Šta je novo?
64bit kod mene na konfi iz potpisa, nije radio nikako. Možda probam 32bit.
 
gresis delimicno za tromost viste... ima par stvarcicakoje su trebali doterat (drukcije konfigurisat)... ali system nije trom samo opterecen sa malo vise balasta..pa tako deluje narocitu prvih dana, dok se kasnije naviknes a i system se uhoda (superfetch, prefetch, itd) dok ja win7 nisam mogao zakljuciti koliko su na tome poradili ali nije mi se cimalo jer za takav zakljucak potrebno je bar 2 nedelje intenzivnog koriscenja...
vidim da neki spominju bolji odziv win7 sa manje ram-a pa se nadam da su poradili na superfetch-u koji kod Viste bas preteruje i kesira/dira bas sve

Ma ne zuljaju te manje cipele kad se naviknes uopste :d
 
Mozda mi je promaklo ali da li je neko naterao Skype da radi na Win 7 64bit 7000build?
 
^^
malo vise ispeglana verzija viste...mada meni savrseno dobro rade oba samo je w7 mnogo zivahniji na manje rama...

Meni Win 7 64 vuce u bobu isto Ram-a kao i Vista 64 Ultimate, a kako i nebi kada su identicni procesi u pitanju.
Slazem se da je ovo samo blago poboljsana Vista i nista vise.
Naravno nepada mi na pamet da pljujem po visti, u pitanju je odlican operativni sistem, daleko stabilniji i bezbedniji od XP 32bit (koji jos mnogi nazalost koriste).
XP 64 nisam nikad probao
Sa Vista 32-bit Basic je vec druga prica.
Jedino sto me odusevilo u 7-ci je da mkv i ts filmovi sjajno rade u WMP 12 bez ikakvih problema dok u Visti (Ultimate custom lite bez WMP) se treba petljati sa kodecima i nikad se ne zna da li ce Blue Ray (ts merge-ovane kopije) raditi kako treba u media player classic-u ili Power DVD 8 Ultra ili treba nova verzija Ultre .. (Ovo posebno vazi za Blue Ray CHINA, pecano u zalivu:D)
Ispravite me ako gresim ali koliko se secam WMP 11 ne moze da pusta HDDVD i Blue Ray (ovo ne vazi za x264 ripove) filmove.
 
^Nisi mogao da ga instaliraš ili šta?

Imao sam problema sa driverima za ploču i Xtreme Gamer zvučnom. Skinuo sam i driver prilagođen za Win 7 al džabe. Sad skidam 32bit build 7022.
 
@bANE22 Poredis custom Vistu sa standard win7 :D
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta hoces da kazes, to je custom instalacija Viste 64 Ultimate + SP 1 napravljena preko vlite programa. Izbacio sam sve drivere, multi language podrsku i iskljucio gomilu nepotrebnih procesa (UAC, parental controls i sl.). Pa opet i tako osakacena vuce oko 700MB RAM-a nakon podizanja. Svi ti procesi su iskljuceni i u Win 7 i zauzece memorije je priblizno isto. A i kada se uporede liste aktivnih procesa u task man. nema tu razlike.
Ovo je trebalo nazvati SP2 a ne Win 7.

Ma dobra je ona, cim izadje final bice jedini OS kod mene:wave:
 
Jel ima negde legalno da se skine ovaj novi build? Dobio sam key ali ne moze da se skine sa MS sajta...
 
to sto kazete da Vista 'trosi' 700MB - sta je zapravo ta cifra?

da li Windows prikazuje memoriju kao zauzetu i onaj deo RAMa koji sluzi kao cache?
 
Nije problem da se svuce sa torenta ali ne vidim nigde da li je 32 ili 64bit a velicina je oko 2.4 gb.
 
Još uvijek je beta.
 
Instalirao Win 7 build 7022, 32bit na HP 6715B lap i radi odlično. Wireless konačno radi kako treba,kao i sve ostalo. Sad da vidimo kako reaguje na "moje" programe. :)
 
Instalirao neko Photoshop na Win 7 ?? Kod mene neće pa da ga eb** !!
 
Jesam ja i CS i CS4 portable. Za prvi je bio dovoljan Compatibility mod.
 
Uspeo sam sa CS4. ****** me vidi kao administratora i usera pa moram stalno da dopuštam sve što menjam,kopiram i sl.
Vidim da će beta odleteti brzo s lapa.
 
Ne znam sta hoces da kazes, to je custom instalacija Viste 64 Ultimate + SP 1 napravljena preko vlite programa. Izbacio sam sve drivere, multi language podrsku i iskljucio gomilu nepotrebnih procesa (UAC, parental controls i sl.). Pa opet i tako osakacena vuce oko 700MB RAM-a nakon podizanja. Svi ti procesi su iskljuceni i u Win 7 i zauzece memorije je priblizno isto. A i kada se uporede liste aktivnih procesa u task man. nema tu razlike.
Ovo je trebalo nazvati SP2 a ne Win 7.

Ma dobra je ona, cim izadje final bice jedini OS kod mene:wave:

Pa nisi spomenuo da si tweak-ovao win7 pa sam pomislio da poredis tweak-ovanu Vistu sa win7 bez tweak-ova.
 
Meni na kraju instalacije svaki put prijavljuje ovo, jel ima neko neku ideju? 64bit/build 7000

SDC10226.jpg


EDIT: Resio sam problem formatiranjem particije iz same instalacije, iz hajrensa nije moglo iz ko zna kojih razloga...
 
Poslednja izmena:
Moze li mi neko na kraju reci, ako se poredi stabilnost i brzina WXP i W7, kako stoje stvari? Dal' je W7 isti, brzi ili sporiji kada se radi o Office upotrebi, net and multimedia fore.... Corel, PS etc?

Procitah gro ov teme ali niko nije prekovise direktno odgovorio na ove pitanje :)

Danke!
 
Druze, ovo je BETA. Ne mozes da poredis :) sacekaj RTM pa onda pitaj za poredjenje.
 
Nazad
Vrh Dno