Šta je novo?

Xiaomi 11T / 11T Pro

^Proximity je kod mnogih problem, veorvatno na svim Xiaomi modelima. Bilo je govora da ce promeniti dobavljaca, ali na kraju nista od toga. Imam u kuci 4 Xiaomi proizvoda (sa kojima sam zadovoljan), ali o njihovom telefonu necu ozbiljno razmisljati dok ne srede taj problem. Ne telefoniram cesto, ali kad telefoniram to su neretko vazni pozivi i ne zelim da za to vreme mislim o bagovima.
 
Rezervisao sam 11 T PRO cim se pojavio u pre order-u. Posle vise od mesec dana koriscenja mogu da kazem da sam totalno razocaran. Kvalitet izrade je daleko od premium telefona. Ok, ni cena nije takva pa za to nemam mnogo za prigovoriti. MIUI je jako los. Dark mode vecinu aplikacija skroz poremeti. Par puta mi je telefon zabagovao i morao sam ga iskljuciti. Krene da sam ulazi u aplikacije, vrti ekrane i sl. Prebacivanje pkdataka sa starog telefona, uzas. Sve je pomesao. Trebalo mi je 12-13 sati da sve nekako podesim. I na kraju, baterija. Čim dođe ispod 27-28 procenata, telefon se iskljuci u roku od par minuta. Prvi put sam to primetio kada sam ga ostavio sa 35% pre spavanja. Namestio alarm ali se telefo u toku noci iskljucio. Posle par dana, iskljucio se u toku razgovora koji je trajao nepun minut a bilo je preko 20% baterije na pocetku poziva. Svakako cu ga odneti na reklamaciju ali sam stvarno razocaran telefonom. Vidim po stranim forumima da je ovaj problem sa baterijom čest slucaj. Prethodni telefon je Huawei Mate 20 Pro. Za dve klase iznad ovog, iako je 3 godine star.
To je sigurno neispravan telefon, ne vidim zašto ga nisi odmah reklamirao kada si primetio to isključivanje na 27-28%. Zašto misliš da od reklamacije nema ništa?

Imam 11T Pro više od mesec dana i apsolutno nijednu od stvari koje si napisao nisam iskusio. Evo stoji pored mene sa 27% baterije trenutno. Nikakvog isključivanja nije bilo na tako visokom procentu baterije. Jednom se isključio u toku razgovora, ali je tada bio na 4%.

Takođe, nikakvo bagovanje nisam iskusio, a kamoli da sam vrti ekrane i ulazi u aplikacije. Još jedna stvar zbog koje si odmah mogao na reklamaciju da ga odneseš.

Konstataciju "MIUI je jako loš" veoma često viđam ovde, ali retko je praćena konkretnim problemima koji ga čine toliko lošim. Zbog čega misliš da je tako loš? Prethodno sam više godina bio na Samsung flegšip telefonima i ne mogu reći da se korisničko iskustvo na njihovom sistemu drastično razlikuje od MIUI-ja. Nakon što sam MIUI podesio kako mi odgovara, razliku skoro ni ne primećujem. Jedina stvar koju bih spomenuo je to da su kod MIUI-ja neke sistemske aplikacije i procesi nekako "vidljiviji" korisniku, a kod Samsunga je to više upeglano i "sakriveno".

Prebacivanje sa Note 9 na 11T Pro mi je brže obavljeno nego kada sam prethodno prelazio sa S8+ na Note 9. Sve je urađeno brzo i automatski, bukvalno sve što sam označio da se prebaci, prebačeno je, uključujući sve aplikacije (neke od njih su čak i prijavljene automatski bile, dok sam u neke samo morao opet da se prijavim).

