Šta je novo?

WINDOWS 8.1

@Ve®sus i @SlobaL hvala vam na pomoci, @Jera svestan sam da je haktivacija. Da li je moguce font slova malo povecati i malo izostriti, nekako je sitan i mutnjikav.
 
Jel imao neko problem sa drajverima za stariju ATI video kartu na 8.1 ? ove koje koristim na 8mici i perfektno rade su "amd_catalyst_12.6_legacy_win8" ali kad sam instalirao 8.1 preko Store ostao sam na kraju sa crnom ekranom i samo cursorom. Ctrl-Alt-Del mi je dao dauđem u Task Manager - Device Manager i odatle sam deinstalirao drajver i namestio sledeći Boot na Safe Mode. Odatle sam uspeo da očistim ostatke drajvera sa DriverSweeper-om i posle reboota instalirali se standardni M$ drajveri ali opet ostadoh bez desktopa i Metroa, samo crn ekran sa cursorom kao i pre. Posle toga sam uradio clean install sa 8.1 i tu su radili bazični M$ drajveri ali nije hteo da instalira nijedan drugi drajver namenjen 8mici. Naravno da M$ drajveri nisu nizašta pa sam morao da vratim 8micu pomoću Macriuma.
Mora da su nešto promenili u radu drajvera, ko zna šta još neće hteti da radi.
Btw. video karta je Asus HD3850 Top, system je iz potpisa i na 8mici radi odlično. Baš sam bio zadovoljan kako 8mica lepo nalazi drajvere, kad ono, cvrc, uništiše na 8.1. Damn you M$.
 
Poslednja izmena:
Kako ja 8.1 RTM da aktiviram. Pokusavao na dva nacina i nece. Skidao aktivatore. Rename pravio tamo u sistem32. Da li moram ponovo win8.1 da ubacujem pa da probam ponovo sa aktivacijom? POzdrav
 
Kako ja 8.1 RTM da aktiviram. Pokusavao na dva nacina i nece. Skidao aktivatore. Rename pravio tamo u sistem32. Da li moram ponovo win8.1 da ubacujem pa da probam ponovo sa aktivacijom? POzdrav

Isto aktivatorom sa pb. Moze i RTM , isto je kao 8.1 samo posle skines 3 neka updejta i bude potpuni 8.1 .
 
Jel imao neko problem sa drajverima za stariju ATI video kartu na 8.1 ? ove koje koristim na 8mici i perfektno rade su "amd_catalyst_12.6_legacy_win8" ali kad sam instalirao 8.1 preko Store ostao sam na kraju sa crnom ekranom i samo cursorom. Ctrl-Alt-Del mi je dao dauđem u Task Manager - Device Manager i odatle sam deinstalirao drajver i namestio sledeći Boot na Safe Mode. Odatle sam uspeo da očistim ostatke drajvera sa DriverSweeper-om i posle reboota instalirali se standardni M$ drajveri ali opet ostadoh bez desktopa i Metroa, samo crn ekran sa cursorom kao i pre. Posle toga sam uradio clean install sa 8.1 i tu su radili bazični M$ drajveri ali nije hteo da instalira nijedan drugi drajver namenjen 8mici. Naravno da M$ drajveri nisu nizašta pa sam morao da vratim 8micu pomoću Macriuma.
Mora da su nešto promenili u radu drajvera, ko zna šta još neće hteti da radi.
Btw. video karta je Asus HD3850 Top, system je iz potpisa i na 8mici radi odlično. Baš sam bio zadovoljan kako 8mica lepo nalazi drajvere, kad ono, cvrc, uništiše na 8.1. Damn you M$.

Meni je "update" prilikom prelaska sa 8 na 8.1 ukonio drajvere za Radeon HD4890 (predhodno bili instalirani 13.1) i onemogucio CCC. Posto trenutno nema drajvera na zvanicnom radeon sajtu za graficke kartice HD4000 i starije ostavio sam da radi sa microsoft drajverima.

Na laptopu je bila slična situacija sa NVidia 540M karticom, medjutim na sajtu postoje drajveri za 8.1 i posle reinstalacije sve radi kako treba.
 
Jel imao neko problem sa drajverima za stariju ATI video kartu na 8.1 ? ove koje koristim na 8mici i perfektno rade su "amd_catalyst_12.6_legacy_win8" ali kad sam instalirao 8.1 preko Store ostao sam na kraju sa crnom ekranom i samo cursorom. Ctrl-Alt-Del mi je dao dauđem u Task Manager - Device Manager i odatle sam deinstalirao drajver i namestio sledeći Boot na Safe Mode. Odatle sam uspeo da očistim ostatke drajvera sa DriverSweeper-om i posle reboota instalirali se standardni M$ drajveri ali opet ostadoh bez desktopa i Metroa, samo crn ekran sa cursorom kao i pre. Posle toga sam uradio clean install sa 8.1 i tu su radili bazični M$ drajveri ali nije hteo da instalira nijedan drugi drajver namenjen 8mici. Naravno da M$ drajveri nisu nizašta pa sam morao da vratim 8micu pomoću Macriuma.
Mora da su nešto promenili u radu drajvera, ko zna šta još neće hteti da radi.
Btw. video karta je Asus HD3850 Top, system je iz potpisa i na 8mici radi odlično. Baš sam bio zadovoljan kako 8mica lepo nalazi drajvere, kad ono, cvrc, uništiše na 8.1. Damn you M$.

Ja sam instalirao ove drajvere. Jest' da su modovani (tako pise :) ), ali rade posao koliko primecujem (HD4870).
 
Jel ima neko link za ONO? Pm pljiz :)
 
Ok. hvala, rade 13.4 draveri, Već sam ih bio skinuo ali ih nisam probao. I CCC bolji nego pre.
 
POTREBAN SAVET, tj, POMOĆ!

Može li mi neko pomoći da kreiram butabilni UEFI USB sa WIN8.1 Pro instalacijom koja je navodno untouched.
Probao sam Rufus, pa Universal USB Installer i ništa.
Nijedan neće da mi napravi butabilni a kamo li UEFI butabili USB...
Kako???

thx
 
Jesili probao sa "Windows 7 USB DVD Download Tool\Windows7-USB-DVD-Download-Tool.exe" radi i sa 8micom i sa 8.1, jedino neznam dali može UEFI. Ima ga kod M$a (nihova igračka) ili ga samo Googlij.
 
POTREBAN SAVET, tj, POMOĆ!

Može li mi neko pomoći da kreiram butabilni UEFI USB sa WIN8.1 Pro instalacijom koja je navodno untouched.
Probao sam Rufus, pa Universal USB Installer i ništa.
Nijedan neće da mi napravi butabilni a kamo li UEFI butabili USB...
Kako???

thx

Probaj takodje Novicorp WinToFlash, moja 8.1 instalacija je uradjena preko njega. A ako ne uspe ni sa njim skini potvrdjeno untouched iso i proveri mu MD5 checksum (a možeš to učiniti i sa ovim koji pokušavaš instalirati).

http://wintoflash.com/download/en/
 
Evo baš sad čukam sa 8.1, instaliran pomoću USB-a i Rufusa. Tako da, Rufus radi sasvim lepo. Preko Windows 7 USB/DVD trte-mrte nije moglo, jer sam pravio 64bitnu instalaciju sa 32bitnog sistema. Kaže da sam cava i da mi ne da to da radim. :p
 
Poslednja izmena:
Hmh.
Običnu instalaciju napravi i meni ali nikako neće UEFI, čak ni sa ovim, preporučenim, Rufus 1.34 ili tako nekako...
:(

Hvača na savetima. Probaću sve što ste mi predložili pa ako nešto upali, javljam.
 
Poslednja izmena:
Moras fat32 za rufus i gpt partition scheme for UEFI computer!

rufus.png

Mora UEFI biti ukljucen u biosu a ne Legacy , takodje particije ne smeju biti MBR ili ce prijaviti gresku windows cannot be installed on this partition , i da je jedna mbr a druga gpt opet ce izbaciti gresku , obe moraju gpt da budu!

Kada kreiras UEFI particije preko setup-a osmice napravice ti particije 300mb (recovery partition) i 100mb particiju (EFI System partition) to ne diraj i ne brisi!
 
Moras fat32 za rufus i gpt partition scheme for UEFI computer!

Pogledajte prilog 126810

Mora UEFI biti ukljucen u biosu a ne Legacy , takodje particije ne smeju biti MBR ili ce prijaviti gresku windows cannot be installed on this partition , i da je jedna mbr a druga gpt opet ce izbaciti gresku , obe moraju gpt da budu!

Kada kreiras UEFI particije preko setup-a osmice napravice ti particije 300mb (recovery partition) i 100mb particiju (EFI System partition) to ne diraj i ne brisi!

Onda je greška u mom BIOSu.
On ima samo Legacy podršku tj. za moju ploču ne postoji EFI BIOS.
Međutim, u samom BIOSu postoji opcija Boot from UEFI Device koju i kada uključim, ne dešava se ništa, tj. komp zaglavi kada treba da butuje sa prethodno pripremljene fleške.
Flešku sam pripremio baš kao što si napisao...
:(
 
Ljudi ja sam se potpuno pogubio,ne znam ni sam sta da skinem. Moze li neko da mi kaze kako se zove konacna puna verzija windows-a 8.1?
 
Ne treba ti puna verzija,ako imas Win 8 samo idi na MCS sajt i upgrade na 8.1 i to je to.
 
Nemam, na tom laptopu na koji hocu da instaliram imam vistu .Htedoh da skinem windows 8.1,ali nailazima na neke verzije:enterprise, pro ... Kako se zove konacna verzija?
 
Poslednja izmena:
Windows.8.1.FINAL.FULL.VERSION.NO.ACTIVATION.NEEDED-Linuxsux
 
Windows 8.1 RTM,ali najlakse ti je da prvo instaliras Win8 pro ili enterprise zato sto
upgrade je besplatan na 8.1(a aktivacija je puno laksa na 8 nego na 8.1)
Pre upgrade update do kraja,posle ide sve samo.
 
Poslednja izmena:
Znaci ako imam aktiviran windows 8 i preko store-a uradim upgrade,aktivacija ostaje i nije vremenski ogranicena?
 
Da upravo tako,ja sam tako oradio bez i jednog problema.
 
Da bi dobio 8.1upgrade, moras odraditi sve update-ove za win8
 
Onda je greška u mom BIOSu.
On ima samo Legacy podršku tj. za moju ploču ne postoji EFI BIOS.
Međutim, u samom BIOSu postoji opcija Boot from UEFI Device koju i kada uključim, ne dešava se ništa, tj. komp zaglavi kada treba da butuje sa prethodno pripremljene fleške.
Flešku sam pripremio baš kao što si napisao...
:(

Ako ima na boot UEFI onda bi trebalo da moze UEFI instalacija da prodje , komsiji sam tako instalirao normalno je flesku boot-ovao , sto ne probas neku drugu flesku i iso fajl?
 
Vrh Dno