Šta je novo?

Windows 7, instaliranje...

Mitko

Cenjen
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruke
271
Poena
180
Imam nameru da instaliram Windows 7.

Moze li mi neko reci sta je u prednosti 64-bit or 32-bit

I kod mene je ovaj procesor Intel® Pentium® D Processor 830
(2M Cache, 3.00 GHz, 800 MHz FSB)
i ne znam je li 32-bit ili 64-bit.

ci6sho5pcvk7x7u8qzgv.jpg
 
64 bitan je, od ram memorije zavisi koji da stavis win7. ako imas bar 3gb proci ce. preporucuje se 4. moze i sa 2 da radi ali ce se malo vuci
 
Poslednja izmena:
Auuu, kakva mešavina, i to radi? 4 komada, nema 2 iste marke, 3 različita kapacitetai 3 različite brzine. Ali ako radi WTH. Ako to radi kako treba možeš da staviš 64 bitnu verziju da bi video i upotrebio svih 4 GB.
 
Auuu, kakva mešavina, i to radi? 4 komada, nema 2 iste marke, 3 različita kapacitetai 3 različite brzine. Ali ako radi WTH. Ako to radi kako treba možeš da staviš 64 bitnu verziju da bi video i upotrebio svih 4 GB.

Mora da radi, sto ne bi radilo? Razmisljao sam da sklonim slotove 1, 2 i 4 tj. dobio sam takav savet i da ubacim iz jednog dela od 2GB, nego se nema vremena pa ostalo to tako.
 
Pa sve memorije ti rade na 266MHz zbog te memorije u slotu 2, koju trenutno uopste ne moze da iskoristi. Izbaci je, barem ce se dici takt na 333, dok ne instaliras x64.
 
Ako radi, radi, 7mica x64 će biti srećna zbog 4 GB jedino što će sva memorija raditi na performnsama najslabije. Izmedju 2 stepena brzine memorije, u normalnom radu se i ne oseća mnogo. Jedino sam bio začuđen da tako iskombinovana memorija radi dobro, događa se da se čak i 2 različite memorije "svađaju".
 
Ako radi, radi, 7mica x64 će biti srećna zbog 4 GB jedino što će sva memorija raditi na performnsama najslabije. Izmedju 2 stepena brzine memorije, u normalnom radu se i ne oseća mnogo. Jedino sam bio začuđen da tako iskombinovana memorija radi dobro, događa se da se čak i 2 različite memorije "svađaju".

Onda cu ukloniti ovu sto radi na 266MHz da ostale predju na ovu od 333MHz. Imao sam ranije win7 na racunaru, drugar mi uradio ali sam vratio XP. Iz razloga sto sam imao procesor sa jednim jezgrom i cooler koji je hladio isti je bio slab i los.
Dok sad recimo imam dobar cooler i zadovoljavajuci procesor (mislim da imam)

Sinoc sam skinuo (sa torenta naravno) Windows7Ultimate jer ga nemam na disku, mada nemam zadovoljavajuci USB od 4 ili vise GB-a da uradim bootable na USB. Mada evo probavam kao 'masku' ubacio sam ovaj USB sto imam od 2GB.

Onda kada probam da to stavim na USB preko Windows 7 USB DVD Download Tool, tako sam razumeo da bootable mogu uraditi preko ovog Windows 7 USB DVD Download Tool i kada probam izbaci mi ovo. Rekoh hajde onda da probam kada ovaj *.iso uradim Mount image... uradim ali onda ne dobijam nista da bi ovaj Windows 7 USB DVD Download Tool izvrsio neku funkciju.

Ne znam opet da li javlja ovo zato sto racunar automatski prepoznaje da nemam dovoljno USB memorije ili, mada opet cisto da je to automatski...

I da li je moguce da mi prepozna Windows 7 ako ovako raspakovanog prekopiram na USB i podesim u biosu onda da pokrenem na USB kao na CD-ROM-u. Da li ce moci da prodje proces onda tako kao sto je recimo slucaj bio sa compact disc.
 
