Šta je novo?

Xiaomi 12 / 12X / 12 Pro / 12 Ultra

Jesu li vam stizali satovi ?

Meni pre neki dan stigao, i da ne bude da se hvalim samo, imam jedan problem.

Npr, Huawei GT2 koji sam koristio unazad 2 godine, nijednom kada mi zazvoni telefon nije izostao da to pokaže i na satu. Ovo djubre više ne pokazuje nego što pokazuje, u čemu je caka , zna li se šta ?

Ja sat nisam ni otpakovao - prodao sam ga veoma brzo. Nedavno sam video identičan na ruci kod poznanika i zadivio sam se koliko je lep, al džaba mu to ako je loš kao što navodiš.
Inače ja sam nastavio da koristim GT2 pro i mogu ti reći da se "ne miriše" baš najbolje sa telefonom, neke pozive mi neočitvava po imenu već samo broj izbacuje iako su u adresaru uredno zavedeni. Nemogućnost da udarim silent preko sata kada mi zvoni telefon, već samo mogu da odbijem ili da se javim.
A najgore je što Huawei helt aplikacija me iz nekog razloga stalno prepoznaje kao da sam iz malezije i sve skinove satova koji su na prodaju prikazuje u maleziskoj valuti tako da nemam mogućnosti da kupim išta. Već da bih kupio skin mo0ram sat da uparim sa starim telefonom i da izvršim kupovinu i instalaciju skina i da onda opet se kačim na novi.

Tako da mislim da nije problem u samim satovim već u softveru telefona koji radi na bluetooth komunikaciji, što će, verujem, biti ispravljeno sa niekim od budućih updatea...
 
Xiaomi telefoni rade potpuno normalno sa Coros i Garmin satovima, tako da ne mislim da je nešto do telefona, pre do kompanjon aplikacije za sat.
 
Meni je nakon update-a koji je stigao za sat sve postalo normalno.

Ono što je minus je baterija. Na GT2 starom dve godine je trajala 6-8 dana, ovde 4-6...
 
Ja sat nisam ni otpakovao - prodao sam ga veoma brzo. Nedavno sam video identičan na ruci kod poznanika i zadivio sam se koliko je lep, al džaba mu to ako je loš kao što navodiš.
Inače ja sam nastavio da koristim GT2 pro i mogu ti reći da se "ne miriše" baš najbolje sa telefonom, neke pozive mi neočitvava po imenu već samo broj izbacuje iako su u adresaru uredno zavedeni. Nemogućnost da udarim silent preko sata kada mi zvoni telefon, već samo mogu da odbijem ili da se javim.
A najgore je što Huawei helt aplikacija me iz nekog razloga stalno prepoznaje kao da sam iz malezije i sve skinove satova koji su na prodaju prikazuje u maleziskoj valuti tako da nemam mogućnosti da kupim išta. Već da bih kupio skin mo0ram sat da uparim sa starim telefonom i da izvršim kupovinu i instalaciju skina i da onda opet se kačim na novi.

Tako da mislim da nije problem u samim satovim već u softveru telefona koji radi na bluetooth komunikaciji, što će, verujem, biti ispravljeno sa niekim od budućih updatea...
u health app permission moraš da daš pristup stavkama poput contacts,call log, telephone i radiće sve kao na svakom drugom telefonu.pišem sa mi 9t pro i koristim gt watch active na kojem sve izlazi kako treba.
izvinjavam se za off topic.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-06-23-10-14-07-387_com.google.android.packageinstaller.jpg
    Screenshot_2022-06-23-10-14-07-387_com.google.android.packageinstaller.jpg
    59 KB · Pregleda: 85
Pozdrav svima,

da li neko zna šta je ovo - od kada sam počeo da koristim 12pro prilikom svakog paljenja telefona dobija ove notifikacije "Aktiviranje SMS pozicioniranje korišćenjem SIM 1 / SIM 2 nije uspelo"
Poruka se dobija i kada je u telefonu samo jedna kartica s tim da je poruka onda samo za taj SIM.
Ja očistim te notifikacije i nema ih do sledećeg gašenja i paljenja telefona, nemam problema u radu sa karticama i pozivima, ali već nerviraju ove poruke prvenstveno što ne znam o čemu se radi - googlao sam i ne mogu ništa da nađem.

Pogledajte prilog 347733
Nisam se mnogo udubljivao čemu služi, ali znam da mi pravi fin trošak kada to uradim u inostranstvu. Nakon restarta svaki put pošalje "silent" SMS na neki broj u UK. to sam slučajno ukačio na računu kada sam gledao listing, pa sam guglao taj broj gde je iskočilo da se masa ljudi žali na te sms-ove poslate ka inostranstvu.
Ovo je slučaj sa Mi10T pro, ali vidim da je šarenoliko sa svim telefonima.
 
