Šta je novo?

Wohoo! HTC Magic najzad novi SW update :)

Aaaaaaaa, false alarm:

Sorry, this software download is not suitable for your device.


* The update is available for the following regions:
Portugal- ROM version 2.17.401.2;
Nordic- ROM version 2.17.401.2;
Switzerland- ROM version 2.17.401.2;
Austria- ROM version 2.17.401.2;

Dokle vise :(
 
Buy iPhone.
 
Razumem ja XDA i custom modove.

Ali, custom mods treba za winmobile jer su fabricki ocajni (tromi).
Android radi po default-u super i dok ne dodje official update ja necu da rizikujem brickovanje :)
Iskreno, mrzi me da se bakcem...
 
Poslednja izmena:
Rizik od brickovanja je podjednak, bez obzira na ROM koji stavljaš.
Bar ja tako radim (WM), ako ima dovoljno ljudi koji prijave da je ROM OK, eto i mene :)
 
Rizik od brickovanja je podjednak, bez obzira na ROM koji stavljaš.
Bar ja tako radim (WM), ako ima dovoljno ljudi koji prijave da je ROM OK, eto i mene :)

Rizik od brikovanja se proporcionalno smanjuje koliko cesto se zezas sa romovima :)

Posle iskustva sa HTC modelima na Win Mobile platformi, HTC Magic po default-u sve radi odlicno :)

Samo taj exchangeee :)
 
Uh, ja sam moj flešovao minimum 100 puta... (kad god flešujem - to je 2 puta)
Ako paziš šta radiš - nikakav problem :)
 
A jel ste klokovali i podeshavali bios na tim fonovima ? :)
 
Poslednja izmena:
Znam da je isti hardver ali sam u dva VIP showroom-a probao i jednog i drugog, i u oba slucaja Hero je bio znatno brzi.
 
Multitouch ? SenseUI ? ima li nade se novim SW updateom ?
 
omnik, ili se ja tripujem ili ROM Update sa HTC stranice koju si poslao datira od 5 avg 2009?
 
omnik, ili se ja tripujem ili ROM Update sa HTC stranice koju si poslao datira od 5 avg 2009?

Ma stalno dodaju pa skidaju pa dodaju i tako u krug.
Nema nista offical kad i da li ce biti Sense za Magic (bar ne za ovaj Vodafone iz VIP-a).
 
Poslednja izmena:
Rizik od brikovanja se proporcionalno smanjuje koliko cesto se zezas sa romovima :)

Posle iskustva sa HTC modelima na Win Mobile platformi, HTC Magic po default-u sve radi odlicno :)

Samo taj exchangeee :)

Oficijelni romovi rade dobro na WM-u ali normalno je da stavis uvek najnovijiu verziju, jer nema nikakovg smisla da ne ubacis noviji rom.
Ubacis hardSPL i ne mozes da brick-ujes telefon, ja sam cak ubacio greskom rom za americke telefone u moj koji je GSM, pa sam uspeo da ga ozivim bez problema iz bootloadera.
Na kraju krajeva pametni telefoni se zato i kupuju, da mozes da ubacujes sta hoces i sta ti odgovara u njemu, a ne da ga drzis sa onim sto si dobio iz fabrike i da kukas kako ne valja telefon ili OS...
Ali ovo je i prednost kod ovakvih telefona, jer mnogi ih kupuju i ne umeju da ih koriste pa se brzo razocaraju jer ih koriste kao obicne telefone, onako kako su dosli iz fabrike, i brzo ih stavljaju u uglasima pa mozes veoma dobre telefone da pronadjes za male pare...:wave:
 
Oficijelni romovi rade dobro na WM-u ali normalno je da stavis uvek najnovijiu verziju, jer nema nikakovg smisla da ne ubacis noviji rom.
Ubacis hardSPL i ne mozes da brick-ujes telefon, ja sam cak ubacio greskom rom za americke telefone u moj koji je GSM, pa sam uspeo da ga ozivim bez problema iz bootloadera.
Na kraju krajeva pametni telefoni se zato i kupuju, da mozes da ubacujes sta hoces i sta ti odgovara u njemu, a ne da ga drzis sa onim sto si dobio iz fabrike i da kukas kako ne valja telefon ili OS...
Ali ovo je i prednost kod ovakvih telefona, jer mnogi ih kupuju i ne umeju da ih koriste pa se brzo razocaraju jer ih koriste kao obicne telefone, onako kako su dosli iz fabrike, i brzo ih stavljaju u uglasima pa mozes veoma dobre telefone da pronadjes za male pare...:wave:

Znaci po tebi osnovna namena smartphone-a je da se geek-ovi mesecima "igraju" sa razlicitim verzijama rom-ova, cab hotfix fajlovima raportuju bagove i cekaju update od silnih rom kuvara?

Zar nisu smartphones namenjeni prevashodno biznis klijenteli koji zahtevaju pouzdan i svestran telefon koji nece da baguje kad je najmanje potrebno?

Ja telefon koristim 40% za pricanje, 40% za mail-ove i 10% za sms. Ostalih 10% je sve neka igrica, da proverim vreme kakvo ce biti i sl. Meni treba pouzdan telefon koji radi bez ~2 meseca (min) trazenja uspesne kombinacije (citaj rom-a). Promenio sam 3 WM telefona i nisam uspeo da nadjem rom koji radi bug free a sam si rekao da je default sw prespor.

