Šta je novo?

World of Tanks

Nista, demonstracija poznavanja ciljne grupe. Znaju da je prosek godina igraca kategoriji 35-45 godina :)
 
Nista, demonstracija poznavanja ciljne grupe. Znaju da je prosek godina igraca kategoriji 35-45 godina :)

hahahaha...pa naravno. Ko još od omladine gleda/zna za/prati "nindža kofernjače" u 2024.....ali zato nema deteta koje početkom devedesetih nije imalo kostim, lutkicu ili plastično oružje omiljene kornjače. Kawabunga :LOL::ROFLMAO:


Ili....fora deset godina (+- neka, neam pojma) kasnije:

Krang: "Šrederu, gde je moje novo telo!?"
Šreder:

 
Samo zbog nostalgije cu da odigram ovaj battle pass i zato sto sam ko klinac obozavao da gledam nindza kornjace, cak i dan danas imam negde na hardu sve epizode sto su mogle da se nadju sa nasom sinhronizacijom od rts-a, imam svih deset sezona ili koliko ih vec ima.
 
Nema ga, nema ga da piše i onda "puff" - neki lajt 3-markovan. Postaješ smarač :p Koliko li još imaš lajtova koji nisu 3-markovani?

@hektor2 Pa vidiš na slici da igra sa dugačkom cevkom.
 
uvek bude ista slika :)

gz frenki
 
Jesi li siguran u to?

My bad, then :( Izvinjavam se.
 
da, jedna slika za victory, jedna za defeat i jedna za draw
 
@hektor2
Sa tankom 😁 , ko marka sa derpacom taj je op gamer. Derpaca je dobra da je probas, malo se zabavis, jurcas po mapi, nekom se us***s u zivot ali generalno je neigriva za bilo sta ozbiljnije. Imas 2/3 mapa na kojima nema nista od spota, moras da igras na dmg, a derpacom ces tesko da pravis konstantan dmg.

@ZeeGerman
Uvek je ista slika.
Ma mnogo sam malo igrao u zadnje vreme.
Od t10 ostali Manti, WZ i Sheridan stim da je WZ skoro zavrsen
od t9 ostali GSOR, T54ltw i EBR90
ovo ispod ima svasta nesto, nisam ni gledao, a ima i dosta ovih premiuma kojih nemam.
Pa mozes i ti da markujes lagano lajtove, samo ti treba poznavanje mape i mehanike spota i 2 saigraca koji znaju da pucaju. Moze i solo ali je neuporedivo teze jer cesto mi se desava da ospotam tako da svetli cela mapa ali dzaba kad niko ne zna da pogodi. Ne znam ali meni su lajtovi najmanji stres za igranje vrv zato sto je spot egzaktan, nema rng i onda sve zavisi iskljucivo od mene.

@illidan
Thx
 
Svaka cast za ljude koji igraju lajt tenkove i mogu da presede celu partiju u jednom zbunu. Meni oni stvaraju stres i zbog njih ne mogu ni da zavrsim zadnje cetriri misije za stuga sa lajt tenkom.

Nego koji tenk uzeti za bondove? Za par dana cu imati 8k i ne znam koji uzeti? Juce sam uzeo drugarov nalog i igrao sa Patriot i AMX Liberte i ni jedan mi se ne dopada, malo vise me vuce Patriot da ga uzmem zbog jeftine municije i sto brzo puni pa mozes da se raspucas tokom partije.

Jel ima nesto bolje da se uzme? Razmazio me je ovaj T-103 sa njime kada igram ne razmisljam jesam u tier 8 ili 10 kada ima brutalan top.
 
@ZeeGerman
Uvek je ista slika.
Ma mnogo sam malo igrao u zadnje vreme.
Od t10 ostali Manti, WZ i Sheridan stim da je WZ skoro zavrsen
od t9 ostali GSOR, T54ltw i EBR90
ovo ispod ima svasta nesto, nisam ni gledao, a ima i dosta ovih premiuma kojih nemam.
Pa mozes i ti da markujes lagano lajtove, samo ti treba poznavanje mape i mehanike spota i 2 saigraca koji znaju da pucaju. Moze i solo ali je neuporedivo teze jer cesto mi se desava da ospotam tako da svetli cela mapa ali dzaba kad niko ne zna da pogodi. Ne znam ali meni su lajtovi najmanji stres za igranje vrv zato sto je spot egzaktan, nema rng i onda sve zavisi iskljucivo od mene.

