Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Zajedno do pobede za dve godine ce biti bolje [emoji24] [emoji24]
Zajedno da gradimo i radimo [emoji24] za sve nas... za bolje sutra, tj za bolji windows
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zajedno do pobede za dve godine ce biti bolje [emoji24] [emoji24]
Zajedno da gradimo i radimo [emoji24] za sve nas... za bolje sutra, tj za bolji windows
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Nemoj tako, nije za dve. Za dve do tri.
 
Neko rece da nema Android telefon za 250e koji ne zabada. Nexus 5x radi brze i stabilnije od bilo koje Lumije a kosta 250e nov.
Naravno da ne radi bolje i stabilnije, to nije moguće sa nabacanom kupusijadom zvanom Android.
 
Ovi botovi sa pricama o zapucavanju i restartovanju Androida samog od sebe su jako zabavni. Razne sam verzije Androida koristio, od Donuta naovamo i nikad nisam imao velikih problema sa stabilnoscu sistema. Verujem da korisnici kojima se to desava ne umeju da koriste uredjaje. Kao sto se mom ocu desava da mu nekakve aplikacije baguju koje kod mene ne prijavljuju iste probleme.

Svasta moze covek ovde da procita pa iovako nesto, tvrdi lik da mu je Krofnica (Donut) super radila :D pa mora da si koristio imenik i poruke - core apps, pa cak je i to bilo bagovito i lagovito...itekako je to bio nestabilan sistem sve do recimo 4.2 ili bolje receno 4.4 KitKat :)

E da pojasni ovaj biser molim te : " Verujem da korisnici kojima se to desava ne umeju da koriste uredjaje. " ti izgleda imas neki dar za telefone , imas neki tutorial kako da ga bolje koristim? ono u full-u sto bi rekli.
 
Eh, kad bi samo mogli ljudi da se malo opuste i puste druge da biraju za sebe šta žele bez insistiranja da taj neki sistem baguje, a neki drugi ne...

Windows radi super! Na desetki imaju kod samo neke stvari da ispravljaju, ali biće to dobro, i nije da je samo utopija u pitanju.

Drugo - može nekome i Android lepo da radi... Treba prihvatiti i tu činjenicu. Ima ljudi koji nemaju zamerke, a koriste još telefone od po 512MB RAMa... Zašto je to tako - šta ja znam, valjda i zbog "najveće prednosti Androida" da svako može svašta da čačka (počev od proizvođača telefona).

I onda - manite se podela na ove ili one tabore, nego gledajte ko vama šta pruža. Eto, meni Windows odgovara, odgovara i mnogim drugima, pa se manite te priče.

I ne znam čemu ovakvu tekstovi - mi koji smo bili na insajderu i koji smo kod imamo Windows 10 telefonu znamo da Microsoft radi na sistemu za telefone, znamo da sistem biva sve bolji, i zašto onda izlaze razne gluposti išao ovih dana ovom sajtu... Po svim pokazateljima oni rade na sistemu, žele da ispune cilj koji su sebi odredili, i onda ovako neki tekst. Verovatno da se korisnici uplaše sa je ovaj sistem mrtav i da ne kupuju Windows telefone.
 
Eto, poslovni fon mi je Samsung J1, nov, android 4.4.4, ažuriran, nije rutovan i sl. bukvalno ga koristim samo za pozive, eventualno odigram neku sitnu igru, jednom sam bio na fejsu.
Ali čudna stvar je da posle par dana krene da se vuče, napuni memoriju nekim đubretom i bam, jedino restart pomaže. A i posle restarta kao da ima neko mikro seckanje.
Na Lumiji 625 nema tih fičera, iako je dosta starija, nema potrebe da mislim o stanju memorije itd.

E sad, fb app za android je zaista mnogo bolja nego na Win-u, ali sam win 8.1 mnogo tečnije radi nego ovaj android.

Stvar je ukusa, načina razmišljanja, navike, svi smo mi različiti, kao i naši telefoni, i tako i treba da ostane :)
 
I onda - manite se podela na ove ili one tabore, nego gledajte ko vama šta pruža. Eto, meni Windows odgovara, odgovara i mnogim drugima, pa se manite te priče.

