Šta je novo?

x-fi xtreme music i win8

ficicaaa

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2008
Poruke
2,233
Poena
379
Nikako da nadjem odgovarajuce drajvere.
PAX, njihove sa creativa bet i danijelovi se instaliraju, nakon istalacije rade i cim ide res kompa vishe ne postoje :|
Naime, kad udjem u win, pokazuje da pusta muziku ali no sound :(
Ako neko moze da pomogne...
 
takodje isti problem :(
 
Jos niste digli ruke od Creative-a? :p
 
nikako :)

ja za sada na realteku, jes da nisu drajveri od nje ali ipak radi :d
 
Fuserisu odavno. :p Cini mi se da sa pojavom Viste krece losa situacija sa drajverima, plus je EAX od tada prakticno mrtav. I ne cudi gomila creative kartica po oglasima.
 
pitali su me . dontblame'm . šta da im kažem ? -sejm ol' sejm ol'.

postoje samo jedni dobri drajveri za x-fi naudejs
http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=4141660&postcount=101

ako operativni zeza ? krastavac ... kao i do sad ... čekajte sp1

...nisam ja kriv što sam crnac...

[youtube]g0j2dVuhr6s[/youtube]
 
Poslednja izmena:
grrrrrr :mad: ipak ne radi ovaj drajver kod mene.
pise da nije nasao odgovarajuci hardver na samom startu...
ova beta crashuje pa do final drajvera ostajem na realteku ili prelazim na asus zvucnu :crash:
 
dobra ideja, dobićeš i bolji zvuk (fabrički x-fi music je lošiji od Xonara d1 , modovan je već druga priča al nećemo sad o tome... )

mada , neki moj osećaj mi kaže da je sve to zato što instaliraš operativni za koj još uvek nijedan patch nije izbačen.
rovito je to .
 
Pisao sam već u drugoj temi šta je meni pomoglo da driveri za x-fi music rade i posle restarta mašine.

Hibernate ne sme biti disableovan u osmici da bi driveri radili kako treba. Ako ne znate da li je ugašen pokrenite cmd kao admin i otkucajte "powercfg -h on". Zatim reinstal drivera i full shutdown mašine. Posle toga bi trebalo da radi, tj. posle toga je barem kod mene rešen problem pucanja drivera posle rr mašine.
 
Poslednja izmena:
znači komp mora non stop da pazi, čuva podatke i po potrebi došaptava .... džiiiz !
 
Primetio sam i ja problem - Win 8 ne pamti konfiguraciju za drajvere i za mnoge druge programe. Meni recimo nije hteo za Total Commander da pamti poslednje otvorene prozore. U ovom slučaju, Win8 nije zapamtio podešavanja kod drajvera i meni je pomoglo da posle restarta na početku pokrenem Creative Console Launcher, promenim mod i postavim prave zvučnike (sa 2.1 na 5.1) i onda proradi. Posle par restarta mi je zapamtio, ali vidim da se po neki put opet "zbuni" pa mora sve iz početka.
 
Poslednja izmena:
Imam Windows 8 Enterprise 64-bita i Creative Titanium HD i nisam imao ni jedan problem. Što se drajvera tiče, od kad sam instalirao ovu osmicu koju sad imam promenio sam dva puta matičnu ploču i tri procesora, prvo sam imao neki intel pa amd platformu pa sad opet intel i nisam imao nikakvih problema sa drajverima. Čak sam drajver za zvučnu instalirao samo jednom kad sam imao prvu intel ploču i sve i dalje radi. Valjda imam neverovatnu sreću...
 
Problem je u creative audio console, googlajte malo postoji fix, ja jos nisam stavio w8 a posedujem tu kartu, pa sam prvo malo pogledao probleme pre nego sto sam se odlucio da ne stavljam w8 jos
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno