Šta je novo?

Xbox Series X / S

Dzaba im vec sam sve kupio na argentini
 
A šta ako klinci igraju online Minecraft i Fortnite, koja je opcija ako nije Game Pass i kolika je ušteda kod Turaka?
 
Za Fornatnajt ti ne treba gamepass za MP a Minecraft nzm iskreno. A za ustedu ako migriras iz Argentine nije usteda nikakva cak si i na gubitku ali ako dolazis sa Zapada onda je 10struko snizenje. Za 10ak jura ima da se nakupujes igara na kraju krajeva imas na netu cene pa proveri sam. Valjda umes da koristis google za toliko ako ne umes onda batali menjanje regiona jer ce ti biti komplikovano...
 
A šta ako klinci igraju online Minecraft i Fortnite, koja je opcija ako nije Game Pass i kolika je ušteda kod Turaka?
Za Fortnite ne treba pretplata, za Minecraft može i onaj jeftiniji game pass core, pod uslovom da je igra kupljena. U okviru te pretplate nema Minecrafta u ponudi.
 
Već sam na GPU preko TUR i kupujem igre preko ARG.
Poenta mog komentara je da ne igra svakom priča kupim sve igre i raskačim se sa GPU.

PS Učim polako Google Search (y)
 
Poenta mog komentara je da ne igra svakom priča kupim sve igre i raskačim se sa GPU.
I ne treba raskačiti sa GPU. Treba samo uloviti ove lude popuste igrara koje koštaju po evro-dva kad čovek već može da ih ima. AC Mirage i Valhallu sam platio 5.50€, a Black Flag, Roque, Unity, Syndicate, Origins, Odesey 1.60€. To su ozbiljne igre za ozbiljno jeftin novac, čitaj džabe. Za još par evra može da se kupi i 1,2,3. Znači 10€ ukupno ceo Assassin's Creed serijal. To nisam mislio ni u snu da će moći :cool:
Primetio sam da su Far Cryevi isto bili uber jeftini ali ne kupih :p
 
Već sam na GPU preko TUR i kupujem igre preko ARG.
Poenta mog komentara je da ne igra svakom priča kupim sve igre i raskačim se sa GPU.

PS Učim polako Google Search (y)
Jedino što je dobro preko GPU da baš dugo drže igre u katalogu (nije kao na PS plus) pa ih realno svako stigne odigrati.
Naravno, razumem ako neko želi da ima igru trajno.
 
Da li neko dobija gresku Change your store region??
Ne prolazi mi kartica, vise pise ono da se ne poklapaju kartica i zemlja... ja uzmem preko Turgame vaucer, reedemam na kompjuteru, na xboxu stoji da imam kredita ali izbacuje change your store region. The region in which your payment option was issued and your store region need to mach.
Meni je xbox na tursku, prebacio sam i microsoft nalog na tursku. Kako sad da promenim i store?
 
Izgleda da su počeli da stežu kaiš, javio se jedan korisnik na XBR forumu da je čak i banovan na 15 dana zbog zloupotrebe regiona. A i dosta se žali da dobija tu grešku koju ti imaš.

Tako da moj savet je da se malo pauzira sa kupovinama, čisto da vidimo kako će se razvijati dalje radnja.
 
Ostaje mi 650 lira zarobljeno :)
Probao sam sa 50 vidim prolazi, reedemam normalno i onda kupim jos 600. Ali uvek mora da bude nesto...
Ako vidis da je neko uspeo da resi javi.
 
Sa konzole.
Hteo sam one V-bucks za fortnite za klinca, ali nece ni igre da kupi.
 
Probao sam pre nego sto sam uzeo sa turgame i nije htelo. Sad mi je samo da potrosim ovih 650 lira kredita nekako.
Prebacio sam sad windows na turski region, upalio vpn na tursku, sad mi je turski store na Pc-u pa cemo videti. Ostavicu da stoji par dana :)
 
Stalo je sta smo kupili kupili. A vala meni dosta.
 
Prebacite regiju na USA,kupite neku sitnicu preko paypala,vratite regiju na argentina, i kartica ce raditi.
 
Taman pomislih da samo kod mene zeza :) XBX, nalog TR (na njemu je GPU), igre preko Argentine, Master (Intesa). Juče hteo da kupim klincima Rayman Legends i prvi put dobijem grešku tipa "Check your payment method", probam nekoliko puta ponovo da kucam CVV i neće, pa odjednom uspe. Takođe, sinoć probam opet da uzmem neku igru (Trine) čisto da vidim dal će raditi. Iz prve opet ista ta greška, a posle kucanja CVV opet, iz druge uspelo. Očigledno nešto menjaju, videćemo.
 
I treba da vas ugase, menjali ste regione kako ste stigli. Gde je bilo jeftinije tamo ste menjali region. Evo meni radi najnormalnije na Tursku. Kartica ubacena pre godinu dana kad su ugasili visu u Argentini i od tad stoji. Tako ne palite vatru za normalne korisnike...
 
Ja sam malopre probao da kupim nešto kod Turaka, sa novom Visa karticom, stara mi je nedavno istekla (US nalog, Turska region). Sve radi normalno (da kucnem u drvo!).
 
Kod Turaka nema problema, ovo se dešava izgleda samo na ARG.
C/P mog post-a sa XBR
Dva puta “pick another way to pay”, veli ne mere proći autorizacija. Nakon drugog pokušaja crveni kruzic i znak uzvika. Promenio adresu, prvi put isto, nakon retry proslo, stigao mail od Mobi banke da je izvršena transakcija.
 
A jeste ga zakuvali :p
Ja imam neku čudnu tendenciju da kad kupim nešto preko ARG odmah region vratim na TUR. Valjda me gospoda neće kazniti zabranom, mada iskren da budem ne kupujem toliko često.
 
Probao sam pre nego sto sam uzeo sa turgame i nije htelo. Sad mi je samo da potrosim ovih 650 lira kredita nekako.
Prebacio sam sad windows na turski region, upalio vpn na tursku, sad mi je turski store na Pc-u pa cemo videti. Ostavicu da stoji par dana :)
Može da stoji i godinu dana neće ti pomoći. Jedino rešenje ti je da otvoriš drugi nalog i nikako ne koristi vpn i windows store za kupovinu. Kad sistem detektuje vpn dobiješ neku blokadu na nalogu i nema rešenja osim drugog naloga. Ovo sam lično iskusio. 2 nedelje sa microsoft podrškom preko chata pokušavam da mi reše problem, ali nema rešenja, neverujem ni da će ga biti. U jednom trenutku mi je proradila kupovina preko vaučera, ali je posle ponovo izbacilo da se ne poklapaju region konzole i region plaćanja.
 
Može da stoji i godinu dana neće ti pomoći. Jedino rešenje ti je da otvoriš drugi nalog i nikako ne koristi vpn i windows store za kupovinu. Kad sistem detektuje vpn dobiješ neku blokadu na nalogu i nema rešenja osim drugog naloga. Ovo sam lično iskusio. 2 nedelje sa microsoft podrškom preko chata pokušavam da mi reše problem, ali nema rešenja, neverujem ni da će ga biti. U jednom trenutku mi je proradila kupovina preko vaučera, ali je posle ponovo izbacilo da se ne poklapaju region konzole i region plaćanja.
I meni isto Argentinci blokirali nalog za kupovinu. U jednom trenutku mi prošla uplata sa istom karticom ali opet posle nije htelo.
 
Heh, baš kad sam naručio XSX otvorim temu i vidim da imate problem sa Argentinom, a baš sam se radovao da ću za male pare da kupim Baldurs Gate, Jedi Survivor i Robocop :ROFLMAO:
Nego, jel prolazi MasterCard kod Turaka? Ili mora Visa?
 
Sinoc sam bas isprobao da kupim Mortal Kombat XL preko ARG sa MC i proslo je bez problema i kostalo me je 26 dinara. :)
 
Nazad
Vrh Dno