Šta je novo?

XBOX 360 - opšta diskusija i blic pitanja

Dragon age 2 i Crysis 2 mozes da igras i da ih samo spustih na vawe 3 ili 4 i da instaliras update. Radice na bilo kojoj konzoli. Probano. Ali ti nece raditi ap 2.5 igre. Onda moras da uradis re-flash na LT 1.1, pa ce opet sve raditi. Osim fable 3 i jos nekih igara koje moras da prerezes ali nove iso fajlove. Nemodifikovane, samo provucene kroz abgx.

Ok na to sam mislio... Da pojasnimo - dakle samo za Crysis 2 i Dragon Age 2 postoji taj update....? Ostale wave 10/11 igre ne zahtevaju taj update i mogu da ih igram opušteno, mislim radiće mi AP2.5 bez re-flash-a?
 
Ako odradis update gubis mogucnost da igras ap 2.5 igre. Ima i ap 2.5 igara koje zahtevaju update. Update zahtevaju i sve novije igre. Da bi ponovo igrao ap 2.5 igre , moraces da flashujes drajv sa LT 1.1. I da skines ponovo iso sa igrom koja je ap 2.5 i da ga pre rezanja provuces kroz abgx.
 
Ok, hvala... Baš su smorili sa tom procedurom... Pitam zbog burazera kome se igra novi Mortal Kombat, inače ja imam JTAG pa srećom ne moram da se cimam sa tim stvarima :)
 
Poslednja izmena:
Za mortal kombat, mislim da mora i update i novi flash lt 1.1. Kad odradis flash, ne moras da spustas vawe igre.

Imas jtag.....blago tebi.:) Mozes da igras sta hoces.
 
Za mortal kombat, mislim da mora i update i novi flash lt 1.1. Kad odradis flash, ne moras da spustas vawe igre.

Ne moras novi flash. Ja sam odradio update sa diska i onda koristim samo Activation.iso disk za pokretanje Mortal Kombata.
 
Ja ne znam o čemu pričate :) Odradio sam update firmware-a sa C2 diska i sve mi normalno radi (što staro, što novo) bez jtag-a i sličnih džidžabidža.
 
Ja ne znam o čemu pričate :) Odradio sam update firmware-a sa C2 diska i sve mi normalno radi (što staro, što novo) bez jtag-a i sličnih džidžabidža.

Ne znam o cemu ti pricas. Sta ti radi? Assassins creed brotherhood ti ne radi, fable 3, nfs novi, halo reach....

Osim ako nemas novi flash. Ako si ubacio update najnoviji, ove igre ne pokreces osim ako nemas i novi flash.

I sta su to bidzedzidze?
 
Ja lepo rekoh da tom liku je najnoviji firmware u xbos-u a dashboard mu je updateovan krajem prošle godine ako se ne varam. Sve igre mu rade bez problema, bez activation diska i novi NFS i Fable 3 i AC: Brtoherhood, samo me zanima da li će mu raditi i ove ostale posle Crysis-a i Dragon Age koji navodno imaju neki update koji uključuje AP2.5 na svim igrama....
 
Narezao sam WSC Real 11 sve normalno kao i do sada.. Ubacim disk u kutiju kad ono PLAY DVD poruku mi izbaci u dashboard-u.. Imam novi dash,ali nemam novi firmware.. Interesuje me da li moram da menjam wave na cetvorku i da li cu posle toga moci da pokrenem igru? I da.. Da li bi neko mogao da mi na pm posalje neki link ka tim alatima za menjanje wave-a? Bio bih jako zahvalan. :)
 
Poslednja izmena:
Narezao sam WSC Real 11 sve normalno kao i do sada.. Ubacim disk u kutiju kad ono PLAY DVD poruku mi izbaci u dashboard-u.. Imam novi dash,ali nemam novi firmware.. Interesuje me da li moram da menjam wave na cetvorku i da li cu posle toga moci da pokrenem igru? I da.. Da li bi neko mogao da mi na pm posalje neki link ka tim alatima za menjanje wave-a? Bio bih jako zahvalan. :)

Nisi ti to nesto lepo narezao.
 