Poslednja izmena:
ako je image koji je budzen nesto tipa 32in1 i sl onda ti javlja tu gresku. za manjak prostora nisam siguran posto nikad nisam ni pokusao da stavim na manji ali za ono prvo 100%
 
Malo je 2GB za w7 instalaciju. ISO se otvori na mnogo veće od toga. Ako ti je kompjuter ono iz "Moja mašina" imaš DVD-Rom pa možeš da napraviš boot DVD od tog Iso fajla. Potreben ti je neki burner (meni je nekako najdraži Ashampoo Burning Studio free) izabereš opciju "Burn a CD/DVD itd. from a disk image" i on ti napravi bootabilni instalacioni DVD sa koga normalno instaliraš 7micu.
Ako ti je ono stvarno DVD-ROM onda nemože da piše DVD diskove pa ćeš morati kod nekog da to uradiš.
 
Malo je 2GB za w7 instalaciju. ISO se otvori na mnogo veće od toga. Ako ti je kompjuter ono iz "Moja mašina" imaš DVD-Rom pa možeš da napraviš boot DVD od tog Iso fajla. Potreben ti je neki burner (meni je nekako najdraži Ashampoo Burning Studio free) izabereš opciju "Burn a CD/DVD itd. from a disk image" i on ti napravi bootabilni instalacioni DVD sa koga normalno instaliraš 7micu.
Ako ti je ono stvarno DVD-ROM onda nemože da piše DVD diskove pa ćeš morati kod nekog da to uradiš.

Da, to je taj DVD kod mene :) Samo cita ne pise, nazalost :D No dobro, snasao sam se za disc :) Isplatljivija solucija bila da kupim CD-DVD od USB-a.
(zanimljivo da nigde nema po radnjama da se nadje od 6GB samo od 1,2/4/8+ :)
 
Ma poskupeli i DVD diskovi, skoro duplo skuplji nego prošle godina i biće sve skuplji. Ja imam 2 USBa od po 16GB i to mi je zamenilo torbicu punu diskova. Na jednom je Hirens Boot Disk sa Win XP i W7 a na drugom Linux za testiranje. Takođe mi uštedeli diskova za veću cenu nego što sam za njih platio. Ne sećam se da je ikada bilo od 6GB. Ima jeftinih 16tica, zamenjuje bar 4 DVDa, evo ovome ništa ne fali :
http://www.itsvet.com/proizvod/king...raveler-101-g2/comp_comp_memflashcard/71/2434
 
Poslednja izmena:
Ma poskupeli i DVD diskovi, skoro duplo skuplji nego prošle godina i biće sve skuplji. Ja imam 2 USBa od po 16GB i to mi je zamenilo torbicu punu diskova. Na jednom je Hirens Boot Disk sa Win XP i W7 a na drugom Linux za testiranje. Takođe mi uštedeli diskova za veću cenu nego što sam za njih platio. Ne sećam se da je ikada bilo od 6GB. Ima jeftinih 16tica, zamenjuje bar 4 DVDa, evo ovome ništa ne fali :
http://www.itsvet.com/proizvod/king...raveler-101-g2/comp_comp_memflashcard/71/2434

Ima od 6GB, ja sam imao neki stari, ali poceo bio da 'baguje' onda sam ga bacio. Povoljan je ovaj od 16GB, bar kod ovih u MONITOR SYSTEM firmi.
Sto se tice KINGSTON ne sumnjam, ne znam za ostale proizvodjace, plasio bih se da uzmem nesto slicno i veceg kapaciteta, do 16GB pa opet i ako se pokvari zalis 2 dana i zaboravis, ali kada se uzme u obzir od 32GB ili vise, ne daj Bozhe ovaj od 64GB pa navise, na srce bi me zabolelo kada bi mi se pokvario ili jos u gorem slucaju kada bih slican izgubio.


p.s. Evo ovaj sistem radi u najbolje redu... :)

Hvala svima,. :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, treba mi pomoc oko 7-ce, pa rekoh da iskoristim ovu temu. Instalirao sam je na SSD-u od 120 Gb i posle same instalacije bez ijednog programa i drajvera ispisuje mi ''74,6 Gb free of 111'', pa mi je to mnogo?
 
Mike, svakako znas da DVD ima kapacitet 4,5GB, a da fles od 16GB ima oko 15GB, pa i manje. No, svakako je fles prakticniji od diskova, osim sto se lako gubi.

Ma sve ce to sada biti jeftinije, kako dolazi leto, osim ako kod nas ne naprave neki monopol pa ostane na tome da deru narod. I porodice kojima dete zaplace za Galaxy s3 (s4 vec sa par dana, na s5 racunajmo taman do leta) ili racunar od 500+ eura sa sve svetlecim efektima :D I naravno, koristi ga za facebook i youtube (protne se i redtube) :)

Pozdrav svima, treba mi pomoc oko 7-ce, pa rekoh da iskoristim ovu temu. Instalirao sam je na SSD-u od 120 Gb i posle same instalacije bez ijednog programa i drajvera ispisuje mi ''74,6 Gb free of 111'', pa mi je to mnogo?

Mozda je automatski odradjen backup? Ja sam uradio pre nekih sat, 2 i krenuo je automatski da mi radi backup.
 
Poslednja izmena:
Ma znam to, nego nikakao da ispadne da se diskovi napune do kraja, moralo bi da bude puno malih fajlova, normalno sa nekim avi filmovina uvek ispadne da poslednji neće da stane za kilobajt ili manje pa ispadne bačeno 200 do 300 MB. Još kad je recimo boot disk skoro pola bude bačeno. Ponekad moraš da prebaciš vrlo malo nečega pa opet bačen disk čak i sa multi sesion. U svakom slučaju DVD polako ide u istoriju. Imam ovde stotine DVD i CD diskova, većina materijala na njima zastarela pa mogu i u muzej. Imam neke čak i sa kraja '80ih, Originalne Win95. Office 3 diskove iz starih mgazina itd. Izračunaj koliko DVD diskova može da stane na 3TB HDD pa ćeš videti isplativost a to je samo za jedno snimanje, kad uračunaš i mogućnost menjanja sadržaja ona nema upoređivanja uopšte.
 
Poslednja izmena:
Kako da to sprečim - pri samoj instalaciji ili naknadno može da se isljuči i povrati 20 i kusur Gb?

Vidi da li ima neki folder ili u obliku drugacijem od obicnih foldera da pise ime racunara (tj. ime koje si stavio tokom instalacije OS) posle pogledaj u Action Center i nadji bakcup uradi delete. Ako ne bude to ne znam onda.
I pogledaj da nemas neki Hiden file od 3GB plus, slucajno...
 
Citiracu te sa druge teme.

Nasao sam u cemu je kvaka - memoriju su mi zauzimali hiberfil.sys (12Gb) i Pagefile.sys (17Gb). Iskljucio sam ih i sada je 100 GB Free of 111 Gb. :)

Na to sam i mislio kada sam ti rekao za hiden fajlove. :) Kod mene ih nema na win7 jer sam tek uradio sistem, valjda se kreira vremenom ili ne znam ni sam zasto se pojavljuje, kod mene je pagefile.sys bio 3GB dok sam bio na XP. Na jednom forumu sam bio pitao da li bih smeo da izbrisem, smeo sam ali bi se opet kreiralo, ne znam razloge.
 
Prvi ti je hibernacija možeš da isklučiš ali onda ostaješ bez ove opcije tako d aje to loše rešenje.

Drugi je pak virtuelna memorija možeš i d aj ebrišeš i d aje isključš ako imaš dovoljno fizičke (mada je sistem teorijski stabilniji kad je uključena)
 
Vrh Dno