Šta je novo?

World of Tanks

T22 med samo 15mil hah
 
Evo ga i leak za sve dane :)

Capture.JPG

@pilauda Kad bi ostao na toliko to bi jos bilo i ok, nije to los tenk, a s obzirom da je "redak" bio bi 2.5x cene regularnog T10 tenka. Problem je sto ce ici i do 30, ako ne i 40 miliona sto je vec debilno za tenk koji je pomalo prevazidjen u trenutnoj meti.

Svakako im je cilj da izbiju ljudima koji su grindovali tokom praznika sve te milione koje su skupili, ovo je prvi korak. Posle ide Assembly Shop i verovatno Obj. 452K (eventualno nesto drugo), pa potom ponude za kinesku novu godinu :)
 
Poslednja izmena:
Ja na ove tenkove ne dajem golda niti kredita. Čekam Buraska, ako daju za gold a ako ne... Nek me uvate za nogu.
 
Ja cu eventualno isu 122-2 ako bude razumna cena. Ovo ostalo me ne interesuje. Ovaj t22 bi mi samo skupljao prasinu pored 121b.
 
Ovaj je pobednik po tome sto nista nije uradio u partiji.
 

Prilozi

  • Screenshot (158).png
    Screenshot (158).png
    1.3 MB · Pregleda: 34
  • Screenshot (159).png
    Screenshot (159).png
    1.4 MB · Pregleda: 33
  • Screenshot (160).png
    Screenshot (160).png
    47.6 KB · Pregleda: 47
Skuplja li ko modele tenkova, ako ga gde uzima?
Video sam da Sluban pravi solidne, ali ne nadjoh da kod nas ima da se kupi.
 
Neko je pitao kako skoda zaradjuje, pa evo, uopste ne zaradjuje lose (booster on). Full gold setup.
 

Prilozi

  • money1.JPG
    money1.JPG
    31.6 KB · Pregleda: 37
  • money2.JPG
    money2.JPG
    32.7 KB · Pregleda: 36
znaci bez prem acc i boostera bio bi u minusu :)
 
Gubi li još neko živce u Onslaught(ranked) ili sam samo ja mazohista?
Nisi jedini xD ja ne mogu da se maknem iz gvozdenog ranka, dodjem u A diviziju i onda 10 partija sa mongoloidima i eto me nazad u B xD
 
Pa ne, al zamalo :ROFLMAO:
Kako ne, u minusu si skoro 6000 bez premium acc, boostera i tih para koje si dobio za zavrsenu misiju.
U tome je i problem tenkova kao sto je ta skoda ili bureska, ako igras full gold onda nije nista drugo nego do sealclabing a ako ne igras full gold onda zaradjujes ali nije taj ugodjaj (citaj sealclabing) jer onda nisi tolko nadmocniji od ostalih.
 
Kako ne, u minusu si skoro 6000 bez premium acc, boostera i tih para koje si dobio za zavrsenu misiju.
U tome je i problem tenkova kao sto je ta skoda ili bureska, ako igras full gold onda nije nista drugo nego do sealclabing a ako ne igras full gold onda zaradjujes ali nije taj ugodjaj (citaj sealclabing) jer onda nisi tolko nadmocniji od ostalih.
znaci plati pa klati :D
 
Kako ne, u minusu si skoro 6000 bez premium acc, boostera i tih para koje si dobio za zavrsenu misiju.
U tome je i problem tenkova kao sto je ta skoda ili bureska, ako igras full gold onda nije nista drugo nego do sealclabing a ako ne igras full gold onda zaradjujes ali nije taj ugodjaj (citaj sealclabing) jer onda nisi tolko nadmocniji od ostalih.
Pa pazi, premium account vise i ne racunam kao na nesto sto je opciono. Davno je ova igra bila free to play. Ali da, slazem se, ja sam odokativno preleteo po skoru nisam ni skapirao 65k od misije. Bez toga, da, nije neka sreca cini se.
 
Pa pazi, premium account vise i ne racunam kao na nesto sto je opciono. Davno je ova igra bila free to play. Ali da, slazem se, ja sam odokativno preleteo po skoru nisam ni skapirao 65k od misije. Bez toga, da, nije neka sreca cini se.
Racunaj da dosta ljudi kupuje premium consumables kada su 10k, tako da bi imao jos 10k preko da nisi morao da pazaris po punoj ceni.

A to za premium se slazem, ja i zaboravim da postoji opcija da se igra bez, jer mislim da u ovom trenutku imam jos fazon 800 dana. Sto od BP, maratona, Holiday Ops-a i ostalih eventova.

U svakom slucaju, sa premiumom i da imas vec kupljeni consumables za 10k, realno bi imao ~115k cistog profita sto je sasvim kul za odnos "uzivanje u igri / zarada".
To je meni daleko bitnije od cistog koeficijenta zarade, jer ako igras na silu za grind onda bas i nema neke poente i igra postaje sekundarni posao za koji placas.
 
Poslednja izmena:
uvek je wot i bio takav pay to win, gde je win da igras opustenije, brze napredujes u grindu. a to ima cenu, dajes pravi novac za igru koja je “free to play”, ili imas vremena na bacanje,pa nije problem da sve rdis duze od onih koji plate. neko vise vrednuje vreme, neko novac.
 
Ali opet, ne moras da platis ako vec imas solidan nalog. U tome je car ove igre po meni. 20 tier X u garazi je meni dovoljno
 
Racunaj da dosta ljudi kupuje premium consumables kada su 10k, tako da bi imao jos 10k preko da nisi morao da pazaris po punoj ceni.

A to za premium se slazem, ja i zaboravim da postoji opcija da se igra bez, jer mislim da u ovom trenutku imam jos fazon 800 dana. Sto od BP, maratona, Holiday Ops-a i ostalih eventova.

U svakom slucaju, sa premiumom i da imas vec kupljeni consumables za 10k, realno bi imao ~115k cistog profita sto je sasvim kul za odnos "uzivanje u igri / zarada".
To je meni daleko bitnije od cistog koeficijenta zarade, jer ako igras na silu za grind onda bas i nema neke poente i igra postaje sekundarni posao za koji placas.
Da ja isto imam tipa 500 dana ili sl. Uopste vise ne obracam paznju na to. Na kraju godine uzmem one kutije i cao. Sada sam kompletirao sve od t8 prem sto sam hteo, skodu, buraske, prog 46, shkpt (necu nikad zapamtiti ali znate vec), scorp, su-130. BZ mi dosao u kutijama prosle god. Tako da van holiday ops nemam razloga dinara da dajem.
 
pa te kutije uopste nisu za dzabe :)
 
Nisu al ajd, na kakve gluposti se pare bacaju, ovo mi je jos i super jer bar koristim :)
 
Kad smo kod "bacanja para", BZ-72-1 još uvek nema "competitive bid". Da li j ovo znak da su WG analitičari prvi put poprilično omanuli!?

Ok, ima još nešto više od četri sata, ali...
 
Ako, po svemu sudeci losiji je od bz desetke iz tech tree. Od mene skip.
 
Kad smo kod "bacanja para", BZ-72-1 još uvek nema "competitive bid". Da li j ovo znak da su WG analitičari prvi put poprilično omanuli!?

Ok, ima još nešto više od četri sata, ali...

Izgleda da su malo preterali sa pocetnom cenom, ja sam ocekivao da ce do ovog vremena vec da bude na 30-35k. Mozda bi i stigao do te vrednosti da je startna cena bila manja.

Takodje, moguce da se zajednica ispraksala, pa cekaju par sati poslednjih da biduju. Vidim da je sada kompetitivni bid oko 24 miliona.

I na kraju, ono u sta mi je tesko da poverujem je da su ljudi poceli malo da racunaju koliko je to zapravo para za relativno prosecan tenk.

Videcemo u 10 do 11 :D

Ko ce normalan da da 22500 golda za prosecan tier X tenk? :D

Ne znam koliko si dugo u igri, ali pogledaj malo po redditu ili negde gde su vodili evidenciju o kompetitivnim bidovima za razlicite tenkove i videces na sta se sve davalo po 35k ili 50k golda :)

Ovaj tenk je makar unikatan, na NA serveru su davali po 50k golda za zlatni Type 59, na EU serveru 35k

Najjace sto si posle mogao da ga dobijes za nesto smesno malo, pa su ovi sto su dali tonu golda kukali...
 
Poslednja izmena:
Na tako globalnom nivou? Tesko, ko zna koliko ljudi ima sa pola miliona golda i vise sa kojima ne znaju sta ce. Kad ja koji jednom godisnje za Holiday Ops kupim kutije imam 160k golda, mogu da zamislim sa koliko raspolazu evropski whale-ovi.

A realno je problem sto kad imas vecinu premiuma, realno gold prestane da ima ikakvu funkciju osim za skidanje equipmenta, placanje battlepass-a i jos ponesto eventualno.
Onda ti nije tesko da das veliku kolicinu, jer drugacije ne mozes da dodjes do novog sadrzaja...
 
Izgleda da su malo preterali sa pocetnom cenom, ja sam ocekivao da ce do ovog vremena vec da bude na 30-35k. Mozda bi i stigao do te vrednosti da je startna cena bila manja.

Takodje, moguce da se zajednica ispraksala, pa cekaju par sati poslednjih da biduju. Vidim da je sada kompetitivni bid oko 24 miliona.

I na kraju, ono u sta mi je tesko da poverujem je da su ljudi poceli malo da racunaju koliko je to zapravo para za relativno prosecan tenk.

