Šta je novo?

Windows (phone) 10

Važi, okačiću sutra par slika sa različitim opcijama, RAW (ako radi), TIFF, NR off i NR High. Fiksiraću ISO na 100, za svaki slučaj.
 
[B je napisao(la):
ilidan[/B];4782703]Važi, okačiću sutra par slika sa različitim opcijama, RAW (ako radi), TIFF, NR off i NR High. Fiksiraću ISO na 100, za svaki slučaj.

@DjoleMC vidi se razlika,ali ne dovoljno vredna razlika da bih je kupio,moje sujektivno misljenje.:)

Back to ilidan hvala na trudu zakaci bas kad stignes pa da pogledamo svi.:)
 
Slike po danu su OK medjutim kada se slika u slabijim svjetlosnim uslovima, sa visokim ISO ili uz upotrebu blica onda dolazi do unistavanja slike pretjeranom redukcijom shuma i desava se ono gadno desaturisanje gdje slika dobija neki ruzni smedjkasti ton. Pa bi dobro bilo da se u tim uslovima napravi poredjenje

Sent from mTalk
 
Evntualno mozda vredi zbog raw fotografija, mozda moze da se izvuce malo vise obradom na kompu.

Nema veze aplikacija za snimanje sa zapisom RAW formata vec samo drajver (koji opet ne zavisi od aplikacije nego od sistema) jer je RAW ono sto senzor vidi. RAW ce biti isti bez obzira da li fotografisao sa native aplikacijom ili 300 3rd party drugih. Imajte na umu da su to senzori 1/2.3-3" uglavnom, cak ni fotoaparati sa tim senzorima i mnogo ozbiljnijom optikom ne mogu da izvuku bog zna koliko bolji kvalitet od danasnjih flagship telefona. Nemojte ocekivati cuda od aplikacija jer je sam senzor najvece ogranicenje, a 2min u fotosonu mogu da daju mnogo bolje rezultate nego bilo kakva aplikacija.
 
Nema veze aplikacija za snimanje sa zapisom RAW formata vec samo drajver (koji opet ne zavisi od aplikacije nego od sistema) jer je RAW ono sto senzor vidi. RAW ce biti isti bez obzira da li fotografisao sa native aplikacijom ili 300 3rd party drugih. Imajte na umu da su to senzori 1/2.3-3" uglavnom, cak ni fotoaparati sa tim senzorima i mnogo ozbiljnijom optikom ne mogu da izvuku bog zna koliko bolji kvalitet od danasnjih flagship telefona. Nemojte ocekivati cuda od aplikacija jer je sam senzor najvece ogranicenje, a 2min u fotosonu mogu da daju mnogo bolje rezultate nego bilo kakva aplikacija.

Sve je to tacno, nego windows camera nema opciju za raw, zato sam napisao da je to mozda nekom prednost Proshot aplikacije.

Ovo su senzori 1/4", eventualno 1/3.4" tako da se ne može očekivati neki kvalitet, posebno za low light. Pitanje samo koji softver ce manje da unakazi fotku peglanjem shuma.
 
ProShot https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh4tfjz

Aplikacija koju su mnogi hvalili i na wp8.1. Sad je ta aplikacija za wp8.1 ProShot Classic, a izašla je nova koja se zove ProShot, i to je od nedavno, od pre nedelju dana možda.

Ja bih je rado probao, ali ova l532 ima kilavu kameru, i ne može nikakav softver da joj pomogne. Dobro, možda bi pomoglo onako nešto što imaju u CSI Miami, što zumiraju do ogrebotine na šrafu na slici najlošije rezolucije. :D

Što se plaćanja tiče, mislim da nemamo opciju da plaćamo preko kredita na kartici, nego samo sa platnom karticom. Možete ovako: Ulogujete se u browseru u Prodavnici, odete u načine plaćanja, i dodate karticu kojom možete da plaćate na internetu. Treba onda tamo ukucavati onih 16 cifara sa prednje strane, rok važenja koji piše obično odmah ispod ovih 16 cifara, i one tri cifre koje imate pozadi. (OVE BROJEVE NIKOME NE GOVORITE, I NE POKAZUJTE, ONDA BI TAJ NEKO MOGAO DA PLATI NEŠTO VAŠOM KARTICOM.) Zatim telefonom idete u prodavnicu, nađete ProShot ili šta želite da kupite, idete na Buy, platite tom karticom koju ste dodali, i instalirate aplikaciju.

