Šta je novo?

Xiaomi 12 / 12X / 12 Pro / 12 Ultra

Moja kutija je bila zapakovana u tanak beli papir, netaknut, morao je da se pocepa. Zatim je kutija zalepljena bila trakom, klasika, kako i obično stiže tehnička roba, što se iseče ili pažljivo odlepi.

Unutra je bio aparat u kesi, sa barkodom na leđima telefona koji se takođe odlepi. Tek onda sam ubacio karticu, aparat u zaštitu i pokrenuo uređaj.
 
Moja kutija je bila zapakovana u tanak beli papir, netaknut, morao je da se pocepa. Zatim je kutija zalepljena bila trakom, klasika, kako i obično stiže tehnička roba, što se iseče ili pažljivo odlepi.

Unutra je bio aparat u kesi, sa barkodom na leđima telefona koji se takođe odlepi. Tek onda sam ubacio karticu, aparat u zaštitu i pokrenuo uređaj.
Kod mene je bila kutija samo sa stikerom nije bila u celofanu. 🙄
 
Taj papir ništa ne znači. Taj beli tanak papir se pakuje random, ne dolazi kod svih Xiaomi modela, niti kod svih Redmi telefona. Bitan je sticker nalpenica na kutiji. Vidi se dal je bilo odlepljeno, presečeno ili je nova kutija netaknuta.
 
Bile su dve nalepnice do not accept if seal is broken ja sam ih preseko, nije bilo prasine u kutiji sto dovodi do zakljucka da je staklo osteceno izaslo iz fabrike znaci kontrola kvaliteta losa. Ovaj drugi lik sto je dobio dva ostecena kaze da je bilo prasine u kutiji i nalepnice secene pa lepljene sad je ostavio komentar. Bilo kako bilo premaza ima samo u tragovima po krajevima kristalno cisto staklo nema ni refleksije u mraku, nosio nedelju dana telefon u farmerkama skinulo se skroz. Na uw i makro nema tackicu sto znaci ako se nacne sve se izguli lagano 😀
Uspeo sam da podesim jednu verziju Gcam solidno ne znam da li smem da kacim link ovde posto moram da je upload negde jer je ima samo na Telegramu. Uglavnom ima velike razlike u kvalitetu slike u odnosu na stock cak je i wb tacniji kao i boje na ovoj Gcam 😀Screenshot_2022-04-23-01-39-20-534_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2022-04-22-19-21-08-805_ch.want.imagecompare.jpgScreenshot_2022-04-22-18-20-18-855_ch.want.imagecompare.jpgScreenshot_2022-04-22-18-04-46-335_ch.want.imagecompare.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li moze i odakle da preuzmem MIUI dialer, messaging and contacts?
Poruke i nekako, ali pozivnik mi se ne svidja.
I kalendar?
 
Stavi XEU rom.
 
Kako staviti Xeu Rom,jel tesko, treba li mnogo neke zezancije?Stavio bih na Mi11.
 
Koliko ja znam neki od uvoznika moraju da otvore kutije da bi aktivirali telefon(Xiaomi zahteva) zbog garancije...zato lepe stikere i nisu vakuum. Vakuum su ovi sto dolaze drugacije i nemaju domacu garanciju...

Edit:

Koga zanima ovde moze preko IMEI da proveri za koje trziste je Xiaomi telefon i garanciju...

 
Poslednja izmena:
Zna li se da li ce u MTS ikada stici 12x?
 
Preporuka za zastitno staklo za 12x?
Ovu fabricku foliju sam izgrebao na nekoliko mesta pa me nervira.
 
Zanima me samo, kad me budu zvali nekog maja za telefon, sta ce biti sa onom akcijom za sat iz predprodajnog perioda, obzirom da prijave treba da se završe do 30. Aprila..
 
To sam ih baš i pitao - kažu da će svi korisnici koji su rezervisali telefone do 15.04 moći da se prijave za sat i posle 30.04. u šta i ne sumnjam.
U suprontno možeš sldeće da uradiš:
1. Da se izigraš s telefonom i da im vratiš posle nedelju, dve, dana jer nisi dobio sat.
ili
2. Da tražiš umanjenje iznosa telefona za vrednost sata...

Al ne brini se stićiće uskoro telefon, a do godine i sat :)
 
To sam ih baš i pitao - kažu da će svi korisnici koji su rezervisali telefone do 15.04 moći da se prijave za sat i posle 30.04. u šta i ne sumnjam.
U suprontno možeš sldeće da uradiš:
1. Da se izigraš s telefonom i da im vratiš posle nedelju, dve, dana jer nisi dobio sat.
ili
2. Da tražiš umanjenje iznosa telefona za vrednost sata...

Al ne brini se stićiće uskoro telefon, a do godine i sat :)
Pazite se za sat, uvek se traze neke dodatne prijave ili.nesto tako... Sve uradite po proceduri da ne bi ostali bez sata
 
Telefon je juče stigao (12pro), još sabiram utiske... može se reći da sam izgoreo u čekanju....

