Šta je novo?

Xbox Game Pass PC

To mozda sa regularnim nalogom od microsofta, ja turskim ne vidi stranicu uopste. Nije problem u 226 dinara kolika je trenutna razlika ali 226 dinara platim vise ovde, negde drugde platim 150 dinara vise, pa na trece mesto platim 100 dinara vise i eto 5 evra mi ode svaki mesec na to malo ovde malo tamo.

Uostalom nije nam gamepass od zivotonog znacaja pa ako ne namestimo nije ni bitno. Ionako ono sto me zanima od igara mogu kod brace rusa da uzmem na deljenja za 1-2 dollara i to je to, a za drugo tu su uvek dobri ne prevazidjeni torrent sajtovi. Bar ono sto ne moram da platim a sto me zanima i znam da cu igrati na duze to kupim.
 
Ček, ne shvatam - zašto on samo ne pokrene svoj nalog? Procedura i dalje funkcioniše. Ili kontaktiraj podršku, meni su rešili problem što nisam mogao da plaćam u lirama neke stvari iako sam kupio turski gift card i imao iznos na nalogu. Ne znam šta očekuješ od nas na forumu :D To su ti dve moguće opcije
 
Pogledajte prilog 422161

Tako da @Sean evo pa se uveri. A sve lepo pise samo nema ko da cita poruku nego pise napamet.
I meni izbacuje istu poruku, kad se vratim na https://www.xbox.com/sr-latn-RS/ i tu kliknem na join in, iako pise cena u dinarima, prebaci me na tursku PC game pass stranu.
Kod mene je Xbox live naloga podesen na Tursku, i verovatno zato ne dozvoljava. Sigurno je i kod tebe to u pitanju.
Na ovom linku moze da se vidi i promeni region https://account.xbox.com/en-US/AccountMigration ali pazi dozvoljena je samo jedna promena u 3 meseca.
Takodje proveri u windowsu settings/time & language/region da li je region Srbija, jer Windows koristi i to podesavanje za windows store...
I na nalogu https://account.microsoft.com/profile?lang=en-US promeni adresu da bude Srbija
 
Dakle, ne mozes reci da ne postoji gamepass za PC. Ima tu neki ipak problem, sada sam TESTIRAO.. Elem, dobijam istu poruku kada probam da otvorim pozivnicu koju sam poslao :unsure:
Trebalo bi probati iz incognito moda, moguće da i ti kolačići prave problem. Ili je zbog nekog podešavanja kojem sam pomenuo u prethodnom postu, sistem zbunjen koji region je u pitanju. Ako ništa ne pomogne neka kontaktira microsoft chat support, trebali bi da mogu ovo da reše.
 
Nisam pomenuo da sam pozivnicu poslao na drugi PC, koji je takodje SRB region... Imam 2 G naloga, 2 KOMPA, jedna IP adresa... :unsure:
 
Pustio sam da istekne GP, da malo slegnem utiske i vidim koju taktiku primeniti :cool: No, desavalo mi se i tokom GP perioda, da iz bioblioteke nestanu naslovi koje je EA pravio, pa se pojave u nekom trenutku dana?! Sad su opet nestali naslovi EA, pa jedino ostaje rucno da skinem igre koje necu igrati? Moze....Može :)
 
Sad sam pogledao bančin izveštaj o potrošnji za decembar i vidim da su mi za GP skinuli 4,96€ tj. 596 din.
Vidim da to više-manje korespondira ca novom cenom od 159 lira za GP za PC.

Mesec (i mesece) pre toga su skidali 79.99 lira tj. neku mizeriju u din, a slali su mi i poruku kao obaveštenje pa je bilo transparentnije.

Ne kažem da je ovo puno, ali realno nisam ni upalio GP bar 4 meseca.

Da ne dolazi Hellblade 2 day one verovatno bi odjavio, ali ovako osećam da im nešto dugujem.
 
Pa napisao sam, pauzirao bih, da uskoro ne daju Hellblade 2 day one, pa osećam da sam u obavezi da im se odužim za taj lep gest tako što ću plaćati pretplatu ikao je ne koristim puno (ili uopšte), pošto mi je HB 1 bila jedana od najbolja igra ikada...
Mada ni Gears of War nisam prešao osim prvog dela (2 i 3 nema za PC), a GW4 sam počeo nešto malo igrati i odustao, iako mi nije bila loša... Tako da ću to verovatno aktivirati.
 
Wow, zašto osećaš potrebu da nagrađuješ gigantske korporacije svojim novcem :D Ako ne koristiš servis, otkaži.
Gamepass svakako ima svašta da ponudi, ali ja ne bih davao novac da ga ne palim 4 meseca. Ja sa njega trenutno igram: Cocoon, Sea of thieves, Venba, Thirsty Suitors, Rollerdrome - i nudi mi dovoljno zabave za ovo što plaćam.

To što će Hellblade doći day1 ne znači da treba da im plaćaš day -131 :D
 
Hellblade 2 može i tek na jesen ili zimu.
Ja jos nisam video neki okvirni datum, osim 2024.

A mozda odlože i za 2025..
 
