Šta je novo?

Windows 8 i Windows 8 RT tablet racunari

ProMaster

Slavan
Učlanjen(a)
17.02.2011
Poruke
4,482
Poena
355
Znam da vec postoji slicna tema ali kako se svela na raspravu o tome da li je promasaj win tablet ili nije i nije se govorilo o samim modelima, msm da bi trebali da pocnemo iz pocetka i ukoliko moze bez `` Ovo je propast`` `` Ovaj MS je puko`` . . Svi znamo da su za sad skuplji od android konkurencije, ali kao nekom ko je zainteresovan da predje na win8 tablet, znacila bi mi zdrava rasprava i iznosenje cinjenica i misljnja, a ne samo meni vec i mngoim drugim..

Dakle ono sto je od tablet racunara najavljeno barem za sad je:
Acer Iconia W510
Acer Iconia W700
Asus Vivo Tab
Asus Vivo Tab RT
Asus TaiChi
Dell XPS 10
Dell XPS Duo 12
Dell Latitude 10
HP Envy X2
Lenovo ThinkPad Tablet 2
Lenovo IdeaPad Yoga 13
Microsoft Surface RT
Microsoft Surface Pro
Samsung ATIV Tab
Samsung ATIV Smart PC
Samsung ATIV Smart PC Pro
Sony Vaio Duo 11
Sony Vaio Tap 20
Toshiba Satellite P845

Raspon cena je od 550e koliko kosta Acer W510, pa navise.. Svakako da je najzanimljiviji Sony Vaio Tap 20..
Opsirnije o svim modelima mozete pogledati ovde:
http://www.techradar.com/news/computing/windows-8-tablets-release-date-specs-and-prices-916134
 
Poslednja izmena:
Asus VivoTab Smart
Fujitsu Stylistic Q702
ZTE V98
HP ElitePad 900
Lenovo IdeaPad Yoga 11
Toshiba U920t

imas i ove modele...
yoga valjda postoji i ARM verzija?
 
Yoga je meni interesantna, msm sam taj koncept, samo nzm koliko je bas praktican i primenljiv.. I naravno cena koja ce biti.. Ali od svih ovih, cini se da je Acer kao sto smo vec i pricali u temi o njemu, izuzetno ozbiljno shvatio i izasao na trziste sa vrlo korektnim cenama.. s obzirom da nema neku konkurenciju jos uvek, cene su ok, a trebale bi da budu jos bolje s pojavom ostalih igraca...
 
Mislim da bi me nervirala full tastatura sa donje strane tableta...
Surface ok, ali ovo mi je bas previse...

Sto se tice celog koncepta, po meni bi svi ultrabookovi trebali da imaju nesto slicno...
Ali opet sa druge strane po meni je "tablet mod" kod Yoge samo dodatna opcija, jos jedan nacin upotrebe.
Ne vidim da bi samo sa necim poput Yoge, moga da eliminisem potrebu za dodatnim tabletom...
 
Mislim da bi me nervirala full tastatura sa donje strane tableta...
Surface ok, ali ovo mi je bas previse...

Sto se tice celog koncepta, po meni bi svi ultrabookovi trebali da imaju nesto slicno...
Ali opet sa druge strane po meni je "tablet mod" kod Yoge samo dodatna opcija, jos jedan nacin upotrebe.
Ne vidim da bi samo sa necim poput Yoge, moga da eliminisem potrebu za dodatnim tabletom...

Pa to svakako, s obzirom da je vrv tezi i glomazniji od bilo kod 10 ili 11 `` tableta..
 
Asus VivoTab Smart
Fujitsu Stylistic Q702
ZTE V98
HP ElitePad 900
Lenovo IdeaPad Yoga 11
Toshiba U920t

imas i ove modele...
yoga valjda postoji i ARM verzija?

Meni taj asus VivoTab Smart izgleda jako zanimljivo, ima neku tastaturu/cover poput MS surface touch covera, s tim sto je bezicno povezana sa tabletom, pa ne mora da postoji fizicka veza izmedju tastature i covera, ukucajte ime tableta na google i videcete na zvanicnom asus sajtu reklamu' izgleda super, a kontam da ce kostati manje posto se reklamira kao spravica za studente.
 
Meni taj asus VivoTab Smart izgleda jako zanimljivo, ima neku tastaturu/cover poput MS surface touch covera, s tim sto je bezicno povezana sa tabletom, pa ne mora da postoji fizicka veza izmedju tastature i covera, ukucajte ime tableta na google i videcete na zvanicnom asus sajtu reklamu' izgleda super, a kontam da ce kostati manje posto se reklamira kao spravica za studente.

Meni je on jedino nezanimljiv jer je baziran na arm-u, pa samim tim dolazi za win rt...

Edit: Ide atom na njemu... mmm interesantno.. jako.. :) Sve vreme sam mislio da je RT... :D

http://liliputing.com/2012/10/hands-on-with-the-asus-vivotab-smart.html
 
Poslednja izmena:
Onda je bolje uzeti VivoTab Smart nego Acer W510? Jel cena 500 dolara?
 
[YOUTUBE]SrsLcC6BtRQ&feature=g-all-u[/YOUTUBE]
Moj favorit je koristi dobru staru proverenu formu kakvu tableti imaju već bar deceniju :)
 
^^
Kako me nervira ova zena... :mad: nzm zasto.. :D

Ne znam, kao sto kaze Kei, nzm koliko bi mi ovakav uredjaj uspesno zamenio tablet, kao tablet...
 
ASUS TaiCHi teško da može da se nazove baš "tablet".
MOžda ASUS TX300 pre spada u tu kategoriju, jer ima detachable ekran, tj "tablet"
 
Sacekajte 15ak dana, stiže Yoga. 13" ce biti oko 1000€, naravno 11-ica jeftinija ali ne znam tacno koliko. Pretpostavljam oko 700€.
 
znam da se surface zvanično ne očekuje, to sigurno :D
a ovo ostalo je sve zamršeno dosta, samo stigne ponuda odjednom. čim nešto saznam javljam

koji vas zanimaju?
 
Pa u principu ja sam se vec skoro odlucio da cu vrv uzeti W700, a vidim da ljude dosta interesuje W510 ili ovaj Asus ViVo Tab Smart..
 
Pa u principu ja sam se vec skoro odlucio da cu vrv uzeti W700, a vidim da ljude dosta interesuje W510 ili ovaj Asus ViVo Tab Smart..

Meni su VivoTab Smart i W510 u užem izboru, mada i VivoTab običan (11.6") ulazi u igru, jedino je pitanje cene. Taj joga me ne zanima nimalo, skupo je a plus nije pravi tablet, ne skida se tastatura pa je cela skalamerija u tablet modu preteška.
 
^^
Kako me nervira ova zena... :mad: nzm zasto.. :D

Ne znam, kao sto kaze Kei, nzm koliko bi mi ovakav uredjaj uspesno zamenio tablet, kao tablet...
Meni je Lisa baš carica :p

Mislim da nema potrebe mešati Windows 8 i Windows RT uređaje zbog različite cene, hardvera, mogućnosti...
Uz iole pametnu cenovnu politiku Windows 8 tabletima je budućnost osigurana jer se na njima mogu koristiti takoreći svi do sada napisani windows x86 programi, a uz dobar dock ili ako su u convertible ili transformer fazonu mogu biti zamena za netbookove/ultrabookove. Windows RT je potpuno nova platforma i sve zavisi od toga koliko bude zanimljiva developerima.

Najviše mi smetaju 2 stvari, a obe utiču i na preveliku cenu ovih uređaja. Svi modeli su od 10" ili više (jedini izuzetsk za koji znam je HP Slate 2), svi imaju ili ušljivi Atom ili prejaki Core i5.
Meni bi 8.9" il' tako nešto bar malo manje od 10“ najviše odgovaralo, pogotovo ako uzimam uređaj bez docka. AMD Fusion procesori tipa E-450 su po svakoj stavki daleko bolji izbora od Atoma, a daleko su jeftiniji od Intelovih Core ix aždaja koje inače idu u ultrabookove od 1000$ i više. Postoje i novi Celeroni poput onih koji idu u Acer Aspire one 756 koji su duplo jači od pomenutih Fusion procesora, a opet jeftiniji od Core i3/5 rođaka na kojima su bazirani.
 
Meni je Lisa baš carica :p
AMD Fusion procesori tipa E-450 su po svakoj stavki daleko bolji izbora od Atoma, a daleko su jeftiniji od Intelovih Core ix aždaja koje inače idu u ultrabookove od 1000$ i više. Postoje i novi Celeroni poput onih koji idu u Acer Aspire one 756 koji su duplo jači od pomenutih Fusion procesora, a opet jeftiniji od Core i3/5 rođaka na kojima su bazirani.

Skroz je moderna macka, majke mi.. :D
I meni nije jasno ovo sa procesorima, Acer W500 ima AMD proc i kazu da je poprilicno bolji od ovih atoma.. A nisam ni jedan tablet video sa Celeron-on.. i3 i bolji su daleeeko skuplji i ne razumem toliku potrebu za njima.. Jesu bolji, ali je velika razlika i supljina ostaljena izmedju Atom-a i i3 . .
 
Microsoft je iz nekog razlog RT verziju ogranicio na nekoliko OEM-a, do januara. Procesori su Qualcomm ili Tegra 3.
Za Windows Phone preduslov je Qualcomm procesor.

Za Windows 8 tablete isto postoji set predefinisanih zahteva, mada ne vidim uslov za procesore.
Mozda su samo za prvi set uredjaja odlucili da se fokusiraju na manji broj opcija kod procesora...
 
Lisa Gade je žemska bez premca u IT svetu, nemojte nju da mi dirate :). Review-ovi su joj odlični i često ih koristim za posao. Klipovi jesu malo duži ali joj nista ne promakne. I super je objektivna.
 
Upravo sada pisem sa asus vivobook-a iz gigatrona, mogu reci samo jedno - impresioniran sam... Jednostavno nisam mogao da poverjem da processor od 1.1GHz otvara sajtove munjevitom brzinom... Hocu ovaj tab... I Windows 8 kida bre... Taman sam se odlucio za nexusa 10 a sada sam ostao bez komentara... UPS, ovo je ipak ultrabook a ne tablet XD
 
Poslednja izmena:
Upravo sada pisem sa asus vivobook-a iz gigatrona, mogu reci samo jedno - impresioniran sam... Jednostavno nisam mogao da poverjem da processor od 1.1GHz otvara sajtove munjevitom brzinom... Hocu ovaj tab... I Windows 8 kida bre... Taman sam se odlucio za nexusa 10 a sada sam ostao bez komentara... UPS, ovo je ipak ultrabook a ne tablet XD
Samo da razjasnim malo oko imena, da ne bi bilo zabune posto je tema o tabletima: VivoBook je oznaka za ASUS laptopove koji imaju ekran osetljiv na dodir. Vise datalja o njima mozete naci OVDE. Trenutno su u prodaji VivoBook S200 i S400 (11,6" i 14") a u svim Gigatron shopovima ih mozete videti i isprobati jer imaju po jedan primerak ukljucen.
ASUS VivoTab RT je tablet koji ima Windows RT.
 
Upravo sada pisem sa asus vivobook-a iz gigatrona, mogu reci samo jedno - impresioniran sam... Jednostavno nisam mogao da poverjem da processor od 1.1GHz otvara sajtove munjevitom brzinom... Hocu ovaj tab... I Windows 8 kida bre... Taman sam se odlucio za nexusa 10 a sada sam ostao bez komentara... UPS, ovo je ipak ultrabook a ne tablet XD

Ne vidim poentu poređenja 11,6" ultrabook-a od 1,x kilograma sa ULV procesorom na x86 Core arhitekturi i desktop OS-om sa tabletom na ARM arhitekturi i mobile OS-om ? Jedino ako je poenta poređenje po ceni, ali isto tako možeš da porediš smatphone i tablet, ili telefon i računar - pogledaj kakav računar imaš da kupiš za jedan S3 ili iP5.
 
Ne vidim poentu poređenja 11,6" ultrabook-a od 1,x kilograma sa ULV procesorom na x86 Core arhitekturi i desktop OS-om sa tabletom na ARM arhitekturi i mobile OS-om ? Jedino ako je poenta poređenje po ceni, ali isto tako možeš da porediš smatphone i tablet, ili telefon i računar - pogledaj kakav računar imaš da kupiš za jedan S3 ili iP5.

Ovde se do sad vise pricalo o tablet uredajima koij imaju pure win8, a ne RT.. Znaci verzije sa Atomom i i3(5) . . Tako da msm da ste obojca omasili poentu.. :)
 
Nazad
Vrh Dno