Šta je novo?

Windows Mobile - budućnost ili utopija?

Upravo kako sam i napisao, Y6 ne Y600.

A nosi ga od decembra.. nula puta restart, ni hard ni soft.
Klinac na njemu gleda YT dečije klipove do besvesti, brlja sta stigne.. sve bez greške podnosi.

Tvoj prvi komentar je zvucao kao "njen android je bolja kupovina od bilo kojeg windows telefona koji je tog cenovnog ranga"

Zar komentar nisam počeo ovako "A sto se tiče zahtevnosti android-a.." Šta tu ima da zvuči ovako ili onako?
 
Poslednja izmena:
Upravo kako sam i napisao, Y6 ne Y600.

A nosi ga od decembra.. nula puta restart, ni hard ni soft.
Klinac na njemu gleda YT dečije klipove do besvesti, brlja sta stigne.. sve bez greške podnosi.

Deluje kao solidan telefon - ovo sto sam na brzinu pogledao specifikacije. :)

Ali i dalje, ne bih rekao da mu nema ravnih Windows telefona - kao sto sam naveo Lumiu 535 (za koju ne znam ni da li moze vise da se pronadje ganc nova) i Lumia 550.

EDIT: Ipak, samo bih dodao da sad vidim u Tehnomaniji Y6 za 15.000 dinara (snizen sa 20.000). Navodim ovo cisto da bismo, kad pominjemo cene telefona, bili na istim skalama. :)
 
Poslednja izmena:
Sa tim da je lumia u "ceni" debela ceo 1cm, a ima i manji ekran. :)


Ne radi dobro, možda tvojoj ženi radi, meni ne radi na LG Spirit, i znam kakve mi probleme pravi..

Pa LG-u bez custom rom-a ne radi kako treba ni G3...
 
Poslednja izmena:
L535 mu je skoro pa slicna po tom pitanju, mada za L550 jeste - 1,4mm deblja od Y6 i ekran od 4,7 inca naspram 5. :)
 
Ti na 8GB interne memorije opusteno mozes instalirati ceo windows store.. :)
 
Svakako sam opusteno instalirao sve sto mi treba. :)
 
Cak i to, a nemas normalan browser jebaiga...

Iako koristim WM (smatram da je sistem dobar), nedostatak krštenog browser-a mi je najveća mana. Bukvalno nema ni jednog sa svim funkcijama. Najgore kod Edge-a je što pola mobilni stranica izgleda kao na onim dump phone-ima, primer Google. Jednostavno izgled i funkcionalnost Google-a je na Edge-u katastrofa, nemam opciju "podešavanja pretrage" (filtriranje rezultata). O ostalom ne treba ni pričati.
 
Cek malo... na WM10 nema Opere, Firefoxa, Dolphina, bas nista od toga? Kapiram da nema Chrome ali bas da nema nijedan drugi to mi je jako cudno.
 
Cek malo... na WM10 nema Opere, Firefoxa, Dolphina, bas nista od toga? Kapiram da nema Chrome ali bas da nema nijedan drugi to mi je jako cudno.
Nema ni Opere (izuzev mini verzije, koja se slabo update-uje), ni Firefox-a, ni Dolphina. Ima samo UC Browser (koji se raspada) i postoji more nekih nepoznatih Edge based browsera, a svi delimično napravljeni i svakoj nešto fali.
 
Jeste bezveze to za browser, ali mi nije to tolika mana sistema... Neki se ovde hvataju za to ko pijani plota sa namerom da nesto pljuju, kao "koristis jedan na cellular data, drugi na wifi - uzas koja katastrofa", ja kao sto sam rekao - nije mi to problematicno. Opera Mini ima redje azuriranja, ali mislim da ko je cesce koristi vide da ona postaje bolja. Doduse, takodje nekako imam utisak da mozda ekipa iz Opere i ne poseduje znanje da napravi toliko uspesan browser za pametni telefon kao sto su ranije napravili za Symbian-e. Ovo sto kazem za znanje - mozda gresim...
 
Znanje?

Opera nema neke koristi ni na Desktopu a ne da se cima sa W10M iskreno... Da hoce, napravili bi do sada, ima MS dobar alat za portovanje, do sada bi vec imali Mini Operu bar sa 75% funkcija kao na droidu..
 