Posle možete opet u browseru otići u načine plaćanja i obrisati karticu sa vašeg Microsoft naloga ako želite.

Ako želite da ostavite karticu na nalogu, savetovao bih vam da u podešavanjima na browseru omogućite two step verification, ili kako ga oni već zovu, i na telefonu da imate PIN. Na vama je da odlučite, naravno, bitno je da niko ni plati ništa tom karticom moja vam je na nalogu - bilo tuđin, bilo vaše dete.

Nadam se da sam pomogao.

I ako radite ovo na browseru na kompjuteru, bilo bi dobro da nemate na njemu tonu virusa. Možda je browser na telefonu u takvom slučaju bolja opcija.

Paranoik out. :D

REGION OBAVEZNO SRBIJA u protivnom ne može .
 
Dešava li se i vama da se ne možete ulogovati kroz 3rd party browser ( UC, SurFy ) na google account ?
 
Pominjali su to i ranije za UC browser, jos i dok smo imali w10m samo na insajderu mozda. Problem je bio da nismo mogli sa UC browserom nigde da se ulogujemo, ni na jednom sajtu.
 
Bio sam jedno vreme odsutan sa foruma, ali se nadam da nije kasno da iznesem par zapažanja vezanih za L830 i AU.

1. Gašenje i paljenje ekrana i dalje prisutno ( za sada, čini mi se ređe nego pre ? )
2. Treperenje i dalje postoji, povremeno, ali više nije potreban restart. ( kako došlo tako i otišlo )
3. Baterija, po meni, sasvim korektno drži - od 06:00 - 24:00 bude na nekih 25-40% u zavisnosti od upotrebe. Mada sam pre četiri dana imao iznenadni battery drain, i to baš kada sam bio na terenu. Oko 11:00 h pala mi je na 50%, a da telefon praktično nisam ni koristio ( M$ da izgori ;) )
4. Geotaging i dalje ne radi ( prikaz lokacije na fotografiji )
5. I ja sam ubuđen da je Lumia camera app bila bolja od ove M$-ove...
 
Bio sam jedno vreme odsutan sa foruma, ali se nadam da nije kasno da iznesem par zapažanja vezanih za L830 i AU.

1. Gašenje i paljenje ekrana i dalje prisutno ( za sada, čini mi se ređe nego pre ? )
2. Treperenje i dalje postoji, povremeno, ali više nije potreban restart. ( kako došlo tako i otišlo )
3. Baterija, po meni, sasvim korektno drži - od 06:00 - 24:00 bude na nekih 25-40% u zavisnosti od upotrebe. Mada sam pre četiri dana imao iznenadni battery drain, i to baš kada sam bio na terenu. Oko 11:00 h pala mi je na 50%, a da telefon praktično nisam ni koristio ( M$ da izgori ;) )
4. Geotaging i dalje ne radi ( prikaz lokacije na fotografiji )
5. I ja sam ubuđen da je Lumia camera app bila bolja od ove M$-ove...

Ja sam primjetio da geotagging radi u microsoft cameri, ali ne i u lumia cameri iako mi je na samom početku tražila dozvolu za korištenje lokacije. Probaj uslikati sa mc pa pogledaj da li odradi geotagging.

Sent from mTalk on Lumia 930
 
Burazer mi cesto pise na messenger medjutim juce mi je poslao nesto ja udjem u aplikaciju sve se zamrzne i onda mora force close ,kazem ja njemu ne salji mi na messenger jer je app uzasna ,malopre mi salje na viberu ja mu pisem odgovor medjutim cim tapnem send sve se izgubi sto sam pisao i ne mogu da mu odgovorim ,sad mu kazem ma salji mi na watsapp on je najpouzdaniji a on me gleda i kaze ,prodaj ti taj windows sto pre ,pa realno :D

Sent from mTalk
 
Burazer mi cesto pise na messenger medjutim juce mi je poslao nesto ja udjem u aplikaciju sve se zamrzne i onda mora force close ,kazem ja njemu ne salji mi na messenger jer je app uzasna ,malopre mi salje na viberu ja mu pisem odgovor medjutim cim tapnem send sve se izgubi sto sam pisao i ne mogu da mu odgovorim ,sad mu kazem ma salji mi na watsapp on je najpouzdaniji a on me gleda i kaze ,prodaj ti taj windows sto pre ,pa realno :D

Sent from mTalk

Zanimljivo kako ti se izgubilo ono... To jos niko nije pomenuo da mu se desilo. Bezveze.

Uzgred, kako radis force close?
 
Ja sam primjetio da geotagging radi u microsoft cameri, ali ne i u lumia cameri iako mi je na samom početku tražila dozvolu za korištenje lokacije. Probaj uslikati sa mc pa pogledaj da li odradi geotagging.

Sent from mTalk on Lumia 930

Za M$ cameru i pišem, pošto samo nju i koristim...?
 
Napisao sam i u topicu aplikacije probajte aplikaciju Camera 1020 ja sam prezadovoljan i fotografijama i video zapisom.I sirce je slatko kad je za djabe.Jel mi se cini ili je tema na trenutak bila zatvorena ili glupi mTalk zabagovo,No sve jedno pozivam sve kojima je tema vazna da se samo ne pecaju na prozivke.A konstruktivna zdrava,burna rasprava,uvek.Tome i sluzi forum.:)



Zanimljivo http://www.windowsnovosti.com/2016/09/samsung-patentirao-pametni-telefon-koji.html
 
Poslednja izmena:
Samsung patents smartphone running Android and Windows at the same time

Zvuci zanimljivo. Po ovom tekstu, zamislili su da telefon pokrece oba sistema, i da korisnik moze da skace iz jednu u drugi po zelji. Ja ne bih tako nesto kupio, ali za neke korisnike to bi bilo super resenje. Mozda cak ako bi ovakav telefon mogao da pokrece i kontinuum - imali bi ljudi "Android igracku", i "Windows 10 polu-PC". :)
 
Samsung patents smartphone running Android and Windows at the same time

Zvuci zanimljivo. Po ovom tekstu, zamislili su da telefon pokrece oba sistema, i da korisnik moze da skace iz jednu u drugi po zelji. Ja ne bih tako nesto kupio, ali za neke korisnike to bi bilo super resenje. Mozda cak ako bi ovakav telefon mogao da pokrece i kontinuum - imali bi ljudi "Android igracku", i "Windows 10 polu-PC". :)

two in one za razumnu cenu pazario bih ovo bez razmisljanja. :) Ovi sa winnovosti samo prevode clanke sa wincentral ebes mi sve ako mije prevedeno od reci do reci,ali bukvalno,a duh jezika nista.:d Salu na stranu al kosta ce garnt ko tri domace prosecne plate
 
Poslednja izmena:
two in one za razumnu cenu pazario bih ovo bez razmisljanja. :) Ovi sa winnovosti samo prevode clanke sa wincentral ebes mi sve ako mije prevedeno od reci do reci,ali bukvalno,a duh jezika nista.:d Salu na stranu al kosta ce garnt ko tri domace prosecne plate

Dobro, mada je ipak dobro sto rade i tako. Mislim, na Windows Novosti, to je samo nekoliko likova koji objavljuju tekstove, a najvise verovatno radi Dino (ili se on najvise primecuje). Nesto pokupe sa Windows Central, nesto sa MSPowerUser, i sta ja znam odakle jos, ali cak i da ni jedan tekst nije originalno njihov, opet je super to sto oni rade. I tamo imas u komentarima neku zajednicu nas Jugosa, malo drugacije funkcionise nego ovde, ipak nije to forum, ali isto nije lose. A na stranici imaju svega nekoliko banera sa reklamom. Bas bih rekao da oni to vise rade zato sto zele, nego sto imaju neku preteranu korist, no ko zna.

Hehe, a za cenu telefona, u to ne sumnjam. :D
 
Dobro, mada je ipak dobro sto rade i tako. Mislim, na Windows Novosti, to je samo nekoliko likova koji objavljuju tekstove, a najvise verovatno radi Dino (ili se on najvise primecuje). Nesto pokupe sa Windows Central, nesto sa MSPowerUser, i sta ja znam odakle jos, ali cak i da ni jedan tekst nije originalno njihov, opet je super to sto oni rade. I tamo imas u komentarima neku zajednicu nas Jugosa, malo drugacije funkcionise nego ovde, ipak nije to forum, ali isto nije lose. A na stranici imaju svega nekoliko banera sa reklamom. Bas bih rekao da oni to vise rade zato sto zele, nego sto imaju neku preteranu korist, no ko zna.

Hehe, a za cenu telefona, u to ne sumnjam. :D

Ma znam,kupio sam im aplikaciju da ij podrzim,imaju i forim al je mnogo siromasan ima fazon 20 clanova.\mislim da sam bas sa Dinom razmenjivao mejlove jel nije htela da mi prodje registracija.Ko da sam se za BIU prijavio.Ali podrzavam ih 100% sato sam i uzeo app da makar malo doniram.Ipak svaka im cat za entuzijazam.
 
Jeste. A ja sam aplikaciju dobio dzabe. :banana: (Kad sam se odazvao da testiram njihovu Windows 10 aplikaciju.)

Mada sam hteo svakako da mu se oduzim, pa sam devojci kupio njegovu prognozu, a i njoj se svidja kako je uradjena aplikacija. Ima na pocetnom ekranu sve bele plocice, i prozirnost je podesila na 100%, pa je ona plocica Microsoft Weather aplikacije izgledala kod nje kao piletu sise. :)
 
Ma znam,kupio sam im aplikaciju da ij podrzim,imaju i forim al je mnogo siromasan ima fazon 20 clanova.\mislim da sam bas sa Dinom razmenjivao mejlove jel nije htela da mi prodje registracija.Ko da sam se za BIU prijavio.Ali podrzavam ih 100% sato sam i uzeo app da makar malo doniram.Ipak svaka im cat za entuzijazam.

Ne skidam im kapu za entuziazam,ali ono koliko god voleo platformu i bio zadovoljan pomenutom,da ulazem onakav trud za sicu,nikad ne bih mogao.Mada fanovi su cudo ljudi svasta rade za djabe a mozda i M$ posalje po koji $ da pogura marketshar na balkanu:d
 
Bio sam jedno vreme odsutan sa foruma (...) M$ da izgori ;)
Vidi se da te nije bilo dugo - ne kaže se "MS da izgori", već "MS dizgori". ;)

Burazer mi cesto pise na messenger medjutim juce mi je poslao nesto ja udjem u aplikaciju sve se zamrzne i onda mora force close ,kazem ja njemu ne salji mi na messenger jer je app uzasna ,malopre mi salje na viberu ja mu pisem odgovor medjutim cim tapnem send sve se izgubi sto sam pisao i ne mogu da mu odgovorim ,sad mu kazem ma salji mi na watsapp on je najpouzdaniji a on me gleda i kaze ,prodaj ti taj windows sto pre ,pa realno :D
I kod mene na 930 je bila slična situacija - pisao sam ovde pre neki dan - samo što je meni bio crkao i Votsap. Morao sam da vraćam na fabričke postavke iz menija, pa onda da jednu po jednu aplikaciju vraćam u telefon. Malo dosadno, ali sad sve radi kako treba. Plus, nismo nas dvojica jedini kojima su ove aplikacije pravile problem, nego je Gari zaboravio da se o tome pisalo. ;)
 
Vidi se da te nije bilo dugo - ne kaže se "MS da izgori", već "MS dizgori". ;)


I kod mene na 930 je bila slična situacija - pisao sam ovde pre neki dan - samo što je meni bio crkao i Votsap. Morao sam da vraćam na fabričke postavke iz menija, pa onda da jednu po jednu aplikaciju vraćam u telefon. Malo dosadno, ali sad sve radi kako treba. Plus, nismo nas dvojica jedini kojima su ove aplikacije pravile problem, nego je Gari zaboravio da se o tome pisalo. ;)
Znam za te ostale stvari, ali sam zaboravio samo za to da je neko gubio poruku koju je taman otkucao. Ostalog se sećam. :)
 
Gari, Gari stari vuce :D
 
Nazad
Vrh Dno