Šta je novo?

Windows (phone) 10

@canejr:
Microsoftovi programi imaju ubedljivo najgluplja imena... Samo pogledaj listu... https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Microsoft_software

Na Androidu imaš widgete koji rade isto što i live tiles. Možes da ih premestas i da im menjaš veličinu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Sto se tice zivih plocica one rade i prikazuju samo ono sto je "pisac" koda za taj program predvideo.

Svetli primer takvih plocica je recimo Comicana koja non stop vrti slike stripova koje sam zapoceo citati, kako krenem sa novim stripom one starije izbaci iz liste onih koje prikazuje.
Recimo da je dobar i na WP ozloglaseni "Biber" koji na zivoj plocici pokaze taj i taj se prikacio na Biber, imate neprocitane poruke, propusten poziv itd...
Pa dalje kalendar koji uredno ispisuje sta god je u njega uneto za tekuci ili sutrasnji dan. Nekima to navodno nikad nije radilo, kod mene radi.
Vremenaka prognoza za par dana pregledno pirkazano.
Kursna lista XE koja na plocici uredno prikazuje najnoviji kurs valute koju si izabrao.
Outlook koji uredno pokazuje imena ljudi od kojih si dobio mejl a ne crni kruzic sa brojem mejlova.
"Knjigu Lica" ili ti FB ne koristim (uklonio je sa telefona) niti imam nalog pa mi to nista ne znaci, elem ni na jednom android telefonu nisam uspeo da je uklonim pazi ne da je blokiram nego da je prosto uklonim i nemam vise na uredjaju.
SMS instant odgovor koji se da poslati bez da se ide dalje od LOCK Screen-a.

Iz svega ovoga se da zakljuciti da zive plocice imaju potencijala ALI, sustina problema je u tome sto su ovi koji pisu kod cudna stvorenja i uvek ga pisu tako da krajnji proizvod odgovara samo njima a ne kako bi to odgovaralo vecini.
Mozda im nedostaje "marketing" (ispitivanje trzista zarad shvatanja potreba krajnjih korisnika) a mozda u stvari bas oni zele da kreiraju taj "market"...
 
Poslednja izmena:
Imaš na Androidu milion widgets za sve i svašta. Viber nema widget I navedene informacije prikazuje u notifikacijama.
Gmail, poruke, kontakti, vremenska prognoza i kalendar imaju widgete.

FB nije preinstaliran na svim telefonima. Jedna od stvari koje gledam pri kupovini telefona je količina bloatwarea. Slažem se sa tobom, pojedini proizvođači su preterali.. tako je LG G3 imao ugrađen antivirus... krastavac.. neko je platio da mu app bude na flagship uređaju. Mislim i da je Microsoft platio Samsungu da napravi seriju Galaxy S8 sa preinstaliranim office aplikacijama i koji se prodaje u Microsoftom store-a.

Možete da dižete WP UI u nebesa, ali velika većina ljudi na ovoj planeti smatra da je loš i da im ne odgovara.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Samo sto svaki tah widget razvaljuje ram memoriju dok live tile radi mnogo jednostavnije i neprimetnije. Da se wp razvijao u svom pravcu u vidu unapredjivanja 8.1 imali bi svoju klijentelu jer bi nudili nesto sasvim drugacije. Ovako sa w10m poceli da jure i imitiraju droid i naravno pogresili. 8.1 je bio pravi put.

Sent from my A7 using Tapatalk
 
Imaš na Androidu milion widgets za sve i svašta. Viber nema widget I navedene informacije prikazuje u notifikacijama.
Gmail, poruke, kontakti, vremenska prognoza i kalendar imaju widgete.

FB nije preinstaliran na svim telefonima. Jedna od stvari koje gledam pri kupovini telefona je količina bloatwarea. Slažem se sa tobom, pojedini proizvođači su preterali.. tako je LG G3 imao ugrađen antivirus... krastavac.. neko je platio da mu app bude na flagship uređaju. Mislim i da je Microsoft platio Samsungu da napravi seriju Galaxy S8 sa preinstaliranim office aplikacijama i koji se prodaje u Microsoftom store-a.

