Šta je novo?

www.neobee.net ADSL

a da pogledash malo forum sa search ?!?
 
Evo ja cu ti reci da sam bio prezadovoljan neobee-jem u proslosti ali sada trenutno nisam uopste zadovoljan. Razlog za to je sto u poslednja 3-4 dana definitivno vrse neku vrstu P2P filteringa.
 
a da pogledash malo forum sa search ?!?

Search daje informacije o nekom prethodnom vremenu a mene zanima trenutno ili u skorijoj prošlosti.
Razlog: pogledaj post posle tvog.

BTW, i ja da sam drugima sugerisao da search-uju sada bih imao 1000 postova ali meni je to druže mrsko. ;)
 
ma filtracija p2p-a može i da se zaobiđe ali njima bre i http protok varira po ceo dan...
 
Search daje informacije o nekom prethodnom vremenu a mene zanima trenutno ili u skorijoj prošlosti.
Razlog: pogledaj post posle tvog.

BTW, i ja da sam drugima sugerisao da search-uju sada bih imao 1000 postova ali meni je to druže mrsko. ;)

moj problem je sto bench pratim preko RSSa i svakodnevno, pa posle nekog vremena formiram neke stavove.

neobee se po mnogim topic-ima provlachi u veoma negativnom kontekstu, sto po pitanju P2P sto do tehnicke podrske i nepostojanja iste.

takodje, opet ne shvatam zasto bi uzimao ADSL od nekog provajdera koji to uzima od Telekoma (ako mu ovaj to dozvoli - port na centrali) i na kraju placas i na mostu i na cupriji.

peace :)
 
Ne preporucujem, bio sam kod njih, torrenti stalno variraju, voip uopste ne radi, stalno secka, presao sam na lelekom i od tada nemam problema.
 
moj problem je sto bench pratim preko RSSa i svakodnevno, pa posle nekog vremena formiram neke stavove.

neobee se po mnogim topic-ima provlachi u veoma negativnom kontekstu, sto po pitanju P2P sto do tehnicke podrske i nepostojanja iste.

takodje, opet ne shvatam zasto bi uzimao ADSL od nekog provajdera koji to uzima od Telekoma (ako mu ovaj to dozvoli - port na centrali) i na kraju placas i na mostu i na cupriji.

peace :)

1024/128 kod Neobee-a je 1750,00 din a kod Telekoma 2.136,98. Plus kod Neobee-a dobijes free KAV licencu i neograniceni dial-up. Sve kad se sabere i nije mala razlika.

Generalno, sa ovakvom topologijom mreze brzina konkretnog aDSL prikljucka najmanje zavisi od konkretnog provajdera. Ja na Speedtestu (Neobee) imam 108 kao max, a moj prijatelj preko Telekoma (120). Kada se ja povezem preko njegovog naloga meni je i dalje 108!

Osnovna razlika izmedju njega i mene je udaljenost od centrale. xDSL je vrlo osetljiv po tom pitanju tako da ni USA backbone ne bi pomogao ako si na par km od razdelnika.

btw, ja sam na 512 aDSL presao sa 256 SBB kabla kao sam promenio stan i uvek bi se vratio na kabl.

Zaboravih da napisem. Od p2p koristim iskljucivo uTorrent sa uljucenom enkripcijom i PG-om i do sada niam imao nikakvih problema. Osim sto ne radi Demoniod a 2 torrenta su mi stala na 96% :(
 
Poslednja izmena:
Ne idi kod njih. Torenti ne rade. Cesto zezaju. Nerviraces se.
 
...
takodje, opet ne shvatam zasto bi uzimao ADSL od nekog provajdera koji to uzima od Telekoma (ako mu ovaj to dozvoli - port na centrali) i na kraju placas i na mostu i na cupriji.

peace :)

Evo zbog ovoga sam pitao:

1024/128 kod Neobee-a je 1750,00 din a kod Telekoma 2.136,98. Plus kod Neobee-a dobijes free KAV licencu i neograniceni dial-up. Sve kad se sabere i nije mala razlika...

Ali ipak mislim da ću uzeti Telekomov ADSL. ;)

peace off course! ;)
 
Samo da prijavim da danas ceo dan p2p na neobee-ju radi opet dobro. Videcemo nadam se da se nece ponoviti ti problemi.
 
Nikako ne idi preko neobee-a. Imam 1.5mb a down mi je preko dana(11h - 23h) zakucan na 50kb/s. Njihova "tehnicka podrska" te naravno pravi budalom, 'mesto da kazu: "Pusi *urac, filtirali smo ti p2p portove zato sto skidas sa torrenta non stop, pa onda drugi korisnici moraju da ispastaju jer nam je agregacija 1/180 itd....".

Sve u svemu NEOBEE SUCKS.
 
Imam primedbe pre svega na ljude koji ucestvuju u nekim ozbiljnijim diskusijama i potezu argument agregacije, a to je toliko puta ispricana prica da ne mogu da verujem da jos uvek ima ljudi koji kazu ovaj ili onaj provajder je spor zbog agregacije.

Citiracu jednog clana bench-a koji zna o cemu prica :

"Ne znam dokle ce vise da se prica o agregaciji prema korisnicima. To jednostavno nije tacna teza da ako je agregacija 30:1 da ce 30 korisnika nagurati na 1M vezu i da ako ako dvojica od 512 odvuku vezu, onih ostalih 28 korisnika mogu da se slikaju. TO NIJE TACNO.

Agregacija je statisticki podatak, koji se radi na kraju meseca i za sve korisnike zajedno. ZNACI RADI SE O NAPLATI A NE O OGRANICENJU PROTOKA. To je jednostavno odnos izmedju Telekoma i ostalih pruzaoca usluga ADSL-a.

Nijedan korisnik ADSL-a kod nas ne oseca agregaciju niti ce je ikada osetiti. Vazan je samo kvalitet servisa koji provajder nudi.


Sve ostalo utice na kvalitet veze, ali agregacija sigurno ne, i ne treba je koristiti u negativnom kontekstu.

A ne bi ti bilo zgoreg i da procitas drugu tacku pravilnika foruma, cisto da se ne gadjas sa tim uvredljivim izrazima.
 
Poslednja izmena:
upravo razlog "agregacije" (citirano!) je naveo službenik neobijeve tehničke podrške kada posle raznih izmotavanja nije više imao šta da kaže zašto download kasperskog sa njihovog servera varira... tako da snejk, džabe palamudiš : P
 
To sto lik iz tehnicke podrske prica samo moze biti dokaz njegove ne strucnosti... AGREGACIJA je podatak koji je totalno nebitan za krajnjeg korisnika. Dokle vise o tome?
 
ako vec nisi odlucio da zaobidjes neobee, preporucujem ti da to uradis sada, posle ce biti kasno i tesko dobiti drugi port i sl...

a filtracija postoji.
 
@SnakeEyes Potpuno si u pravu sto se agregacije tice. Bio sam ukljucen kod nekoliko provajdera i svuda mi je protok manje-vise isti, problemi koji se javljaju sa ADSL-om veze nemaju sa agregacijom. Inace ako nekog bas zanima kako agregacija zaista izgleda neka se pretplati na surf preko satelita.
 
Poslednja izmena:
Jace od 2 godine sam na Neobee adsl-u i utisci su mi razliciti. Kad vucem torent sa privatnog trakera ide full, sa javnog varira, pada, skace, zeza se i mrcvari u toku dana, nocu ide max....
Http ide odlicno i down preko njega, ftp ne ide nikako, bez nekog down menagera nema sanse da se ostvari brzina ni od 5k na ftp-u. Sa menagerom ide pristojno. Ftp je toliko los da nisam mogao ni ftp server skoro da dignem kod sebe, a podizao sam ga i drzao u pocetku koriscenja adsl-a bez problema. Jednostavno ne da da se komunicira preko 21 porta, ni pasiv, ni aktiv, ni pod enkripcijom, nikako nisam mogao da ga ostvarim.
Cena jeste povoljna, ali gubitak porta, u slucaju da menjam provajdera je to sto me drzi kod njih.
Pozdrav svima
 
Nazad
Vrh Dno