Thanks Wow GIF by Tvoje Lice Zvuči Poznato


Sve si upravu, nemam šta da dodam. Nemam živce/strpljenje da konstantno igram lajta. Zapravo, kada hoću da markujem tenk, moram igrati samo njega, jer gubim nit ako mešam tenkove.

Sa druge strane, markovan tenk ponajviše pokazuje skill igrača. Može igrača da prosere da ima jednu-dve ekstra ordinarne partije, ali igrati u kontinuitetu dobro do mere da se tri-markuje, potreban je skill (poznavanje tenka, mape, čitanje situacije itd). Mesec dana mi je trebalo da tri-markujem Tigra II, a igrao sam samo njega (i uspeo, što mi je jedini do sada).
Isto toliko sam gurao IS-3 (možda i najlakši tenk u igri za tri-markovanje), došao do 93,8% i odustao (baš me je smorilo, a kada je nastupio smor, procenat je samo krenuo da pada). Slično mi se desilo i sa T-32.
Sad sam se zaleteo sa MKpz-om (da ga dva-markam, nisam baš dobar za tri markice) - i ista priča. Jedan dan me je strpljenje izdalo (a nisam umeo da stanem) i lagano sam pao sa 83% na 68%. Doduše, još nisam digao ruke.
Lajtove baš ne mogu. Nemam taj nivo. Niti sam toliko dobar sa njima, niti imam strpljenja da u nizu igram sa lajtom.

Priča mi burazer da su mu 2 meseca trebala Bureka da 3-markuje (ok, Burek nije lajt, ali je svakako jedan od osmica koji je najteže 3-markovati u igri)....ma beži bre. Dobra je to motivacija za igranje, ali (za mene) to prevazilazi zabavu u WoT-u.
 
To da markujes tenk sa 3 zvezdice je za mene hardcore mucenje i uopste ne zelim da se trudim oko takvih stvari.

Previse je glupih igraca u igri i onda ne zelim da gubim vreme previse na takve stvari.

Evo samo situacija koja se danas desila, igram sa ferdinandom i jgtigar (jedino on ostao) me sredi, ostao rhm, francuska arty 9 tier i bourrasque sa nase strane i arty gadja koliko moze ali ne moze da ga pogodi jer ovaj menja polozaj, vice bourrasque rhm da on krene prvi posto moze da primi pogodak da bi se on zaleteo i dosao jgtigru iza ledja da ga upuca i tu su se natezali i na kraju neresena partija a mogli su ga ladno srediti i da pobedimo.
 
nekome je izazov to hardcore mucenje
 
Priča mi burazer da su mu 2 meseca trebala Bureka da 3-markuje (ok, Burek nije lajt, ali je svakako jedan od osmica koji je najteže 3-markovati u igri)....ma beži bre. Dobra je to motivacija za igranje, ali (za mene) to prevazilazi zabavu u WoT-u.
Nemam burasku ali verujem da bih se snasao zato sto je taj tenk najveca prevara u igri. Brutalan camo, mala silueta, brutalno brz, brutalan 2 shell top i pritom pogadja u oko. Jos sam kad imas mogucnost za dva setupa nema zime, oces spot oces fight.

@MalaStrela
Pa zavisi, nesto sto je tebi hardcore, nekome je laganica (meni i nije bas ali veruj da ima igraca kojima jeste).
Meni je recimo hardcore igrati relikviju od tenka kao sto je Ferdinand, u danasnjoj meti on ti je dmg pinjata i nista vise.
 
Nemam burasku ali verujem da bih se snasao zato sto je taj tenk najveca prevara u igri. Brutalan camo, mala silueta, brutalno brz, brutalan 2 shell top i pritom pogadja u oko. Jos sam kad imas mogucnost za dva setupa nema zime, oces spot oces fight.

Brutalan camo - da. Mala silueta - da. Brutalan 2-shell top - da. "Pogađa u oko" - uf, pretera ga. Top je nepouzdan u 3PM (njegove reči, ne moje), pa čak i sa full fight setup-om, itekako ume da zakaže. Pri tom, u 90% partija moraš da pucaš zlatom. Ok, ne moraš, ali srebrna granata je nešto sporija i kad iskombinuješ nizak pen, rld vreme sa "pouzdanošću" koje daje top....da vidim majstora da ga 2-markuje (ne 3-markuje) sa srebrnom granatom. :)

Tenk je "prevara" pod prstima dobrog igrača. Ali opet, kad se tako postave stvari, koji pa nije!? Meni je Burek baš težak za igranje, al to je zato što ne znam...ne trudim se da naučim....prosto mi nije zabavan. Pseudo lajtl. GSOR na točkovima zabavniji. O MKpz-u i da ne pričam.
 
Brutalan camo - da. Mala silueta - da. Brutalan 2-shell top - da. "Pogađa u oko" - uf, pretera ga. Top je nepouzdan u 3PM (njegove reči, ne moje), pa čak i sa full fight setup-om, itekako ume da zakaže. Pri tom, u 90% partija moraš da pucaš zlatom. Ok, ne moraš, ali srebrna granata je nešto sporija i kad iskombinuješ nizak pen, rld vreme sa "pouzdanošću" koje daje top....da vidim majstora da ga 2-markuje (ne 3-markuje) sa srebrnom granatom. :)

Tenk je "prevara" pod prstima dobrog igrača. Ali opet, kad se tako postave stvari, koji pa nije!? Meni je Burek baš težak za igranje, al to je zato što ne znam...ne trudim se da naučim....prosto mi nije zabavan. Pseudo lajtl. GSOR na točkovima zabavniji. O MKpz-u i da ne pričam.
Ja pricam iz pozicije nekoga ko je sa druge strane tog topa jer ga nisam igrao. Milion puta mi se desilo da mi da dva shoota sa 500m dok mi je tenk u voznji, i jos tolko puta da me pogodi dok je on u voznji. Sto se granate tice, tacno da je pen mali ali apsolutno nije tragicno jer u vecini slucajeva pucas u bok ili zadnjicu tenka.
Sto se gunmarka tice, ne bih se kladio ali verujem da moze da se dobaci na dva marka samo na spot. :p
 
Novi Battle Pass....i Nindža Kornjače OMFG!!!!
 
Opet "M" u porazu o_O

1709813605487.png 1709813683079.png

Da agonija bude veća, ova njihova Jagdpizda je bila na 300 i kusur hp-a na samom početku partije...i osta lik živ do kraja i nafarma 6,4k štete :confused:
 
Poslednja izmena:
Momenti kada mrzim WoT i polu-ljude koji ga igraju. Mogli komotno da dobijemo, lik u TL-7 nije mrdnuo iz baze. Posle pogledam, 52 hiljade partija WTR 3000 invalid. Pisem da ga lepo pitam zasto je samo stajao celu partiju, nije AFK nego lik igra trougao i ne pomera se dalje od 100m od baze. Lik je u fazonu, sta je problem nismo izgubili nego je bilo draw.

Bravo lice, posle 52k partija ne kontas da su draw i loss ista stvar...

shot_101.jpg
shot_102.jpg
 
Momenti kada mrzim WoT i polu-ljude koji ga igraju. Mogli komotno da dobijemo, lik u TL-7 nije mrdnuo iz baze. Posle pogledam, 52 hiljade partija WTR 3000 invalid. Pisem da ga lepo pitam zasto je samo stajao celu partiju, nije AFK nego lik igra trougao i ne pomera se dalje od 100m od baze. Lik je u fazonu, sta je problem nismo izgubili nego je bilo draw.

Bravo lice, posle 52k partija ne kontas da su draw i loss ista stvar...

Pogledajte prilog 433764
Pogledajte prilog 433766
Ja sam se nervirao oko toga ranije, a onda sam shvatio da je većina tih igraca starosti od 5 do 10 godina. Deca koja ne znaju ni da čitaju ili ne razumeju igru, pa im dzabe i pises
 
I ja sam to mislio, ali koliko vidim prosecan broj godina WoT igraca je dosta visi od onoga sto ocekujemo. Gde god neka anketa da se radi vecina igraca je 30-35. Takodje ako neko ima account 12+ godina i 50 hiljada partija nema teorije da ima manje od 20-25 godina, a pritom je veca sansa da je zapravo neko ko ima 50 godina i igra igru ne kapirajuci nista dalje od "hehe kliknem i tenk pukne".

