Šta je novo?

Workgroup privilegije-kako?

trikosm

Slavan
Učlanjen(a)
17.12.2006
Poruke
162
Poena
319
Imam kuci 4 racunara koje sam povezao preko swica.:)Dva su mi u jednoj grupi a dva u drugoj.Zanima me da li mogu i kako da dozvolim racunaru koji je u mojoj grupi da pristupa mojim serovanim fajlovima a racunarim iz druge grupe da to onemogucim.Da li je to uopste moguce i kako?:d
 
Ne pristupa racunar nego trenutno ulogovani user, ili servis koji radi pod nekim kredencijalima.

najlakse i bez ulazenja u teoriju:
na oba racunara kreiraj isti nalog, npr "pera" sa istim passwordom i njega koristi za pristup.
 
Mozda da pokushash sa NTFS dozvolama. Morash onda da iskljucish simple file sharing.
Folder options->view pa poslednje

Onda dobijesh zalistak security u folder properties a tu je vec moguce malo odredjenije reci shta moze i ko moze. E sad jedini problem je shto usere mozesh da trazish po svom kompu a ne i po tudjem. Mada ovo shto reche jaksa izgleda reshava problem. Ista imena usera na oba kompa. User moze da se sakrije da se ne vidi u welcome screen-u isto kao i administarator nalog ako treba, samo izguglaj . Trebalo bi da je samo jedna reg. izmena.
 
Poslednja izmena:
Pa jel to jednostavno za verovatnog pocetnika? :D
 
Da li ce mi onda guest nalog posluziti kao isti naloga na oba kompa.Samo da mu stavim isti password. A kad dodeljujem privilegije na simple sharing-u to se odnosi samo na korisnike koji su ma mom racunaru.Ne mogu da biram iz mreze kome dozvoljavam a kome ne?:trust:
 
Tako je, ako nisi na domenu, odnosice se samo na lokalne korisnike.
Trebalo bi da moze sa Guest nalogom, ali bolje kreiraj poseban nalog na oba ili vise radnih stanica.
 
Hvala na savetima. Tako cu i da uradim.:wave:
 
Nazad
Vrh Dno