Šta je novo?

Windows Phone 7.5 Mango

svarog84

Slavan
Učlanjen(a)
06.02.2005
Poruke
1,192
Poena
350
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Juce je izasao zvanican update na Mango pa sam mislio da zasluzuje novu temu...
http://www.youtube.com/watch?v=locNEna0of4&feature=player_embedded

Najbitnije je da update radi direktno sa bete 2, nije potrebno vracanje na NoDo. Chewron unlock ostaje, nije potrebna nikakva posebna priprema, ostaju instalirane sve aplikacije. Tetherin jos uvek nije zvanicno omogucen, navodno, operateri ce odlucivati svaki za sebe da li ce podrzavati.

Ko nije uradio unlock na NoDo verziji MORA da uradi unlock i pripremi telefon za Mango kako bi ostao unlock, ima dosta tema o tome.

Nadam se da sada krece talas Mango aplikacija, vec je dosta njih updateovano, takodje, iskreno se nadam da ce izaci neka normalna navigacija (bilo je najava za punu verziju Navigona)

I ko do sada nije updateovao na betu topla preporuka da se predje na Mango :)
 
Poslednja izmena:
Ima Navigon 3 full, i utupstvo za ubacivanje mapa sa kompa (imas na xda-developers forumu :) ).
 
Da li su najzad uveli mogućnost da u imeniku kontakt ima više od jednog mobilnog telefona?
 
Pa to je meni bilo moguce od samog pocetka?
 
Ima Navigon 3 full, i utupstvo za ubacivanje mapa sa kompa (imas na xda-developers forumu :) ).

Nisam pratio u zadnje vreme sta se desava, koristim zasebnu navigaciju pa ni i nije toliko bitno... Nazalost, jos je nema u marketu, tako da za dosta ljudi i dalje ostaje nedostupna. A ne bi bilo lose ni da se pojavi i jos neko resenje...
 
Da ali da staviš kao "work" i slično ali ti ne nudi mogućnost slanja SMSa.

KAda kucas poruku, imas dole 4 ikonice, ona sa dve strelice je "switch" koja sluzi da zamenis mobilni telefon za neki drugi telefon od iste osobe ako imas upisan
 
Uradio sam update i za sada mi se sviđa, sa marketa je punudio update za htc app i još neke, tako da sada imam novi htc hub... Telefon ima evidentno brži odziv u svemu i mislio sam da ne može lepše raditi, ali baš se vidi brži rad u otvaranju app i samom izlasku iz istih, wifi konekcija se brže uspostavlja, generalno...? Baš sam zadovoljan...! :)
 
Sta bi sa chevronom, izlazi li verzija za mango...?
 
Evo, juče updateovao Optimus 7 na mango i najzad može ovo što svarog84 kaže :)

Prvi utisci su odlični, puno sitnih promena i par krupnih.
 
Ja se bash razmishljam da zamenim moj HTC Wildfire za neki windows phone 7 samo ne znam kako bi se uklopio. (ako me razumete) Posto prelazim sa android -a.

Kakve su mogucnosti iz nase zemlje sa marketplace -om. I po vama koji su koristili jedan i drugi OS koji preferirate. :)

Bacio sam oko na optimus 7. :)
 
ja sam sa androida presao na wp7, jailbreakovao mango, koristio neko vreme i ne mogu reci da sam prezadovoljan...iako sve to sljaka lepo nedostatak aplikacija je ono sto me je ubijalo u pojam.
 
Android sam sto bi rekli izgustirao. Tako da ga i ne cackam vise kao nekad. Imam broj default aplikacija. Ni ne instaliram nesto mnogo. Interesuje me kolka je to razlika u aplikacijama? Posto uglavnom koristim one najpopularnije. :)
 
Verujem da ce stvar sa aplikacijama poceti drasticno da se menja kada nokija bude pocela da izbacuje wp7 telefone... Ako je tacno da wp7 tecnije radi i od iosa (nisam imao prilike da probam), onda mislim da moze da ima lepu buducnost.
 