Za kvalitet izrade se apsolutno ne slažem. Stajao mi je nekoliko dana pored Note 9 i nikakvu razliku u kvalitetu izrade nisam primetio. Staklo napred i pozadi, metalna lajsna, sve lepo utegnuto i na jednom i na drugom. Takođe, valja spomenuti da je Note 9 bio skoro duplo skuplji od 11T Pro kada sam ga kupio krajem 2018. Takođe često viđam konstataciju da je 650 € mnogo za ovaj telefon, ali mi nije jasno šta bi ljudi hteli. Po meni, 11T Pro pruža skoro pa flegšip hardver po duplo i više manjoj ceni od pravih flegšipa (koji uzgred za dobro preko 1k € ne dolaze sa punjačem u kutiji?!). Da ne spominjem još jednom da sam ga uzeo na onoj preorder akciji sa prečišćivačem, što mu je cenu umanjilo za 20k RSD).
^Proximity je kod mnogih problem, veorvatno na svim Xiaomi modelima. Bilo je govora da ce promeniti dobavljaca, ali na kraju nista od toga. Imam u kuci 4 Xiaomi proizvoda (sa kojima sam zadovoljan), ali o njihovom telefonu necu ozbiljno razmisljati dok ne srede taj problem. Ne telefoniram cesto, ali kad telefoniram to su neretko vazni pozivi i ne zelim da za to vreme mislim o bagovima.
Već sam u prvim zapažanjima o 11T Pro u ovoj temi napisao da nisam imao nikakvih problema sa senzorom blizine, a evo i nakon više od mesec dana korišćenja ih i dalje nemam. Kao i ti, ne telefoniram često, ali kada telefoniram, nikakvih problema nije bilo.

Ovo za "falični" senzor blizine takođe je jedna od stvari koje često čitam, ali kao i ovde, samo kao neki "opšti" problem koji postoji na Xiaomi telefonima. Ako sam dobro razumeo iz tvog posta, ti ne koristiš Xiaomi telefon, ali si svestan da problem sa senzorom blizine postoji?
 
Poslednja izmena:
Da, svestan sam problema, jer imam dva clana uze porodice koji imaju Xiaomi telefone, kupljene na moju preporuku + citam na forumu...
 
Da, svestan sam problema, jer imam dva clana uze porodice koji imaju Xiaomi telefone, kupljene na moju preporuku + citam na forumu...
Oba člana imaju problem sa senzorom blizine? Čini mi se da pročitah u komentarima na onaj intervju sa direktorom lokalne Mi kancelarije na Benč kanalu da je on odgovorio na jedan komentar o tome da između ostalog senzor blizine ne radi na nekom njihovom telefonu i rekao da je to svakako razlog za reklamaciju telefona.
 
To je sigurno neispravan telefon, ne vidim zašto ga nisi odmah reklamirao kada si primetio to isključivanje na 27-28%. Zašto misliš da od reklamacije nema ništa?

Imam 11T Pro više od mesec dana i apsolutno nijednu od stvari koje si napisao nisam iskusio. Evo stoji pored mene sa 27% baterije trenutno. Nikakvog isključivanja nije bilo na tako visokom procentu baterije. Jednom se isključio u toku razgovora, ali je tada bio na 4%.

Takođe, nikakvo bagovanje nisam iskusio, a kamoli da sam vrti ekrane i ulazi u aplikacije. Još jedna stvar zbog koje si odmah mogao na reklamaciju da ga odneseš.

Konstataciju "MIUI je jako loš" veoma često viđam ovde, ali retko je praćena konkretnim problemima koji ga čine toliko lošim. Zbog čega misliš da je tako loš? Prethodno sam više godina bio na Samsung flegšip telefonima i ne mogu reći da se korisničko iskustvo na njihovom sistemu drastično razlikuje od MIUI-ja. Nakon što sam MIUI podesio kako mi odgovara, razliku skoro ni ne primećujem. Jedina stvar koju bih spomenuo je to da su kod MIUI-ja neke sistemske aplikacije i procesi nekako "vidljiviji" korisniku, a kod Samsunga je to više upeglano i "sakriveno".

Prebacivanje sa Note 9 na 11T Pro mi je brže obavljeno nego kada sam prethodno prelazio sa S8+ na Note 9. Sve je urađeno brzo i automatski, bukvalno sve što sam označio da se prebaci, prebačeno je, uključujući sve aplikacije (neke od njih su čak i prijavljene automatski bile, dok sam u neke samo morao opet da se prijavim).

Za kvalitet izrade se apsolutno ne slažem. Stajao mi je nekoliko dana pored Note 9 i nikakvu razliku u kvalitetu izrade nisam primetio. Staklo napred i pozadi, metalna lajsna, sve lepo utegnuto i na jednom i na drugom. Takođe, valja spomenuti da je Note 9 bio skoro duplo skuplji od 11T Pro kada sam ga kupio krajem 2018. Takođe često viđam konstataciju da je 650 € mnogo za ovaj telefon, ali mi nije jasno šta bi ljudi hteli. Po meni, 11T Pro pruža skoro pa flegšip hardver po duplo i više manjoj ceni od pravih flegšipa (koji uzgred za dobro preko 1k € ne dolaze sa punjačem u kutiji?!). Da ne spominjem još jednom da sam ga uzeo na onoj preorder akciji sa prečišćivačem, što mu je cenu umanjilo za 20k RSD).

