Šta je novo?

Windows Update Problem

mefisto

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2006
Poruke
1,140
Poena
349
Ovako brat mi je juce uzeo asusov laptom koji je dosao sa ssd-om od 24gb i hdd-om od 1tb, e sad windows je stavio na ssd, medjutim kad pokrene windows update tu nastaje problem posto windows update odmah napuni ssd i dolazi do blokiranja racunara.
Mene interesuje da li postoji neko resenje da se windows ostavi na ssd-u a update ide recimo na d particiju?

Poz.
 
Taj mali ssd nije namenjen za windows, već da kesira hdd i da se koristi za hibernaciju.
 
Pa i može, Windows 7-8 zauzima oko 15-18 GB ( uključujući najneophodnije programe ), tako da staje tu i pagefile
Ja instalirao Win 8 na 15 GB particiju ( il beše 18, nisam baš siguran ), obrisao one glupe Windows App, izmestio pagefile na drugu particiju, isključio hibernaciju, i ostalo mi 2.5 GB
 
Poslednja izmena:
Ja sam uspeo da instaliram na njega w7 ali posle toga nista vise ne stane. E sad ako je taj ssd stvarno namenjen za kesiranje i hibernaciju kako to da podesim?

Poz.
 
Koji model Asusa je u pitanju?
Instaliras windows na hdd sa svim driverima. Jedan od drivera se baš koristi za hdd cache. Treba sad podeliti na particije veličine ram + cache = 24.
Više detalja ću ti dati kad stignem u kancelariju i pregledan moj laptop.
 
U pitanju je asus s56cb.
 
Poslednja izmena:
POstoje 2 particije na SSD-u... 6GB (za hibernaciju - identicna kolicini RAM-a u racunaru) i 16 (za hdd cache). Nijedna ne moze da se mountuje i imaju drugacije oznake particija... OEM partition (za hibernacju) i druga koja nije formatirana. Verovano je struktura particija pri instalaciji windowa na taj ssd unistena, ali verujem da je moguce opraviti nekim tool-om za particionisanje.

Trebace ti Diskeeper ExpressCache driver/app i intel rapid storage driver (trebalo bi da ima na asusovom sajtu). Sada nemam vremena da trazim kako se pravi particija.

edit: evo ga opis.. ali za dell..
http://en.community.dell.com/dell-b...-responsiveness-technologies-setup-guide.aspx

Verovatno je slicno i za ASUS.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno