Šta je novo?

wireless na FS v2085

Mladen

Čuven
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
1,671
Poena
650
Ortak ima ovaj laptop i nikako da uhvati bilo kakav wireless signal. Drajveri uredno instalirani, ali ni jedan jedini signal da se pojavi. U istoj sobi drugi laptop hvata, FS ne. Da li ima neka caka za ovaj model ili da se mozda drugar pozove na garanciju? Rece mi i neko da neki FS laptopovi imaju neko dugme za paljenje wirelessa, ali na ovom cini mi se nema nista, a ni u uputstvu se ne spominje... Inace kartica je intel 2200 b/g

Sta mu je raditi?
 
Da,vecina laptopova,kao i moj takodje,a moguce i svi ostali,imaju posebno dugme za paljenje wireless-a pa sam se tako i ja zeznuo prvi put dok nisam provalio da ima dugmence koje lici na antenicu sa koje se sire talasi i kad se ono pritisne pojavi se obicno negde plava lampica koja oznacava aktivan signal pa probaj da nadjes takvo dugme BILO GDE na laptopu (na preklopu,iznad tastature,pored nje...) i probajte onda!!
Druga stvar moze biti veoma banalna,a to je disabled network adapter,sto je resivo sa par klikova misem,valjda znas i kako?!
Treca i poslednja stvar koja mi pada na pamet je da skines poklopcic na dnu laptopa ispod koga se,obicno,nalazi miniPCI kartica pa proveri one male kablice koji su valjda povezani sa antenicom,mozda su labavi pa ih treba pritisnuti malo!
Probaj sva tri pa javi sta si uradio,a ako ne uspe nijedno od ta tri resenja,onda pogledajte dobro manual da vidite gde gresite (dugme za wi-fi MORA da postoji pa ako ga ne nadjete ni sada,konsultujte manual)!
Pozdrav ,)
 
Na mom ibmu nema toga, ali kao sto sam rekao od ortaka koji isto ima FS sam cuo za to dugme i javio ortaku, ali kaze da nema toga. Ja laptop nisam ni video, ali cu mu javiti da trazi bolje...

Hvala u svakom slucaju, ako neko ima neku ideju neka kaze
 
Nazad
Vrh Dno