Šta je novo?

Windows (phone) 10

Ne postoji "novi" stabilni bild jer ništa zvanično još nije ni pušteno.
Sad sam prebacio na Fast da sačekam taj .71...
 
Poslednja izmena:
Neminovno će ga biti, a sad da li će da bude 71 ili nešto treće je manje bitno.
 
Cek malo sam zbunjen, W10M nije zvanicno predstavljen? A 950\950XL modeli jesu?
 
Jeste, samo kao i za pc... Još uvek u izgradnji... Kako da objasnim...?!
 
Izbacili telefon sa beta verzijom OS. Hrabrost ili ludost?
 
Kome se ne sviđa doqca nek se aka sa andriodom, mene neće više videti btw ja zadovoljan sa betom ;)
 
Evo meni ceo dan na fon ne stizu poruke, reset i soft reset ne pomazu, mora hard reset... :S
 
Izbacili telefon sa beta verzijom OS. Hrabrost ili ludost?

Deb.ilizam, eto sta je.

Kako za sada stoje stvari najjeftiniji androidi (cak i samsung/LG koji su nekada bili najvece djubre) rade dosta bolje i stabilnije od ovog djubreta W10m i stvarno mi nije jasno koliki fanboj treba da budes pa da opravdavas i branis kompaniju koja je izbacila ovako los OS i to u trenutku kada treba da se bore za svakog korisnika da bi ponovo prebacili 2% na trzistu.
 
Pa to se oduvek znalo.. ne znam samo odakle ti ideja da uzmeš lumiu koja košta kao kutija žvaka?
Kako si očekivao da će da radi ,plus je na alpha sw

Edit: trebao si da uzmeš neki lg leon i svi srećni
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned

Bravo, nije baš toliko loše ali uglavnom se slažem s tobom
 
Deb.ilizam, eto sta je.

Kako za sada stoje stvari najjeftiniji androidi (cak i samsung/LG koji su nekada bili najvece djubre) rade dosta bolje i stabilnije od ovog djubreta W10m i stvarno mi nije jasno koliki fanboj treba da budes pa da opravdavas i branis kompaniju koja je izbacila ovako los OS i to u trenutku kada treba da se bore za svakog korisnika da bi ponovo prebacili 2% na trzistu.

Asi ga preterao hardcore :) 'Osim' sporog do ultra sporog pokretanja aplikacija i cinjenice da ne ostaju u pravom multitaskingu fazon duze od pola sata, i tome da sam sistem jos uvek nije dovoljno brz koliko sigurno moze i bice, stvarno nista toliko lose ne radi, barem su pokusali da budu malo futuristicki u poredjenju sa ultra smarackom ponudom druga dva OS-a.
Sporost aplikacija je bukvalno samo do developera, ali to "samo" je jedno ogromno samo..
 
Kome se ne sviđa doqca nek se aka sa andriodom, mene neće više videti btw ja zadovoljan sa betom ;)

Kao što već jednom rekoh - i onda se pitate odakle hejt prema WP i WP korisnicima.

Koristim WP pune dve godine i volim WP, ali ovo što MSFT sada radi je čist *****luk!
I ne. Neću nikako biti zadovoljan nedovršenim sistemom gde ili nešto ne radi, ili ono što radi radi polovično.
 
Pa to se oduvek znalo.. ne znam samo odakle ti ideja da uzmeš lumiu koja košta kao kutija žvaka?
Kako si očekivao da će da radi ,plus je na alpha sw

Na osnovu dosadasnjih dobrih iskustava sa Lumia telefonima, nevezano za OS i aplikacije vec za stabilnost i fluidnost a mom ocu treba pouzdan uredjaj sa 10-ak aplikacija. A L925 u ocuvanom stanju nisam uspeo da nadjem ovde u Va i odustao sam od tog telefona jer ih po oglasima ima uglavnom u ocajnom stanju.

Isto tako nisam pratio strane forume i slicno vec sam se oslonio samo na utiske sa bench-a i zbog standardnog hajpa MS-ovog OS-a/Lumia telefona zakljucih da je L550 najkvalitetniji telefon u toj low klasi i da radi ubedljivo najbolje, brzo/fluidno/stabilno. E al' problem je sto telefon niti je hardverski najbolji u klasi niti radi kako treba, radi toliko lose da jedva cekam(o) da ga se otarasimo a nadam se da ce to biti vec ove nedelje.

