Šta je novo?

Windows 9 - Threshold

-[ExcorCist]-

Slavan
Učlanjen(a)
09.10.2005
Poruke
335
Poena
319
Pozdrav Benchmark

Nadam se da nisam duplirao temu :), ako jesam neka se tema izbrise.

2015 se ocekuje windows 9 - codename Threshold

Vest

Koliko vidim, jedna od vecih razlika ce biti definitnivni Start (koga do duse ima i u Win 8) kao i Metro aplikacije u okviru desktop okruzenja.


Kod:
I previously wrote about Threshold in Microsoft to Take Windows to the "Threshold", Further Changes Coming in Windows "Threshold" and Big Changes Are Coming to Windows. This is the release my sources previously pegged as being the one that will see the return of the Start menu and the ability to run Metro-style apps on the desktop alongside desktop applications.

Cisto me zanimaju vasi utisci, ocekivanja, itd, :)
 
Poslednja izmena:
Ako vrate desktop funkcionalnost kao u Win7 bez mešanja sa metro interfejsom, ja ću biti zadovoljan.
Metro aplikacije treba da mogu da se izvršavaju u prozoru i da ceo Metro trip sa aktivnim ivicama ekrana bude potpuno opciona stvar.
 
Prerano je za ovu temu, sve su to nagadjanja, na kraju se mozda bude zvao i 8.2.
 
Mislim da ipak nisu, sledeće godine će biti 3 godine od izlaska prethodne verzije, tj. Windowsa 8. Jedino je možda nerealno da će da izađe u aprilu sledeće godine. Pre će biti krajem sledeće godine. S obzirom da će se već u aprilu znati više detalja i tačniji datum izlaska, a verovatno će procureti neka informacija i u martu, ostaje da čekamo.
 
Metro i Start na stranu, mene najviše interesuje da li će kernel biti NT 6.4 ili NT 7.0 kao i mnove mogućnosti ReFS ako ih bude.
 
Prerano je za ovu temu, sve su to nagadjanja, na kraju se mozda bude zvao i 8.2.

Windows 9, Not Windows 8.2

Microsoft is likely to rebrand the next major version of its desktop PC software as Windows 9 rather than Windows 8.2, according to Thurrott. This is largely because the company wants to distance itself from the controversy surrounding Windows 8 following its launch in Oct. 2012, sources have reportedly told the blogger.

izvor
 
Windows Treshold - it really holds trash .
 
Nakon Viste bio je Win7. Valjda da će isto tako nakon Win8 biti Win9 ...
 
apple pravi kuciste u obliku kante, microsoft novi windows naziva "drzac djubreta" u prevodu kanta :d ...android standardno po slatkisima...sta se ovo desava sa operativnim sistemima, prilagodjavaju ih za decu u vrticu, a mi ostali da se vratimo na windows 95 i flopi, sve mi se cini da ce biti funkcionalniji nego ovi nadolazeci sistemi...!? xD
 
apple pravi kuciste u obliku kante, microsoft novi windows naziva "drzac djubreta" u prevodu kanta :d ...android standardno po slatkisima...sta se ovo desava sa operativnim sistemima, prilagodjavaju ih za decu u vrticu, a mi ostali da se vratimo na windows 95 i flopi, sve mi se cini da ce biti funkcionalniji nego ovi nadolazeci sistemi...!? xD

To je klasican primer preterivanja. Nije lako napraviti nesto novo, a jos teze je naterati druge da to prihvate. Microsoft je, prosto, lose odigrao ovu rundu sa W8 sto nevoljko priznaju. Verovatno su naucili nesto iz toga, pa ce to i popraviti u verziji 9. Inace W9 bi trebao da bude dostupan u aprilu 2015. godine.
 
jeste da trešhold znači "prag" , ali da će sadržati daleko više nepotrebnog djubreta - to je gotovo sigurno .
 