Već sam u prvim zapažanjima o 11T Pro u ovoj temi napisao da nisam imao nikakvih problema sa senzorom blizine, a evo i nakon više od mesec dana korišćenja ih i dalje nemam. Kao i ti, ne telefoniram često, ali kada telefoniram, nikakvih problema nije bilo.

Ovo za "falični" senzor blizine takođe je jedna od stvari koje često čitam, ali kao i ovde, samo kao neki "opšti" problem koji postoji na Xiaomi telefonima. Ako sam dobro razumeo iz tvog posta, ti ne koristiš Xiaomi telefon, ali si svestan da problem sa senzorom blizine postoji?
Ne mislim da od reklamacije nema nista. Samo sam ubedjen da mi nece dati novi uredjaj.
Nisam reagovao jer mi treba telefon i ne mogu biti bez istog nekoliko dana. Ima aplikacija koje ne mogu sam instalirati vec moram ici do banke. To su dve aplikacije.A radim i ne mogu u radno vreme izlaziti sa posla da bih cekao u bankama.
Sto se tice prebacivanja, mozda nije isto sa Huawei-a kao sa Samsung-a. Jednostavno je bilo previse sporo, dosta toga nije prebaceno i slicno.
A mozda je samo los telefon i ne radi isto kao tvoj.
Ne trazim da se slazemo oko misljenja za izradu telefona. Meni ne ostavlja utisak vrhunskog kvaliteta i to je to. Gotovo sam siguran da pozadi nije staklo.
Nije mi se dopao telefon od samog pocetka i to je to.Pogresio sam jer sam ga uzeo u pre order-u, pre nego da ga vidim uzivo.
Sto se tice MIUI-a, navescu par stvari koje mi ne odgovaraju. Dark mode je neupotrebljiv. A ja preferiram dark mode na svemu.Nosim naocare i vise mi odgovara kada je tamnija pozadina. U dosta aplikacija se ne vidi sta se kuca. Brojevi i slova su iste boje kao pozadina. I u tim aplikacijama je nemoguce koristiti dark mode. Ne moze se izaci iz konferencijskog razgovora. Svaki put kada treci ucesnik prekine vezu, i dalje stoji da je ukljucen u razgovor. Kada se utisava ton, stisne se klackalica za podesavanje glasnoce i izlaze tri bara pa se mora izabrati da li zelis utisati jacinu zvona, medije ili alarma. Moglo je da bude kao na vecini telefona, akogledas neki sadrzaj,utisa zvuk reprodukcije, inace utisava zvuk zvona. Nema speed dial. Ne znam da li je to sve, trenutno mi ovo pada na pamet.
 
Pozdrav, vec sam pisao na temu svog problema, posto vikend ide, da li neko ko poseduje xiaomi 11t, moze da testira moj problem pa da mi javi da li je to neki problem koji svi imaju, ili ne, potrebno je da neko ko ima ovaj telefon prilikom poziva ukljuci spikerfon i odalji se malo od telefona, i da tako razgovara minut, dva, cisto da proveri da li ce ga druga strana cuti jasno, ili isprekidano, nejasno. Umoran sam vise od servisera, ako neko moze nek proba,pa nek javi.
 
Да ли стварно на 11Т не може да се инсталирам гкам?
 
Može ali možda neće raditi dobro zbog Mediatek procesora, 11T Pro će imati dosta bolje Gcam portove i bolje slike zbog Snapdragona.
 
Može ali možda neće raditi dobro zbog Mediatek procesora, 11T Pro će imati dosta bolje Gcam portove i bolje slike zbog Snapdragona.
Па размишљао сам да узмем данас 11Т преко оператера, још данас важи она акција сат и слушалице гратис. Мада видим да баш пуно људи има замерке на камеру, надао сам се да гкам то решава. 11 про ми мало превазилази буџет 😅
 
Ne mislim da od reklamacije nema nista. Samo sam ubedjen da mi nece dati novi uredjaj.
Nisam reagovao jer mi treba telefon i ne mogu biti bez istog nekoliko dana. Ima aplikacija koje ne mogu sam instalirati vec moram ici do banke. To su dve aplikacije.A radim i ne mogu u radno vreme izlaziti sa posla da bih cekao u bankama.
Sto se tice prebacivanja, mozda nije isto sa Huawei-a kao sa Samsung-a. Jednostavno je bilo previse sporo, dosta toga nije prebaceno i slicno.
A mozda je samo los telefon i ne radi isto kao tvoj.
Ne trazim da se slazemo oko misljenja za izradu telefona. Meni ne ostavlja utisak vrhunskog kvaliteta i to je to. Gotovo sam siguran da pozadi nije staklo.
Nije mi se dopao telefon od samog pocetka i to je to.Pogresio sam jer sam ga uzeo u pre order-u, pre nego da ga vidim uzivo.
Sto se tice MIUI-a, navescu par stvari koje mi ne odgovaraju. Dark mode je neupotrebljiv. A ja preferiram dark mode na svemu.Nosim naocare i vise mi odgovara kada je tamnija pozadina. U dosta aplikacija se ne vidi sta se kuca. Brojevi i slova su iste boje kao pozadina. I u tim aplikacijama je nemoguce koristiti dark mode. Ne moze se izaci iz konferencijskog razgovora. Svaki put kada treci ucesnik prekine vezu, i dalje stoji da je ukljucen u razgovor. Kada se utisava ton, stisne se klackalica za podesavanje glasnoce i izlaze tri bara pa se mora izabrati da li zelis utisati jacinu zvona, medije ili alarma. Moglo je da bude kao na vecini telefona, akogledas neki sadrzaj,utisa zvuk reprodukcije, inace utisava zvuk zvona. Nema speed dial. Ne znam da li je to sve, trenutno mi ovo pada na pamet.
Evo,da izvestim kakav je ishod reklamacije. Danas su mi javili da popravka nije moguca. Ali nemaju da mi isporuce drugi telefon (11 T Pro). Pa su mi ponudili Samsung S 20 FE. Nisam prihvatio.
 
Evo,da izvestim kakav je ishod reklamacije. Danas su mi javili da popravka nije moguca. Ali nemaju da mi isporuce drugi telefon (11 T Pro). Pa su mi ponudili Samsung S 20 FE. Nisam prihvatio.
Ma imaju oni , samo neće da ti daju nov. To je klasičan izgovor većine prodavnica pa sad hoće da ti uvale jeftiniji model, budi uporan jer koliko ja vidim 11T Pro je dostupan u svim radnjama, gde si ga ti kupio?
 
^Zar ne bi trebalo da mu doplate razliku u ceni, ako zele da mu daju jeftiniji telefon??
 
Ma imaju oni , samo neće da ti daju nov. To je klasičan izgovor većine prodavnica pa sad hoće da ti uvale jeftiniji model, budi uporan jer koliko ja vidim 11T Pro je dostupan u svim radnjama, gde si ga ti kupio?
Uzeo sam u MTS-u. I vidim da ga nemaju u ponudi. Nema ga ni u A1. Samo u Telenoru stoji da se može uzeti. Za prodavnice ne znam. Pretpostavio sam da nece ici bas lako. Svakako nisam u obavezi da prihvatim zamenski uređaj ukoliko nije isti kao reklamirani. Ali je sad to mlacenje, koji uzeti, jer oni računaju cenovni rang u trenutku kada je uređaj izašao u prodaju. I jeste Samsung S20 FE tada koštao kao 11T Pro. Ali je izašao pre više od godinu dana.
 
Aha pa da sad je to problem jer ti si potpisao ugovor i uzeo taj telefon uz ugovor, ne znam sad šta bi tu moglo možda neko drugi zna, ja sam mislio da je neka radnja u pitanju.
 
Nema ga ni u A1. Samo u Telenoru stoji da se može uzeti. Za prodavnice ne znam. Pretpostavio sam da nece ici bas lako. Svakako nisam u obavezi da prihvatim zamenski uređaj ukoliko nije isti kao reklamirani. Ali je sad to mlacenje, koji uzeti, jer oni računaju cenovni rang u trenutku kada je uređaj izašao u prodaju. I jeste Samsung S20 FE tada koštao kao 11T Pro. Ali je izašao pre više od godinu dana.
Meni danas stiže iz A1, doduše reče mi čovek u ponedeljak/utorak da im je bukvalno poslednji na stanju.

