Šta je novo?

Xbox Series X / S

Ne vidim poentu čuđenja da je Sony zaključao igre za svoju konzolu? Ili MS ili Nintendo. Pa valjda je normalno da kada gradiš brend imaš nešto ekskluzivno za sebe i da to kupci mogu samo kod tebe da nađu.

Uz to, Sony je gradio svoje ekskluzive preko developera koji su praktično od osnivanja kao nezavisni studiji radili 90% svojih projekata za PlayStation. Santa Monica, Naughty Dog, Guerilla Games, Sucker Punch, Insomniac games, Bend Studio i mnogi drugi su u vreme akvizicije bili anonimusi široj igračkoj masi. Tek sa Sony investicijom su pokazali ono za šta su kasnije i kupljeni, a to je talenat.

Sa ovom i prethodnom kupovinom MS je pokazao isto ono razmišljanje kao u vreme kada su želeli da kupe Nintendo da bi ušli u svet konzola kako bi oslabili PS brend. Ideje za novitet ravno nuli. Tako da je po meni ovo jako loše za industriju, jer sa ekskluzivitetom se vezuju unikatne igre koje nemaš nigde drugde i to njih čini jedinstvenim, jer se sa toliko pažnje prave novi svetovi i priče i sve to napravljeno se izdvaja u moru ostalih naslova tog žanra. Napravi novi hit da dostignu Gears of War, Halo, Ori... uloži barem polovinu od tih ~70 milijardi u nove ideje, donesi nove studije i ljude pod svoj brend, a ne da kupuješ 3rd party naslove koji ni na kraj pameti te ne povezuju sa tvojim brendom. Kao kada bi Sony kupio Take Two i GTA, RDR, NBA 2k... igre mogao da igraš samo kod njih? Nigde veze.

Sve u svemu, vreme u ovoj industriji dolazi nešto poput onoga što je zakačilo filmsku ili muzičku.
Objasnio si na finiji nacin nego sto sam ja hteo. Umesto da se forkusiraju na svoje raspale igre i smisle nesto novo, kupuje nesto sta sigurno nece da promene, nego ce samo pratiti da ide u pravcu u kom je sada. Sledeca kupovina je EA, jer tamo osim mikrotransakcija u FIFI je sve u stecaju. Sve u svemu, samo se nadam kao dugogodisnji igrac wow-a i fan starog blizzarda da ce uloziti nesto u njih i makar malo ih oziveti da budu ono sto su nekad bili. Toliko se prasine diglo oko COD-a koji je prestao da bude COD isto kada i FIFA 2013-te, od tad samo neke kopije i raspala prica.
 
Poslednja izmena:
@Markic sve si u pravu i slažem se sa tobom ali nisi u pravu u jednom. Control nexgen da bi igrao na novim konzolama moras imati ultimate verziju cini mi se...
I ja u prvom mahu pomislih monopol muda-sarma ali kad pomislis ima nintedo, sony, EA, Ubisoft...da ne nabrajam manje studije. Kako je Dizni iskupovao sve zivo i eno nikad bolja konkurencija. HBO, Netflix, Dizni, Amazon stancuju nikad bolje serije u poslednjih par godina.
Jeste, ali je tu praksu prvi pokrenuo Sony, onda su ostali krenuli za njima. Microsoft je odoleo tome, pa su im igre dobile next-gen patch free. Čak i da Sony nije pokrenuo to, apsolutno nisu morali to da urade, jer imaju fenomenalnu zaradu, ali ko bi odoleo dodatnom kešu.

Evo lično neki moj stav, kao neko ko do sada nije imao Sony, a izuzetno poštujem njihove igre i vrlo rado bi ih zaigrao, Sony jednostavno mora da izbaci GP alternativu i poželjno bi bilo neku malu i povoljnu konzolicu poput Series S. Jednostavno ljudima koji nisu igrali PS4, a recimo imaju sad Xbox kupovina PS5, kako bi se odigrale njihove ekskluzive, je apsolutno neisplativa. Konzola+sve te silne igre bi koštale dosta novca. Tu im treba odgovor na MS ponudu.
 