I ne znam čemu ovakvu tekstovi - mi koji smo bili na insajderu i koji smo kod imamo Windows 10 telefonu znamo da Microsoft radi na sistemu za telefone, znamo da sistem biva sve bolji, i zašto onda izlaze razne gluposti išao ovih dana ovom sajtu... Po svim pokazateljima oni rade na sistemu, žele da ispune cilj koji su sebi odredili, i onda ovako neki tekst. Verovatno da se korisnici uplaše sa je ovaj sistem mrtav i da ne kupuju Windows telefone.

Zato sto se mi bavimo nekakvim poslom koji se naziva novinarskim, a vi se time na bavite

Mi iznosimo cinjenice i pratimo desavanja u vezi svake platforme: NISMO donosili preterane zakljucke vec smo zeleli da mnogobrojne komentare rastrakane po mnogobrojnim vestima u vezi ove problematike stavimo na jedno mesto. Ako malo bolje pogledate, glavna ideja ovog clanka jeste iznosenje hronologije dogadjaja u poslednje vreme, da bi nakon toga od vas kao citalaca bilo zatrazeno da iznesete svoje misljenje. Da, apsolutno treba da se razlikujemo, svakako da ne treba svi da koristimo jedan telefon
 
Prvi pasus mi je upućen onim "paljevinama" što samo ispiraju mozak ostalim ljudima kako Windows nije dobar, tj. kako je loš za medalju.

Vama bih se izvinio, jer ovo drugo ne bih ni napisao da nema toliko pomenutih paljevina na forumu... Prenosite vi i dobre i loše vesti vezano za Windows Mobile, jedino što nekad bude tekstova koji izgledaju kao izvlačenje nečega iz konteksta, pa samo onaj ko nešto dodatno pročita vidi u kom je kontekstu nešto negde rečeno, ili šta već.
 
Drugar ima Lumia 535 dve nedelje i verovatno ce prodati iako je pre toga koristio ZTE Q blade koji je primer nestabilnosti Android sistema.

Njemu zbog posla treba mogucnost da snimi razgovor da ne bi u voznji zapisivao adresu musterije. Koliko smo videli na netu postoji aplikacija koja omogucava snimljanje ali to radi preko cloud-a pa trosi mb samo tako.

MS je morao da smisli barem mogucnost da snimis svoj deo razgovora ako vec smatraju da je protivzakonito snimati sagovornika.

I pomenuo mi je da nema t9 srpski sto mi je bilo skoro pa neverovatno, rekao je da koristi neku SMS t9 aplikaciju da bi mogao da kuca poruke pomocu t9 unosa.

Ako MS nije u stanju da ubaci ono sto telefoni imaju od kako znam za njih ne znam o cemu uopste pricamo.
 
Ako dodamo na to, da smo dobili opciju "3G Only", posle više od pola decenije, ništa prosto ne treba da nas čudi.

Jednostavno, previše je tih bug-ova, sitnica, gluposti, koječega i kraj.
 
Poslednja izmena:
Na 8.1 telefonima me postoji mogućnost snimanja razgovora zbog pravnih gluposti, a Microsoft zbog bezbednosti moje omogućio aplikacijama pristup razgovoru. Sa druge strane, Android isto nema tu opciju sam po sebi koliko znam, nego postoje aplikacije koje rade posao (prilično dobro). Google nije ponudio tu opciju sam, ali Android sam po sebi drži širom otvorena vrata svima onima koji bi hteli da naprave aplikaciju za to, ići ko bi hteo tako nešto da koristi.

Ipak, Lumia 550/650/650DS imaju ovu mogućnost. Samo korisniku govore "morate imati saglasnost bla bla bla", prosto da bi oni bili čisti. Možda će i ovi sa 8.1 što dobijaju nadogradnju na 10 dobiti ovi mogućnost (uključujući Lumiju 535), ali nisam optimista po tom pitanju.

Uzgred, koja je to fora da t9? Šta korisnik s time dobija?
 
