Šta je novo?

Xiaomi 12 / 12X / 12 Pro / 12 Ultra

xiaomi.eu ima modovane i prilagođene romove koji su, ranije, peglali nedostatke oficijelnih romova. Imaju opcije koje zvanični tj. Global/EU romovi nemaju a koje "život" znače. Isplivao sam iz Xiaomi voda još 2016 i ne mogu da prihvatim kakva je situacija sada ali izgleda da su se popravili tako da i zvanični global/eu romovi vrede.
Ovaj mi12 radi super. Fluidan je ne greje se. Bateriju sasvim normalno troši, kamerica me ne zanima preterano. Sve u svemu i više nego OK za stock ROM!
 
Nisam odavno imao aparat koji radi ovako lepo i stabilno. Koji je tačno motiv ubacivanja drugih ROM-ova? Vidite i sami koliko je tema mrtva za poprilično rasprostranjen uređaj, što bi me navelo na zaključak da nisam jedini potpuno zadovoljan.

Načelno nisam protiv, ranije sam sve i svašta ubacivao u telefone, ali gde je to imalo poprilično smisla.
Složio bih se u potpunosti sa ovom tvrdnjom,na mnogim predhodnim modelima sam obavezno otključavao bootloader,i isprobavao gomile raznoraznih ROM_ova.Ovde zaista nema potrebe za tim telefon mi je više nego fluidan i sve radi bez greške.
 
Jedna konstatacija.
Sve dok je bio bez bampera nijednom nije brljavio Proxy senzor. Cim sam ga stavio u bamper odmah su krenule random zafrkancije. . .
 
Memory extension mi je znatno usporavao telefon. Generalno dosta los feature i nepotreban za telefone sa 8GB memorije, a ubitacan za telefone sa sporom internom.

Kod majke se Redmi 9T raspadao sa ovim ukljucenim..
 
Ako, samo, otkljucam Boot Loader, hoce li mi automatski stizati regularna azuriranja ili nece?
 
Nikako ne mogu da namestim da kad izađem iz aplikacije tj ugasim ekran da se telefon vrati sam na početni ekran a ne da ostane u toj aplikaciji dok sledeći put ne uđem.
Na note 8t nisam imao ovaj problem, primer budem u viberu kliknem na power taster, ekran se isključi i telefon sam izađe na početni ekran, a ovde neće ostaje u toj aplikaciji, sad imam redmi note 12 pro 5g, zna li neko kako da namestim ovo.
 
Verovatno Redmi ima svoju temu?

Nikako ne bih voleo da me ne čeka na telefonu šta sam poslednje ostavio kad ga zaključam, kakva besmislica.
 
Verovatno Redmi ima svoju temu?

Nikako ne bih voleo da me ne čeka na telefonu šta sam poslednje ostavio kad ga zaključam, kakva besmislica.
Zašto bih želeo da me čeka nešto ponovo isto, ako sam odlučio da izadjem iz toga/zaključam ekran direktno.

Ja kad otključam tel volim da bude na početnom ekranu.
 
To je bio bug sigurno, jer treba kad zakljucas telefon da ti se probudi/otkljuca tamo gde si ga ostavio.
 
Uključeno mu je verovatno bilo da zatvara sve aplikacije i obriše keš posle xx minuta od zaključavanja, nije bug. Ima tu opciju svaki Xiaomi, ali je takođe bespredmetno na današnjem hardveru.

Jedan jedini gest, odozdo nagore palcem, te vraća na početak.
 
Sada sam iscitavao iskustva korisnika koji koriste cooked ROM sa xiaomi.eu a za ovaj xiaomi 12 (codename cupid) i ljudi uopste nisu zadovoljni peglanjem i radom ROM-a. Medjutim interesantno je da svi imaju neko razlicito iskustvo?!?! tako da se premisljam da li uopste i da otkljucavam b/l i isprobavam ROM :(
Šta bi, da li si otključao bl i isprobao eu rom?
 
Nisam otključao b/l još uvek. Radim i nemam vremena do subote (danas je, inače, dan za otključavanje :) ).
U subotu će sve biti odrađeno pa javljam utiske!
 
Kako Vam se krecu temperature ovih dana, napolju dok ste naravno? Ja uz citanje foruma tj. upaljen ekran samo a napolju 32c dolazi do prilicnog zagrevanja. Xiaomi 12 obican 8/256.
Screenshot_2023-07-11-11-05-42-499_com.cpuid.cpu_z.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-07-11-11-05-49-491_com.cpuid.cpu_z.jpg
    Screenshot_2023-07-11-11-05-49-491_com.cpuid.cpu_z.jpg
    39.3 KB · Pregleda: 4
Što više budeš merio, više će se grejati . . .

Kod mene je sve ok (pod rukom što bi se reklo).
 
Pa pod rukom vrelo osetih pa sam zato izmerio, bio mi cudno topao fon.
 
Kada malo bolje razmislim, i moj se zagreva dok gledam Reels klipove ili slično samo što nisam pridavao pažnju tome jer je vrelo napolju pa je i fon topao. Posle toga se snizi temp. fona. Sve u svemu sasvim prihvatljivo. Mada, posedujem i Edge 30 Fusion koja je u istim uslovima la-dna tj. jedva se oseti promena temp. fona.
Zadovoljan sam svakako.

U subotu ujutro otključavam bootloader i fješujem mu Stanley ROM sa xiaomi.eu da vidim kako se to ponaša. U toku sledeće nedelje biće vesti...
 
