Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Mora biti još u nečemu stvar, kod mene je ta stavka uvek bila na defaultu, central european u podešavanjima plejera i naša slova su tu.
Kod drugih ljudi isto, nikome nisam morao menjati Language for non-Unicode programs na srpski.
Šta je onda u pitanju kod čoveka, nešta jeste drugačije?

http://www42.zippyshare.com/v/96157337/file.html
 
Možda font?
 
Jel' pokušao neko da instalira update za avgust? Sad pročitah vest na Benchmark-u da ima falinku taj update (navodno, taskbar se prikazuje pri radu sa Modern UI), a kod mene sve OK :D
 
Radi. Ali mi sad u apps ne pojavljuje za minimize i close.
 
Poslednja izmena:
Misliš na onu gornju traku u metro aplikacijama? Kod mene je OK i to.
 

Prilozi

  • alarms.png
    alarms.png
    21.5 KB · Pregleda: 159
Ljudi treba mi mala pomoc. Win 8.1 mi je prijavio neku gresku i restartovao sistem, nakon boota izbacio je ovo Imali neko ideju zasto je ovo izbacio?
Radim cesto u wordu pa ne bih voleo da se ovo desi pre nego sto sacuvam rad.

Inace konfiguracija je iz potpisa, ako je to bitno
 
Pa pogledaj šta piše u tom "Dump" fajlu. Ovde ne piše razlog nego samo da šalje .dmp M$-u.
 
Ne znam sta znaci MDSN ako mozes da bacis link na pm hvala ti.
Msdn je clean sistem koji je dostupan studentima. Tačnije, free je za studente.

Prirodno-matematički fakultet je pretplatnik MSDNAA programa što pruža mogućnost svim aktivnim studentima i zaposlenima na fakultetu da besplatno dobiju licencirani softver kompanije Microsoft.

Kada pretražujes torente samo dodaj msdn uz naziv sistema. Na primer "Windows 8 MSDN"
 
Treba mi da blokiram da sam automatski instalira drajver za monitor, jer mi taj drajver poremeti boje.
 
Nema drugog. Ali mi je sad dalo da uradim roll-back na generički. I sad samo da vidim da neće opet da stavi Samsung.
 
U poslednje vreme nešto im baš i ne idu od ruke Updates, te se pojavi, te prave probleme pa povuku neke pa ih ponovo stave kao popravljene pod drugim KB. Najbolje staviti na "Check but do not...", proveriti ili isključiti Recomended ili Optional, tu su drajveri uplavnom, meni je stalno gurao pogrešan drajver za TV karticu.
 
Ja posle instalacije sistema, uradim jednom update i posle da trajno ugasim. :)
 
Automatsko skidanje drajvera ne ide preko Windows Update. Odnosno ovaj za monitor uopšte ne skida odatle. Jer je namešteno da pita.
 
Ljudi,ja od vajkada jos od windows xp_a drzim automatic update i nikada nisam imao problema a pogotovo da skine pogresan update za drajver...o cemu se radi ?
 
Nije pogrešan. Nego taj drajver za moj monitor je ******. I hoću generički. Namestio sam. Valjda neće opet da mi bez znanja menja.
 
Treba mi pomoc , na HD-u na win8.1 ne vide mi se neki glavni folderi sa muzikom i slikama, testirao sam ceo HD na koji inace nije sistem, sluzi samo za skladistenje file-ova.
HD je u super stanju, evo i SS. Znaci nema Bad Sectora itd ali kako je moguce da fale folderi, prvi put se tako nesto meni desava.
 

Prilozi

  • 20140822_R_WDC_WD3200AAKS-00B3A0_WD-WCAT10011413_01.03A01-surface-full.jpg
    20140822_R_WDC_WD3200AAKS-00B3A0_WD-WCAT10011413_01.03A01-surface-full.jpg
    563.4 KB · Pregleda: 144
  • 20140822_R_WDC_WD3200AAKS-00B3A0_WD-WCAT10011413_01.03A01-surface-full-st.jpg
    20140822_R_WDC_WD3200AAKS-00B3A0_WD-WCAT10011413_01.03A01-surface-full-st.jpg
    456.9 KB · Pregleda: 139
Capture.PNG

Ukuljuči ova prvo na Folder options a drugo isključi pa ako se onda vide fajlovi onda si pokupio onaj virus sa fleške što skriva fajlove!
 
Odradio sam to i nema promena, ono sto je nekada bio folder MY Pictures sada je samo kao nepoznat file... WTF?
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    95.5 KB · Pregleda: 141
Moguće da imaš loše sektore odradi ovo:

Capture.PNG

Nakon toga skini Hard Disk Sentinel i proveri imas li weak ili koji bad sector!
 
Eto odradio sve kako si mi rekao i opet nista, HD je totalno zdrav, bas tako kazu cinjenice.
Hvala sto mi pomazes ali ovo kao da ne moze da se resi - HDD Enigma.
 

Prilozi

  • chkdsk.PNG
    chkdsk.PNG
    29.4 KB · Pregleda: 122
  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    44.8 KB · Pregleda: 110
Пребаци на приказ са детаљима мада би све ово много боље приказао Total Commander, постоје вируси (или само неко брљање) које фолдерима даје атрибут скривеног а фајловима атрибут фолдера па све уме да се промеша.

Е да, јеси ли пробао како то показује неки линух пошто видим да међу фолдерима имаш линух корпу за отпатке?
 
Poslednja izmena:
Пребаци на приказ са детаљима мада би све ово много боље приказао Total Commander, постоје вируси (или само неко брљање) које фолдерима даје атрибут скривеног а фајловима атрибут фолдера па све уме да се промеша.

Е да, јеси ли пробао како то показује неки линух пошто видим да међу фолдерима имаш линух корпу за отпатке?

Videcu posle i neki Linux da bootujem sa diska, cisto da vidim dali se vide ti folderi i fileovi.
Nekada sam imao Linux uz Win ali pre jedno godinu dana. Pusticu i antivirus da ceslja - Malwarebytes.

Hvala na pomoci, samo da povratim te foldere, bitni su mi.
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    61.6 KB · Pregleda: 119
nego drugari,meni je sve metro aplikacije zeznuo neki od apdejta koji su isli uz update 1,jos tamo negde u maju sam se zalio,i rekoh posto tad nisam mogao da nadjem resenje da sacekam da se stvari malo slegnu,mislim nije da ih nesto preterano koristim ali npr onaj settings app je zgodan za raznorazne stvari,da slucajno neko nije imao slican problem i zna kako da ga resi?manje-vise sve sam pokusavao sto sam kopao po netu i integrity check win fajlova i sta vec ne.
 
Hvala na pomoci, samo da povratim te foldere, bitni su mi.
Ово сад баш и није добро, имаш пуно found.xxx фолдера, да ниси "оправљао" хард неким програмом? Да није ишао у чекирање код стартовања, онда је могуће да су фајлови у неком од found.xxx фолдера. Или их је Windows "преместио" на системски хард. Ја никада нигде нисам користио системски подешене фолдере за слике, музику, документе ... шта знам како је неко замислио организацију и да ли ће нешто да мења па су они увек празни а ја користим своје фолдере који наравно и нису на системском харду.
 
Vrh Dno