Snasao sam se,igra je bila wave 11,prebacio sam na wave 4 i proradila. :) E sad,imam jos jedno pitanje.. Kod spustanja mortal kombat-a na wave 4,da li treba da mi bude stiklirana kockica ' keep system update ' ?
 
Nudi mi se xbox 360 sa samsung dvd drive om, za normalnu svotu novca (2007 godiste , 12V ,16.5A, 205W), sa xclamp fix-em, bez HDMI izlaza. Kaze se da je otkljucan na AP2,5. (igran je na njemu Hot Pursuit npr.)

Da li po vama vredi kupovati?

To sto je otkljucan na AP 2,5 da li znaci da starije igre necu moci igrati?
Koliko sam citao, super je ako ima samsung, zar ne?

(Nemam apsolutno nikakvo iskustvo vezano za box, nemojte zameriti na pitanjima) ((nisam stavio u sta da kupim i gde, jel mislim da moja pitanja potpadaju pod ovaj topic :) ))

Da li vise vredi stekati za novi slim ili je posle tesko igrati igre na njemu skinute po narodnim prodavnicama?

Help would be appreciated. :)
 
Poslednja izmena:
macka u dzaku, mac sa sve ostrice sta ces opsirnije :D, ne valja ti ta ploca koja je u njemu, x-clamp fix je zapravo gore resenje nego ono fabricko... to samo ceka kad ce da RROD-uje
 
Ehh, hvala. Nov Xbox Slim vredi uzimati? Jel dobro vidim da je u zadnje vreme flashovanje malo haoticno? Or it's just me? :)
 
da samo 9504, s tim sto se radi na custom fw-u za 0225 koji ce biti spoofovan na 9504 jer je na 0225 onemogucen write, a hardverski su isti tako da... sprema se LT+ 2.0 prvenstveno za njega
 
macka u dzaku, mac sa sve ostrice sta ces opsirnije :D, ne valja ti ta ploca koja je u njemu, x-clamp fix je zapravo gore resenje nego ono fabricko... to samo ceka kad ce da RROD-uje

daj majketi nelupaj. xenon ploca, samsung dvd rom u konzoli, konzola kupljena 2006 godine, x clamp fix odradjen kod drivera pocetkom 2009 godine. x clamp ima funkciju samo ako konzola pre toga nije rrodovala a ako jeste onda su joj sanse za to dosta povecane da ce opet da rroduje. x clamp ne treba raditi na jasper konzolama. eto moja i dan danas radi bez ikakvih problema a nekada se dnevno igra po 10 sati a nekada po 3-4 sata u intervalima. tako ako nemas taj model konzole i oslanjas se na rekla kazla onda se mani price i pusti da neko odgovori ko ima takav model i zna sa cime raspolaze. do dana danasnjeg jos se nije nasala igra koja nije htela da radi na ovoj konzoli. toliko o prvom delu.

@njikolaj

ako je cena pristupacna i doticnu osobu mozda poznajes onda pokusaj da uzmes konzolu na nedelju dana da vidis kako se ponasa? sto se tice samih igara sa AP 2.5 caka je ta da si morao da imas beta dashboard verziju i onda bez problem ti igre rade na samsung dvd romu sto novije sto starije. cak ne treba ni aktivacioni disk a ne treba da spustas ni wave u igrama. a drugo taj koji prodaje pitaj ga dali je konzola mozda vec rrodovala (verovatno da ako je neko koga ne poznajes da ti nece reci). jednim delom jeste macka u dzaku ako je vec rrodovala pa uradjen x clamp fix ali ako je uradjen pre rroda onda si na konju.

ali ako je cena ispod 100 evra ili oko 100 evra vredi je uzeti. e sada izbor je na tebi dali zelis da rizikujes pa da prodjes dosta jeftinije ili da se strpis jos malo pa da kupis slim koji je nov. razlika je velika ovde dobijas polovnu konzolu sa hardom od 20 gb (ako ga ima) a kod slima ti je rizik pri kupovini ako kupis model koji ima dvd rom drugacijeeg firmware-a pa ne moze da se flesje. a dobitak ti je taj ako kupis konzolu koja ima firmware koji moze da se flesju ima hard od 250 gb (osim ako ne kupis arkade sa 4 gb) i novija je tehnologija u samoj izradi slim konzole.
 