To o cemu pisete je zbog Mi account. Dok sam imao Poco telefon to mi je upravo radio, kada sam mi account obrisao sa vise mi nije trazio da aktivira sms.
 
Super, samo da ga i softver isprati, da ne ispadne dzabe sto je velik, kad nije funkcionalan.
 
Videćemo posle 4. jula :)


The new sensor offers a one-inch sensor size, in line with Sony’s previous sensor used on the Xperia Pro I and Sharp Aquos R6. However, Xiaomi’s Lei Jun stressed that the sensor wouldn’t be cropped, as we saw with the Sony handset.

The Xiaomi 12S and 12S Pro will be equipped with the IMX707 instead.
 
Poslednja izmena:
Xiaomi 12s Ultra.
 

Prilozi

  • FWtsDc7VEAEGkbs.jpeg.jpg
    FWtsDc7VEAEGkbs.jpeg.jpg
    73.4 KB · Pregleda: 82
Meni lično se dizajn nove ultre daleko više sviđa u odnosu na prošlogodišnji model
 

Prilozi

  • FWueY5UUYAAfIcX.jpeg-1.jpg
    FWueY5UUYAAfIcX.jpeg-1.jpg
    71.2 KB · Pregleda: 67
Ispade mi juce telefon i puce staklo, sad gledam da uzmem Xiaomi 12 pa me interesuju dve stvari na koje ne mogu da nadjem konkretan odgovor.

1. GSMArena navodi da ovaj telefon ima "color spectrum" senzor, jel to za fotografije ili ima neku aplikaciju, o cemu se radi?
2. Kako vam radi virtual proximity senzor, da li baguje previse? Kazu da je bio problem ali kao da je fw update "resio" stvar, kakva je trenutna situacija od nekog na poslednjem softwareu?
 
Ako ti znači iskustvo sa X, gde su te komponentne hardverski potpuno iste, sve je to super, bez brige. Kamera je preko svih mojih očekivanja za taj cenovni rang.

Ne znam kad je bio problem sa proximity, ja ga nisam imao, a telefon je stigao u pretprodaji sa starim Androidom. Da li može ponekad da se desi da zbaguje, verovatno, ali ja sam ga izrazito maltretirao jer sam prešao sa telefona gde je pravio problem i to je od ove generacije prestala da bude tema za bilo kakvu priču. Jednostavno - radi.
 
  • Like
Reagovanja: PPC
Možda bi trebala nova tema, ali pitanje da li će doći do EU. Sve u svemu bombe od uređaja na papiru.


 
Kakav vam je gps navigacija na 12x?
Ne mislim na trenutno fixiranje, nego kad idete negde kolima npr, kako vam radi?
 
Možda bi trebala nova tema, ali pitanje da li će doći do EU. Sve u svemu bombe od uređaja na papiru.



Ultra ne izlazi van Kine, koja glupost
 
Ultra je nebitna, preskupa i prevelika. Jel stize 12S na EU trziste?
 
12S Pro 670€👌🏻👌🏻
Ako bude na oglasima oko 600e na jesen biće ekstra zamena za Mi 10. 😁 Konačno nešto kršteno sa izbace i da je upgrade ultrawide kamera.
 
Od tih kineskih cena kod nas bolje da se u startu oprostite.
 
Uf, bukvalno, jedan 12S bi mi ustvari legao. Kakve su sanse da se ovaj model pojavi kod nas? Gledao sam pored Xiaomi 12 i Mi 10/10S ali 10S apsolutno nigde nisam nasao ni zaostao po nekim cenovnicima, ni po oglasima polovan, bas nista... jel to S serija zaobilazi evropu ili o cemu se radi?
 
Meni radi GPS super na 12X. Pesaka i autom, nisam imao nikakvih problema. Offline navigacija sa Google Maps radi dobro takodje.
 
Od tih kineskih cena kod nas bolje da se u startu oprostite.
Ipak je to Xiaomi. Njemu brzo pada cena 2 meseca od početka prodaje. 😁
Nadam se da ide na jesen ispod 600e i kupujem. Jeste da me je smorio MIUI ali konačno ima krštene kamere, a sve ostalo je blago/dovoljno poboljšano u odnosu na Mi 10.
 
A crnjak par ekselans, da toliko brz čipset nikom više nije ni potreban, a baca senku na bitnije karakteristike. Danas i niža klasa telefona leti.
 
Leti Poco F1 sa sd845, kamoli ovaj novi sd. 😁 Samo što su poslednje 2 generacije peći, a za ovu ćemo uskoro videti kakva je situacija. Preterano napucavaju klok, nije kao da nešto može da ga iskoristi (pogotovo zbog pregrevanja kad telefon obori klok).
 
Nazad
Vrh Dno