Šta je novo?

Windows Remote Desktop - RDP klijen ne vidi Smart card na serveru

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,312
Poena
1,365
RDP server W10PRO ima lokalnu smart karticu.
Kada se povežem preko RDP klijenta W10PRO, ne mogu da pristupim toj kartici.

Na oba RDP je uključeno u local resources "Smart Cards or Windows Hello for Business".

Pristup smart kartici na serveru mi je potreban da bih koristio aplikaciju na serveru. Ali sa klijenta.

Jasno mi je da je Microsoft tako napravio iz bezbednosnih razloga, ali mi je potreban neki workaround da to premostim.

Update: samo Windows Server ima smarcard redirection?
 
Ako nista drugo ne upali, ovako nesto bi mozda moglo posluziti kao alternativa: https://www.virtualhere.com/

Deljenje USB uredjaja preko lokalne mreze (moze valjda i preko interneta) koji se ponasaju kao da su ubodeni u klijent uredjaj. Jedan uredjaj istovremeno moze besplatno, koristio sam RasPi kao server, ali postoji moze i Windows posluziti. Cini mi se da su sva ostala paid resenja bazirana na ovom programu posto prodaju i takve licence.
 
To bi mi omogućilo da koristim smartcard čitač, koji ja mogu i ovako da koristim, AKO smart kartica nije u njemu.
Čim je smart kartica u njemu, taj čitač se ne vidi, vidim samo drugi, u kome nema kartica.
 
Ne može preko RDP, preko Anydesk radi bez problema.

Ako se ulogijem preko Anydesk i ne gasim aplikaciju, radi i preko Remote Desktop.
 
Nazad
Vrh Dno