Šta je novo?

Windows (phone) 10

Hvala na iscrpnom odgovoru, i ja mislim da će sve biti ok... još samo da mi stare lumije to dočekamo... Tipujem januar...
 
Nije mi jasno sto ne ubace Grid / List View da ima neke crtice lepe izmedju kontakta, kao sto npr izgleda u outlook za windows 10 kad citas mailove. Meni jako ruzno izgleda aplikacija poslebno sa ovom crnom bojom.

Fali attachement atm... Nadam se da nisu tolko ludi da aplikacija zazivi Live bez toga.
 
Pozdrav, meni nece na L 530 izabrao sam fast pre toga.

Da li uopste moze W10 na L530?

Da li jos nekome stoji ovako ili samo imaju Fast i Slow?
e2ef2e65606e68e6d08d2f3643d5f5b9.png
 
Poslednja izmena:
Sutra izlazi novi build 10536 . Ima problem sa store pa su se razmišljali da li da ga puste .

GabeAul Under memory pressure, app purchases or IAP will cause the Store to crash. It's about 28.8% of the time in our telemetry.


A možda izađe I danas ...
 
Poslednja izmena:
Za dragosavljevica: Za taj tel win10 nije dostupan, mozda ga uopste i ne bude, zbog 4gb memorije. Mozda i drugi telefoni ne dobiju.

Ovi iz ms-a nisu normalni, da ne koristim ovu platformu bilo bi mi smesno, ovako je zalosno... Svaki build umesto da bude stabilniji, oni ga jos vise upropaste. Mesec dana i vise nisu uspeli da isprave taj bug, sad kao ljudi da glasaju da li hoce neispravan build ili ne?! Cemu onda uopste sluzi technical preview program?
 
A kako da instaliram ovu messaging skype preview na w10 ,samo pise the app couldn't install.
 
Ma bice sigurno... Nego jel moze bing da se makne iz Edge-a? Nije da daje lose rezultate ali :)
 
Bice za l520 99,999% w10. Za l530 je jos sve neizvesno krastavac
 
Koga ne mrzi da cita, zanimljiv tekst: http://www.windowscentral.com/editors-desk-windows-phone-community-imploding

Ima i realnog sagledavanja cinjenica, optimizma ali i razocaranja koje je sve vise prisutno kod dugih korisnika wp. Jedna recenica koja se uklapa u kompletan utisak kaskanja za ostalim platformama:

"The problem for Microsoft is everything is down the road. The promise of Universal apps? Coming soon. The promise of ported apps through Bridges from Android, iOS, Win32 and web apps? On the way. New exciting Windows Phone hardware? Just around the corner! A stable and mature OS that can compete with Android and iOS and even surpass them? It's almost here!"

Pored stalnog kasnjenja, jos jedna cinjenica koja mnogo razocarava sve wp korisnike su njihove aplikacije koje su uglavnom losije od ios/android verzija.
Do nekle je razumljivo da prvo stavljaju akcenat na ogromnu bazu korisnika, ali zanemarivanje sopstvenih korisnika tako sto nikad nece dobiti jednako dobar software(pa i uz kasnjenje) je pucanj u nogu za ceo mobilni os.
High end windows phone a uskoro windows 10 for mobile telefon, kaska svaki put po godinu dana za konkurencijom. Prethodni modeli su isto izasli sa godinu dana starim hardware-om, sada dok se svi spremaju da uskoro izbace telefone sa snapdragon 820 soc (odnosno uveliko testiraju), microsoft nema pojma kada ce da izbaci telefon sa godinu dana starim soc...Sto je jos gore, zbog veoma glasne, negativne reakcije na najavljenje top telefone pitanje je sta ce stvarno da urade. Nije mi jasno da ovako velika kompanija ne moze da ima bolju saradnju sa trenutno najjacim mobile cpu proizvodjacem.
Manage aplikacija u wp je generalno los, jedna drugu izbacuju iz rama veoma brzo, iskreno posten multitasking ne postoji. Po ovom sto sam isprobao w10m, deluje da nema razlike.
I na sve ovo da dodam jadno ponasanje sistema na pojedine tipove fajlova...

Ala se raspisah, ima jos dosta i losih a i dobrih stvari za reci, ali to drugom prilikom... :p

Mnogo najavljenih stvari koje obecavaju, jos samo da ostvare...u skorijoj buducnosti i naravno u punom obliku u kom ih najavljuju.
 
Lepo receno. Ja sam im dao jos jednu sansu da ispune sva ta obecanja ili bar neka. Sa l520 presao na l640 i sad cekam w10 zvanican. Pa cemo posle nove godine da donosimo konacan zakljucak. Vredi li ostati na wp ili ne, jer je w10 najavljivan nao najveca nadogradnja do sada. Ako u njemu ne isprave sve sto treba, ja ne znam kad ce...
 
Totalno isti rezon imam I ja. Sačekaću W10 pa da vidim sa mojom 640XL dal vredi dalje sarađivati sa MS-om. Stvarno moraju da budu mnogo brži i konkretniji ... Ovako ne ide.
Realno, ukoliko u narednih godinu dana ne uhvate voz sa ostalima - mislim da ih niko više neće smatrati ozbiljnim igračem na tržištu mobilnih OS-a.
 
Poslednja izmena:
Sto postavi link StDzoni, meni najbitniji deo je ovaj : "At the very least, let us wait for Microsoft to tell their story and then judge. Fair?". To je fer. Iskreno niko ne zna kako ce 10-ka da ispadne, ali meni se vec svidja vise od 8.1, em po izgledu, em po sortiranjima. Verujem da ni performanse i fluidnost nece izostatii. Ako uzmem u obzir da zadnjih 2 godine koristim 8 i 8.1 (koji je zastupljen 2,3,5 ili 10% na svetskom nivou i uopste me nije briga) na lumijama 925,920 i 520, i da sam dao tome OS-u prednost naspram ostalih (Androida i iOS-a), i skroz sam zadovoljan, ne znam zasto ne bih bio sa onim sto mi se vec cini boljim od ovoga sada. I naravno da treba malo aktivnije da se ukljuce u trku sa drugim sistemima, ali nema potrebe da mi o tome brinemo. Imaju svoje developere i menadzere koji su placeni za to. E sad sto se tice aplikacija, to je vec stvar potrebe svakog korisnika licno. Poprilicno se razgradio store kakav je bio na pocetku i mislim da zadovoljava 90% potreba svih korisnika. Ali to je vec statistika. Dok recimo za tipove i generacije CPU-a i koje graficke trpaju i koliko rama, to mi je skroz nebitno. Bitno mi je da je telefon funkcionise tecno i bez zakucavanja, dok na G3 sa svom tom konfiguracijom skoro kao moj desktop komp, nisam bio zadovoljan. To je neko moje misljenje kao ne previse zahtevnog korisnika. Ostaje da cekamo (u mom slucaju nestrpljivo) i da vidimo sta ce i kako ce da bude.
 
Ja sam uzeo L640 jer je skoro nemoguće naći dobar Android telefon po toj ceni. A i sviđa mi se Windows Phone. Jeste da hardver nije baš up-to-date ali to ne utiče na rad telefona koji uopšte ne secka u radu. Probao sam i Asfalt 8 i igra isto radi bez seckanja.
Hardver nije problem kod Lumia telefona u realnom radu već na papiru. Kad ljudi pročitaju specifikacije i vide da fon ne koristi najnoviji čip odmah pomisle da tu nešto ne valja, da fon neće biti dovoljno brz i odustanu.
Najavljeni L950 i L950 XL za čude i ne kasne sa hardverom budući da Snapdragon 820 još uvek nije u masovnoj proizvodnji a telefoni treba da izađu za mesec dana.
Ni sam OS nije problem jer je optimizovaniji od Androida i bolje radi na istom hardveru. Ako odrade posao kako treba Window 10 Mobile će biti napredak u odnosu na Window Phone 8. A sada kada imam instaliran Windows 10 na računaru ideja univerzalnih aplikacija i ne zvuči loše. Na primer, sinhronizivao sam Asfalt 8 na računaru i fonu pa gde god da igram igra mi povezuje progres i dostignuća u igri.
Problem je manjak aplikacija i igara u odnosu na Android i IOS. Mnogi se osećaju uskraćenim za ono na šta su navikli na druga dva OS-a ili su imali prilike da vide i smatraju da im treba. Možda developeri budu više motivisani ako Windows 10 zaživi jer se potencijalna korisnička baza znatno širi. Mislim, ako mi se neke aplikacije sviđaju i koristim ih na fonu zašto ih ne bih koristio i na računaru ili Win 10 tabletu?
Razumem pojedine ljude koji postaju nestrpljivi jer su već duže vreme u WP svetu i žele brz i vidljiv napredak. Ja sam tek ušao u WP svet i za sada mi ništa ne nedostaje. To me podseti - imam druga koji koristi Android telefon (Huawei). Kaže da je mnogo zadovoljniji i da mu fon mnogo bolje radi otkad je pobrisao sve gluposti iz telefona i ostavio samo par aplikacija koje su mu zaista potrebne. A to su aplikacije koje postoje i za WP i koje i ja imam na L640.
 
Instalirao sam brdo updatea na zadnji bild 10ke i NIŠTA ne radi, Skype, Viber, Line, totalno beskorisno za pozive (naročito Viber koji kida vezu onog momenta kad pokušam speaker da uključim), Skype je katastrofa...L1520 sa 10 TP i L620 na Cyan...naročito taj 620 (ja sam ga koristio, bilo ok), toliko brljavi da je za Dunav, kako je promenio vlasnika gotovo je beskoristan, čak i kontakte gubi, reseti i restarti ne pomažu.

Bitno da izmišljaju neke Skype/Messaging beskorisne gluposti a sam Skype je neupotrebljiv, bar kod mene i to dugo, još i pre TP.
Činjenica je da su pukli, među telefonima nemaju šta da traže, 10 phone se previše oteže, ende.
 