Možete da dižete WP UI u nebesa, ali velika većina ljudi na ovoj planeti smatra da je loš i da im ne odgovara.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

E sad vec izvrces ono sto sam ja rekao a to je sledece da programi rade dobro ako ih je pravio majstor svog zanata i obratno nema tog programa koji je lose napisan a koji ce raditi dobro...

Nije mi bila namera da neko shvati da dizem WP UI u nebesa nego sam naveo par primera gde zive plocice rade kako valja i to je to, isto tako ima ih koje su mrtve da mrtvije ne mogu biti...

Ja licno sam misljenja da je "indijac" doneo odluku da sav MS HW ide pod led i da se kompanija vraca korenima tj. MS SW...
 
MaliAbner je napisao(la):
E sad vec izvrces ono sto sam ja rekao a to je sledece da programi rade dobro ako ih je pravio majstor svog zanata i obratno nema tog programa koji je lose napisan a koji ce raditi dobro...

Nije mi bila namera da neko shvati da dizem WP UI u nebesa nego sam naveo par primera gde zive plocice rade kako valja i to je to, isto tako ima ih koje su mrtve da mrtvije ne mogu biti...
Šta god ti napisao u nekom pohvalnom tonu predodređeno je na osudu i etiketiranje, bila kakva normalna rasprava ovde nije moguća pre svega jer su ljudi užasno ostrašćeni (ko zna koji razlozi), a ima tu i popriličnog nepoznavanja materije. Pa pola bencha Win update gasi tako što onemogućava sam update servis i time sami sebe upucaju u nogu.

MaliAbner je napisao(la):
Ja licno sam misljenja da je "indijac" doneo odluku da sav MS HW ide pod led i da se kompanija vraca korenima tj. MS SW...
Pa ne baš, umesto softvera, fokus su servisi. Kada sedneš sa MS-om na sastanak bukvalno uvek će tok razgovora u nekom trenutku otići ka cloud-u, prosto to im je top prioritet i to se forsira, a ostalo će biti prisutno samo ako donosi potrebnu zaradu. I ne mislim da je to isključivo njegova odluka jer i nad popom ima pop, a on je sa razlogom postavljen na to mesto u eri oblaka.
 
Poslednja izmena:
@Wild Boy
Nisam ja nista pogresio prosto zato sto je OBLAK u sustini SW...
A prosto je neverovatno koliko je u nekoliko poslednjih godina MS ulozio u RACUNANJE U OBLAKU (cloud computing) pogotovu u poslovnim krugovima i medijima koji se bave tim temama...
 
Stigao i meni sinoc 1709 update.
 
Jel dobijaju stari uredjaji (830, 930, 1520, ...) preko insidera 1709?
 
Samo što ne traže krvnu grupu, ovo vas dočeka posle podizanja Win 10:
 

Prilozi

  • wp_ss_20171028_0001.png
    wp_ss_20171028_0001.png
    147.8 KB · Pregleda: 113
  • wp_ss_20171028_0002.png
    wp_ss_20171028_0002.png
    172.8 KB · Pregleda: 102
Ja iskljucim i telemetriju, mesecne update os-a i autoupdate aplikacija
 
Da li na wp postoji pristup file systemu, korisnički folderi, folderi gde možeš sam da ubaciš slike, filmove, muziku, da aplikacije vide i pristupaju tim folderima? Može, ali tek od wp8.1. pre toga ništa?

Kako obrisati app cache? Mozda sad može... Pre nije moglo.

3rt party keyboards? Nema ni to.

Da li može da se koristi srpska tastatura sa qwerty rasporedom ili mora qwertz?