Videcemo u 10 do 11 :D

Da da, u pravu si. Ipak sam ja precenio rezon igrača, iliti "European player community".
Baš sam se ponadao da broj ponuda neće nadmašiti broj raspoloživih komada. No, kao što sam X puta rekao - znaju oni šta rade.

Ono što je zadivljujuće:
U ovom momentu ima preko 17.000 ponuda. Neka je svaka od njih minimalni bid (a svakako nije), to je 382 500 000 zlatnika. U shopu, 2500 golda je 9,95 evra, odnosno izađe da je 1 evro = 250 golda. Laičkom logikom, zbog cene novogodišnjih kutija i količine golda koje je procirkulisalo u decembru prvih 10 dana januara, hajde da računamo i duplo, iako nije tako (1 evro = 500 golda). To znači da, samo na ovoj licitaciji za BZ-72-1, u igri je 765.000 evra. EJ! Pri tom, ova moja kalkulacija je brzinsko lupetanje i nagađanje. Neka sam pogrešio i +-50%, nebitno je, pogotovo kad se uzme u obzir da je u pitanju licitacija koja traje 13h. E sad, zamislite samo koje pare su u igri za druge rasprodaje, akcije, maratone, battle pass-ove, kutije, itd.

I onda se pojavi genijalac koji na njihovom forumu napiše "f**k you wg, my wallet is closed", očekujući da će WG da promeni biznis strategiju na osnovu takvog (i sličnih) komentara korisnika. Aha, važi.
 
Da da, u pravu si. Ipak sam ja precenio rezon igrača, iliti "European player community".
Baš sam se ponadao da broj ponuda neće nadmašiti broj raspoloživih komada. No, kao što sam X puta rekao - znaju oni šta rade.

Ono što je zadivljujuće:
U ovom momentu ima preko 17.000 ponuda. Neka je svaka od njih minimalni bid (a svakako nije), to je 382 500 000 zlatnika. U shopu, 2500 golda je 9,95 evra, odnosno izađe da je 1 evro = 250 golda. Laičkom logikom, zbog cene novogodišnjih kutija i količine golda koje je procirkulisalo u decembru prvih 10 dana januara, hajde da računamo i duplo, iako nije tako (1 evro = 500 golda). To znači da, samo na ovoj licitaciji za BZ-72-1, u igri je 765.000 evra. EJ! Pri tom, ova moja kalkulacija je brzinsko lupetanje i nagađanje. Neka sam pogrešio i +-50%, nebitno je, pogotovo kad se uzme u obzir da je u pitanju licitacija koja traje 13h. E sad, zamislite samo koje pare su u igri za druge rasprodaje, akcije, maratone, battle pass-ove, kutije, itd.
Upravo tako, dobra ti je racunica, ja sam pravio neki excel kojim sam dosao do kalkulacije da se za cenu kutija, ako kupujes najveci pakovanje, dobija gold u proseku od oko 500-550 golda za evro, ako nisi bas totalni baksuz i naravno vise ako si ultra srecan. Mene je oko 540 golda po evru ispalo, jer kutije fantasticno skaliraju ako se kupi najvece pakovanje sa najvecim popustom.

Tako da je svakako oko 1.000.000 evra u opticaju okvrino.
I onda se pojavi genijalac koji na njihovom forumu napiše "f**k you wg, my wallet is closed", očekujući da će WG da promeni biznis strategiju na osnovu takvog (i sličnih) komentara korisnika. Aha, važi.
Ovo. Naravno da jedna osoba ne moze da utice, jer EU server je ogroman i sto je jos vaznije za WG, broj whale-ova je ogroman koji bukvalno ne znaju sta ce sa tim goldom.
I oni su svesni da je to samo virtuelna valuta koja kada predje sa njihovog racuna na WG nalog, to je to. Bilo kakva akumulacija tih resursa je besmislena, jer moze da ide samo u jednom smeru.
Cak i da su cuvali taj gold, jako brzo su skontali da ako ne potrose sada, posle nece imati na sta do sledece aukcije.

Takodje, ako su navikli da uzimaju kutije svake godine, jedne ako preskoce aukciju, samo ce imati drasticno vise golda i manju satisfakciju kada ih kupe - nije isto kada na kutijama dobijes 200.000 golda, a imas pre toga 1000 i ako dobijes 200.000 golda, a vec si imao 150.000, jer su to onda samo brojevi koji se povecavaju.

Neko je skoro na Redditu komentarisao, kao kakvi debili daju 26 miliona na piksel tenk (T-22) sta cete kada se ugase serveri to sve nestaje.
Mislim se, a sta cu sa 300 miliona kredita? Da ih zamenim za evre u menjacnici kada budu planirali da gase igru? :D
 
Nazad
Vrh Dno