@ Lozac

Nista nisam preterao, cak se trudim i da ne flejmujem ali bukvalno nikada vise necu ni pomisliti na preporuku ili kupovinu WM telefona na osnovu vasih utisaka i bez prethodne provere kako radi. Retko kada se zayebem sa kupovinom (ne secam se kada sam kupio neki krs poslednji put, mozda ovaj bloody mis sto nije bas dobar kako sam ocekivao i na osnovu hajpa) ali eto sad sam se ispalio zestoko.
 
Poslednja izmena:
Meni sve fercera... Ne znam... Do sada nisam imao ništa slično gore navedenog...
 
Na papiru i u teoriji bi trebalo biti tako, ali se MSFT malo zeznuo u praksi...
Stvar je što sada sve više relativno jeftinih telefona ima relativno jak hardver. SD410 je postao standard, a sve više se gura 2GB RAM, što je za Android već dovoljno da bi radio relativno pristojno.
 
Deb.ilizam, eto sta je.

Kako za sada stoje stvari najjeftiniji androidi (cak i samsung/LG koji su nekada bili najvece djubre) rade dosta bolje i stabilnije od ovog djubreta W10m i stvarno mi nije jasno koliki fanboj treba da budes pa da opravdavas i branis kompaniju koja je izbacila ovako los OS i to u trenutku kada treba da se bore za svakog korisnika da bi ponovo prebacili 2% na trzistu.

Stvarno pretera, ali bas. Pises svasta ovde i lazes pa se ne krstis. Ima bagova, zeza po nesto, ali ne u toj meri kao sto pricas.
Cisto kao primer telefona koji se najcesce uzimaju:
sestra ima 'samsung galaxy core prime', brat 'samsung galaxy grand prime'. Oboje su uzeli skoro telefone, oba su jeftiniji od npr lumia 640 u mts-u...a da ne pricam koliko su jeftiniji od moje L830 (nema u mts-u, ali su bar 2x jeftiniji ovako, ako ne i vise).
Ako se gleda cpu, gpu i ram sva tri telefona(i moj) su slicni, cak oba samsunga imaju novije cpu i gpu. Da li rade bolje, ne. Ni priblizno. Bas zbog takvih kao ti sam uzeo i cackao njihove telefone. Nisu oni losi ali ne da ne mogu da se porede sa mojom lumijom, nego su stvarno jadni u pojedinim situacijama. Necu u opste da ulazim u detalje, ali bukvalno pri prvom kontaktu se oseti koliko imaju delay u svemu. Da ne pricam da ta najslabija L550 koju si toliko ocrnio, ima mnogo bolji ekran od oba modela. Sasvim sam siguran da preterujes do te mere da si presao u slepo verovanje po cenu i da nisi u pravu.

P.S. pogledajte nazive ova dva samsung modela, posle ce neko da kaze kako je kod lumie konfuzija.
 
Ko misli ''da lazem'' slobodno neka pozajmi neku L550 na par dana, sve ce mu biti jasno. Telefon je kod nas 5-6 dana, apdejtovao sam sw, ''dao sansu'' ovom sistemu, u pocetku uopste nisam pljuvao i bio sam rezervisan u kritikama ali ne vredi, pao mi je mrak na oci koliko lose radi a i otac je razocaran kupovinom.

A ako sve to napisano utice lose na vasa ''osecanja'' prema nekakvom nedovrsenom raspalom MS W10M os-u.. e to je ocigledno vec bolest modernog potrosackog ''smart'' doba.

Ziveli.
 
Poslednja izmena:
Meni .63 radi super na L730 ali da mi bude glavni telefon sa windowsom nikad. Moraju da srede sve aplikacije u da ih ponzde više. Tek tada i da razmislim. Kao drugi telefon je ok.
 
Poslednja izmena:
@ hsv

Aj daj neke konkretne primere kao ja, neki video snimak :)
 
Poslednja izmena:
Na .29 buildu koji je na 550 i 950 dobro je da uopšte radi... Tek od ovog .63 su stvari krenule nabolje... Sramota za toliko veliku kompaniju da izbaci beta OS... Kad ga završe ako dočekamo biće ok. Za sada mi se sviđa kako radi outlook i edge. Na ostalim stvarima treba da se poradi na brzini. Nisam radio hr posle.63 nadogradnje.
 
Stvarno pretera, ali bas. Pises svasta ovde i lazes pa se ne krstis. Ima bagova, zeza po nesto, ali ne u toj meri kao sto pricas.


Cisto kao primer telefona koji se najcesce uzimaju:


sestra ima 'samsung galaxy core prime', brat 'samsung galaxy grand prime'. Oboje su uzeli skoro telefone, oba su jeftiniji od npr lumia 640 u mts-u...a da ne pricam koliko su jeftiniji od moje L830 (nema u mts-u, ali su bar 2x jeftiniji ovako, ako ne i vise).


Ako se gleda cpu, gpu i ram sva tri telefona(i moj) su slicni, cak oba samsunga imaju novije cpu i gpu. Da li rade bolje, ne. Ni priblizno. Bas zbog takvih kao ti sam uzeo i cackao njihove telefone. Nisu oni losi ali ne da ne mogu da se porede sa mojom lumijom, nego su stvarno jadni u pojedinim situacijama. Necu u opste da ulazim u detalje, ali bukvalno pri prvom kontaktu se oseti koliko imaju delay u svemu. Da ne pricam da ta najslabija L550 koju si toliko ocrnio, ima mnogo bolji ekran od oba modela. Sasvim sam siguran da preterujes do te mere da si presao u slepo verovanje po cenu i da nisi u pravu.





P.S. pogledajte nazive ova dva samsung modela, posle ce neko da kaze kako je kod lumie konfuzija.



Molim te, ne mešaj Šljamsung ovde. Njihovi telefoni su takve neoptimizovana gov*nca da ne zaslužuju pažnju. Kako su postali toliko popularni, nije mi jasno.

Ali zato Meizu M2, Lenovo S60 ili Xiaomi modeli su primer kako to može da radi sa takvim ili sl. hardverom.

Evo ja sad već par minuta pišem ovaj post jer tastatura užasno uspori i ako počnem da kucam malo brže uopšte ne registruje slova pa onda brišem i ispavljam... U nekim slučajevima i jeste k'o jeftini Android .
 
Lozacu nemoj da se foliras, pre kupovine si mi na PP rekao da sve radi super i kao na starim WP8.x lumiama sa kojima sam zadovoljan a onda kada sam izneo niz bagova i problema e onda si poceo da se vadis ''kao eto, desava se, u beta je fazi'' a evo i Unique93 je napisao za jos jedan uzasan bag a i po netu vidjam zalbe na zakucavanje tastature, restartovanje pri slanju sms i slicne gluposti a i sam sam naveo bagove/lagove koje sam doziveo na ovom telefonu, ne pravi se lud.

Vec sutra cu pokusati da se otarasim ovog telefona, nadam se da cu i uspeti, nemam vise sta da kazem osim nikada vise MS fon bez debele prethodne provere uzivo a teme i veci deo toga napisanog u ovom podforumu cu definitivno prestati da uzimam za ozbiljno :)
 
Poslednja izmena:
^ mene stalno pobijaju ovde šta god da napišem, a koristim 640ku + mi je 550ka dostupna svaki dan. Fanbojizam ravan Apple korisnicima.
 
Osecanja si pokazao samo ti, sa preteranom kolicinom ostrascenih komentara za kratko vreme. Jedno je izneti stav, a drugo je galamiti i gusiti ostale.

Ja svakako ne spadam u grupu u koju si me svrstao, jer telefon ne menjam tako cesto(zapravo imao sam jos 3 telefona) niti branim w10m na nacin na koji ti mislis. Isto tako, sam jedan od onih koji za sledeci telefon nece biti ogranicen samo na w10m, bas jer ima istine u onome sto si i ti medju mnogima pominjao.
Jedno je galamiti i zatrpavati temu, nismo mi krivi sto telefon nije ispunio tvoja ocekivanja i verovatno ne radi kako treba.

L550 necu da komentarisem jer nisam oprobao telefon, ali dovoljno je da sam naveo 2 bolja android telefona i video da nisu ni blizu onome sto ti pricas za neke android metuzaleme.
 
Lumia 950, ...63, nije odrađen HR, odziv i ostalo... Radi i više nego ok... Dali sam ga ja prosto podesio kako treba, ne znam...
Inače, sve sam update radio na postojeće... Nikad nisam radio HR.
Očigledno nešto debelo ne štima... Ići ću uskoro u kupovinu... Pa ću malo da istražim L550... Mada je meni reper Darko, a on ne nalazi veće zamerke...
 
Nazad
Vrh Dno