Uostalom, firma koja napravi kolaboraciju sa Nindza Kornjacama iz 90ih, jako dobro poznaje ko su im igraci (da se razumemo, ne bunim se ni najmanje, ja sam apsolutno clan te ciljna grupe sa mojih 37 godina :D)
 
Ok to. Ali mislim da ima dosta ljudi koji ne igraju vise i daju nalog svojoj deci, rodjacima i slično. Ja sam pravio pauzu pre 7-8 godina i davao sam sestricu od 6 godina da igra 😁
 
I ja sam to mislio, ali koliko vidim prosecan broj godina WoT igraca je dosta visi od onoga sto ocekujemo. Gde god neka anketa da se radi vecina igraca je 30-35. Takodje ako neko ima account 12+ godina i 50 hiljada partija nema teorije da ima manje od 20-25 godina, a pritom je veca sansa da je zapravo neko ko ima 50 godina i igra igru ne kapirajuci nista dalje od "hehe kliknem i tenk pukne".

Uostalom, firma koja napravi kolaboraciju sa Nindza Kornjacama iz 90ih, jako dobro poznaje ko su im igraci (da se razumemo, ne bunim se ni najmanje, ja sam apsolutno clan te ciljna grupe sa mojih 37 godina :D)
Uopste nemoj da se cudis takvim stvarima, pre jedno mesec dana sam imao prilike da vidim lika u tigar p da jednostavno ne zna sta treba da radi u partiji a prvi je na listi po mm. Na kraju smo izgubili jer covek prosto ne zna sta da radi, pitam ga jel uzeo od nekoga naloga cisto malo da igra ili sta je upitanju kada nije nista pogodio. Kaze da je to njegov nalog i da on to igra za zabavu a ne za neko ozbiljno igranje.
 
A pazi ti mentalni sklop neke osobe kojoj je zabava da upali igru i stoji u mestu i ne zna šta radi.
 
To ce meni biti apsolutna misterija. Prosto ako vidim da neko lose igra pogledam nalog i obicno se dele na dve kategorije:
1. Ima par hiljada partija max. Znaci nov igrac, to je sve ok. Ne ume da igra, da cita mapu, tok partije, koristi tenk itd. WoT je strasno tezak za nove igrace, jos je postalo gore od kad mozes da ubrzavas napredak ili kupis T8/T9 premium. Efektivno si pinjata za ostale, a ljudi vole da preskacu tier-ove, jer misle da sa vecim tier-om tenka ide i vece uzivanje. To mi je sve jasno i ok. Kad vidim Patton Tank i lika od 500 partija koji napravio nalog pre tri meseca i dobio ga za dzabe, nemam sta da se nerviram i ljutim.

2. Neki ljudi imaju 50-100k+ partija, 43-45% winrate i kada pogledas Tomato.gg skapiras da nemaju bukvalno nikakvu progresiju u kvalitetu igre u poslednjih 5-10 godina. E to mi nije jasno, znaci ti udjes u igru, opalis 1-2 puta ako imas srece, umres i u fazonu si "Dap, ovo je bila dobra partija...". Cesce gubis nego sto dobijas i to znatno, i efektivno si skoro uvek na dnu tabele na kraju partije. Sto je najgore, takva osoba cesto ima ozbiljne godine - nije neko od 10 godina. Takodje cesto kod takvih ljudi vidjam i dosta premiuma sto znaci da cak ulazu u igru neku svotu novca.

Brate, znam ja da je sve to individualno, ali da radim nesto godinama i apsolutno ne budem bolji ni na koji nacin, stvarno ne mogu da razumem koliko god se trudio. Kad igram remi na moru pokusavam uvek da pobedim, a kamoli nesto kompetitivnije. Sportom sam prestao da se bavim kad sam osetio da mi ambicije vise nisu da budem u vrhu svoje kategorije, nisam nastavio da se bavim jos 15 godina sa konstantnom progresijom na dole. Ne mora svako da bude unicum (ja svakako nisam), ali kad pogledam poslednjih 12 godina koliko igram progresija konstantno ide na gore bez prekida iako sam pravio pauze od po nekoliko godina.
 
Poslednja izmena:
Takvi se meni jave posle partije sa porukom da sam NOOB :) Kao zasto ja nisam isao sa njim na njih 5 :) na kraju on 200dmg a ja 6000dmg :) I jos mi napise noob, get cancer :p
 
Takvi se meni jave posle partije sa porukom da sam NOOB :) Kao zasto ja nisam isao sa njim na njih 5 :) na kraju on 200dmg a ja 6000dmg :) I jos mi napise noob, get cancer :p
To su ljudi koji bukvalno ne razumeju igru, zalete se sami i vicu help dok niko drugi nema njihovu zelju da se samoubije i posle mrze sve ostale.
 
Nazad
Vrh Dno