@Labello Ma da eno propade EA komplet. Jeste da im najvise para donosi Fifa ali imaju oni jos igara koje im donose milione mesecno. Apex, Madden, Battlefield...
 
Madden isto njesra kao i FIFA i najvise se igra na Playstationu. Apex, jos jedna u nizu rush and gun pucacina sa lazy grafikom, napravljena iskljucivo za mikrotransakcije. BF serijal da ne pricam, svaki treci im je iole uspesan, i kad jeste, ne drzi ljude toliko dugo.

Sims 4 jedino vredi. :D
 
Ne pricamo mi sta se nama svidja vec kolko para mlate. Taj madden je bio najprodavanija igra u avgustu i septembru. Apex razvaljuje na mikrotransakcijama...i da nemaju tu fifu i dalje bi se namlatili para.
 
Pozdrav svima!
Upravo sam kupio xbox series s i pokusavam da aktiviram GPU na glavnom nalogu (preko konverzije xbox live gold-a).
Na konzoli sam promenio lokaciju sa US na Turska. Ulogovao se sa nalogom koji ima tursku adresu i u store-u kupio xbox live gold kao gift za glavni nalog koji je na US.
Na telefonu sam ukljucio VPN, u Google ukucao "xbox redeem" i ulogovao se sa glavnim (US) nalogom. Ne prihvata mi kod i prijavljuje da region nije odgovarajuci.
 
Stigao S 😁 E,sad. Inam svoj nalog na USA ,napravio još jedan na Tursku i tu uzeo pass sve prošlo ok sa ontesa karticom. Ali recite mi sad kad prebacim na svoj profil usa,nemam mi gpu a kad vratim na turski,tu je... Kako sad to?
 
@15225 Probaj sa nekim drugim VPN-om. Meni prolazi sa VPN.lat, doduše za igre. Mada neko je pričao da kodovi za Gold i GPU ne mogu da se giftuju na druge naloge.

@bedazzled Moraš da budeš prijavljen na oba naloga. Znači prvo uđi na Turski pa se prebaci na USA i vidi dal ti onda rade igre iz Pass-a.
 
@15225 Probaj sa nekim drugim VPN-om. Meni prolazi sa VPN.lat, doduše za igre. Mada neko je pričao da kodovi za Gold i GPU ne mogu da se giftuju na druge naloge.

@bedazzled Moraš da budeš prijavljen na oba naloga. Znači prvo uđi na Turski pa se prebaci na USA i vidi dal ti onda rade igre iz Pass-a.
Hvala na brzom odgovoru. Koristio sam VPN.lat kao sto ste i preporucili. Mozda kodovi za Gold i GPU ne mogu da se giftuju, kao sto kazete. Trazicu refund.

Vidim da neki korisnici spominju da koriste turski GPU. Da li konzola treba da bude nakacena na VPN da bi to radilo?
 
Ne treba da bude nakačena na VPN, samo je potrebno turski nalog držati na konzoli pored svog main naloga. I tada će i main nalog imati pristup turskom GPU.
 
Restartovao konzolu i sad radi...
 
Meni niko ne odgovori, koja je cena za seriju x ok? Zaboravih jos da pitam da li mogu da se igraju igre misem i tastaturom ili je kao kod ps4 samo kod nekih igara.
 
Ne mogu sve
mali broj fps-ova može
CoD svi mogu. Ali možeš da upravljaš mišem i tastaturom umeniju, kucaš adrese i sve ostalo preko tastature
 
Restartovao konzolu i sad radi...
Vidim da kod vas sve radi. Samo da potvrdim, pre nego sto ponovo nesto zeznem: prebacili ste lokaciju konzole na Tursku (ne i "Language region"), restartovali konzolu, napravili nalog sa turskom adresom, kupili GPU (44.99 TRY/m), prebacili se ponovo na US nalog i sad radi?
 
Ne bih im dao ni cent vise od regularne cene, kao sto nisam ni za PS5 - sacekao sam i docekao. Tako sada cekam i Series X.

Sa ovim cenama je Series S bolja kupovina.
 
Vidim da kod vas sve radi. Samo da potvrdim, pre nego sto ponovo nesto zeznem: prebacili ste lokaciju konzole na Tursku (ne i "Language region"), restartovali konzolu, napravili nalog sa turskom adresom, kupili GPU (44.99 TRY/m), prebacili se ponovo na US nalog i sad radi?
Posle bilo koje rabote, kao i giiftovanja resetuj konzolu
 
Ja dobio nov s za 250e iz Austrije, najjeftiniji x je bio 530e. E sad da li vredi više nego duplo, meni ne. Napravio turski nalog, kupio nov 2tb maxtor na KP za 4500 din. Igram na 55 inča TV i preko xbox app na PC. Za mene kupovina decenije.
 
Vidim da kod vas sve radi. Samo da potvrdim, pre nego sto ponovo nesto zeznem: prebacili ste lokaciju konzole na Tursku (ne i "Language region"), restartovali konzolu, napravili nalog sa turskom adresom, kupili GPU (44.99 TRY/m), prebacili se ponovo na US nalog i sad radi?
Upravo tako...
 
Šta se desilo s onom temom gde smo upisivali gamertags?
 
evo je
 
Jeste, ali je tu praksu prvi pokrenuo Sony, onda su ostali krenuli za njima. Microsoft je odoleo tome, pa su im igre dobile next-gen patch free. Čak i da Sony nije pokrenuo to, apsolutno nisu morali to da urade, jer imaju fenomenalnu zaradu, ali ko bi odoleo dodatnom kešu.

Evo lično neki moj stav, kao neko ko do sada nije imao Sony, a izuzetno poštujem njihove igre i vrlo rado bi ih zaigrao, Sony jednostavno mora da izbaci GP alternativu i poželjno bi bilo neku malu i povoljnu konzolicu poput Series S. Jednostavno ljudima koji nisu igrali PS4, a recimo imaju sad Xbox kupovina PS5, kako bi se odigrale njihove ekskluzive, je apsolutno neisplativa. Konzola+sve te silne igre bi koštale dosta novca. Tu im treba odgovor na MS ponudu.
Sony ima alternativu GP odavno zove se PS NOW i mislim da je i stariji od GP. Ali očigledno ima slab marketing.
 
Slab marketing i dosta slabiji katalog ekskluziva. A to je baš ono što je potrebno.
 
Naravno da neće, jer jednostavno nemaju potrebe za tim. Njima posao odlično ide, zahvaljujući tržišnom udelu na konzolnom polju, pa ih jednostavno ne zanimaju te Budget friendly opcije. Ja samo kažem šta bi bilo lepo da urade.

Svakako da im se više isplati da prodaju igru po ceni od 70$, nego da je ubace u neki servis po nekoj bagatela ceni.
 
Fifa 22 je na Turskom storu trenutno ako sam lepo izračunao oko 2400din. Zanima me ako već tamo imam pass i tamo kupim igru ako može,zašto bi slao gift uopšte? To je moj nalog kao i i ovaj na USA,jedino ako recimo ta kupljena igra mora da se igra samo sa Turskog naloga a da ne može recimo sa tog,mog US? Dešava mi se da kad prebacim regiju na konzoli neće da se poveže sa netom pa kad vratim na usa i restartujem modem proradi,ne znam što se to dešava tačno?
 
Zato što se ispostavilo da ako se igre kupuju direktno, posle nekoliko kupovina zabode sistem za kupovinu i kartica ne prolazi. Dok kada se giftuje, tih problema nema.
 
Nazad
Vrh Dno