kako moze da mu bude isplativo da pored novog slima koji ima i vise nego ok cenu a i polovnih jaspera koji su od 120-140 evra da uzme xenon koji nema ni hdmi port a svi znamo kakve su xenon ploce, previse je rizicno uzimati takvu konzolu. A ti prvo se informisi lepo kao covek a posle nauci da se izrazavas normalno
 
Hvala najlepse! To je odgovor koji sam ocekivao. Osobu ne poznajem, tako da verujem da konkretan odgovor ne bi ni dobio (a i donesena je iz inostranstva). Cena je dobrano ispod 100 evra (bez kontrolera, samo konzola i kablovi, bez HDD). Svakako je je macka u dzaku, ali mislio sam ipak da pitam iskusnije, koliko?!. :)

Slim varijanta bi bila donesena iz Madjarske. Sa vracenim PDV-om, arcade iznosi oko 140 i oko 180 za 250gb verziju. Caka je ta koju i ti pominjes... Nemam mogucnost razgledanja i utvrdjivanja koji je firmware dvd roma.. No sa druge strane, verovatno je da ce se razbiti zastita vremenom za bilo koji firmware zar ne?

Bez da ulazimo u detalje (edukovacu se u medjuvremenu :) ) u slucaju da prodje flash za Slim, da li treba da se rade neke (dalje) preterane zavrzlame oko igranja narodnih igara? Ili je straight forward varijanta? Samo da ili ne, ili onako :) Napominjem, sa kompjuterima imam iskustva, za konzole sam noob. :D
 
imas varijantu kako da vidis koji je rom unutra preko LOT broja na kutiji, guglaj o tome samo, a sto se tice daljeg igranja bitno je da igru provuces kroz ABGX program da bi se patchovala i bila sigurna za online igranje a i u koliko ima AP25 zastitu. Poslacu ti PM sa linkom kako to sve radi
 
Hvala najlepse! To je odgovor koji sam ocekivao. Osobu ne poznajem, tako da verujem da konkretan odgovor ne bi ni dobio (a i donesena je iz inostranstva). Cena je dobrano ispod 100 evra (bez kontrolera, samo konzola i kablovi, bez HDD). Svakako je je macka u dzaku, ali mislio sam ipak da pitam iskusnije, koliko?!. :)

Slim varijanta bi bila donesena iz Madjarske. Sa vracenim PDV-om, arcade iznosi oko 140 i oko 180 za 250gb verziju. Caka je ta koju i ti pominjes... Nemam mogucnost razgledanja i utvrdjivanja koji je firmware dvd roma.. No sa druge strane, verovatno je da ce se razbiti zastita vremenom za bilo koji firmware zar ne?

Bez da ulazimo u detalje (edukovacu se u medjuvremenu :) ) u slucaju da prodje flash za Slim, da li treba da se rade neke (dalje) preterane zavrzlame oko igranja narodnih igara? Ili je straight forward varijanta? Samo da ili ne, ili onako :) Napominjem, sa kompjuterima imam iskustva, za konzole sam noob. :D

Najverovatnije neces naci novu slim konzolu koja moze da se flesuje.
Inace sto se tice rezanja, moze direkt da se reze, ali je pozeljno da se prvo *.iso propusti kroz jedan program (abgx) kako bi se izvrsila odredjena patchovanja i korekcije kako bi igra bila "bezbedna" za LIVE, tj online.
 
Zahvaljujem se Duschan-u i Studiovpc na pruzenoj pomoci! :)
 
Poslednji update vraca originalni fw. Ne updatujte konzolu!
 
Danas mi se vraca konzola sa reflash-a,dao sam da mi ubace lt+ 1.1... Taj update,kakve novine donosi? (sem sto osakacuje konzolu :D)
 
Nazad
Vrh Dno