UI je ružan. To je i jedan od razloga za neuspeh. Ljudima se to ne dopada. U početku niste mogli ni taj start da sredite... Te ima pozadine, te nema, te je neki tile providan, neki nije, pa neki se osvežava, neki se zaglavi,...

Koliko vas WP korisnika je koristilo mogućnost da pinuje neku stranu iz neke aplikacije na start? Jedan od ključnih razloga za live tiles je baš ta mogućnost da pinujete delove aplikacija na start i na taj način organizujete korišćenje telefona i aplikacija.

Nebitno da li je neko programer ili ne, wp, baš kao i ios onemogućava korisnika da podesi neke sitnice po svom ukusu. Razlog za to je ili nedostatak API-ja ili loša organizacija OS-a. Npr. u početku, aplikacija nije mogla da prikaže spisak wifi mreža i jačine signala jer nije postojao API za pristup wifi podešavanjima telefona. Danas može, ali trebalo im je bar 3 godine da otvore tu mogućnost u API. Zato i kažem da je zatvoren sistem.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ne znam zasto udjoh u ovu temu posle ko zna koliko vremena ali ajde...

Izostanak iole naprednije "customizacije" nije glavni uzrok neuspeha, sve ostalo jeste. O fluidnosti o kojoj neki govore nema ni reci! Za ucitavanje najosnovnijih app se ceka vise nego na aktuelnim entry lvl androidima. Aplikacije baguju u 30% slucajeva, ona default za kameru ponajvise. Onedrive je haos bagoviti koji su vremenom kao i sredili ali i dalje baguje. I sta sve ne, jednostavno ne zelim vise svega da se prisecam. Ja uzeh lumiu zbog hvalospeva ovde na forumu i zelje za necim novim. To je bio najveci fail od telefona od kada sam dosao u kontakt sa njima, dakle od nokie 3210 izvorne.

Jednostavno nisu ga bez razloga ugasili. Ljudi koji ga velicaju mi nisu jasni, ne mislim pritom na caneta, ocigledno je ironican. Da li su to ljudi kojima je posao na neki nacin vezan za winm, da li njima telefoni zaista rade kao sto ne rade, da li su nas istrolovali na vanserijskom nivou pitanje je ali je fascinantno da se to desilo na benchu.
 
Poslednja izmena:
Za one koji se nisu razocarali u svoje malo jace modele :wave: (non lumia 520 users)

Microsoft’s Brandon LeBlanc and Jason Howard recently confirmed that Windows 10 Mobile Insider Program will continue and the new builds will still be released for the operating system. New builds for Windows 10 Mobile will include minor bug fixes and it will be from the same feature2 branch.

Here we go again: Windows 10 Mobile Build 15400 compiled

https://www.windowslatest.com/2017/10/30/go-windows-10-mobile-build-15400-compiled/

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Ko zna sta donosi buducnost ...

Microsoft patents a improved Face ID like feature for smartphone or smartwatch

https://www.windowslatest.com/2017/...d-face-id-like-feature-smartphone-smartwatch/
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto udjoh u ovu temu posle ko zna koliko vremena ali ajde...

Izostanak iole naprednije "customizacije" nije glavni uzrok neuspeha, sve ostalo jeste. O fluidnosti o kojoj neki govore nema ni reci! Za ucitavanje najosnovnijih app se ceka vise nego na aktuelnim entry lvl androidima. Aplikacije baguju u 30% slucajeva, ona default za kameru ponajvise. Onedrive je haos bagoviti koji su vremenom kao i sredili ali i dalje baguje. I sta sve ne, jednostavno ne zelim vise svega da se prisecam. Ja uzeh lumiu zbog hvalospeva ovde na forumu i zelje za necim novim. To je bio najveci fail od telefona od kada sam dosao u kontakt sa njima, dakle od nokie 3210 izvorne.

Jednostavno nisu ga bez razloga ugasili. Ljudi koji ga velicaju mi nisu jasni, ne mislim pritom na caneta, ocigledno je ironican. Da li su to ljudi kojima je posao na neki nacin vezan za winm, da li njima telefoni zaista rade kao sto ne rade, da li su nas istrolovali na vanserijskom nivou pitanje je ali je fascinantno da se to desilo na benchu.

Sve to stoji, ali na WP7 i WP8.1 je iskustvo stvarno bilo bolje, brze i fluidnije nego na mnogim androidima. Ja i dan danas ne znam gotovo nijednu pozitivnu stvar koju je W10m doneo(sem continuum-a koji su kao najgore stipse ogranicili samo na nove modele iako su i stariji lagano mogli da podrze), ali zato znam tonu negativnih. Toliko feature-a je bilo u razvoju i otkazano iako su bili funkcionalni, W10m je trebalo da dobije wrapper za android aplikacije kao BB OS sto ima. Zalosno prosto koliko su unistili dobru platformu, stoji da je bilo manje aplikacija, ali ono sto je bilo je radilo super. Microsoft je to, nimalo postovanja za svoje musterije i tona lazi. Secam se kad sam uzeo bio Lumia 800, obecavano je kako ce biti podrske, kako je ovo nova platforma, daleko bolje dizajnirana nego stara Windows Mobile koja je bila raspad, future proof, kad ono, ni godinu dana kasnije izlaze WP8 telefoni, a stariji modeli dobijaju sipak, kao nemaju dovoljno jak hardver, ali obecavaju podrsku i dalje. Nije proslo ni godinu dana, gase skype, gase mogucnost da pravis nove aplikacije za WP7. Kasnije ponovo, prica kako ce svi telefoni dobiti Windows 10, ono dobila sacica modela, a i na njima radi ocajno, dok polako ubijaju WP8, jer im se moze.
 
Poslednja izmena:
Nije ni 8.1 bolje radio od konkurenata. Resuming na svakom koraku, ram menadžment očaj
 
Ne udaraj na WP8.1 mit, to bre radilo bolje od Pixela 2..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
U to nešto ne verujem. Deluje mi više da je do toga koliko ko obraća pažnju. Čak mi se čini da su ljudi ovde hajpovali kako je to fluidno, ne bi li se povećala zajednica
 
Ne znam, meni na Lumia 735 nije tako radio.

Na pojedinim app da , ali ne na svim... naime , to se desavalo sa Silverlight app... koje su nativno bile za WP7 7.5 i 8 ... laz je da se to desava na svim app, koristim godinama wp i nema sta da "verujem" ili ne, to prosto zna svako ko je koristio...

Gledam bas i cudim se kako na cistom droidu ram managment je los , ubija imenik, poruke , gmail i te core app jako brzo ... kroz par sati nestaje iz recent liste ili pri pokretanju opet otvara...

Na lumiji to ne radi, bez obzira sto ima 1GB ram vise... sistem ne izbacuje te app iz memorije, one ostaje kesirane... na stranu to sto se prvo pokretanje na 950 tih core app vrsi gotovo u sekundi to je samo dokaz da je optimizovano lepo .
 
Poslednja izmena:
Mene samo zanima da li je ov WP ili Android forum?Ako nije WP forum onda nema razloga da se bude ovde uopste.Hajde da ne postoje forumi za taj OS ali ovo je vec besmisleno.
 
Moderatori su zauzeti pretpostavljam pa ne stižu da reaguju, da slažem se sa konstatacijom...

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Danas mi je prošao neki update, i kad ulazim u settings to bude bukvalno u 15fps... :/
 
Offtopic sumadinac offtopic, nema veze za WP.

Molim moderatore da rade svoj posao.
 
E krastavac obrisaše :)
Što offtopic, glavni i mislim najveći sajt (windows central) odradio prvi review android telefona, a pritom autor videa tera sprdnju sa komentarima windows korisnika ...
 
Nazad
Vrh Dno