Pozdrav da li je mozda neko upucen da li moze na turski nalog da se ubaci master card postanske stedionice?
 
Bolje da dodaju Diablo II: Resurrected, to bi možda i igrao. DIV jok, smeče ko i sve iz Blizzard kuhinje u poslednje vreme.
 
Pitanjce:
Kad Diablo 4 dođe na game pass krajem marta, da li će vlasnici verzije za konzolu i sa GPU moći da ga igraju i na PC-u?
 
Pitanjce:
Kad Diablo 4 dođe na game pass krajem marta, da li će vlasnici verzije za konzolu i sa GPU moći da ga igraju i na PC-u?
Ako mislis u isto vreme sa jednog naloga, odgovor je ne. A ako mislis da igrate zajedno on sa konzole koji vec ima svoj nalog i ti sa GPU onda ce te moci.
 
Nisam mislio istovremeno, jedan je igrač.
 
Onda bez problema mozes da igras, zapocnes na konzoli a posle nastavis na pc-u. Samo ces na gamepass morati da se ulogujes sa svojim battlenet nalogom i to je to.
 
Preko kompa, nemam XBox konzolu.
Pisao sam krajem februara ove godine detaljno uputstvo, ali sad ne mogu da nađem (a ne nalazi mi se u contentu), ne znam da li ga je neko obrisao, ili smo (po običaju) pisali na nekoj drugoj temi... Možda moderatori mogu da pogledaju, po pretplati vidim da je post bio 24.02.2023. godine (e sad gde i u kojoj temi, pitaj boga)...

Ukratko (ako se dobro sećam):
Sa uključenim VPN i odabranom turskom (ja koristim Fastest VPN bio je 12e doživotna licenca za 5 uređaja i radi lepo), kreira se nov turski GP nalog.
Naravno fejkuješ ime, prezime, adresa (hvala pet shopovima za detaljne podatke).
Odabere se Ultimate opcija, i preko CD Keys se kupi gift card (ovaj radi https://www.cdkeys.com/xbox-live/1-month-xbox-game-pass-ultimate-non-stackable-xbox-one-pc, i isti se aktivira, nakon toga je moguće u payment options staviti srpsku karticu (ja koristim Intesinu najobičniju debitnu Visa), i to je to, svaki naredni mesec obračunavaju 43 turske lire.
Znam da je pisano da se jednom podešena kartica ne dira, jer može nešto da se pokrabasi.

Da bi igrao instaliraš Xbox aplikaciju na PC i uloguješ se sa podacima koje si kreirao. Win smara da ti podaci za logovanje u Win (ako imaš orginal) i Xbox nisu isti, ali to ignorišeš... Isključiš notifikacije i teraš...

EDIT:
Našao
Покушавам ово да урадим али неће да ми избаци страницу где се уноси код. Излази текст изгледа да је нека грешка са наше стране покушајте касније. Да ли је неко имао овако нешто?
 
Покушавам ово да урадим али неће да ми избаци страницу где се уноси код. Излази текст изгледа да је нека грешка са наше стране покушајте касније. Да ли је неко имао овако нешто?
Šta pokušavaš da uradiš i preko čega?
 
Šta pokušavaš da uradiš i preko čega?
Да активирам ГПУ код преко андроида телефона на новом турском налогу са активираним ВПНом и у инкогнито моду.
 
Probaj direktno preko turskog linka
Ako nece probaj drugi VPN ili pokusaj par puta sa tim istim, ali se rekonektuj da ti da adresu iz nekog drugog opsega.
Mozes da promenis i region XBox live servisa, ne znam da li ovo pomaze ali cesto tu stoji i da je zemlja Srbija.
Prilicno sam siguran da server prepoznaje tvoj VPN i da je to problem. Ja sam sa Surfshark-om uspesno redeem-ovao kodove.
 
Meni vise ne prolazi nasa debitna kartica na turskom store-u, kaze da mo nije isti region kao store. Da li jos nekome mozda?
 
Mislim da je svima sada taj problem. Vec je bilo spominjano.

Mene vise zanima kako vratiti na primer na nas store sada nalog? Recimo, mozda bi uzimao neke DLC-ove za igre koje imam (Alan Wake 2 na primer) ali sada ne mogu.
 
Kupuješ vaučere za turski region preko plati ru
 
Mislim da je svima sada taj problem. Vec je bilo spominjano.

Mene vise zanima kako vratiti na primer na nas store sada nalog? Recimo, mozda bi uzimao neke DLC-ove za igre koje imam (Alan Wake 2 na primer) ali sada ne mogu.
Izvini, ne mogu da nadjem gde je ovo konkretno spominjano. Do skoro je sve regularno radilo, xbox region na tursku, visa debit ubacena sa turskom adresom -> udjes na microsoft store koji ima cene u turskim lirama, kliknes buy i to je to. A sada izbacuje ovo.
 

Prilozi

  • F5D39FB4-C481-4FFE-A985-5475881928F4.jpeg
    F5D39FB4-C481-4FFE-A985-5475881928F4.jpeg
    364.3 KB · Pregleda: 10
Nazad
Vrh Dno