Šta je novo?

Wireless problemi

Niksa

Čuven
Učlanjen(a)
26.08.2002
Poruke
279
Poena
619
Koristim SBB wireless sa njihovom opremom: Compex AP i Panel 12db antela (kockica).

Na net se kacim pomocu PPPoE konekcije, i kad se nakacim sve super prvih 2-3 minuta, a onda se zaglupi, pogotovo ako nista ne radim - citam stranice. Rekonekujem se i sve opet OK. Pingovanje srvera pomaze da ostane ok veza.

Da li neko ima slican problem, ili slicna iskustva?

poz, Niksa
:wave:
 
Jel si probao da resetujes AP?I meni se desava cesto da se zaglupi konekcija posle par minuta,ali sam utvrdio da je do mog provajdera!Desava se preko dana kada je gust saobracaj,a nocu uopste nemam problema.:mad: Taj wireless je tesko pseto od tehnologije,a kad jos dodas i provajdera koji ne ulaze u opremu nego samo gomila korisnike onda mozes da se bacis sa terase:crash: !Jedva cekam da dodje cable net ili adsl!:eyebrows:
 
Stavio sam da se automatski resetuje u 6:00h, ali problem je sto se zaglupi kad nista ne radim previse aktivno (n.p. citam stranice bench forum :) ). Onda se diskonektujem i ponovo konektujem i opet ide kao treba.
Da li bi mi bolja antena pomogla, jer u startu super radi, ili nesto drugo?

poz, Niksa
 
A kakvi su ti pingovi inace? Nije cudno da ako pingovi skacu do 1000+ ms i imas velike timeout-ove tako da iako je veza uspostavljena, izgleda kao da nije. Uradi neki tracert da vidimo obostranu konekciju (ti<>provajder).
Da li mozes da pristupis config panelu AP-a kada ti se desi problem o kome pricas? Ako ne mozes, najverovatnije AP baguje tako da je do njega.
Poz!
 
Mislim da nije problem do uredjaja nego do antene, ali ako ostvari u startu odlicnu konekciju, zasto se gubi, pogotovo ako ne pingujem server tokom surfa.
Evo i listinga kad je "dobra veza" mozete misliti kad je losija kako je.

poz, Niksa
 

Prilozi

  • ping.txt
    14.6 KB · Pregleda: 103
Poslednja izmena:
Pingovi su ti jako losi (nadam se da si pingovao dok je veza neopterecena), ili imas jako slab signal ili su neki problemi na sbb AP-u. Kolika ti je jacina signala u site survey? Iz mog iskustva sve ispod 30% ne radi kako treba.


OT:
Jel se konektujes iz Wireless ethernet adapter moda pa pravis pppoe iz windowsa ili koristis Wireless routing client mode? Ako koristis WRC koji su ti parametri, jer na sbb-u nisam mogao nikako da ih namestim (niti su botovi iz podrske znali da mi kazu) dok sam recimo na Maksnet-u mogao...
 
@Bad MF
Naravno neoptereceno, i to je jos extra, inace signal od varira od 45% do 51%. Mislim da imam mnnnonnngo smetnji jer komuniciram preko celog Mirijeva. A to za routing client me je posebno iznerviralo jer kao i ti imam Compex i nikako da ga nateram da se kaci, a znacilo bi mi jer sam dao komsiji konekciju preko switcha (dogovorili smo se kad sam na netu on ne izlazi).

Zbog svog tog nerviranja uzeo sam megabajte a ne flat, ipak je bolje i ovako katastrofalno nego modem. Jos povremeno net koristim Chat, Web, MP3 i daleko je ekonomski isplativije nego flat - velike stvari iovako dobijam razmenom sa ortacima.

Ali me interesuje zasto se super nakaci a posle 2-3-4 minuta naglo opada i sve katastrofalnije.

poz, Niksa
 
Poslednja izmena:
Ping do AP-a sbb-a mora da je ispod 10ms, ako nije onda nesto ne valja. Ta jacina signala bi trebalo da je dovoljna ukoliko imas direktnu opticku vidljivost.

Posto kazes da si od sbb-a dobio opremu mora da zahtevas da ti oni obezbede tehnicku podrsku, jer je njihova oprema. I sam znam kakvi su mamlazi, ali ipak se zali, preti da ces im vratiti ap i antenu u delovima :d
 
Uhhh, pingovi katastrofa da ne moze gore! Ili menjaj antenu ili batali wireless kako se ne bi nervirao.
Poz!
 
AP ne bi smeo da se zaglupljuje, ipak je to Compex. Probaj da nabavis jacu antenu, pa da vidis kako onda radi. A ako ti je to oprema od SBBa, sedi im na kichmu dok ti to ne srede.

A sto se tice toga da je WiFi "pseto od tehnologije", nije tacno. Jer gde god fusherish sa opremom ne mozes se nadati kvalitetu. A sto se tice pingova do APa, to ovako treba da izgleda:
 

Prilozi

  • pingovi.JPG
    pingovi.JPG
    169.2 KB · Pregleda: 104
Poslednja izmena:
ja sam imao slican problem, kod mene je bilo do kabela, usla voda u kabel i pavila glupsti.
Sa tim signalom ima da radi, da klade valja. Za internet preko wi fi je dovoljno 30% signala, jer tad radi na 2Mb/s..
To treba da ti sredi SBB...
 
Nazad
Vrh Dno