Šta je novo?

Windows Live messenger zamena?

vizionar

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
442
Poena
619
Instalirao sam sestri pre 5-6 dana Windows Live Messenger...
E jutros mi je pukao film jer on nece da radi (a pre radio ok). Pogledam sta je kad ono izasla novija verzija i ova "stara" nece da radi. Da li postoji neka dobra alternativa ovom messengeru? Tj. da li znate za neki drugi program koji ima slicne mogucnosti a da nije od *ebenog Microsofta?

I da li bar postoji mogucnost da se ovaj Messenger instalira na particiju koju ja odredim a ne na C particiju?

Hvala na odgovorima, i izvinite ako zvucim "malo" iznervirano....
 
Ima dosta alternativa ali ne znam kako one stoje sa eye candy foricama koje MS ima i koliko su one bitne u celoj prici.Kao alternative imas aMSN(portabilan izmedju ostalog),Pidgin(portabilan),Vidjao sam neke msn lite portabilne varijante ali ne znam koliko su legalne pa pogledaj i odluci..
Sto se tice izbora mesta gde se instalira kada je u pitanju msn mozda nije u pitanju standalone instaler pa ti zato ne dozvoljava da biras mesto.
http://download.live.com/?sku=messenger
Ovo je link za live messenger 2009,ljudi se zale da su imali dosta problema ali meni radi bez greske,pa mozes da probas sa njim.Da bi dobio stand alone instaler pokreni download pa ga prekini i trebalo bi da dobijes dugme try again.To ce skinuti full instalaciju i mozes da biras mesto gde da instaliras.Samo je malo povelik download od 133MB sa mnogo nebitnih stvari ali...
Poz
 
Poslednja izmena:
Pidgin ce da ti zavrshi posao.

Jednostavan, moz' se budzi po potrebi.
 
Instalirao sam sestri pre 5-6 dana Windows Live Messenger...
E jutros mi je pukao film jer on nece da radi (a pre radio ok). Pogledam sta je kad ono izasla novija verzija i ova "stara" nece da radi. Da li postoji neka dobra alternativa ovom messengeru? Tj. da li znate za neki drugi program koji ima slicne mogucnosti a da nije od *ebenog Microsofta?

I da li bar postoji mogucnost da se ovaj Messenger instalira na particiju koju ja odredim a ne na C particiju?

Hvala na odgovorima, i izvinite ako zvucim "malo" iznervirano....

aMSN

Ima dosta alternativa ali ne znam kako one stoje sa eye candy foricama koje MS ima i koliko su one bitne u celoj prici.Kao alternative imas aMSN(portabilan izmedju ostalog),Pidgin(portabilan),Vidjao sam neke msn lite portabilne varijante ali ne znam koliko su legalne pa pogledaj i odluci..
Sto se tice izbora mesta gde se instalira kada je u pitanju msn mozda nije u pitanju standalone instaler pa ti zato ne dozvoljava da biras mesto.
http://download.live.com/?sku=messenger
Ovo je link za live messenger 2009,ljudi se zale da su imali dosta problema ali meni radi bez greske,pa mozes da probas sa njim.Da bi dobio stand alone instaler pokreni download pa ga prekini i trebalo bi da dobijes dugme try again.To ce skinuti full instalaciju i mozes da biras mesto gde da instaliras.Samo je malo povelik download od 133MB sa mnogo nebitnih stvari ali...
Poz

E to mi je trebalo, mrzim te instalere shto svlache preko neta, njima nije jasno de ima zemalja gde ljudi nisu stalno online i onda kad trerbam nekom da instaliram, a on nema trenutno net onda bude shipak.
 
Poslednja izmena:
Pidgin ce da ti zavrshi posao.

Jednostavan, moz' se budzi po potrebi.

meni pidgin nije mogao da se nakaci na gtalk (mada iz linuxa to radi najnormalnije).. onda sam video digsby i odlican je (podrzava cak i fejsbuk chat, moze da se namesti i da sedi u tray-u i proverava mejl (u mom slucaj gmail, za ostale ne znam)). jedini problem je sto ima ocajno lose smajlije :(
 
E to mi je trebalo, mrzim te instalere shto svlache preko neta, njima nije jasno de ima zemalja gde ljudi nisu stalno online i onda kad trerbam nekom da instaliram, a on nema trenutno net onda bude shipak.

Uzasavaju me ti instaleri i volim da imam sve u offline varijanti a ovi su preterali.Umesto da ti odmah daju izbor da skines koju varijantu hoces ovde moras da vracas da bi dosao do standalone-a:smash:
Mnogo zauzima mesta u odnosu na 7.5 i 8.5 ali sta da se radi.Mene je uvatila manija portabilnog software-a ali ne znam da li ima 09 portabilna a pogledaj ove msn lite varijante,nisu lose...
Poz
 
Poslednja izmena:
aMSN je jako stabilan ja ga imam vec dve nedelje i fino radi :)
 
onda sam video digsby i odlican je (podrzava cak i fejsbuk chat, moze da se namesti i da sedi u tray-u i proverava mejl (u mom slucaj gmail, za ostale ne znam)). jedini problem je sto ima ocajno lose smajlije :(

Digsby je još beta, s time ima i puno grešaka. Offline messaging ne radi, file transfer je užasan, mislim da treba sačekati da to srede pa tek onda ga koristiti. Ovo se odnosi na MSN protokol.
 
