. Pojacao sam ekran maksimalno jos prodavac prica o 1800 nita, 2900 nita u piku. Gledam, poredim sa starim, ono ispod onih neonki i sve bledunjavo. Samsung sa 800 nita se bolje vidi. Xiaomi 13 za nijansu lepse i jace boje.

Upalim kameru na 13T i klikne na zum on secne na sekund. Otisao sam razocaran u Samsung i testirao S22 i S23, nebo i zemlja su. Ne znam da li je do tih izlozbenih modela, ma da bi oni trebali da budu reprezentativni. Cekam da padne S23, pa dogodine cu valjda nesto uzeti. :)

A ti si očekivao da za 500 EUR kupiš telefon u rangu S23? Ne znam odakle ovakva ideja. Ovo je telefon srednje klase po svim pitanjima.

Ekran nije loš, a max osvetljenje dostiže u auto modu, a ne pri manuelnom podešavanju. Da li je to obećana vrednost, ne znam, nemam merni uređaj. Takođe, pik je vremenski ograničen. Prikaz je oštar i čist i tu nemam zamerke u odnosu na klasu kojoj pripada.
 
Ne, ja sam ocekivao da nov telefon od 500e bude bolji od telefona starog 4 godine makar po pitanju osvetljenosti ekrana. Specifikacija kaze 1200 nita, a to bi trebalo da je bolje od 800.

Mozda mu je bio ugasen auto mode, pa nije pojacao osvetljenje. Pojacao sam rucno osvetljenje na max. Svraticu danas opet da proverim.
 
S obzirom na inflaciju i novu realnost cena telefona, ne znam šta bih rekao.
Kako stvari stoje, po meni je bolje kupiti telefon na prelazu iz srednje u višu klasu i cediti ga četiri godine. Recimo neki telefon od cca 100k dinara.

Inače čuje se sagovornik kada pričate, pa se mora posegnuti za smanjenjem zvuka. Da li postoji napredak u odnosu na druge modele ovog proizvođača, ne bih znao reći.

Kamere su pristojne (glavna i portretna) dok je ultra široka tu da popuni brojno stanje. Sam izgled kamera je prenaglašen pa bi neko ko se manje razume moga da pomisli da su ne znam kakve.

Zaštitna futrola je tu da posluži do zamene sa nekom boljom, lepšom, udobnijom...

Pošto imam punjača gomilu kući, ovaj čuvam za vremena koja dolaze 😃

Neki opšti utisak je da je telefon odličan za prosečnog korisnika naviknutog na miui pod uslovima pod kojima se trenutno prodaje. Za onu punu najavljenu cenu ima već svašta da se bira.
Gledajući specifikacije i recenzije na netu za 13T pro, realno nema potrebe ići dalje od 13T.
 
Jesil ti ikad drzao 12 i 12T u ruci pa poredio? Izrada kvalitete je ista samo 12 ima zakrivljeni ekran.

12T ima poprilicno bolji ekran. Ne znam odakle ti to da je bolji na 12. Cak je i PPI veci ali kvalitet slike je na strani 12T u odnosu i na 12 i na 13.

Kako je punjenje malo brze kada 12T ima 120W punjenje a 12 67W? Gotovo pa duplo brze. Ne spominjes da 12T ima poprilicno vecu bateriju, 5000mAh a 12 4500mAh bateriju.

Odakle ti to da je izrada fotograija bolja na 12? Da ti nisi izmixao sta je T a sta obicna?


Meni nebitno ali video prednjom kamerom na 13T je u 1080p 30FPS, na 12T je 1080p 60FPS.

12T ima dual LED flash, 13T single led.

Koristio sam oba i onda kupio 12T i reci da je T serija slabija od 12 je suludo. Serija T jeste sada slabija.
Ajde ponovo....
Supruga ima xiaomi 12t, obican..
Uporedjivao sam u Mi store, Ada mol, 10 minuta.
Ekran na 12-tici ima lpto, to je za pocetak velika razlika.
Kamera, glavna na mi12 je dosta bolja.
Unutra, pod vestackim svetlom, gde su uslovi najtezi za slikanje, vidljivo su bolje fotografije.
Mi 12 ima samo 2x zoom, ali kada sam zumirao 5x, razlika je drasticna.
Procesor na mi12 je klasa iznas 8200.
Da, serija T ima brze punjenje i to je jedina prednost.
T serija za Xiaomi je kao Fe serija za Samsung.
Ima skoro sve kao flagship ali je ustinuta na dosta mesta, sto naravno, ne umanjuje kvalitet.
Uostalom, Xiaomi sam kaze gde pozicionira T seriju, nisam ja merodavan.
🙂
 
Odavno opste poznata cinjenica da Xiaomi vredi do 200e :D Best buy i to je to. Sve preko, ko kupi Xiaomi za 500e je zagrizen fan, nepotkovan iskustvom tj. ne zna za bolje.
Dzabe ti hardware kad imas MIUI nestabilan OS.
 
Jedna stvar koja mi je cudna malo je upravo sto je neko spomenuo, taj balans... kao da je malo tezi gore ali nije to nista strasno. Ustvari, mozda se samo nize hvata zbog kamere pa zato deluje kao da ce da ispadne iz ruke... I zbog one budze od kamere, kada se stavi na sto, telefon stoji pod uglom... maska ga dodatno odigne da ne bi lezao na kameri... nije da smeta ali eto, to nisam do sad mozda primecivao na drugim modelima pa mi sad bode oci... kvalitet izrade... pa nije premium, ali je odlican za tu cenu... kameru ja ne mogu da ocenim... slike deluju super kada se gledaju na mobilnom... to ce oceniti neko kompetentan... procesor, graficki procesor... za ono kako ja i supruga koristimo telefone, ovo je super... igre koje deca igraju po nekad na telefonu rade i na telefonima od pre 10god...
 
Poslednja izmena:
Odavno opste poznata cinjenica da Xiaomi vredi do 200e :D Best buy i to je to. Sve preko, ko kupi Xiaomi za 500e je zagrizen fan, nepotkovan iskustvom tj. ne zna za bolje.
Dzabe ti hardware kad imas MIUI nestabilan OS.
Generalno si u pravu, ali i do 500 eura izbor je loš u zadnjih godinu dana..
 
Odavno opste poznata cinjenica da Xiaomi vredi do 200e :D Best buy i to je to. Sve preko, ko kupi Xiaomi za 500e je zagrizen fan, nepotkovan iskustvom tj. ne zna za bolje.
Dzabe ti hardware kad imas MIUI nestabilan OS.
Sta ima bolje u radnji sa garancijom za 420e?
 
Ja mislim da je 12T sad najbolje uzeti jer će mu i sad sigurno padati cena zbog zbog 13T.
Pa da onda konačno prelomim između 12T i A54.
 
Treba probati, ima dosta telefona. Štancaju ih nenormalo, pa videti kome šta prija. Definitivno ima barem 3 bolja OS based on Android od MIUI. Bilo nekad pred 10 godina MIUI najbolji al sad je druga priča.
Ocigledno ne shvatas da telefon za 400e nemas bolji hardverski... koji god da mu je android/launcher/softwer... ni ja nisam ljubitelj miui, ali ovo izgleda dosta bolje od poslednjeg koji sam video na redmi note 9... dzabe ti i najbolji softwer ako ti sve ostalo nije doraslo konkurenciji

kad kazem bolji hardverski za 400e, mislim na nov telefon sa 2god garancije...
 
A da li ti shvatas da nije sve u brzom SOC-u i megapixelima? :D
Da se razumemo, ja nikoga ne odvracam od kupovine ali kao neko ko je izmenjao telefona i telefona... ne znam sta reci osim da je Xiaomi smece posle Samsunga, OnePlus-a pa cak i Motorole.
 
Serija T je neka viša srednja klasa, a 13T to i opravdava, gledajući prosle godine 12T pro je imao bolji CPU/punjač nego u flagship seriji 12, ne znam da li se to nekada u prošlosti dešavalo.
 
Jeste OFF, al ajd da pitam, Xiaomi 13T, Honor 90 ili Motorola Edge 40? 😁
 
tako je.
A da li ti shvatas da nije sve u brzom SOC-u i megapixelima? :D
Da se razumemo, ja nikoga ne odvracam od kupovine ali kao neko ko je izmenjao telefona i telefona... ne znam sta reci osim da je Xiaomi smece posle Samsunga, OnePlus-a pa cak i Motorole.
ok, nadji mi samung u rangu ovog 13T za iste pare
 
Nazad
Vrh Dno