apple pravi kuciste u obliku kante, microsoft novi windows naziva "drzac djubreta" u prevodu kanta ...android standardno po slatkisima...sta se ovo desava sa operativnim sistemima, prilagodjavaju ih za decu u vrticu, a mi ostali da se vratimo na windows 95 i flopi, sve mi se cini da ce biti funkcionalniji nego ovi nadolazeci sistemi...!? xD
:D Pa ja još koristim flopi i za tekst je ubedljivo najpraktičniji (ustvari ja sam navikao). To da je Win95 funkconalniji je blizu istine (u nekim stvarima je tačno, jedino što nema back/forward, inače je skroz ok sistem:)), ali Win2000 sigurno jeste. Ne opterećuje kompjuter, na njemu rade svi važniji programi (starije verzije, ali još upotrebjlive), interfejs je dobar, prilično je stabilan i nema bagova (koliko sam ja primetio u svakodnevnoj upotrebi, mada ga i nisam baš dugo koristio). Šta to ima Win7 toliko bolje da ne može da radi na 128MB nego mu treba 1,5GB RAM-a?
Ja se nadam da će taj threshold biti nešto normalniji, jer pretpostavljam da nije antivirus podrška za XP produžena do 2015. bez razloga. Ja koristim XP i ostaću na njemu dok ne naprave dobar OS (ako ga naprave). Imam i sedmicu na drugom računaru koji koristim samo za internet i skladištenje podataka (na drugom je samo 78GB HDD) i ne mogu da kažem da je loš OS, štaviše dobar je, samo bi trebao da manje ždere resurse, ima funkcionalniji interfejs i prostiju organizaciju fajlova (kao što je bila do sada).
 
:D Pa ja još koristim flopi i za tekst je ubedljivo najpraktičniji (ustvari ja sam navikao). To da je Win95 funkconalniji je blizu istine (u nekim stvarima je tačno, jedino što nema back/forward, inače je skroz ok sistem:)), ali Win2000 sigurno jeste. Ne opterećuje kompjuter, na njemu rade svi važniji programi (starije verzije, ali još upotrebjlive), interfejs je dobar, prilično je stabilan i nema bagova (koliko sam ja primetio u svakodnevnoj upotrebi, mada ga i nisam baš dugo koristio). Šta to ima Win7 toliko bolje da ne može da radi na 128MB nego mu treba 1,5GB RAM-a?
Ja se nadam da će taj threshold biti nešto normalniji, jer pretpostavljam da nije antivirus podrška za XP produžena do 2015. bez razloga. Ja koristim XP i ostaću na njemu dok ne naprave dobar OS (ako ga naprave). Imam i sedmicu na drugom računaru koji koristim samo za internet i skladištenje podataka (na drugom je samo 78GB HDD) i ne mogu da kažem da je loš OS, štaviše dobar je, samo bi trebao da manje ždere resurse, ima funkcionalniji interfejs i prostiju organizaciju fajlova (kao što je bila do sada).

Zasto koristis floppy i dalje?? :trust:
A drugo sta fali interfejsu sedmice?
Sedmica uopste ne jede resurse mnogo, uglavnom koristi taj RAM da kesira sa harda, da bi ubrzalo rad.
Pri tome posle decenije naravno da su se povecali zahtevi, i XP ima vece zahteve od predhodnih,
ne mozes da ocekujes da ostane isto.
 
ako donesu nov fajl sistem koji su obećali još kod viste , i ko smanje broj servisa koji mi gledaju preko ramena i javljaju u redmond ili langli il šta ti ja znam , razmisliću.

mi zasad znamo samo code name tog sistema koje je dibidus glupo, a još u sebi sadrži i reč treš (verovatno shape of things to come) .
mogli su lepo da ga nazovu headroom . to bi zvučalo rili kul .

[youtube]dFFMRXGjfNI[/youtube]
 
ako donesu nov fajl sistem koji su obećali još kod viste , i ko smanje broj servisa koji mi gledaju preko ramena i javljaju u redmond ili langli il šta ti ja znam , razmisliću.

mi zasad znamo samo code name tog sistema koje je dibidus glupo, a još u sebi sadrži i reč treš (verovatno shape of things to come) .
mogli su lepo da ga nazovu headroom . to bi zvučalo rili kul .

Tresh(old) i trash nisu ista stvar.

thresh·old
n.
1. A piece of wood or stone placed beneath a door; a doorsill.
2. An entrance or a doorway.
3. The place or point of beginning; the outset.
4. The point that must be exceeded to begin producing a given effect or result or to elicit a response: a low threshold of pain.
 
e , jesi mi reko !
 
eyo , aint yo be me callin coon, yo honky mofo butterlayin busta !
 
Nazad
Vrh Dno