Šta je novo?

Windows (phone) 10

Zar ne stoji ovako na zvaničnoj stranici od početka:

" While we're working hard to make Windows 10 available for other Lumia devices, the following is a first list of Lumia smartphones that will receive a free upgrade when available: Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 635 (1 GB RAM), Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735, Lumia 830, and Lumia 930. Features may vary by device. 8 GB of internal memory required."
 
Ukucaj aj moj post na google pa vidi gde sve ima.
 
Poslednja izmena:
Zar ne stoji ovako na zvaničnoj stranici od početka:

" While we're working hard to make Windows 10 available for other Lumia devices, the following is a first list of Lumia smartphones that will receive a free upgrade when available: Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 635 (1 GB RAM), Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735, Lumia 830, and Lumia 930. Features may vary by device. 8 GB of internal memory required."
Ovi sami sebi skacu u stomak. 435 ima 4gb interne...
 
Ja za jehebao stvar. U glvi mi je bilo zadnji put kada sam istalirao, prazan prostor od 4gb koji mi je preostao nakon instalacije igara i programa.
Jos jednom izin za zabunu.
 
Trenutno koristim viber i rade dobro,možda mi stigne čak i pre nego na pc,dakle stize odmah, ranije na 8.1 stigne na pc pa 1,2 s kasnije na telefon. WA nemam instaliran retko ko ga koristi od kontakta.
 
Moze malo slika kako izgledaju aaplikacije.
Interesuje me edge, mail, viber, skype, whatsapp i tapatalk.

Takodje excel posto njega najvise i koristim.




Viber,Skype Wa,tt još nisu izašle za win 10.





Ostale sam već kačio nekoliko puta ,pregledaj u temi...


Okačio bih ponovo ali tt teza upload slika.



@Rotkod Čekaj sledeći build,verovatno sledeće nedelje. Ovako moraš 2 sada da skidaš.
 
Poslednja izmena:
Koliko traje update sa 8.1 na 10 (sada sa oba build-a da uradi)? L520 preko 10Mbps konekcije. I koliko treba za recovery u slucaju da nesto ne radi?
 
Poslednja izmena:
Koliko traje update sa 8.1 na 10 (sada sa oba build-a da uradi)? L520 preko 10Mbps konekcije. I koliko treba za recovery u slucaju da nesto ne radi?


Ma skine on brzo ali dok instalira treba dosta vremena. Posle drugog se preporucuje hard reset. Cenim da treba preko 2 sata.
Bolje je sačekati sledeći build nije će sigurno biti još bolji, mislim ko je već čekao treba još malo da sačeka.
 
Dali da m uradim hard reset ili ne? W10 lumia 1020...
 
Joj ala me vuce da probam! Ista situacija kao sto je bilo za 8.1 PfD. Rotkod, javi kako sljaka i koliko ti je trebalo. Hoce ortak isto da stavlja na 1020.
 
Upravo kako je Tole rekao Ja kažem sačekajte :) , instalirao sam odmah fast, tako da je potrajalo... Sve je zanemarivo i posle hard reseta, daje se naslutiti da će to u budućnosti biti ok... Ono što me je nateralo na vraćanje je... kamera i nisam uopšte imao tastaturu, ni nakon hard reseta... Eto!
Upravo vraćam 8.1.

U pitanju je Lumia 1020!

Edit: Kamera je osakaćena... nema ono što želim da ima...! To ima na 8.1... Kvalitet!
 
Poslednja izmena:
Ja sam uradio čistu instalaciju sistema 8.1, zatim na fast... Rezultat je izostao... Mislim... Nije ono što sam očekivao, mada vidim potencijal!
 
Ja kad sam instalirao w10 nisam imao backgrounds u galeriji imao sam samo 4 plocice na ekranu ,a kad sam odradio hard reset ,dobio sam i pozadine i pocetni ekran je bio lepo sredjen ,facebook i sve ostalo.
 
Messaging Skype Beta

http://www.windowscentral.com/messa...obile-leaks?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

Dakle otprilike ista kao ova message aplikacija , može se zameniti I koristiti umesto ove koja je već u telefonu.


skype-messaging3.png
 
Poslednja izmena:
Kako si ti zadovoljan 10kom... Mene iznerviralo to što nisam imao tastaturu... :(
 
Koristim ga nekih dvadesetak dana.

Ajde prvo loše stvari ...

Izgled mi je ok ali mislim da ipak sve treba sve biti malo veće, povećati sve elemente za nijansu . Kod imenika to primećujem .


Takođe ima dosta nezavršenog posla. Extras ima neki manji font koji totalno odskače I to tek treba da srede. Zezao me automatski upload slika na one drive, mada je sada to popravljeno.

Notifikacije rade dobro I tu sam zadovoljan , nema kašnjenja . Battery saver je malo unapređen ali nisu ubacili sot I to mi je zamerka . Ubacili su mogućnost da se stavi wallpaper iz photos aplikacije I to je ok. Sa druge strane ne dozvoljavaju lako menjanje zvona nekom pesmom. Mislim da to neće namerno menjati .

Konkretno velikog problema nemam. Najveći mogući problem je to što se posle otključavanja ne pojavi odmah vreme I datum ali opet možeš nesmetano da otključaš, tako da mi nije preveliki problem. Dolazi do rušenja aplikacija iz čistog mira , to donekle I razumem , nije još sve optimizovano , niti su aplikacije apdejtovane, sem ovih od Ms-A.

Dobre stvari ove nove win 10 verzije koje mi se najviše sviđaju: Swype za naš jezik , nije skroz cakum pakum ali ide ka tome , već sam se navikao. Automatsko odgovaranje na poruke bez ulaska u app je isto super . Vidim da su čak I neke nove win 10 app počele da koriste to, tako da će biti odlično kada ga ubace I ovi drugi chat programi. Dodali su dodatna podešavanja za start I po meni sasvim je to dovoljno . Može se namestiti prema svom ukusu . Ove nove Ms aplikacije su većinom dobre .

Alarm, sasvim fina app I konačno ubačena štoperica , timer i nema potrebe za dodatnim aplikacijama tog tipa.

Weather mi je lepša nego ona na win 8.1 , takođe koristim i Sport app . Naravno file manager je sada ubačen default i dosta znači .

Sviđa mi se što su uvažili kritike i vratili bar dole kod Edga , u People ubacili swype kao i kod photos . OneNote radi ok ali mi se izgled ne sviđa , izgleda kao port sa android, možda i jeste...

Baterija je sasvim dobra , možda mi je malo lošija nego na 8.1 ali po meni prihvatljivo.

E da i navigacijaodnosno Maps nije loša , najveći nedostatak u odnosu na Here mi je trenutno što nema navigacije sa našim jezikom, samo generički eng .

Pored dodatne optimizacije koja će uslediti i možda biti vidljiva već i od sledeće verzije ipak aplikacije trebaju biti apdejtovane na win 10 . Onda će i system bolje raditi.
 
Edge = internet explorer ,potpuno se isto ponasa na svakoj web stranici gde sam ih uporedjivao.
 
Meni IE i na 8.1 radi perfektno, tako da ne vidim kakva poboljsanja mogu da ocekujem sa Edge. Da li ima HERE navigacija na Win 10?
 
Meni IE i na 8.1 radi perfektno, tako da ne vidim kakva poboljsanja mogu da ocekujem sa Edge. Da li ima HERE navigacija na Win 10?

Ima ( pretraga je ipak ne nalazi, može da se skine pretragom aplikacija koje si već skinuo ) ali vremenom mislim da će bataliti skroz . Nova Maps aplikacija će koristiti kombinaciju bing I here podataka .
 
Nazad
Vrh Dno