Šta je novo?

Xbox Series X / S

Argentinski pezos je nastavio putanju ka 400 za evro a po glasinama bi mogao da ode na 700+ zbog najavljene devalvacije, sto znaci da ako izdavaci ne podignu cene da isprate trend i nase kartice budu i dalje prolazile, bice bas solidnih snizenja.
 
Tuzno je sto se mi radujemo njihovoj nesreci, da bi mogli da kupujemo po cenama koje su realne i za nasu zemlju.
Strane kompanije nas prilikom naplate tretiraju kao da smo neka bogata zapadna zemlja, a usluge i proizvode nude kao da smo neka africka.
 
Jucerasnjom kupovinom na Argentina store-u ustanovih da je kurs Pezosa vec otisao na 800-850 u odnosu na euro.
 
Cene u Turskom storu su neverovatne. Bukvalno mi nije jasno što to rade, jesu Turci tolika sirotinja? Mislim, ne žalim se preterano. Juče sam kupio Baldurs Gate 1 i 2, Kings Bounty 2 Lords edition i Deadlight za 330 dinara. Ima igara koje koštaju 10, 20, 30 dinara. Stupidno
 
Cene u Turskom storu su neverovatne. Bukvalno mi nije jasno što to rade, jesu Turci tolika sirotinja? Mislim, ne žalim se preterano. Juče sam kupio Baldurs Gate 1 i 2, Kings Bounty 2 Lords edition i Deadlight za 330 dinara. Ima igara koje koštaju 10, 20, 30 dinara. Stupidno
Nisam ispratio za koji store i za koju platformu pričate?
MS store?
 
Valjda će biti dobrih novogodišnjih popusta na te cene da se čovek obezbedi na duže staze.
 
Cene u Turskom storu su neverovatne. Bukvalno mi nije jasno što to rade, jesu Turci tolika sirotinja? Mislim, ne žalim se preterano. Juče sam kupio Baldurs Gate 1 i 2, Kings Bounty 2 Lords edition i Deadlight za 330 dinara. Ima igara koje koštaju 10, 20, 30 dinara. Stupidno
To je tačno za starije igre, novije su poskupele of februara 2023. Evo ja upravo kupio Battlefield 2042 za 3.5 evra.
 
Jucerasnjom kupovinom na Argentina store-u ustanovih da je kurs Pezosa vec otisao na 800-850 u odnosu na euro.
Da, cak cini mi se i vise od toga. Dead Space i NFS Unbound ultimate oba su ispala malo vise od 1 evra svaki, RE4 nesto malo manje od 5. Verovatno su ovo cene koje nisu menjali jer je u pitanju neki deal, vrlo je moguce da ce dosta izdavaca podici cene posle, oni koji ne podignu bice skoro pa dzabe.
 
Te cene su verovatno i za Microsoft PC store, ali ne znam da li je nekome poslo za rukom odavde da prevari Microsoft da smo iz Argentine :D
 
Hvala za info...
 
@Čika_Kure imap i cross igre, koje radew i na konzoli i PC, pa ako se kupe na konzoli, mogu se igrati i na PC
 
Da li ste primetili, da je nekim igrama drasticno skocila cena na argentinskom store-u? Hogwarts Legacy, Dead Island , Forza Motorsport...
Nadam se da se nece nastaviti sa tim trendom. :(
 
Da li ste primetili, da je nekim igrama drasticno skocila cena na argentinskom store-u? Hogwarts Legacy, Dead Island , Forza Motorsport...
Nadam se da se nece nastaviti sa tim trendom. :(
Ide sve u tom smeru, ali evo sada je trenutak. Bladur's Gate 3 je nekih 19 evra. RE4 je manje od 5. Prince of Persia novi je 10. Tako da, ako će neko kupovati, sad je pravi trenutak, jer će svi publisheri reagovati ovih dana sigurno.
 
Gledam sad i nije mi jasno. Jel to pezos ponovo pao? Juce je bio odnos za 1 evro 400 pezosa, sad je izgleda preko 800, ako je kurs na google tacan.
 
Ne prolazi mi mastercard više preko Argentine, a ni Visa preko Turske. Piše da se region plaćanja ne poklapa sa regionom store-a.
Izgleda da je kraj jeftinim igrama, moraćemo da jurimo gift cardove :cry:
 
Sad sam kupovao Mastercardom na Arg prodavnici bez problema.
 
Bukvalno sve radi kao i pre. Samo jos da se nadovezem na moju poruku gore:
Verovatno su ovo cene koje nisu menjali jer je u pitanju neki deal, vrlo je moguce da ce dosta izdavaca podici cene posle
desilo mi se da se cena promeni dok je artikal vec u korpi (RDR2 iz zezancije stavljen - cena skocila x10), sto znaci da ovi toliko jure da updatuju cene da po prvi put vidim artikal u korpi moze da promeni cifru i da ko hoce nek pozuri sa kupovinom dok se i ostali izdavaci ne sete, tj. one koje interesuje jer verujem da neki sa starim igrama i dalje nece nista da diraju.
 
Nekome radi nekome ne, meni isto sve blok, nista mi vise ne prolazi, izgleda da nekog sistem zakaci nekog ne, jedino mi koji smo block da cekamo neki period i nadamo se da ce proraditi..
 
Meni radi visa kod Turaka bez problema, malopre sam kupio Dead Space digital deluxe edition za 5 evra.
 
Meni takođe radi Master na turskom nalogu kao prvog dana, preko njega plaćam i GPU, nikada nije bilo problema.

Pitanje za iskusnije kolege, da bih probao da iskoristim ovu ludnicu sa cenama na argentinskoj prodavnici, mogu li da napravim novi MS nalog na Argentinu direktno na konzoli, kao što sam napravio i turski nalog kada sam konzolu nabavio i da njega koristim? Znam da se pominjalo da je potrebno samo promeniti region konzole i restartovati, ali bih radije novi nalog ako može da ne bih nešto poremetio oko GPU pretplate.
 
Ništa nećeš poremetiti ako samo prebaciš region. Možeš i tako, prebaci se na ARG, napravi nov nalog, dodaj karticu i kupuj dok je cena niska 😅
 
Argentinski pezos je nastavio putanju ka 400 za evro a po glasinama bi mogao da ode na 700+ zbog najavljene devalvacije, sto znaci da ako izdavaci ne podignu cene da isprate trend i nase kartice budu i dalje prolazile, bice bas solidnih snizenja.
Definitivno je pao pezos....
 

Prilozi

  • Screenshot_20231215_114014.jpg
    Screenshot_20231215_114014.jpg
    66.2 KB · Pregleda: 16
Ja na istom nalogu kupujem, samo menjam region konzole:
ARG vezana MasterCard (Intesa)
TUR vezana VISA (Intesa)
Gamepass mesečna pretplata preko Turske.
Do sada bez problema, ranije sam koristio više naloga kad je radio "gift".
 
Ja na istom nalogu kupujem, samo menjam region konzole:
ARG vezana MasterCard (Intesa)
TUR vezana VISA (Intesa)
Gamepass mesečna pretplata preko Turske.
Do sada bez problema, ranije sam koristio više naloga kad je radio "gift".
Znači samo promenim region konzole, restartujem i onda dodam Master platnu karticu i argentinsku billing adresu, pokupujem šta želim od igara i vratim na TR region?
 
Nazad
Vrh Dno