Pidgin - Od kada sam zamenio Windows messenger njim preporodio sam se.
 
Pidgin (portable) koristim svuda , Linux , XP na poslu na kom mi ne radi MSN....
Jako dobar program
 
Miranda Portable (koristim je za MSN, Yahoo, ICQ, IRC, a može još prilično protokola), Pidgin Portable...

Oba free, oba extra programi!
 
Zaintrigirali ste me sa ovim Digsby-jem, moram da ga probam.
 
Pidgin. Miranda je super ali kad krene da se baguje e onda se pozdravi...
 
Pidgin je veoma dobar, ali sam navikao na aMSN. Koristim ga vise od godinu dana.
 
Poslednja izmena:
Digsby sam nedavno probao i nisam mogao da se konektujem na MSN. Jedini razlog koji mi je pao na pamet je sto su njegovi tvorci ogranicili unos password-a na maksimum 16 karaktera i time onemogucili sve korisike kojima je pass veci. Smesno ali je tako.
 
Da li će programeri iz Pidgina konačno rešiti pitanje file transfera kod MSN protokola? Odmah bih prešao na pidgin da znam da neće da mi kilavi transfer, aka najviše 5 kB/s, a onaj msn-pecan alternativni plugin, što ga razvija bivši developer pidgina, isto ne radi direct file transfer već ide preko proxyja gde capovano na 5 kB/s.
 
Kod mene isti problem sa Pidginom i file transfer-om. Cesto bude i manje od 5kB/s (oko 2-3kB/s) :S
 
Nisam merio brzinu, ali mi se čini da file transfer preko MSNa u Pidginu ide nekom solidnom brzinom. Ako se ne javi niko sa tačnim podatkom, proveriću ja ovih dana...

Njet, ograničeno je na 5 KB/s najviše i to me stvarno živcira, jedina stvar zbog koje i dalje koristim Windows Live Messenger. Mislim da jedino aMSN od svih alternativnih MSN klijenta može da koristi direct file transfer. Digsby je mogao jedno vreme, čini mi se da ni on više ne može.
 
Ja nisam primetio da nesto fali windows live messengeru, pa recite iz kog razloga trazite alternative, odnosno, sta se vama nije dopalo kod Live messeng.-a?
 
^^
Evo meni nece da radi na Win7. Izbaci neki error 8x....xxx bla bla i odem na MS site i pishe treba da registrujem neki file preko Command Prompt i odradim pa pishe ako nece ni tako skini neki file pa ga instaliraj i trebalo bi da radi a NERADI. :mad:

Evo i linka na kojem je sve objashnjeno i naravno po tom upustvu sam i odradio i chekao i vishe nego nekoliko minuta, probao restart i reinstall i nece...
http://help.live.com/help.aspx?mkt=...orCode=80040154&ErrorId=80040154&Locale=en_ms

Jel treba da budem programer da instaliram jedan bedni program ?? :S:

Skinuo aMSN i radi iz prve bez kojekakvih zezanja, downloadovanja, instaliranja nekog posebnog file-a i ostalih gluposti ;)
 
Poslednja izmena:
^^
Evo meni nece da radi na Win7. Izbaci neki error 8x....xxx bla bla i odem na MS site i pishe treba da registrujem neki file preko Command Prompt i odradim pa pishe ako nece ni tako skini neki file pa ga instaliraj i trebalo bi da radi a NERADI. :mad:

Evo i linka na kojem je sve objashnjeno i naravno po tom upustvu sam i odradio i chekao i vishe nego nekoliko minuta, probao restart i reinstall i nece...
http://help.live.com/help.aspx?mkt=...orCode=80040154&ErrorId=80040154&Locale=en_ms

Jel treba da budem programer da instaliram jedan bedni program ?? :S:

Skinuo aMSN i radi iz prve bez kojekakvih zezanja, downloadovanja, instaliranja nekog posebnog file-a i ostalih gluposti ;)

Heh, kapiram te. Ja imam XP i sve mi radi :)
 
Ja nisam primetio da nesto fali windows live messengeru, pa recite iz kog razloga trazite alternative, odnosno, sta se vama nije dopalo kod Live messeng.-a?
Ja ga nisam ni probao, niti imam nameru. Koristio sam dugo Mirandu, a sada Pidgin.

Pidgin mi se sviđa, jer preko jednog relativno malog i brzog programa mogu da budem istovremeno konektovan na razne mreže na Netu (trenutno koristim MSN, ICQ, Yahoo, IRC, Jabber, Facebook chat, a moguće je konektovanje na još desetak mreža).
 
^ Upravo to. Hoću program koji može više protokola da podrži, neću da koristim 300 različitih clienta.
 
Upravo sam primio file od 600kb preko pidgina i trajalo je vekovima. Navukla se pauchina na folder dok je pismonosha preneo.

FIAL.
 
Taj golub kanda neshto zabushava?:)
 
Nije samo do Pidgina, nažalost. I Digsby isto, Miranda isto koliko sam primetio, jedino aMSN može, pored WLM, da koristi direct file transfer.
 
ajd da ja nesto pitam:

windows live messenger i msn messenger su dva razlicita programa.
koji je trenutno bolji za W7?

koji e-mail treba da bude, jel moze "gmail"?
 
MSN Messenger je prestao da se tako zove od 7.5 verzije, od verzije 8 je Windows Live Messenger. Skini poslednji Windows Live Messenger i može gmail.
 
Nazad
Vrh Dno