Poslednja izmena:
DeLarge: je napisao(la):
Koristim Lumia 830 telefon, nepunih godinu dana. Pre toga sam imao Android telefone godinama, koje sam kupovao u cenovnom rangu 250-300e, jer je po mom misljenju besmisleno davati vise novca za telefon. Svaki me je posle nekog vremena razocarao i resio sam da promenim platformu, iOS mi je bio preskup, a za 250e sam video solidan L830 i uzeo ga. Prezadovoljan sam, pogotovu otkako je Win 10 stigao, i aplikacije nove pocinju da se rade, apsolutno mi je zadovoljstvo da ga koristim, kako poslovno tako i privatno. Elem, sto se tice Windows platforme.. zar stvarno mislite da su toliko dugo radili na Win 10 Mobile i na univerzalnim aplikacijama, da bi ih sada jednostavno odbacili, taman kad su izbacili Full verzije ? Nikakvu logiku ne vidim u tome. Moje licno misljenje je da je Windows platforma buducnost. Ima par razloga, prvi je da se ozbiljno radi na softveru, zajedno sa korisnicima se radi na update sistema, takodje se rade i aplikacije koje ce puno znaciti, drugi razlog je da se radi na rebrendiranju hardvera sto je po meni odlican potez. Lumia telefoni su cesto pljuvani i gazeni bez nekog razloga, i brend je jako poljuljan. Stoga promena u Surface telefone je jako dobrodosla, imajuci u vidu koliko su Surface tableti uspesni, pa i Surface Book koji planiram mozda nabaviti. Tri telefona su najavljena za sledecu godinu, taman da se ispegla Win 10, izadje Redstone, odrade sve univerzalne aplikacije i stabilizuje celokupan softver. Poveze se ceo ekosistem kako to Microsoft zamislja, sklopi jos par ugovora sa nekim proizvodjacima, i taman tada MS izbacuje tri odlicna rebrendirana i redizajnirana Surface telefona. Po meni je ovo jako pametno, Microsoft je pre svega svetsa megakompanija u kojoj rade vizionari, i verujem da cemo kroz dve godine videti konstantan rast broja korisnika Windows Phone platforme.
Osećaj kao da gledam brod koji tone u luci, zvuk sirene i horde hodočasnika trče i sapliću se o će pre da zatvara rupe. Bila bi to zabavna disciplina na "Igrama bez granica".
Sve ima svoje mane, Android itekako [najveća od njih što je Evil Google iza njega], ali Bilijevi/Nedelini hodočasnici će uskoro prekrdašiti i Jabučile u peglanju.
 
Ovi botovi sa pricama o zapucavanju i restartovanju Androida samog od sebe su jako zabavni. Razne sam verzije Androida koristio, od Donuta naovamo i nikad nisam imao velikih problema sa stabilnoscu sistema. Verujem da korisnici kojima se to desava ne umeju da koriste uredjaje. Kao sto se mom ocu desava da mu nekakve aplikacije baguju koje kod mene ne prijavljuju iste probleme.
Nije botovanje. Većina su Samsung, a Samsung je ubi bože posle par meseci. Nikad ne bih opet uzimao TW. Ako budu prešli na stock može.
 
Naravno da ne radi bolje i stabilnije, to nije moguće sa nabacanom kupusijadom zvanom Android.
Kada ti se ukaze prilika procackaj Nexus. Promenices plocu. ;)
Nije botovanje. Većina su Samsung, a Samsung je ubi bože posle par meseci. Nikad ne bih opet uzimao TW. Ako budu prešli na stock može.
Samsung jeste ocajan ali nije on jedini proizvodjac Androida. Neka probaju Nexus pa da vidimo onda sta ce reci u odbranu Windowsa.
 
Nije ni samsung toliko los, mozda nama sa bencha koji volimo stock android, ali vecini ljudi sasvim odgovara. Bas sam koristio drugov A5, i bas OK radi.

Da das ljudim wm i samsung 99.99999999% bi uzelo samsung bez razmisljanja. Jer su prosto navikli na njega.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Radi on ok ali par dana, onda pocinju lagovi i ostala zezanja.
 
Jeste kada uzmu onaj grand core prime, sa giga rama a samsung blota za cetiri telefona.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja jos nisam video Samsung koji radi isto posle par dana kao i neposredno posle restarta. Ali vecini ne smeta dok ne pocne da zamrzava.
 
Od galaxy S2 koristim samsung telefone i osim nekih problema sa S4 + kada su izbacili lollypop za njega do danas nikakvih problema nije bilo, pogotovo ne sa S6 edge plus.