Iskreno, iPhone mi se svidja ali necu da uzmem iz principa a BlackBerry ne uzimam u razmatranje (Storm je komedija).
Presao sam na Android i eto 2 meseca telefoniram, citam mailove i pisem sms bez muke :)
 
Poslednja izmena:
Omniče, ne želiš ulazak u tu diskusiju :).
 
Znaci po tebi osnovna namena smartphone-a je da se geek-ovi mesecima "igraju" sa razlicitim verzijama rom-ova, cab hotfix fajlovima raportuju bagove i cekaju update od silnih rom kuvara?
To sa kuvarima je samo bonus za one koji vole da izvuku max iz svog telefona, ali nije za one koji to ne vole ili se ne snalaze sa time.
Oni lepo idu na HTC sajt i ubace zadnji oficijelni rom i ne vidim ni jedan razlog zasto da ne ubacujes novi rom, imaces pouzdan i brz sistem.
Ali ako neces da ubacujes apdejtove, imaces bugove i na androidu, i na iphone...
Ja sam recimo moj diamond kupio polovan od isto nekog "strucnjaka" koji pitaj boga sta je uradio sa njim, jer do kuce meni se telefon dva puta resetovao iz cistog mira.
Telefon je imao u njemu neki preisorijiski rom i radio i isti takav spl.
Ubacio sam zadnji hardSPL, ubacio sam novi rom i radio, i telefon radi stabilno da stabilnije ne moze, a dobar skuvan rom koji meni odgovara sam nasao za dva dana.
Ali kao sto sam rekao zadnji oficijelni rom sa HTC sajta radi isto tako stabilno i brzo.
Ja telefon ne resetujem danima jer nemam nikakve potrebe za tim kao sto su ti idrugi ljudi ovde rekli.

Smartphone se ne kupuje samo za SMS, razgovor, i email, jer to moze danas i bilo koji malo bolji java telefon.
Smartphone se kupuje prvenstveno da bi mogao da ga konfigurises onako kako tebi odgovara i da tako brze pristupis onim sto ti treba i lakse da koristis telefon, i instalacija raznih specializovanih programa isto je jedan od razloga. A kupovina smartphone-a da bi ga koristio samo sa onim sto je dosao iz fabrike nema nikakovg smisla.

Da li zelis da se upustis u raspravu ili ne nije bitno, ali ne moze da se kaze da je telefon kriv zato sto korisnik ne ume da ga koristi.
 
Poslednja izmena:
Diskreditovao si sam sebe sa komentarima da na Java telefonima moze da se cita mail... bas bih voleo da vidim CEO neke IT kompanije kako cita mail na SE T610, smesno :)

Mrzi me vise da se raspravljam jer ocigledno imamo razlicite poglede na svet.
 
Poslednja izmena:
Mail stvarno moze da se cita kao sto sam rekao i na boljim java telefonima, ali zamisli tek kakva diskreditacija je ta kada se neko plasi da fleshuje novi rom, pa iz tog ugla donosi zakljucke. :)
 
Poslednja izmena:
Znaci po tebi osnovna namena smartphone-a je da se geek-ovi mesecima "igraju" sa razlicitim verzijama rom-ova, cab hotfix fajlovima raportuju bagove i cekaju update od silnih rom kuvara?

Otprilike tako :)

Majke mi, ja sam stekao utisak dok sam bio na Win Mobile platformi da mi telefon uzima dva sata dnevno :) Uvek neki novi ROM, satro bolji i sa novim mogucnostima, lepsim ikonicama, novim cab-ovima koji treba da budu deo nekog buduceg zvanicnog update-a i tako u krug. U stvari, ja mislim da HTC gura "kuvarima" nedovrsene i nedovoljno ispitane mogucnosti, oni to lepo pakuju, nas hiljade ludaka jedva ceka da to proba - a u stvari, HTC ima ogromnu bazu beta testera for free :)

BTW, ti ROM-ovi (naravno, kad odaberes pravi) uvek jesu mnogo bolje podeseni i brzi od zvanicnih...
 
Pa i na androidu je ista prica, jedino sto je on finger friendly out of the box.
 
Poslednja izmena:
Rom na androidu i rom na wm uopšte nije ista stvar...

Rom na androidu je patch nekog postojećeg sistema, a rom na wm je kompletan sistem.

Rom na androidu je samo lakši način da se uradi nešto što može i bez roma. A (dobar) rom na wm je neophodna stvar.

Peco uvedi warn za pričanje napamet :).
 
Poslednja izmena:
Mail stvarno moze da se cita kao sto sam rekao i na boljim java telefonima, ali zamisli tek kakva diskreditacija je ta kada se neko plasi da fleshuje novi rom, pa iz tog ugla donosi zakljucke. :)

Au neverujem koja sam ja vuna, sacu da kupim Java telefon koji podrzava MS Exchange

Nije poenta da li se plasi ili ne. Poenta je da "uspesan bizmisman" nema vremena da se bakce sa ROM updates, ocemo ponovo da obnavljamo gradivo "kome su namenjeni smartphones"?.
Android radi SVE out of the box. Na Win Mobile radi (mozda) prvih par dana i nemoj da pricas o brzini sa default sw jer da je to tacno danas nebi postojalo 178 razlicitih verzija custom romova od kojih niti jedan nije 100% bug free. Ja cenim svoje vreme i ne zelim vise da se bakcem sa time...

Pozdrav,
Nikola
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno