Šta je novo?

wireless problem?

alex_011

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2005
Poruke
33
Poena
309
Kao prvo, hvala svima u napred koji ce mi na bilo koji nacin pomoci.

Naime o cemu se radi... imam wireless karticu u racunaru TP-Link, a na net sam vezan preko Sezama, a sve to preko njihovog Siemens wireless router-a. Desava mi se povremeno da na otvaranje nekih strana na Internetu cekam duze nego sto je normalno, tipa 15-20 sekundi, deluje kao da se nesto zaglavi a onda odjednom proradi. E sad kako ja nisam strucnjak za ovu oblast, ali nisam bas ni totalni pocetnik, ja krenem da cackam sta bi to moglo da bude i... evo do cega sam dosao... naime kada u Utility programu od TP-link kartice kliknem na "ReNew IP" bukvalno istog momenta Firefox otvori stranu koja se glavila.

Eto to je otprilike kako se manifestuje problem i kako ga ja resavam. Pretpostavljam da mi neko moze na osnovu ovoga pomoci ili?
Ako treba jos neka informacija tu sam!
 
Treba podesiti ruter i karticu - tj. parametre konekcije ( nadam se da postoji uputstvo )
Ako nisi postavio sifru mozda ti i neko od komsija "krade net".

Da li postoji neki poseban razlog sto koristis WLAN umesto LAN-a ?
 
Kao sto je rekao Sasa022 pogledaj na routeru kakvu zastitu imas WEP(nije siguran), WPA PSK,
izbrisi drajvere od mrezne i ponovo instaliraj mozda ce da bude bolje. Prati da li se to dogadja svakih
pet minuta jer windows ima ugradjen wireless zero conf. koji svakih 5 minuta trazi bolji signal i tada imas sporiji internet. Kakva je jacina signala na tp-link-u?
 
Hm... ajde da probam da odgovorim :)

WLAN koristim jer mi je prikljucak za telefon u skroz drugom kraju stana, pa me nervira da mi po sred hodnika ide kabl :)
Sifru imam jer sam sledio uputstva za instalaciju od sezam-a, e sad da li je to dovoljno, ne znam?
Jacina signala mi je na oko 90%, a kvalitet signala je na nekih 70-80%, e sad jacina signala mi kad trazim nesto na netu obicno padne na 70% i onda kad nadje to sto sam mu dao vrati se na 90-ak%, da li je i ovo normalno?
Sto se tice zero conf. opcije, ja mislim da mi je i to ukljuceno u panelu od wireless kartice, ali ako to iskljucim, a probao sam onda nece da se kaci na ruter.
Posto ovo kucam sa posla a komp mi je kuci, probacu da preinstaliram mreznu veceras, ako mislite da ce to da pomogne?

E da samo da napomenem da je do pre nekih 20-ak dana sve funkcionisalo OK, tj ovo se nije desavalo, ili ja bar nisam primecivao.
 
Kakva ti je veza sa internetom preko LAN-a. Mozda je greska kod tvog provajdera. Povezi se sa kablom i vidi da li imas iste probleme.
 
U pravu si to mi je najjednostavnije, mada skoro da sam siguran da nije do njih, mada...
 
Kada se prikljucim direktno preko kabla nikakav problem nemam, a i pogledao sam na router-ovom user interfejsu, gde kaze da sam jedini konektovan ja tako da niko ne bi trebalo ni da mi krade net.
Jel imate ideju sta dalje?
 
Dok sam cackao, provalim da ruter ima neki test i kao rezultat mi izbaci ovo.
E sad tu ima neke dve greske, jel to ima neke veze ili ne?
 

Prilozi

  • test.jpg
    test.jpg
    125.4 KB · Pregleda: 55
Telefonski kabl je dzabe - kupi koliko je potrebno i provuci ga do sobe gde ti je komp i za uvek se resi muka sa WLAN-om.
 
Nazad
Vrh Dno