Sent fra min SM-G928F via Tapatalk
 
Ja koristim Lumia 830 već godinu i po dana. Pre toga 820 a pre nje Samsung S2+. Bitno je reći i da sam fan Nokie tako da možda i nisam objektivan, ali se trudim da budem. Dakle, što se tiče win 10, ja ga aktivno koristim zadnjih par meseci (kroz insider program) mada mi je pre neki dan došla i oficijalna redstone nadogradnja. Ono što je mene privuklo wp-u je to što je radio tečno sa wp8, sa wp8.1 je dobio neke nove (u to vreme već stare funkcije za Android) kako što je notifikacijski centar npr... Ono što sam primetio tokom zadnjih par godina je da se windows phone sve više približava androidu po funkcijama ali i po bug-ovima. Mene takođe nervira to iščekivanje novih verzija koje su svaki put sve bug-ovitije, ali ipak mislim da su i dalje wp telefoni bestbuy. Čudni su mi potezi Microsoft-a ali siguran sam da tu ima nečega. Ne bi me iznenadilo da za par godina neće biti potrebe za telefonskim operativnim sistemom jer će "full Windows" da radi na tim uređajima.

Sent from mTalk
 
Drugar ima Lumia 535 dve nedelje i verovatno ce prodati iako je pre toga koristio ZTE Q blade koji je primer nestabilnosti Android sistema.

Njemu zbog posla treba mogucnost da snimi razgovor da ne bi u voznji zapisivao adresu musterije. Koliko smo videli na netu postoji aplikacija koja omogucava snimljanje ali to radi preko cloud-a pa trosi mb samo tako.

MS je morao da smisli barem mogucnost da snimis svoj deo razgovora ako vec smatraju da je protivzakonito snimati sagovornika.

I pomenuo mi je da nema t9 srpski sto mi je bilo skoro pa neverovatno, rekao je da koristi neku SMS t9 aplikaciju da bi mogao da kuca poruke pomocu t9 unosa.

Ako MS nije u stanju da ubaci ono sto telefoni imaju od kako znam za njih ne znam o cemu uopste pricamo.

To je takav *****izam to snimanje razgovora, da je i meni smetalo u pocetku, ali "navikao sam se" i bez toga. Naravno, kad kontaktiras nekog zvanicnika preko twittera, onda krece prica kako je to trazeni feature (jos od pre Hrista), pa ne bi bilo lose da se ponovo ponovi ista prica u Windows feedbacku. Onda dodju fanboy-i i seru (seru li, pa seru) kako je to protiv zakona, ali nema veze sto 550/950/950XL (a, sada verujem i 650) imaju "out of the box".
 
Mada je MS zaista imao nekih čudnih odluka, kao npr. Lumia 535 ne snima video u 720p, dok lumia 520 to radi bez problema.
Nije to samo minus za Lumiu 535 već i za još nekoliko telefona iz nižeg segmenta
Nedostatak blica kod jeftinih modela mi je smetao ali sam kasnije uzeo Lumiu 625 koja je sa blicom.
Svakako bi voleo da Gos'n Satja Kandela malo pogura stvari u smeru WP korisnika, mada MS ponavljam, ima čudne odluke u zadnje vreme.

Da ne kažete da mi keramičari nismo realni :D
 
Svasta moze covek ovde da procita pa iovako nesto, tvrdi lik da mu je Krofnica (Donut) super radila :D pa mora da si koristio imenik i poruke - core apps, pa cak je i to bilo bagovito i lagovito...itekako je to bio nestabilan sistem sve do recimo 4.2 ili bolje receno 4.4 KitKat :)

E da pojasni ovaj biser molim te : " Verujem da korisnici kojima se to desava ne umeju da koriste uredjaje. " ti izgleda imas neki dar za telefone , imas neki tutorial kako da ga bolje koristim? ono u full-u sto bi rekli.

Prevazisao sam te mladalacke fazone kada sam znanje delio dzabe. Ako zelis mozes i ti da naucis, samo treba uloziti vremena i truda a to se iskazuje novcem, nazalost.
 