WP radi izuzetno tečno, a za to ne javiše zaslužan Microsoft jer je odredio minimalne hardverske zahteve koje svaki telefon mora da ispuni! Juče sam ga pokazao drugarici koja nije ljubitelj smartphonova, jedno vreme je koristila iPhone 3GS i nije bila oduševljena. Kada je videla WP7 pitala me je koliko para je fon i želi da ga kupi.

I meni se Android dopao zbog mnoštva korisnih i manje korisnih aplikacija. Kad sam video da aktivno koristim 4 ili 5 besplatnih ostale sam deinstalirao. Slično sam prošao ranije sa WebOSom na Palmu Pre. WP ima sve aplikacije koje mi za mobilni trebaju, a svakodnevno se uvećava broj novih. Nemam nameru da se drndam za instalaciju navigacije, već imam poseban uređaj za to.
 
Odlican je wp samo samo smaraju sa apple politikom
 
Zapravo, to je Microsoft politika, koju apple primenjuju poslednjih godina.
 
Okej ljudi. Menjam htc wildfire za optimus 7. x)
Salim se.

Ubedili ste me. tj. Ubedio sam sebe kad sam sinoc zujao i istrazivao. :)
Hvala na komentarima. :)
 
Prelaziš sa wildfire na 2 klase bolji hardver. Os klizi kao po loju. Fantastičan ui. Shvatićeš. :D
 
A objasni ti meni onda zasto wildifre ima 30 evra nizu cenu? (Nov)

Nemoj pogresno da me razumes ja sam sa wildfire-om zadovoljan. (relativno) Samo sto je vec pocelo da umara mali ekran i josh niza rezolucija. A da ne pricam kako mi se smucilo cackanje desktopa i drugo pride. Ja sam nercik i nije to za mene. :)
 
Isto kao što wave ima malu cenu. Ljudi su zapeli za android i ne vide ništa drugo.
U Srbiji ljudi moraju da budu polarizovani, na žalost. U ovom slučaju na android i ios.
 
Isto kao što wave ima malu cenu. Ljudi su zapeli za android i ne vide ništa drugo.
U Srbiji ljudi moraju da budu polarizovani, na žalost. U ovom slučaju na android i ios.
Ovo je tačno... Mt:s je mozart 7 telefone praktično "poklanjao" za 18000din, uz paket mixnet L, sa pretplatom od 1120din.... Više ih i ne poručuju, mislim... WP7 telefone...
Kad će se nokia pojaviti sa WP7?
 
Mixnet L pretplata je 1950 din.
Mislim da se na osnov' iznosa pretplate moglo zaključiti da se radi o "M", te zbog mog gore navedenog netačnog podatka...

mt:s

Cena uređaja (HTC 7 Mozart) 17980,00 RSD , pretplata 2 godine (Mix Net M) 1121,00 RSD.
 
Kakvo je stanje sa navigacijom na wp7? kakve su mape i koji se softver koristi? (prvenstveno me interesuju domaće mape sa eventualnim dodacima komšija - cg, cro, bih, hun ...)

i još jedno pitanje oko sinhronizacije (npr kontakti), na androidu mi je super jer imam 3 gmail (apps) naloga i na njima imam lepo sređene kontakte i odgovara mi "on the fly" sinhronizacija ...
 
Poslednja izmena:
Skoro je izbacena i full verzija Navigona 4. Postoje mape za celu Evropu a ni nase mape nisu lose. Nisu bas najsvezije (novi bulevari u NS nisu ucrtani) ali routiranje radi OK. Ono sto meni smeta je losa POI baza. U svakom slucaju postoji i verzija za otkljucane telefona koja se prilicno lako instalira. Aplikacija podrzava Mango multitasking

Sto se tice sinhronizacije imenika, potrebno je definisati sta ce se sinhronizovati sa Google ili Live accounta, moguce je izabrati, Mail, Contacts, Calendar i telefon ce automatski skinuti ceo imenik. Naravno sacuvani kontakti se automatski snimaju na cloud
 
Nazad
Vrh Dno