Šta je novo?

Windows (phone) 10

Upravo to, kartica je vezana za MS nalog, ništa nisam dodavao. Kako sam se ulogovao, tako je i kartica "tu" tj mogu odmah da kupujem.
 
Ok, sve jasno, videću da li funkcioniše kad budem plaćao nešto sa telefona.

.gif slike konačno rade, a čini mi se da je baterija bolja od kako sam prešao na .36
 
Da li alarm ima vibraciju kao na 8.1, odnosno da li su ubacili?
 
Testirao sam bateriju i dosao do zakljucka da je messenger najgori po tom pitanju, skida bateriju ko lud :D
Ogranicio sam koriscenje njega, i izgura dva puna dana bez problema, sa stalno ukljucenim 3g.
 
Testirao sam bateriju i dosao do zakljucka da je messenger najgori po tom pitanju, skida bateriju ko lud :D
Ogranicio sam koriscenje njega, i izgura dva puna dana bez problema, sa stalno ukljucenim 3g.
Jel mislis na slanje sms poruka - da si manje poruke koristio, ili si hteo reci da nisi pokretao facebook messenger?
 
http://www.benchmark.rs/vesti/addup...g_ativ_se_huawei_w1_i_drugim_telefonima-62033

AdDuplex je objavio prognoze za brojne uređaje koji bi mogli dobiti Windows 10 Mobile operativni sistem. Među njima se nalaze neki još uvek neobjavljeni uređaji, koji su još u fazi testiranja, ali je zanimljiva lista starijih uređaja koji bi mogli dobiti novi operativni sistem. Na ovoj listi nalaze se modeli HTC One M8, HTC Windows Phone 8X, LG Lancet, Samsung ATIV S, Samsung ATIV SE, Huawei Ascend W1, Huawei Ascend W2 i drugi modeli. Ipak, trba napomenuti da iako se Windows 10 Mobile testira na starijim uređajima, to nije garancija da će proizvođači ovih modela obezbediti podršku za novi operativni sistem.

Rekao bih na osnovu ovoga da ce dobiti ti telefoni windows 10. :)
 
Testirao sam bateriju i dosao do zakljucka da je messenger najgori po tom pitanju, skida bateriju ko lud :D
Ogranicio sam koriscenje njega, i izgura dva puna dana bez problema, sa stalno ukljucenim 3g.

Jel ti je bio vezan Skype account?
I meni isto messenger kidda bateriju, plus mi zabada kad hocu da izadjem iz iste :mad:
 
Poruke+skype trose najvise. Ako su tacni podaci iz saver-a. Ali kada sam se izlogovao sa Skype-a, vise nisam dobijao obavestenja o sms-u..

Sent from mTalk
 
Da li vam se dešavalo ovako nešto prilikom spuštanja Notification fioke? Isto je bilo par puta i na .29 i na .36....
qAKImQG.jpg
 
Meni se desilo na l640 nekoliko puta prilikom otkljucavanja .
 
Jel moze neko da kaze da li su napravili ikakve izmene na tile-u Calendara? Da li se i dalje prikazuje samo jedan event ili konacno moze da se vidi i vise njih?
 
Odradih hard reset, ne znam ni sam sto, i sada ne mogu nikako da ubacim srpsku tastaturu. Pokusao sam sve zivo, reinstall insider app, da dodam tastaturu pa da je sklonim restartujem tel i sl gluposti...svaki put samo stoji na prepare download.

Inace, par zapazanja prilikom vracanja backupa i sl stvari.
1. backup pukao na samom kraju.
2. skaliranje display-a vratio na normal i jos par podesavanja.
3. i dalje instaliraju gomilu svojih default aplikacija, koji ce mi djavo backup kada on radi sta hoce???
4. uz te ms app imao sam preko 80 aplikacija za update, koje su tek posle 10h bile sve sredjene. Ako nista drugo, mogli bi da nameste da se makar store aplikacija update-uje prilikom prvog podizanja sistema, ovako se jadna raspada dok sve ne zavrsi.
5. sam hard reset i prvo podizanje sistema je bas brzo, pola sata sve ukupno

Photos i edge aplikacije su ubedljivo najgore aplikacije koje su mogli da naprave. Toliko su jadne da mi nije jasno sta rade sa tim aplikacijama...
Photos:
- ne mogu da skinem one drive sliku, da je sacuvam na telefon!!! nego moram na onedrive pa tek tako...pa koji djavo onda mogu da editujem slike ako ne mogu da je sacuvam gde hocu.
- tema uvek crna, nema veze koja je sistemska tema...
- gde je sorting??? sortira slike kako mu volje, cas su desc, cas ascending, ludilo
- kada skrolujem brzo da bih dosao npr do slike od pre par meseci (jer nema sorting), predugo ih ucitava...slike su sa telefona
- zoom slika, sa telefona, nekad jadno spor

Edge:
- kada pozatvaram tabove i odem na prazan, kliknem back on otvara poslednje sajtove i tako ide redom u nazad, ludilo od aplikacije.
- prvo renderuje kompletan sadrzaj pa tek prikazuje na ekranu, ludilooo, najjadnije sajtove tako prikazuje, ne daj boze da si na nekom sajtu stoji, nekad i par sekundi taj stari.
- uzas agresivan sa novim tabovima, koji opet pamte sve strane ostalih tabova, ludilo
- ponekad, kada pokusam posle nekog vremena na nekom tabu da otvorim drugi sajt, ne desava se nista, ne reaguje app
- back/forward sa swipe-om, to ce da ubace juce
- ako sa back hocu da izadjem iz app, on ucitava prethodni sajt pa tek onda izadje, ma koliko ja kliktao back
- nece da skloni one opcije na youtube videu kada se tapne na ekran (play, volume i sl)
- kako da selektujem bilo sta sto kucam u nekom tekst boxu???

Verovatno ima jos gluposti koje bih napisao, ali dosta frustracija :p

@shobe
ne, prikazuje samo jedan poslednji za taj dan
 
Tek posle novogodisnjih praznika. Sredina/kraj januara, ali nista o zvanicnom izlasku.

Ma MCSFT ne procenjuje baš najbolje datume svojih proizvoda a možda ovo nije ni MCSFT kriv, ima previše blogova koji pišu šta im padne na pamet i onda drugi prenose.
A što se tiče update-a predhodna iskustva kažu da uvek ispadne mnogo sporije nego što se misli.
Očekujem te update početkom proleća. Nisam pesimista već nekako mi zvuči realno na osnovu iskustva sa tim update-ima.
 
Odradih hard reset, ne znam ni sam sto, i sada ne mogu nikako da ubacim srpsku tastaturu. Pokusao sam sve zivo, reinstall insider app, da dodam tastaturu pa da je sklonim restartujem tel i sl gluposti...svaki put samo stoji na prepare download.

To je do servera , ne može trenutno da se preuzme nijedna tastatura . Bio je takav problem pre par meseci pa su ispravili .

Pola stvari ovih što ti smetaju nisam primetio. U photos klikni na mesec pa potraži slike, odmah očita slike . Uvek mi prikazuje na vrhu zadnje slike koje sam slikao.

Ne znam šta ti nije jasno kod selektovanja teksta,prevučeš prstom i selektuješ deo ,kao što je na nivou sistema. Objasni konkretno na šta misliš .

Calendar držim srednji, ili mali tile pa ne primećujem. Mada Calendar je aplikacija tako da verovatno može da se doda opcija ,kao što je groove dobio dosta novih opcija skoro.
 
Poslednja izmena:
@StDzoni

Svaka ti je na mestu, naročito za Photos i One Drive, aljkavo i glupo do zla boga :D
A ovo za tastaturu, polako bre...
 
Poruke+skype trose najvise. Ako su tacni podaci iz saver-a. Ali kada sam se izlogovao sa Skype-a, vise nisam dobijao obavestenja o sms-u..

Sent from mTalk

Izlogovao sam se sa skype-a i stizu mi notifikacije o sms-u regularno. Praticu stanje na battery saver-u
 
Šta koristite za prognozu vremena ? Mislim od aplikacija :)

Weather mi je nekako najlepši vizuelno, čak je I dosta tačan mada još nema podršku za lock screen . Tako da sam morao da se vratim na vreme u srbiji, ubedljivo najtačniji i ima podršku za lock screen. Jedino što odskače izgled od win 10 i smeta mi.

Vidim da su izašle i accuweather i the weather channel , ovaj drugi fino izgleda ali i on nema podršku za lock screen.
 
Od ovih svih stavki što je Džoni naveo, jedino se slažem za edge explorer. Ovo sa photos aplikacijom mi je neverovatno, ja kad otvorim u istoj folder One drive, sav sadržaj mi je vidljiv.
Store radi normalno. Ovo oko texta mi je isto sve ok. Tastatura latinična ok, i predikcija i swipe.
Mada čitajući sve prethodne komentare ovde , kao i na drugim sajtovima, ispade da L640 najbolje radi sa desetkom :)
 
Ja korisim Weather Ilmetieteen laitos je razvija. Providan je tile i dopada mi se i precizna je.
Ove koje su bile transparentne na 8.1 nisu na w10 mobile transparentne, baš sam se neprijatno iznenadio, ne mogu ja prognozu sa obojenom pozadinom.
 
Jel mislis na slanje sms poruka - da si manje poruke koristio, ili si hteo reci da nisi pokretao facebook messenger?

Mislim na FB messenger, lose sam se izrazio. :D
Sms ne saljem puno, mozda 10-ak dnevno, ali sam se izlogovao iz Skajpa, i stizu mi obavestenja uredno.
Fb messenger je ubedljivo najgora aplikacija, i sama fb nije nesto sjajna al ajd...
 
Mislim na FB messenger, lose sam se izrazio. :D
Sms ne saljem puno, mozda 10-ak dnevno, ali sam se izlogovao iz Skajpa, i stizu mi obavestenja uredno.
Fb messenger je ubedljivo najgora aplikacija, i sama fb nije nesto sjajna al ajd...

On je uvek dosta trošio, stara aplikacija, u kombinaciji sa uključenom lokacijom još više.
 
Ja se vratio opet na 8.1. Najviše zbog kamere jer je dosta koristim, a na 10ci se nikako ne mogu osloniti na nju.
Ono što sam i ranije primetio je da kad fotkam nešto, pa i bez rich capture moda, izbaci adding finishing touches i tu stoji i preko 30 sekundi nekad. Ne mogu ništa osim da ubijem app i da se nadam da je sačuvao fotku.
Druga stvar mi se desila juče. Pokrenem kameru i slajdujem kontrole za ručna podešavanja i app pukne, pokrenem opet i opet isto, treći put isto, četvrti put isto.
Rekoh, aj automatski ću da fotkam - hoćeš, ali juče, opet pukla app.
I morao sam restartovati tel. da bi kamera proradila.
 
Nazad
Vrh Dno