Imam android (Note 4), i evo vec 2 godine i vise ni da stucne??? Cudno a???
Ali nemam 5000 aplikacija za svakakve gluposti na njemu. Poziv, poruka, mejl, skype, viber, parking, live score, novine... dovoljno je. Nervira me sto Google ubacuje svoje stvari kao default koje ne mozes da skines (npr. hangouts mi ne treba i sl...) ali ako ne platis na mostu platices na cupriji, nema RUCKA ZA DZABE!!! Svi to rade, a najvise me nervira sto ONI ZNAJU STA JA HOCU!!! Pa ubacuju svakakvo djubre unutra. Ljudi, to je samo parce plastike (metala) koje Vam "olaksava" zivot, svako nek uzme ono sto misli da mu najvise odgovara, ne prepucavajte se bez veze, uzivajte u zivotu
 
Posedovao sam Htc HD7 sa Windows 7 OSom. Posedovao sam nekoliko lumia 920, kolega na poslu ima lumiu 630. Trenutno koristim Z1 i Lumia 550. Mogu da kazem da dok sam bio na Windows Phone 8-8.1 verzijama verovao sam da ce boljitak za platformu da se pojavi svakog momenta. Kad sam probao Lumia 550 sa Windows Mobile 10 znao sam da je zavrseno sa njima. Jasno mi je da je to low end telfon ali , ljudi, to toliko lose radi da je tragikomicno.....Aplikacija ima, ako nema originalnih ima zamena ali to je sve jako lose, sturo, polovina opcija nema.Viber nema video poziv, Facebook je smejurija, Edge je katastrofa. Probajte da odete sa njim na youtube, to su Tantalove muke, neki drugi sajt....pomilote se da ce ga ucitati....Nestabilnost je uvek prisutna. Koristim telefon kao mobilni hotspot, ni to ne moze normalno da odradi. Ne govorim ovo da obeshrabrim ljde da ga ne kupuju ali je realnost da su Microsoftovi telefoni kako hardverski tako i softverski LOSE napravljeni. Cak i android koji je poznat po svakavim bagovima i cudljivom ponasanju je boji i zaokruzeniji sistem koji ima pregrst funckija da ponudi i korisne aplkacije.
Na kraju , ja sam lekar po zanimanju, ne covek koji se bavi informacionim tehnologijama i volim da uredjaji koje imam rade kvalitetno ono sto im je osnovna primena. Pametni telefon mora da zaista bude pametno napravljen.....
 
Da li iko danas normalan misli da Belfiore ima iP, zbog "uvida u konkurenciju"?

Čak i da to radiš, to ne radiš javno.

Ja mislim da taj lik ima Advanced build W10 na telefonu i ponosito koristi dok se korisnicima smeje u lice onako podmuklo :D
 
Zato sto se mi bavimo nekakvim poslom koji se naziva novinarskim, a vi se time na bavite

Mi iznosimo cinjenice i pratimo desavanja u vezi svake platforme: NISMO donosili preterane zakljucke vec smo zeleli da mnogobrojne komentare rastrakane po mnogobrojnim vestima u vezi ove problematike stavimo na jedno mesto. Ako malo bolje pogledate, glavna ideja ovog clanka jeste iznosenje hronologije dogadjaja u poslednje vreme, da bi nakon toga od vas kao citalaca bilo zatrazeno da iznesete svoje misljenje. Da, apsolutno treba da se razlikujemo, svakako da ne treba svi da koristimo jedan telefon

Prvi pasus mi je upućen onim "paljevinama" što samo ispiraju mozak ostalim ljudima kako Windows nije dobar, tj. kako je loš za medalju.

Vama bih se izvinio, jer ovo drugo ne bih ni napisao da nema toliko pomenutih paljevina na forumu... Prenosite vi i dobre i loše vesti vezano za Windows Mobile, jedino što nekad bude tekstova koji izgledaju kao izvlačenje nečega iz konteksta, pa samo onaj ko nešto dodatno pročita vidi u kom je kontekstu nešto negde rečeno, ili šta već.

Ipak ja povlacim svoje izvinjenje. Pa majku mu, isti ste kao Blic! Na pocetnoj strani na kojoj se pojavljuje anketa crvenim slovima stavili „Microsoft je korisnicima Windows Phone telefona opalio žestok šamar”. Nemoj mi pricati o iznosenju cinjenica...
 
Nazad
Vrh Dno