Poslednja izmena:
Tebi Ivane bar neće biti teško da se odlučiš u kupovini sledećeg telefona... ;)
Samo ja sam ipak iznenađen činjenicom... Da sve više ljudi viđam sa wp telefonom... Najjača mi je bila gospođa (cca 60g) u 25P koja je slušala muziku na sluškama, a istovremeno pregledavala recept za kolače preko explorera...

:)


Nije tek tako lako napraviti nešto da radi... To nije baš otezanje, već naše nestrpljenje... Šta mi sad čekamo... L950? Šta? Da neću možda da ga kupim odmah?
Čekamo W10M za naše uređaje...? Šta? Ovaj 8.1 ne radi? Koji je smisao?
Ok... I ja sam znatiželjan... Samo realno... L950 ili 950XL kupujem tek možda za pola godine ili više... Ne samo zbog cena.... Nego da vidim dali je W10M ono što želim da bude...

Suština je ovo... W10 i W10M su konačni... Nema W11 i sl... Dakle, moguće je postojeću verziju učiniti boljom, upgrade... ali nema dalje...
 
Najjeftiniji... Cenu diktira ponuda-potraznja, i u danasnje vreme moda. Placas "ime" a ne kvalitet ili funkcionalnost. Na zalost...
 
Pa naravno kad je vrh telefon. Meni najvise smetaju on screen tasteri. Ipak sam naviko na nezavisne tastere ispod ekrana
 
Imam L520 sad ce dve godine. Telefon kida kako radi. krastavac 4' ekran nije nesto, sama plastika je kriticna, hardwer na papiru za danasnje vreme vrlo oskudan...ali bre radi! Nije S6 ali je u svojoj klasi gospodin. Zbog raznoraznih nedostataka u politici same kompanije uzeo sam HTC 820. Samsung ocima ne zelim da vidim kao ni LG. Za Apple se nema para, ali bi mi to bio prvi izbor. Da ne odem van teme. Ja stvarno ne znam sto se przite sa tim dal ce ili nece izaci win10 za L5xx seriju?! Sistem na kom je napravljen lepo radi i samo je veca sansa da desetka ne bude bas optimizovana na vasem hardveru. Nije to iPhone da ima jedan ili dva hardwera...pa moze do perfektnosti da optimizuje svaki update. Akcenat na nedostatke je u smislu funkcionalnosti samih app, viber je katastrofa u smislu zahtevnosti... Ja sam uzivao dok je messenger bio u sklopu sms na amber sistemu. Ljudi, ne treba da bude sareno i sa efektima...nego efikasno, brzo, citljivo. E sad, druga stvar... Sto se medium i low klase tice...BLIC, PREDNJA, ZADNJA KAMERA svaki model mora da je imaaaa bez izuzetaka. Mnogo mrse sa tim po jeftinim modelima i to odbija veliki broj kupaca od 15-18 godina. Evo ne znam...raspisao sam se. U glavnom, veliki sam fan WP ideje, probao, odusevio se pa se razocarao...sad zivim u nadi i cekam bolje vreme. U koliko za dve godine wp ne uradi nesto drasticno sa trenutnim nedostacima velike su sanse da odem na iOS.
 
K'o Pen i Teler kad su namestili degustaciju skupih mineralnih voda a sipali u svaku česmovaču...
 
Kako ide soft reset na W10? pokusao sam kao na WP(vol- i power), ali mi otvara feedback stranu xD
 
Jutros iznenadjenje taman sam se ponadao,
Kada ono....
 

Prilozi

  • wp_ss_20150915_0002.png
    wp_ss_20150915_0002.png
    30.9 KB · Pregleda: 158
  • wp_ss_20150915_0001.png
    wp_ss_20150915_0001.png
    30 KB · Pregleda: 154
Tebi Ivane bar neće biti teško da se odlučiš u kupovini sledećeg telefona... ;)
Samo ja sam ipak iznenađen činjenicom... Da sve više ljudi viđam sa wp telefonom... Najjača mi je bila gospođa (cca 60g) u 25P koja je slušala muziku na sluškama, a istovremeno pregledavala recept za kolače preko explorera...

:)


Nije tek tako lako napraviti nešto da radi... To nije baš otezanje, već naše nestrpljenje... Šta mi sad čekamo... L950? Šta? Da neću možda da ga kupim odmah?
Čekamo W10M za naše uređaje...? Šta? Ovaj 8.1 ne radi? Koji je smisao?
Ok... I ja sam znatiželjan... Samo realno... L950 ili 950XL kupujem tek možda za pola godine ili više... Ne samo zbog cena.... Nego da vidim dali je W10M ono što želim da bude...

Suština je ovo... W10 i W10M su konačni... Nema W11 i sl... Dakle, moguće je postojeću verziju učiniti boljom, upgrade... ali nema dalje...
Realno neka postoji win 10 i neka ga nadogradjuju poboljsavaju narednih 5 godina... Mene i dalje nervira sto moj Nexus 7 2013 tab nece dobiti android M jer google nece da suppprtuje vise taj tablet, a isti ima hardware da tera novi os.
krastavac ne volim da me neko tera da kupujem novi uredjaj zbog novih inovativnih softverskih sadrzaja... Al dobro na zapadu je to i ok...
 
Nazad
Vrh Dno