Šta je novo?

Windows (phone) 10

Lumia 640 i 640 xl mogu samo datum, vreme i propustene notifikacije na glance nista vise od toga koliko ja znam .

Sent from mTalk
 
Što se tiče .218 updatea ja sam jutros hteo da azuriram no medjutim pojavila se :-( smajli na pokratanju i nece da nastavi sa onim zupcanicima... Pomoc? Ja sad nesto pokusavam da uradim preko device recovery tool-a, ali kaze da ce obrisati sve sa telefona a ja nemam bekap, ali bi trebalo da se cuva na windows serverima neki podaci.... Jao bozeee
Lumia 640
 
Lumia 640 i 640 xl mogu samo datum, vreme i propustene notifikacije na glance nista vise od toga koliko ja znam .

Sent from mTalk

Pogledaj ovo:
https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/lockmix/9wzdncrfhznv

Nisam siguran da je on koristio bas ovaj program ali cini mi se da i sa ovim moze dosta toga na glance...
A mozda mi se ucinilo zato sto je njemu pozadina crna mozda je u pitanju bio samo lock...

EDIT...
Na glance settings imas opciju prikazi sve sa lock screan...
 
Poslednja izmena:
Što se tiče .218 updatea ja sam jutros hteo da azuriram no medjutim pojavila se :-( smajli na pokratanju i nece da nastavi sa onim zupcanicima... Pomoc? Ja sad nesto pokusavam da uradim preko device recovery tool-a, ali kaze da ce obrisati sve sa telefona a ja nemam bekap, ali bi trebalo da se cuva na windows serverima neki podaci.... Jao bozeee
Lumia 640

Jel ne mozes da napravis backup? Napravis backup, i onda ce ti biti skoro sve sacuvano ukljucujuci i koje imas instalirane aplikacije. Samo posle nemoj da tokom instalacije brises i sadrzaj sa SD kartice, i ukoliko imas slike sacuvane u memoriji telefona ili tako nesto - to ti najverovatnije ne bi bilo sacuvano. To sto bude u oblaku i bez backupa su poruke, pozivi, imenik i slicno, ako se ne varam. U svakom slucaju, napravis backup, ako nesto nisi siguran da li bi izgubio od podataka - prebacis ceo sadrzaj na kompjuter, i onda nastavis dalje. :)
 
Pogledaj ovo:
https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/lockmix/9wzdncrfhznv

Nisam siguran da je on koristio bas ovaj program ali cini mi se da i sa ovim moze dosta toga na glance...
A mozda mi se ucinilo zato sto je njemu pozadina crna mozda je u pitanju bio samo lock...

EDIT...
Na glance settings imas opciju prikazi sve sa lock screan...


Ima al ne funkcionise na l640,xl ,nije ni na 8.1 to si ti video lockscreen ne glance :)

Sent from mTalk
 
Hmm... Ja još od 107... Ne vidim neke bitne razilike...
 
Зато што си на уса регион. Сада ради линковање микрософт продавнице из тапаталка!
 
Poslednja izmena:
el i dalje nema na WP video calls poziv na viber, whatsapp, messenger, itd , jedno vreme radilo na line ali vise nece
 
Stize novi Redstone ove nedelje, ko je na ringu neka javi utiske kad instalira.
 
Windows store ima sve više igara, bar koje sam ja želeo da vidim :)
Izašla Papa pear saga, i još nekoliko igara od King-a ali samo za telefone sa 1gb memorije.
Recimo Glory of Generals 2 je free, dok je na androidi dolar il dva, zgodna potezna strategija :) I radi jednako dobro kao i na w8.1.
Čini se da se radi na sistemu ali bez mnogo pompe.
Nekih 5 aplikacija se sinoć ažuriralo, kamera, ppoint itd.

Sa .218 sve radi malo brže i stabilnije, mada se i dalje dešava da pritiskom na back prikaže sve aplikacije u pozadini a ne ode nazad, ali to je ređe čini se.
Instalirao sam tapatalk ali je posle toga se "zamrzao" ekran i posle 10 sekundi se restartovao.

Sve to na raspad lumiji 520 od raznih restlova.
Trebalo bi uskoro da osposobim jednu ok 520 pa da instaliram w10 na nju i da vidim kako zaista sve radi na ispravnom telefonu.
 
Kasne mi obavestenja za pozive i poruke.
Viber i msn su mi ok,za sada.
 
Novi build:

- ne gasi mi TT kad zaključam telefon i posle nekog vremena se vratim, jedino što odradi refreš od dve sekunde

- u mTalk mi se vraća momentalno

- u file Explorer u sam primetio opciju kod klipova -10sec i + 30sec premotavanje ( mada ne znam čemu to)

- viber sam testirao na notifikacije uporedo s androidom, za par poruka stiže momentalno pa jedna okasni 5-10 sekundi. Slično i na androidu, verovatno ima veze sa mrežom
- dailer radi bez ikakvog laga
- kamera se otvara momentalno iz padajućeg menija bez obzira u kojoj se app nalazim, kad se opali više slika za redom ulazak u galeriju iz kamere je momentalan kao i prikaz slika
 
Poslednja izmena:
Ja sam iznenađen kako radi. :) Samo da ostane tako. :d

Sent from my Lumia 640 LTE via mTalk
 
Ja nisam radio hard reset.
Uzgred,glupo pitanje,sta je hard reset ?
Nisam ga nikada radio dugmicima nego ono,reset your phone,opicim tu opciju i onda se vrte tockici.
Kako vi radite hard reset ?
Inace,imam 640XL.
 
Problem sa edge-om, tj verovatno je do googla, ali kada probam gmail daje mi samo plain html verziju. Moze neko jos da potvrdi?
 
Veovatno je google blokirao useragenta koji koristi edge, posto je do pre neki dan sve ok radilo...
PS thnx na brzom odgovoru
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da je i potrosnja baterije manja na .218...
 
Ja nisam radio hard reset.
Uzgred,glupo pitanje,sta je hard reset ?
Nisam ga nikada radio dugmicima nego ono,reset your phone,opicim tu opciju i onda se vrte tockici.
Kako vi radite hard reset ?
Inace,imam 640XL.
То је то. Није битно на који начин се ради, исти је резултат. Оно што кажу soft restart, је искључивање и покретање система.
 
Da li se nešto izgubi od podešavanja/podataka/instalacija pri hard resetu?
 
Da, sve se izgubi, dobijes potpuno "svez" sistem, kao da si tek kupio telefon.

Mozes da napravis backup, i telefon ce ti sam ponuditi da ga vratis posle hard reseta.
 
Moje iskustvo sa L830 i zvaničnim .218 buld-om
1. Deluje još fluidnije, mislim da radi brže
2. Baterija izgleda da drži za nijansu duže ( uvek napominjem da telefon koristim po ustaljenom obrascu )
3. Treperenje ekrana u portret modu ( gornji deo ), odnosno u landscape modu ( levi deo ) prilikom skrolovanja i dalje postoji. Treperenje se javlja kao i kod .168 build-a samo u slučaju kada promenim pozadinu ekrana ( ali ne uvek ) i to se rešava klasičnim restartom.
4. Nasumično blink-anje ( namigivanje ) je i dalje tu. Nema pravila kada će se ekran ugasiti na 1-2 sec i ponovo upaliti u toku rada, mada se ne javlja često.
Ukoliko još nešto primetim javljam.
 
Ja nisam radio hard reset.
Uzgred,glupo pitanje,sta je hard reset ?
Nisam ga nikada radio dugmicima nego ono,reset your phone,opicim tu opciju i onda se vrte tockici.
Kako vi radite hard reset ?
Inace,imam 640XL.


Da, i ja radim isto tako - iz podešavanja idem na reset phone. Verovatno će ti raditi nakon hard rešeta, a ako ga na dosta
Windows 10 Mobile do sad ni jednom nisi radio, onda mi je stvarno neobično da nisu imao potrebu za tim do sad. :) Ja sam radio jednom hard redu na buildu .107, il tako nešto...
 
Nazad
Vrh Dno