Što se tiče drugog uređaja, s20fe nikako ne može biti zamena za 11t pro, tako bi mogli da ti ponude i galaxy s8, uz tvoju doplatu jer je bio skuplji kada je izašao...
 
Uzeo pre neki dan 11t pro (256/8), nisam plairao ali je u Telenoru bila odlicna ponuda. Uredjaj me je kostao 55.600din..
uz paket Total 12 koji placam 2100din (neograniceni net godinu dana,minuti i poruke), na taj paket je bio neki veliki popust za uredjaj i plus 10.000 popust na reciklazu..

Boja je ona plava nije neka ali nije bio jedini.
Da li moze da se instalira GCam na njemu?
 
Pročitah temu, ali ne nađoh odgovor, mada, pomenuo je neko Dark mode kao uzrok brljanja... Naime ženin 11T invertuje crno bele avatare kada je u dark režimu, i to samo u twitter aplikaciji. Drugi problem je isto u twitter aplikaciji, video koji se uploaduje nema ton. Da li je još neko imao ovakve probleme, jer meni je njihov interfejs previše zamršen, pa ne uspevam lokalizovati problem?
 
Za dark mode rešenje je da isključiš u podešavanjima Dark mode (more dark mode options) za Twitter i onda ga uključiš u Twitteru.
 
Hvala, probaću.

Edit: Uspelo, hvala još jednom.
 
Poslednja izmena:
Може ли ми неко рећи да ли му се појављује као неки мени када се на почетном екрану повуче на доле са два прста, овога није било и као да је повукло нешто током неке инсталације а ништа није инсталирано ван плеј продавнице. Како се решити овога без ресета?
 

Prilozi

  • IMG_20211216_232233.jpg
    IMG_20211216_232233.jpg
    110.3 KB · Pregleda: 35
Може ли ми неко рећи да ли му се појављује као неки мени када се на почетном екрану повуче на доле са два прста, овога није било и као да је повукло нешто током неке инсталације а ништа није инсталирано ван плеј продавнице. Како се решити овога без ресета?
Probah sad, ništa se ne dešava kada povučem sa dva prsta na početnom ekranu ni u jednu stranu.
 
Cao, uzeh i ja 11tpro, za sada odusevljen pre svega brzinom punjenja baterije :)
No naleteh na jedan problem pa da vidim da li je neko imao slicna iskustva. Naime intune company portal ne moze da prodje login jer nedostaju neki sertifikati .., nisam imao problem sa tim na drugim telefonima, sto znaci da je blago vezano za ovaj verovatno. Da li je neko imao slicna iskustva i kako ih je resio?
 
Neki utisci posle 7 dana koriscenja telefona:

Baterija izdrzi dan, manje vise, uz oko sat ipo youtube-a, 30ak minuta Black Desert Online Mobile, par poziva, i viber+telegram.

Kamera bi mogla biti i bolja (GCam izvlaci bolje fotke od stock-a, ali nisam imao vremena da trazim podesavanja itd, stoga nisam ni previse testirao), ali za point and click je dobra. Video je zadovoljavajuci, barem ono malo sto sam snimao 4k 60fps i eis koji je solidan.

Performanse globalno i u igrama su nerealne, ali zato iscedi bateriju, pregrevanje postoji ali nije da fon gori i da smeta, mozda je za nijansu topliji no Poco f1 pri gamingu od 1h.
 
Pozdrav
razmisljam da uzmem 11t verziju pa me zanima da li je veliki upgrade sa mi 9t...gledao sam neka poredjenja i u samom radu ne vidim neku razliku..
da li je bolja kamera,ekran? to mi je najbitnije..igrice ne igram,baterija sam video sa testa kakva je ali opet ima taj brzi punjac.
da li je prelazan nabolje na ovaj model sa mi9t
 
Po meni bolje da uzmes F3 kao neko prolazno resenje, ako nadjes po dobroj ceni. Evo i zasto: prevelika doplata za ne tako ogroman skok.
 
hmm vidim da mu je cena oko 50.000
11t ce biti u gigatronu za 43.000
jurim svuda edge 20 pro ali nema nigde da se kupi na cekove :(
 
F3 oko 50.000din??? WTF... sad gledam Mi Srbija sajt i F3 6/128 izadje oko 390e po srednjem kursu a ovde u Slovackoj F3 6/128 295e. Ogromna razlika...
 
Ima akcija na sajtu
Ja sam bas u dilemi da li se isplati prelazak sa mi9t
 
Nazad
Vrh Dno