Mala ispravka.
Nije Stanley ROM već stabilni ROM sa xiaomi.eu. (uključen mi je autocorrect na GBoard-u :( )
 
Otkljucan b/l i uflesovan Stanley ROM :D))))
Sd slede podesavanja pa probaaa.
Javljam utiske!!!
P.S. Ko ima *uda da kupi Mi 13 sa KP za 55K DIN oce da da lik?!?!? Ja nemam. Nesto mi tu mutno (iz Prokuplja je lik)!
 
Evo prvih-prvih utisaka:
- MIUI Laucher cesto zabada, pregrst opcija za sistemska podesavanja, WA s' pocetka nije hteo da radi pa sam ga reintalirao i za sada radi, ne radi mi Automate flow koji, ince, koristim na svim telefonima (cak i na ovom 12 ali sa EU ROMom i tu radi). Ostalo za sada fercera besprekorno. Google telefon prepoznaje kao Pixel 2. Idemo dalje sa utiscima... (to be continued)

P.S. Moze li mi neko pomoci oko ove Automate skripte zasto ne radi na ovom "modovanom" ROMu dok na EU radi?
Skripta vraca na pocetni ekran posle poziva/razgovora. Evo skripte u prilogu pa ako se neko razume neka pomogne.

Screenshot_2023-07-15-15-39-50-120_com.llamalab.automate.jpg
 
Da li rade aplikacije za banku (npr. Raiffaisen) i za nfc plaćanje?
I da li radi automatsko snimanje razgovra?
 
Da li rade aplikacije za banku (npr. Raiffaisen) i za nfc plaćanje?
I da li radi automatsko snimanje razgovra?
Moja banka radi normalno..Rai pay ne radi.Do skoro je moglo da se odradi preko magiska sa nekim modulima,da se sakrije Rai Pay,pa je NFC radio,medjutim vise ne moze ni to..Bas sam juce pokusavao sa standardnom metodom kroz Magisk i nece..Inace bez Magiska i tih modula nije nikad moglo beskontaktno placanje kad se otkljuca Bootloader,prepozna algoritam same aplikacije i blokira je,a obicnu apk nece.To znam jer sam pricao sa informaticarem koji odrzava tu aplikaciju,kad sam zvao podrsku Raiffaisen banke,ispostavilo se tacnim..
 
Moja banka radi normalno..Rai pay ne radi.Do skoro je moglo da se odradi preko magiska sa nekim modulima,da se sakrije Rai Pay,pa je NFC radio,medjutim vise ne moze ni to..Bas sam juce pokusavao sa standardnom metodom kroz Magisk i nece..Inace bez Magiska i tih modula nije nikad moglo beskontaktno placanje kad se otkljuca Bootloader,prepozna algoritam same aplikacije i blokira je,a obicnu apk nece.To znam jer sam pricao sa informaticarem koji odrzava tu aplikaciju,kad sam zvao podrsku Raiffaisen banke,ispostavilo se tacnim..
Hvala na odgovoru, to mi je veoma važno.
 
Mozda neki od zadnja 3-4 update ne zn tacno koji je zezno stvar..Radilo sve normalno kroz Magisk,i kad sam update neku verziju roma kroz fastboot,tad sam morao sve apk da nanovo instaliram,i nisam instaliravao Rai Pay,placao sam karticom,mrzelo me da podesavam kroz Magisk..Od tad sam kroz fastboot flesnuo mozda 3-4 nove verzije EU roma,i juce mi dodje da instaliram i Rai Pay,i nema trika da je na stari nacin aktiviram da radi,poskidao i nove verzije modula i nece,kao ni sa starim verzijama,ne vredi..Tako da ne znam tacno od koje verzije roma ne moze da se nasteluje..Ako si navikao da placas NFC,onda ne otkljucavaj Bootloader.
 
Mozda neki od zadnja 3-4 update ne zn tacno koji je zezno stvar..Radilo sve normalno kroz Magisk,i kad sam update neku verziju roma kroz fastboot,tad sam morao sve apk da nanovo instaliram,i nisam instaliravao Rai Pay,placao sam karticom,mrzelo me da podesavam kroz Magisk..Od tad sam kroz fastboot flesnuo mozda 3-4 nove verzije EU roma,i juce mi dodje da instaliram i Rai Pay,i nema trika da je na stari nacin aktiviram da radi,poskidao i nove verzije modula i nece,kao ni sa starim verzijama,ne vredi..Tako da ne znam tacno od koje verzije roma ne moze da se nasteluje..Ako si navikao da placas NFC,onda ne otkljucavaj Bootloader.
Da, plaćanje preko NFC koristim svakodnevno. Hteo sam zbog MIUI Dialera (snimanje razgovora) da otključam BL i instaliram XiaomiEU rom. Sad posle ovih informacija, to ne dolazi u obzir.
Puno ti hvala na korisnim informacijama, uštedeo si mi silno vreme.
 
Ja sa te strane ne mogu da dam nikakavu pomoc/savet jer moja banka je gubava po tom pitanju ali video sam opciju ''Fix payment problems'' tako da cenim da jto zarad tih problema (placanje NFCom i registracija bankovne kartice).
 
Isplati li se Xiaomi 12 (8/128) na akciji za 435€ u Mi store (Bosna) ? Vidim da je u Srbini 600€ Neka normalna upotreba, surf, drustvene mreze, igrice ne igram. 🤔
 
Pa isplati se ali ako imaš nekoga da ti kupi na KP u Srbiji pa da nekako preuzmeš. Tamo je 8/256= 370e :O
 
Vrh Dno