Šta je novo?

XBOX 360 - opšta diskusija i blic pitanja

Mislim da u Srbiji jos niko nije ni uzeo Xbox sljima, a kamoli da zna dal se pregreva. :D
 
Uzeo sam ja. Ne pregreva se. Zasad mu je mana što još nema hacka pa se ne mogu igrati narodne igre, hack se očekuje do kraja meseca.
Za sve ostalo tu je forum xboxrepublika.com
 
Reci Perisi da se vrati ovde na forum, ima musterija.
 
Da li se isplati danas kupovati xbox? Nemojte biti pristrasni kada mi dajete odgovor :)
 
zavisi od cene, mada sada ima piraterija i za PS3...
 
vidim da je xbox 360 nov 250e e
 
xbox nikada nije bio jeftiniji. nema nekog skoka cena sada. ako sacekas par meseci verovatno ce mu cena jos vise pasti. nije sada nista losiji trenutak nego sto je bio ranije ili sto ce biti. samo je pitanje da li bi ti vise odgovarao ps3. zavisi koje igre zelis da igras. nadji na wikiju igre koje su ekskluziva samo za jednu konzolu pa vidi koje ti se vise svidjaju.
 
U ovom trenutku je Xbox bacanje para osim ako ne zelis da igras par exlusiva, a pogotovo Halo. :d
 
Ja sam pazario Xbox kao investiciju za igranje u narednih 2-3 godine. S obzirom da imam prilično zastarelu kantu a nemam para za igračku mašinu nove generacije ovo mi je isplativa investicija.
 
У овом тренутку Xbox је исплативији него икад:)

Генерално, између РС-ја и конзоле, као машина за играње, мислим да нема никакве дилеме. Везано за x360 vs. PS3, шта год да узмеш, нећеш погрешити. Мени Xbox много више одговара, играње преко нета ми је доста боље урађено, подржава копирање комплетних игара на хард, па се штеди ласер, џојпед ми је неупоредиво бољи, а XBLA наслови су генијални.

Мислим да Microsoft-у и није стратегија да има неке ексклузиве, али ако погледаш на Eurogamer-у, 80% игара ради боље на њиховој конзоли (а тестирали су безброј наслова). Разлике су једва приметне, и наравно, не вреди мењати конзолу због тога, али ако неко сад размишља ком табору да се прикључи, може да значи...


А чак и да све ово игноришеш, Kinect је феноменална ствар, оставља Move у прашини. Само док се појави још 5-6 добрих игара...


Е и да, на Xbox је немогуће закачити новије iPod-е (последње 2 године) и слушати музику са њих уместо оне уграђене у игру, а stream са рачунара је доста траљаво одрађен (морам по 5-6 пута да уђем у "Music Library" да би све очитао). Не знам како Sony стоји с овим, али мене много нервира:)
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko za koliko najjeftinije moze da se nadje Xbox 360 Slim 250gb? Ja koliko sam video 32.900 RSD nisam nasao ispod. I za one koji igraju online, gde kupujete Xbox Live subscription codove i MS Points? Fala. :p
 
Imam problem u vezi flash-ovanja konzole.
U pitanju je Lite-on DG-16D2S , kad sam rasturio konzolu i nakacio drive na komp ,Win XP ga je odma prepoznao(pustio sam i neki film sa njega), ali mi se konzola iskljucila posle 5 minuta (napajanje dvd-a ide preko konzole), posle toga nisam uspeo da "vidim" dvd u win-u , vidi ga u bios-u ali u winu nista.
Probao sam i na drugoj masni gde je Win 7, ali nista se ne desava, sta moze da bude , da li mi je ipak potreban poseban sata kontroler ili sam ja negde pogresio.
Svaki predlog je dobro dosao.
Pozdrav
 
Ја на МС сајту, односно, директно на конзоли купујем поене и претплату. Редовно има неких акција, а и најједноставније ми је тако.

Једино је проблем са овим начином што мораш да зовеш МС кориснички сервис (у иностранству) да им кажеш да ти не обнављају претплату аутоматски, кад ти истекне, не може другачије. Срећом, Skype нуди бесплатно решење за ово, али је цимање свеједно.
 
Ја на МС сајту, односно, директно на конзоли купујем поене и претплату. Редовно има неких акција, а и најједноставније ми је тако.

Једино је проблем са овим начином што мораш да зовеш МС кориснички сервис (у иностранству) да им кажеш да ти не обнављају претплату аутоматски, кад ти истекне, не може другачије. Срећом, Skype нуди бесплатно решење за ово, али је цимање свеједно.

Hm, a kako kupujes direktno od MS-a preko konzole kad Srbija nije zvanicno podrzana za LIVE? Ako se registrujes na drugu drzavu, ne mozes da kupis opet zato sto ti trazi adresu u toj drazvi, a adresa na kartici je u Srbiji.
 
Odakle info da se hack za slim ocekuje do kraja meseca? Imas neki link?

Nemam link, provlači se priča na xboxrepublici, a i kad sam guglao spominjalo se po forumima. Priča je da je grupa koja radi hack zavšila posao i sad je u fazi testiranja :) Naravno, ovo je sve rekla-kazala, mislim da sam tu konotaciju dao upotrebivši sintagmu ''očekuje se'', umesto ''izaći će'' hack.
 
Daj nek mi neko posalje mob od Pekise na PP, trebace mi jedan PS3 Slim.
 
Нема везе која је адреса на картици, ја сам плаћао са 3 различите картице (Visa Electron из Агробанке, Visa Internet из Intesa-е и Visa Поклон из Erste банке) и увек је успевало. Ради и брату и мени тако, њему је адреса на УК, а мени на Француску. Кад треба да се узму паре, не постављају пуно питања:)

Ја сам чак и корисничком сервису, кад сам их звао, рекао да сам из Србије, и рекли су да нема никакве везе то.
 
Нема везе која је адреса на картици, ја сам плаћао са 3 различите картице (Visa Electron из Агробанке, Visa Internet из Intesa-е и Visa Поклон из Erste банке) и увек је успевало. Ради и брату и мени тако, њему је адреса на УК, а мени на Француску. Кад треба да се узму паре, не постављају пуно питања:)

Ја сам чак и корисничком сервису, кад сам их звао, рекао да сам из Србије, и рекли су да нема никакве везе то.

Aha, pa extra, nisam znao to. Fala za info. :D
 
Rajo totalni sam laik za konzole i zestoki pristalica PC gaminga, al ko za inat, sad me nesto mami x-kutija, cisto da probam. Elem interesuje me da li na njega moze da se zakaci NTFS formatirani usb hdd?
 
ne
 
moze ali samo ce da cita sa njega ako snimis muziku ili neki film, ako hoces da ga koristis za instaliranje igara na njega, onda ce sam xbox da ga formatira na svoj format i koristice samo 16GB od njega, vise ne moze, ali zato mozes da stavis xbox originalni hdd do 250 GB
 
А можеш и у кућиште од Xbox харда да убациш други, већи. Ја сам тако уместо 20GB ставио од 250GB.

Него, је л' постоји нека цака уопште за пуштање са iPod Nano-а? Брат има трећу генерацију и све ради екстра, а кад ја свој закачим, појави ми се на листи, али могу до сутра да стискам "A", чујем звук да је прихватио команду, али не улази у листу песама.

А довлачење са мреже је неописиво траљаво решено.
 
Kratko pitnja. Da li xbox shalje audio na tv preko hdmi kabla?
 
Nazad
Vrh Dno