Šta je novo?

Laptop Workstation Laptop 1.5k-2k EUR

Koji laptop kupiti?

prima1

Slavan
Učlanjen(a)
21.02.2006
Poruke
37
Poena
309
Pozdrav,

Molim za savet u vezi sa kupovini laptopa koji će primarno biti korišćen kao programming workstation (Visual Studio, VS Code, itd) uz opciju za povremeni gaming).
Kačio bih ga na monitor kad sam kod kuće, odnosno koristio bez monitora van kuće.

Karakteristike:
14-15''
= 500GB SSD
= 16GB RAM

Bitan mi je kvalitet izrade (možda neki već dokazan model?) i da izgleda profesionalno (bez previše led-ova)

Hvala unapred. 😇
Samo da dodam da "=" 500GB SSD & 16GB RAM je bilo veće ili jednako, nisam znao da će quotovati :)
 
Dobar ti je cenovni rang, pa samim tim i izbor. Svaki ce u tom rangu imati i 16GB rama i 500GB. Provereni sto se tice izrade su ti Thinkpad T serije, Dell XPS, MacBook Pro (ako mozes da se odreknes gaminga)... Mada koji god da uzmes za te pare tesko da ce biti los po bilo kom pitanju
 
@Proday isključivo nov, može i KP i prodavnica.

Recimo da sam u dilemi između ThinkPad T vs XPS po onome što sam pročitao i saznao do sada iz raznih izvora.

@NovemberWhisky ako bih gledao da budem bliže 1.5k (može i manje) nego preko, šta bi mi ti preporučio?
 
@Proday isključivo nov, može i KP i prodavnica.

Recimo da sam u dilemi između ThinkPad T vs XPS po onome što sam pročitao i saznao do sada iz raznih izvora.

@NovemberWhisky ako bih gledao da budem bliže 1.5k (može i manje) nego preko, šta bi mi ti preporučio?

Iskreno, XPS nikada nisam koristio. Imao sam 2 Thinkpada T serije i nikada nisam imao nikakvih problema sa njima. Sve komponente su im dobre (displej, baterija, posebno tastatura), kvalitet izrade je vrhunski. Mada sad koristim MacBook Air i ne bih ga menjao ni za sta drugo :)

Za taj budzet oko 1500€ neces puno pogresiti sta god da uzmes, mozda neki iskusniji kolega odavde moze bolje da ti pomogne :)
 
Za oko 2k eura Macbook Pro M1 Pro 14", bez dileme.
 
Nazad
Vrh Dno