Nego,još nisam bio ni upalio telefon, uzeo sam da se prijavim za poklon sat na https://prijava.xiaomi12serija.xiaomiserbia.com/ ali tamo mi se javio problem - posle popunjavanja forme i klika za prijavu, sistem izbacuje grešku: "IMEI nije validan"
Naravno da sam zvao prvo operatera, pa onda i Mi-Srbija (jer operater navodno nema nikakve veze sa poklonom (?!) ) i dobio informaciju da im napišem mail sa opisom problema što sam odmah i uradio pa ćemo videti...

tako da ispada da još telefon nisam ni dobio, a već su počeli problemi :)
 
Telefon je juče stigao (12pro), još sabiram utiske... može se reći da sam izgoreo u čekanju....

Nego,još nisam bio ni upalio telefon, uzeo sam da se prijavim za poklon sat na https://prijava.xiaomi12serija.xiaomiserbia.com/ ali tamo mi se javio problem - posle popunjavanja forme i klika za prijavu, sistem izbacuje grešku: "IMEI nije validan"
Naravno da sam zvao prvo operatera, pa onda i Mi-Srbija (jer operater navodno nema nikakve veze sa poklonom (?!) ) i dobio informaciju da im napišem mail sa opisom problema što sam odmah i uradio pa ćemo videti...

tako da ispada da još telefon nisam ni dobio, a već su počeli problemi :)
Ajde javljaj kakav je telefon
 
Posle skoro 4 godine korišćenja Mate 20pro, prelazak na 12Pro mi je čudan. Ima stvari na koje sam navikao kod Huawei a ovde ih nema ili su drugačije, ali ima i stvari koje su me pozitivno iznenadili.

Generalno telefon je odličan, a i za te novce bi to i trebao da bude.
Ima puno finih podešavanja koje su me oduševili, prečica i caka koje su odavno trebale da se koriste na svim telefonima.
Odlična galarija tema i kustomizacija izgleda interfejsa jer iz jedne teme možeš da uzmeš ikone, a iz druge zaključan ekran, a iz treće pozadinu ....
Odlična kompatibilnost sa Google Home aplikacijom i Mi Home aplikacijom za korišćenje smart uređaja (huawei je tu bio dosta sporiji)
Kameru još nisam detaljno testirao, ali ovo što sam malo škljocao iz razonode mi govori da je dosta bolja nego što sam očekivao (prikupljajući ranije informacije sa YT).
Zvuk je po meni odličan, opet imam da poredim samo sa mojim pethodnim telefonom na kojem je bio očajan.

E sad malo o nedostacima:
S jedne strane pravo je čudo koliko se brzo telefon puni - za ne poverovatii, ali sa druge strane baterija mi deluje "sumnjivo". Posle 8 sati korišćenja telefona ( 2,5 sata rada ekrana) baterija je na 60%. Ovo mi je kažem sumnjivo jer kod prethodnog Matea 20pro dok je bio nov posle 12h korišćenja baterija je bila na 60%, a na njemu je bila slabija tj. na 12pro je jača za 400mAh.... Tako da me to malo kopka - šta će biti za godinu ili dve s baterijom jer ne menjam često telefone.
Dalje, razgovori su stvarno "problem" jer u tihoj prostoriji druge osobe čuju vašeg sagovornika - kako su mi rekli "zvuči kao da pričaš na spikerfon koji je utišan" . Problem je i nedostatak proximity senzora - sve dok telefon držiš u normlnom položaju u toku razgovora, ekran je isključen i sve je ok. Ali ukoliko se u toku razgovora pomeraš (npr. saginješ, držiš telefon obrazom na ramenu ili ležiš) ekran će se paliti i gotovo sigurno ćete pritisnuti neki od tastera da l za gađšenje ili za mutiranje razgovora ne bitno ali će vam to napraviti problem. tako da - kao što je bez broj puta već rečeno moraćemo se navići da po uspostavljanju veze pritiskamo power taster kako bi isključili ekran..

Sve u svemu ja bih ovom telefonu za sada dao ocenu 8/10 - gde najviše na smanjenje ocene utiče veoma visoka cena koja ne opravdava navedene nedostatke.
 
Poslednja izmena:
Ma jok, ne dešava se ništa nepredviđeno. Gasi ekran kao da ima senzor. Ne brinite se oko toga.
 
Da li je neko probao na 12 ili 12 Pro kakve su slike 10x zoom i vece, da li 12 ima uopste vise od 10x jer je digitalni?
 
Ima 20x al gotovo je ne upotrebljiv.

Ispod je fotka sa 10x zumom, po sunčanom danu iz ruke.
IMG_20220430_173011_1.jpg
 
Laki, aj daj jos malo direktnog poredjenja sa Mate20Pro? Vec 3 godine menjam telefone, ali Mate drzim kao privatni telefon i ujedno primarni, pa me najvise zanima taj deo..
 
Nazad
Vrh Dno