Ko što rekoh, možda grešim... :)
 
Nema ni Opere (izuzev mini verzije, koja se slabo update-uje), ni Firefox-a, ni Dolphina. Ima samo UC Browser (koji se raspada) i postoji more nekih nepoznatih Edge based browsera, a svi delimično napravljeni i svakoj nešto fali.

UC Browser je tezak krs i na Androidu... jel radi Maxthon na W10M? Na desktopu je jedan od boljih browsera a vidim da ima za WP8.1.
 
Radi Maxthon na W10M. Lepo uradjen browser, kod mene radi kako treba. On ima opciju da ne ucitava slike, pa moze tako da se ustedi, mada nema opciju da ucitava slike umanjene. Inace lepo prikazuje stranice kako mi se cini.

Ma samo da su ostavili Internet Explorer na W10M, meni bi to bila najbolja opcija... S tim da i Internet Explorer nije bas na svim stranicama uspeo da ustedi podatke. Znam da mi je Blic na njemu jeo megabajte, dok se okrenem, puko 50MB... Valjda sve na one njihove reklame... A kad neko toliko bezobrazno napravi sajt, ne zasluzuje ni da ga ljudi posecuju, mada dobro, mogu i tu da se ustede podaci pa mozemo takve i da iskuliramo.
 
“What adds irony to the whole matter, is that the creators of the browser inform on their website that it was created with the thought of ensuring security and privacy to the users in the light of scandals related to violation of the privacy by the American National Security Agency (NSA),” the report said.
"Vasi podaci su bezbedni, sve vase najosetljivije podatke cuvamo u Pekingu". :D
 
Upravo tako, nismo u Kini, niti smo u njihovoj interesnoj sferi da bi ljude brinula njihova špijunaža. Za prosečnog zapadnjaka čak je i bolje da ga špijunira kineska, nego neka vlastita agencija.
 
Hahaha, kako da ne. Windows 10 ne šalje to ukoliko mu ne dozvoliš. Postoji razlika. I ako bih birao između polu represivne USA agencije ili otvoreno represivne Kine. Očigledno bih bio na strani USA špijuniranja. A protiv sam ona, tako da bih nijedno.
 
Ja nebih pravio razliku izmedju dva zla :) informacije se svakako prodaju, slobodno je trziste informacija u toj sferi svi saradjuju...
 
Zato i kažem da sam protiv oba. Ali postoji razlika između njih u svakom slučaju.
 
Ne znam bas, meni Kinezi nista nazao nisu ucinili do sad. Ameri, sa druge strane...
 
@ Dark Mag.

Manje prati N1 i u92 :)

Sent from my D6503
 
Ne znam bas, meni Kinezi nista nazao nisu ucinili do sad. Ameri, sa druge strane...
Šta su ti Ameri uradili? Što se bombardovanja i tih stvari tiče, za dlaku da u 20 veku zaratimo s Rusima, a i Kinezi bi nas bombardovali da im je to bilo u interesu. :-D
 
Necemo o tome, nije forum tog tipa. Kome nije jasno do sada njemu stvarno nema smisla objasnjavati.
 
Ne znam bas, meni Kinezi nista nazao nisu ucinili do sad. Ameri, sa druge strane...
To je mnogo površno gledanje. A što se Amerike tiče, desilo se zahvaljujući našim *****ima sve zašta se krivi "zapad"... I kad smo imali prilike upropastili smo ih. Pa je sve to onako lepo isprano da deluje kao da nas mrze, da ne priznaju sopstvenu nesposobnost.
 
Hahaha, kako da ne. Windows 10 ne šalje to ukoliko mu ne dozvoliš. Postoji razlika. I ako bih birao između polu represivne USA agencije ili otvoreno represivne Kine. Očigledno bih bio na strani USA špijuniranja. A protiv sam ona, tako da bih nijedno.

Amerikanci su poznati po tome što traže i dobijaju izručenja EU državljana zbog prevara vezanih za elektronsko bankarstvo, držanja piratskih sajtova (poput onog vlasnika kickass-a koji je uhapšen u Poljskoj, a državljanin je Ukrajine), terorističkih pretnji, itd... Isto tako imaju kontrolu nad službama u njihovim banana državama. Pa čak i "mi" imamo kancelariju fbi koja je usred BG-a i direktno je koordinisana sa našim službama. Sa druge strane Kinezi se još uvek ne bave izigravanjem svetkog policajca na taj način.

Zato sam i napisao ono što sam napisao...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno